Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 15 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 15 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτου] Hate them all

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 2:49 pm

Αφού το κατάπια μου είχε μείνει η γεύση του ακόμα στο στόμα μου. Ωστόσο δεν ήξερα πως να καλύψω την πληγή που είχα στο χέρι μου. Δεν είχα τίποτα καθαρό για να την κάνω να σταματήσει να τρέχει. Δεν ήξερα τι να κάνω τότε θυμήθηκα τον πειρατή που είχα νικήσει έξω από την αποθήκη. Πήρα το σπαθί μου και βγήκα έξω προσεκτικά ώστε να μην πατήσω το αίμα και αφήνω πατημασιές μετά. Ανέβηκα τις σκάλες και είδα ότι ο πειρατής βρισκόταν ακόμα εκεί αναίσθητος. Έκοψα λίγο από το ρούχο του και το έδεσα γύρω από την πληγή μου. Και μετά έβγαλα την μπλούζα μου και έβαλα την δικιά του που ήταν καθαρή. Έτσι έχοντας κρύψει την πληγή και καθαρίσει τα αίματα από επάνω μου άρχισα να περπατάω για να κάνω την έξοδό μου από το παλάτι. Είχα ένα πολύ καλό συναίσθημα που δεν το είχα ξανά νιώσει.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 2:59 pm

Ήμουν χαρούμενος και ταυτόχρονα σίγουρος για την εκδίκηση που θα πάρω απ'όλους. Περνώντας έξω από το δωμάτιο του Βασιλιά τον είδα που ακόμα καθόταν και περίμενε το φρούτο. Ένιωσα μεγάλη χαρά για την απογοήτευση που θα πάρει μόλις δει τι έχει γίνει. Καθώς έβγαινα έξω είδα όλους τους φρουρούς να έρχονται προς το παλάτι. Έκανα στην άκρη για να περάσουν, παρατήρησα ότι είχαν πιάσει πέντε πειρατές. Ήταν το πλήρωμα από το οποίο έκλεψαν το φρούτο δεν φαίνονταν αρκετά δυνατή αναρωτιέμαι που βρήκαν το φρούτο. Αφού βγήκα από το παλάτι είχε έρθει η ώρα να πάω σπίτι μου για να ετοιμάσω τα πράγματά μου και να φύγω. Ήμουν τόσο χαρούμενος και ενθουσιασμένος που άρχισα να τρέχω προς το σπίτι μου. Είχα πολύ δρόμο να κάνω αλλά από την χαρά μου δεν σταμάτησα καθόλου και δεν χαμήλωνα ταχύτητα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 3:22 pm

Είχα περάσει όλα τα σπίτια των πλουσιων και κόντευα να φτάσω στο σπίτι μου όταν άκουσα μια φώνη από πίσω μου. Σταμάτησα, γύρισα και είδα την momo να τρέχει προς το μέρος μου. Έφτασε μπροστά μου και μου ρώτησε:
-Γιατί δεν είσαι στην δουλειά σου;
-Παραιτήθηκα και από τις δύο.
-Γιατί και πως θα ζήσεις τώρα;
-Θα γίνω πειρατής. Θα κάνω ότι θέλω εγώ, κανένας δεν θα με διατάζει και θα μου λέει τι να κάνω. Επιτέλους θα είμαι ελεύθερος και κανένας δεν θα με κοροιδεύει.
-Θα φύγεις από το νησί; είπε βουρκωμένη
-Ναι στο είχα πει ότι κάποια στιγμή θα γίνει αυτό.
-Ναι αλλά δεν περίμενα τόσο νωρίς. Άρχισε να βάζει τα κλάματα
-Ηρέμησε, θα ήθελα να σε πάρω μαζί μου αλλά δεν έχω βάρκα που να μας χωράει και τους δύο. Είπα και την αγκάλιασα
-Θ...θ... Θα γυρίσεις για εμένα κάποια στιγμή;
-Ναι θα γυρίσω να σε πάρω μαζί μου και θα ταξιδεύουμε τις θάλασσες μαζί. Είπα και χαμογέλασα.
-Θα σε περιμένω με ανυπομονησία. Πάμε τώρα να ετοιμάσουμε τα πράγματά σου.
Είπε σκουπίζοντας τα μάτια της από τα δάκρυα και πήγαμε να στο σπίτι μου. Μπήκαμε μέσα και πήγαμε στην ντουλάπα μου η οποία είχε μόνο δύο αλλαξιές ρούχα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 3:42 pm

Τα έβαλα όλα στην τσάντα που είχα και ήμουν έτοιμος για το ταξίδι μου. Πήγαμε στο σαλόνι με την momo και καθίσαμε στον καναπέ. Κοίταξα την momo και την ρώτησα:
-Γιατί κάνεις παρέα μαζί μου; Όλοι με μισούν εσύ όμως με συμπαθούσες παρόλα όσα έλεγαν οι άλλοι.
-Ήσουν κάτι το διαφορετικό. Κανένας εδώ δεν είναι όπως εσύ όλοι νοιάζονται για τα λεφτά και όλα τα κάνουν με αυτά. Αντίθετα με εσένα πέρναγα πολύ πιο καλά πηγαίναμε βόλτα σε μέρη που κανένας άλλος δεν έχει πάει σε αυτό το νησί.
-Μα δεν με ήξερες καν όταν άρχισες να με πλησιάζεις. Τι θα γίνει όμως αν το μάθει η μητέρα σου;
-Θα πρέπει απλά να το δεχτεί δεν πρόκητε να την αφήσω να χαλάσει την φιλία μας.
-Θα μου λείψεις Momo.
Είπα και την αγκάλιασα, με αγκάλιασε πολύ σφιχτά. Βγήκαμε από το σπίτι μου και περπατάγαμε προς το λιμάνι. Δεν είχαμε πολύ ώρα μαζί γιατί το λιμάνι ήταν ακριβώς δίπλα από το σπίτι μου. Ήταν η πρώτη φορά που περπατάγαμε μαζί σε μέρος που θα είναι και άλλα άτομα. Καθώς φτάσαμε στο λιμάνι όλοι μας κοίταγαν πολύ περίεργα, ακόμη πιο περίεργα και απ'όταν είμαι μόνος μου. Φτάσαμε μπροστά από την βάρκα, η Momo ήδη είχε αρχίσει να κλαίει. Την αγκάλιασα κάτι που θα περάσει πολύ καιρός μέχρι να το ξανά κάνω. Δεν είπαμε τίποτα ο ένας στον άλλον και έτσι πήδηξα στην βάρκα. Κοίταξα την Momo και ένα δάκρυ κύλησε στο μάγουλο μου. Έλυσα την βάρκα από το λιμάνι και ξεκίνησα να κάνω κουπί προς νέες περιπέτειες.
Back to top Go down
Geralt of Rivia
Administrator
Administrator
Geralt of Rivia


Όνομα Χαρακτήρα : Geralt of Rivia
Posts : 708
Join date : 2015-09-21

[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 5:46 pm

Όνομα χαρακτήρα:Jimmys D. Fire

P.o.M. Points: 16

Belli: 45.000 + μπόνους 34.000 για το άνοιγμα του φόρουμ

Τυχόν παρατηρήσεις:Πολύ απλή ιστορία και όλα σου ήρθαν αρκετά εύκολα.Έχεις αρκετά ορθογραφικά και αλλάζεις χρόνους συνεχώς ενώ σε μερικά σημεία κάποιες προτάσεις δεν βγάζουν νόημα αλλά αυτό φαίνεται οτι γίνεται απο βιασύνη.Στα θετικά τώρα είναι ο χαρακτήρας σου που φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.M περισσότερη συγκέντρωση,είμαι σίγουρος οτι στο μέλλον θα τα πας πολύ καλύτερα
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου] Hate them all   [Τέλος-Φρούτου] Hate them all - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτου] Hate them all
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου] Τα Σχέδια!
» [Τέλος-Φρούτου] Το παρελθόν και το παρόν μου
» Ένα τίποτα [Τέλος - Ιστορία Φρούτου]
» Τέλος-Φρούτο] Πρώτη μάχη με χρήστη Φρούτου
» Chapter I: Episode II: The Devil (Τέλος-Ιστορία Φρούτου) 18+

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sedna Kingdom-
Jump to: