Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 0 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests :: 1 Bot

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
The Τread of Justice
Adv. Shades Squad
Roser Ritter
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

[Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
tsitakos
Revolutionary
Revolutionary

Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima

Character sheet
Remaining Health: 90%

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Sat Apr 23, 2016 2:37 am

-Μην γίνεσαι τόσο απερίσκεπτος! τον μάλωσε αυστηρά ο Bloody.
Η ένσταση δεν αφορούσε τόσο την γενική συμπεριφορά του Arima για τα λάθη του, όσο για το τελικό ξέσπασμα. Η εκτέλεση του 1ου επιπέδου της τεχνικής κατέβαλε μεγάλη κόπωση στον χρήστη. Παρά τα θεαματικά αποτελέσματα, η κούραση που συσσωρευόταν θα μπορούσε να τους γονατίσει. Χρειαζόταν φειδώ στις κινήσεις τους και μεγάλη αποτελεσματικότητα για να πετύχουν στο σκοπό τους.
Ο Arima δεν αντιγύρισε, ξέροντας ότι είχε υπερβάλλει. Το στέρνο του ανεβοκατέβαινε σε λαχάνιασμα και τα χέρια του έτρεμαν. Από τον μηρό ανάβλυζε σαν συντριβάνι το αίμα και ένιωθε το τραύμα να τον καίει και να ανοίγει περισσότερο με τα βήματα. Ωστόσο από την άκρη του διαδρόμου διέκρινε την φάτσα του Stalker που είχε πέσει το σαγόνι του. Το βλέμμα του διασταυρώθηκε με του Arima και ο άντρας παραδόξως χαμογέλασε διαβολικά. Το κεφάλι του αγοριού του έδωσε το σήμα ότι κάτι επικίνδυνο λάμβανε χώρα και ένιωσε να μπερδεύεται περισσότερο παρατηρώντας ότι ο Stalker έδωσε διαταγή στους κοντινούς του να υποχωρήσουν μαζί του. Του άνοιγε δρόμο; Αμφίβολο αλλά έπρεπε να το αδράξει.
Τα δύο αγόρια προσπέρασαν ταχύτατα τα πτώματα και σχεδόν ακολούθησαν την μονάδα του Stalker που υποχωρούσε. Οι άντρες δεν έδειξαν ουδεμία πρόθεση να τους επιτεθούν, αλλά κρατούσαν τις επιφυλάξεις τους. Από πίσω τους ακολουθούσαν οι διώκτες, οπότε δεν έλεγες ότι είχε βελτιωθεί η κατάσταση τους.

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Sat Apr 23, 2016 2:41 am

Ξαφνικά, ο Bloody έπιασε τον αγκώνα του Arima και το αγόρι τον άφησε να τον καθοδηγήσει σε ένα πρωτεύοντα διάδρομο, ξέχωρα από αυτόν που ακολουθούσε ο Stalker.
-Μας οδηγεί στο προαύλιο, μάντεψε σωστά. Εμείς θα πάμε προς τη νότια πύλη μέσω παρακάμψεων. Όχι από τόσο ανοιχτό χώρο!
Ο Arima έσμιξε κακόκεφα τα φρύδια. Με τι κίνητρο είχε διαλέξει ο αντίπαλος την συγκεκριμένη ταχτική; Την επόμενη στιγμή αναπήδησε ξαφνιασμένος, νιώθοντας στην τσέπη του το μικρό den den mushi να χτυπά. Ένα τρέμουλο διαπέρασε το σώμα του και απάντησε στο εργαλείο με προσμονή. Είχε ζητήσει από τις Κότες να τον ενημερώσουν όταν θα έσωζαν τους άλλους.
-Έκπληξη~! ακούστηκε από την γραμμή μια φωνή που δεν αναγνώριζαν. Δεν είχαν ακούσει ποτέ με τα αυτιά τους την γλοιώδη φωνή του Stalker. Ομιλεί ο Lieutenant Junior Grade Stalker, αυτοσυστήθηκε πριν ξεπεράσουν το σοκ και ρωτήσουν την ταυτότητα του. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η επίδειξη σου προηγουμένως, Arima Kishou. Τι θα έλεγες να συζητήσουμε περαιτέρω οι δυο μας;
-Πώς βρήκες αυτήν την συχνότητα; ζήτησε να μάθει διατηρώντας ψυχρό τόνο.
-Ένα πουλάκι στην βάση σας μου την ψιθύρισε, ανέφερε με ευδιάθετο τόνο. Αποδήμησε δυστυχώς, αλλά όχι πριν μου τραγουδήσει όλες τις λεπτομέρειες του σχεδίου σου!

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Tue Apr 26, 2016 12:44 am

Από την δική του μεριά, ο Arima δεν σχολίασε. Το κεφάλι του έπεσε σε δίνη. Προδότης; Από την βάση;
-Υποθέτω ότι με τα προσόντα σας μπορείτε να διαφύγετε από την βάση, αλλά δεν είναι αυτός ο σκοπός σας, έτσι; συνέχισε στο ίδιο σαρκαστικό ύφος ο Stalker. Επίτηδες τραβάτε την προσοχή ώστε να πάει η σύντροφος σας, η May, ανέφερε με το μικρό το κορίτσι, να ελευθερώσει τον μικρό από τις φυλακές. Ποιος ξέρει; Μπορεί ήδη να τα έχει καταφέρει, οπότε ακόμα και αν επέμβω αυτή τη στιγμή να μην προλάβω. Καταλαβαίνεις γιατί δεν έχω κινηθεί εναντίον της αλλά επιμένω να μιλάω με σένα; ρώτησε ρητορικά. Γιατί κρίνω ότι εσύ προκαλείς την μεγαλύτερη απειλή. Μία με τους Επαναστάτες, μία με την γνωριμία σου με τον Squall. Η Οργάνωση θα στρέψει το κεφάλι της προς τα πάνω σου εαν εξακολουθήσεις να δρας.
-...Η Οργάνωση! ψιθύρισε και κοίταξε με νόημα τον Bloody.
Ο νεαρός είχε μια απαίσια έκφραση στο πρόσωπο, έχοντας τοποθετήσει όλα τα κομμάτια στην θέση τους. Με τις πληροφορίες που είχε ο Stalker εναντίον τους θα μπορούσε να τους είχε στριμώξει από την αρχή. Ο μόνος λόγος που είχε επιλέξει να μη το κάνει ήταν για να μην αποκαλυφτεί από τους marines και χάσει το πόστο του. Δεν μείωνε όμως τον κίνδυνο για τους ίδιους.
-Οπότε εξαρτάται από σένα τι θα προτιμήσεις. Είτε θα το σκάσετε και θα ποντάρετε να έχουν δραπετεύσει ήδη οι φίλοι σας. Δρέποντας στο μέλλον τις συνέπειες! έθεσε περιπαιχτικά το πρώτο ενδεχόμενο. Είτε θα έρθεις εδώ να με σκοτώσεις, κλείνοντας την απειλή και το στόμα μου! Αφήνω την επιλογή πάνω σου! κατέληξε και έκλεισε την γραμμή επικοινωνίας.

Last edited by tsitakos on Tue Apr 26, 2016 12:47 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
tsitakos
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Tue Apr 26, 2016 12:46 am

Ο Arima άφησε το χέρι με το σαλιγκάρι να πέσει, το πρόσωπο του ανέκφραστο. Δίπλα του ο Bloody μετρούσε το ρίσκο και τις πιθανότητες να βγουν κερδισμένοι αλλά η λογική του έκρουε τον κώδωνα.
-Τι κάνεις; Τα μάτια του άστραψαν βλέποντας τον Arima να ετοιμάζετε με ηρεμία. Το συμπέρασμα από την χειρονομία ήταν ξεκάθαρο και εντελώς εξωφρενικό. Θα πας πίσω;! Το ξέρεις ότι σε προκαλούσε επίτηδες! Ότι είναι παγίδα! έκανε να τον αποτρέψει, αλλά το αγόρι τίναξε το χέρι του απορριπτικά.
-Και τι σχέση έχει αν είναι παγίδα ή όχι; αδιαφόρησε στέλνοντας πανικό στη σύνεση του νεαρού. Δεν ξέρω πόσο επικίνδυνος είναι αυτός ο τύπος, η Οργάνωση ή αν θα επιστρέψω ζωντανός από εκεί. Ξέρω όμως ότι απείλησε την ζωή των φίλων μου. Και δεν πρόκειται να περιμένω πότε θα χτυπήσει την May, τον Mark ή – ο ειρμός του Arima κόπηκε απότομα.
Ούτε ο ίδιος αντιλαμβανόταν πώς σκόπευε να ολοκληρώσει την πρόταση, αλλά αναδιέταξε τις σκέψεις του έχοντας πάρει την απόφαση. Ο Bloody παγωμένος είδε την πλάτη του αγοριού να απομακρύνεται, στα αυτιά αντήχησε η φωνή του αταλάντευτη:
-Ακόμα και αν δεν μπορώ να τον σκοτώσω, θα τον πάρω μαζί μου στον Κάτω Κόσμο.
Το περίγραμμα του αγοριού έδειχνε να λάμπει στα μάτια του Bloody και η όραση του θόλωσε. Η εικόνα ενός άλλου ανασύρθηκε από την μνήμη του και η πνοή του κόπηκε.

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Tue Apr 26, 2016 12:59 am

-Χάσου από τα μάτια μου!
Ο τόνος ήταν επιβλητικός και είχε μια υποψία θυμού καθώς το παιδί έπεφτε στα πόδια σε μια υπόκλιση τόσο ταπεινή που το κεφάλι ακουμπούσε στο χώμα.
-Παρακαλώ! Είναι το μόνο πράγμα που θα ζητήσω ποτέ στην ζωή μου! Βοήθησε με!
-Χωρίς να αναφέρω την προδοσία που μου ανακοίνωσες, πρόκειται για αυτοκτονία. Αν θες να κόψεις το λαιμό σου, μην με μπλέκεις στην συνεργία! επέμενε στην απόρριψη και το παιδί άρχισε να τρέμει σύγκορμο. Το κοίταξε με ενόχληση αλλά πιο μαλακά, κατανοώντας ότι είχε παραδοθεί σε κλάματα. Γιατί δεν περιμένεις λίγο ακόμα; πρότεινε. Με το ταλέντο σου, η προοπτική για εκδίκηση δεν αποκλείεται να πετύχει σε μερικά χρόνια. Γιατί ξαφνικά η στροφή; πραγματικά δεν καταλάβαινε.
-Δεν μπορώ! ξέσπασε με το κεφάλι ακόμα σκυμμένο και ένα ακατάπαυστο κύμα δακρύων να τρέχουν από το πρόσωπο. Νόμιζα ότι μπορούσα να αντέξω. Νόμιζα ότι μπορούσα να πνίξω το μίσος μου μέχρι να έχω την ικανότητα να πάρω εκδίκηση. Αλλά μόλις συνειδητοποίησα πόσο κοντά βρίσκονταν, τρελάθηκα. Δεν μπορούσα να κάνω βήμα! Πώς μπορώ να τους προσπεράσω όταν όλη μου τη ζωή ονειρευόμουν να τους σκοτώσω;! Δεν μπορώ! Αρνούμαι να ζω κάτω από τον ίδιο ουρανό με αυτούς! κραύγασε και το μίσος εκπεμπόταν από κάθε πόρο του σώματος. Σε ικετεύω!!
-...Αμφιβάλω ότι θα καταφέρεις κάτι όπως και να χει, άκουσε την φωνή και το κεφάλι του παιδιού σηκώθηκε με ανέλπιστη ευγνωμοσύνη. Είναι κρίμα, αλλά ...ποτέ δεν ζούσες πραγματικά μέχρι αυτήν την στιγμή. Σωστά;

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Tue Apr 26, 2016 1:25 am

Ο Bloody επέστρεψε στην πραγματικότητα, διακρίνονταν το περίγραμμα του αγοριού να απομακρύνεται. Πάντα έτσι δρούσε το αγόρι, ξεροκέφαλος μέχρι ηλιθιότητας. Δεν υπήρχε διαφορά τώρα σωστά; Ήταν όμως η πρώτη φορά που έβλεπε και καταλάβαινε τον χαρακτήρα του και ταυτόχρονα τα δικά του συναισθήματα.
Ο ίδιος είχε νιώσει μόνο μια φορά στην ζωή του ότι ζούσε πραγματικά. Ότι έκανε αυτό που ήθελε η καρδιά του χωρίς μεταμέλεια. Και για το σκοπό αυτό είχε ικετεύσει, είχε προδώσει, είχε σκύψει το κεφάλι, είχε αποκλειστεί από όλους.
Όμως ο Arima δεν ήταν έτσι. Τόσο το αγόρι, όσο και τα άλλα παιδιά, ζούσαν την κάθε μέρα. Δίπλα τους ένιωθε έντονα, πέρα από την γαλήνια και ανέμελη εικόνα που ανέδειχνε συνήθως. Δεν ήταν λοιπόν ούτε η παρέα τους, ούτε τα γέλια που μοιράζονταν, ούτε οι μάχες που συνεργάζονταν που τον είχαν δέσει μαζί τους. Εννοείται πως δεν ήταν κάποιο αίσθημα υποχρέωσης! Εστιάζονταν ακόμα μια φορά στην πλάτη του Arima, το χαμόγελο απλώθηκε στο πρόσωπο του νεαρού και στα μάτια έλαμψε η φλόγα. Τώρα κατανοούσε ότι στην τελική απλώς θαύμαζε τον Arima.
Ο Arima θα έβγαινε στο προαύλιο έστω και μόνος του απέναντι σε προετοιμασμένους και πολυάριθμους εχθρούς. Απλός και χωρίς ξέφρενα προσόντα, αλλά αυτό δεν τον απέτρεπε ούτε τον τρομοκρατούσε. Από τον διάδρομο πέρασε στον ανοιχτό χώρο, όπου ο ήλιος έριχνε το φως του και τον τύφλωνε σχεδόν. Ένιωσε ένα άγγιγμα στον ώμο και ξαφνιασμένος γύρισε το κεφάλι. Ήταν ο Bloody, που χαμογελούσε με πρωτόγνωρο τρόπο που δεν μπορούσε να προσδιορίσει. Του έδωσε την εντύπωση ότι είχε σαλτάρει, αλλά δεν μπορούσε να κατασταλάξει αν η τροπή ήταν για καλό ή κακό. Ήταν όμως στο πλευρό του. Αν είχε καθαρό μυαλό για να επεξεργαστεί την αίσθηση που του δημιουργήθηκε, θα καταλάβαινε ότι ήταν ανακούφιση.

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Tue Apr 26, 2016 1:45 am

Δεν αντάλλαξαν λόγια, δεν υπήρχε ανάγκη. Θα έδιναν μια μάχη μέχρι θανάτου απέναντι στην βάση των marines και αν επιζούσαν θα είχαν μια υπέροχη ιστορία να διηγούνται στους άλλους.
*Ka-chang*
Από κάθε μεριά του προαυλίου ήρθε ο ήχος των όπλων που τους σημάδευαν έτοιμα για βολή. Οι ναυτικοί είχαν παραταχτεί σύμφωνα με τις διαταγές του Stalker σε ημικύκλιο με τον τελευταίο στο βάθος και σε ασφάλεια πίσω από τα σώματα τους. Ο Arima διέκρινε τον μισητό άντρα που χαμογελούσε ως εστεμένος νικητής. Ανάμεσα στους οπλίτες ανοίχτηκαν περάσματα και το έδαφος τραντάχτηκε με την προέλευση μερικών δόκιμων. Οι άντρες παρατάχτηκαν μπροστά από τους εν αναμονή τουφεκιοφόρους και προέταξαν τον εξοπλισμό τους. Ασπίδες που έλαμψαν στο φως και έκλεισαν προστατευτικά και μαζεμένα. Η μία πλευρά έδειχνε σαν το καβούκι της χελώνας ενώ η αντίθετη σημάδευε τα δύο αγόρια. Ήταν αυτοκτονία! Και παρόλα αυτά ο Arima έκανε ένα βήμα μπροστά.
-Αριστερή μοίρα! ήρθε το σήμα από τον Stalker και η ομοβροντία έσπασε τα τύμπανα.
Ο αέρας μύρισε μπαρούτι και οι ασπίδες των ναυτικών τραντάχτηκαν αποκρούοντας τα σκάγια που έπεσαν πάνω τους. Όλοι περίμεναν το αποτέλεσμα με την πάροδο του καπνού. Να δουν τα σώματα των δύο αγοριών στο κέντρο διάτρητα από τις σφαίρες.
Και αυτό περίμενε και ο ίδιος ο Arima μέχρι ένα βαθμό όταν άκουσε την διαταγή. Ήταν όμως η επέμβαση του Bloody που τον είχε στρέψει να κινηθεί σύμφωνα με ένα περίεργο μοτίβο. Μόλις έφυγε η κάπνα όλα τα μάτια άνοιξαν διάπλατα. Τα δύο αγόρια, όχι μόνο δεν είχαν πάθει τίποτα, είχαν προχωρήσει πιο βαθιά στο προαύλιο και κόντευαν στο μέτωπο μπροστά από τον Stalker.

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Tue Apr 26, 2016 2:00 am

Ο άντρας ένιωσε επίσης χαμένος από την θαυματουργή αποφυγή τους αλλά μόνο στιγμιαία. Σήκωσε το χέρι δίνοντας αμέσως την επόμενη οδηγία. Μέχρι να ανεφοδιαστεί η αριστερή μοίρα θα άφηνε χρόνο στα αγόρια να επιτεθούν ευθέως. Από τα ανοίγματα μεταξύ των αντρών παρατάχθηκαν ομοίως ένστολοι αρματωμένοι με ασπίδες και ταυτόχρονα άφησαν κενά από την δεξιά μοίρα οι ασπίδες για να σημαδεύσουν οι σκοπευτές.
-Δεξιά μοίρα! βρυχήθηκε ο Stalker και η βροντή ακολούθησε συγχρονισμένα.
Ο Arima ένιωσε πάλι να παρασέρνεται από τον Bloody που του έστριψε το σώμα μαζί με το δικό του λες και θα χόρευαν ανάμεσα στις σφαίρες. Ήταν αδιανόητο να το χωνέψει, άβολο να τον ρωτήσει τι και πώς, αλλά το αποτέλεσμα επαναλήφθηκε όπως πριν. Ξέπνοος σχεδόν από το σοκ, κοίταξε τον Bloody που έδειξε απόμακρος και συγκεντρωμένος. Στα μάτια του είδε να καθρεφτίζονται οι εικόνες των τουφεκιών που τους σημάδευαν. Τόσο περίεργη η αίσθηση που του έδινε!
Αλλά η ετοιμότητα του Stalker κλονίστηκε. Δεύτερη φορά απανωτά, αποκλείεται να ήταν σύμπτωση. Και το χειρότερο, τα αγόρια είχαν εισχωρήσει σε ζώνη κινδύνου για αυτόν και όσους τους χώριζαν. Δεν υπήρχε περιθώριο για τρίτη βολή.
-Επίθεση! διέταξε χωρίς ψυχραιμία και οι άντρες του άδραξαν τα σπαθιά τους.
Ο Stalker υποχώρησε θορυβημένος πιο πίσω. Η αρχική αυτοπεποίθηση του κλονισμένη, δεν ήταν σίγουρος ότι τα αγόρια δεν θα τον έφταναν!
Charge!:

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Wed Apr 27, 2016 6:14 pm

Με μαχητική ιαχή, ο Arima έπεσε με τα μούτρα πάνω τους και ακολούθησε ο Bloody με ακόμα μεγαλύτερη ορμή. Πριν προλάβει να πει ο Arima ότι ο νεαρός τον άφησε λάσκα να εκτονωθεί, ο τελευταίος πέρασε με εξωφρενικό άλμα από πάνω του. Η σκιά του έδειχνε να πιέζει όσους είδαν την εικόνα, λες και είχε υλική υπόσταση. Ο Bloody προσγειώθηκε με τέχνη πάνω στους ταραγμένους ναυτικούς, αρπάζοντας τον πλησιέστερο από το χέρι. Ο Arima έκοβε και απέκρουε επιθέσεις από τους γύρω του, σπρώχνοντας τους για να ανοίγει χώρο γύρω. Πρώτα με την άκρη του ματιού και μετά κανονικά μπήκε το θέαμα του δύσμοιρου άντρα που εκσφενδόνισε βάρβαρα ο Bloody, σαν μπάλα προς τις κορύνες του bowling που έπεσαν στο διάβα της. Το αγόρι είχε μια περίεργη αίσθηση για την ξέφρενη επίθεση που κατέβαλλε ο σύμμαχος του, ωστόσο δεν κατάφερε μες στον πανικό να την προφέρει. Συνέχιζε να χτυπά και να χτυπιέται με τους ναυτικούς και παρότι τα τραύματα που λάμβανε ήταν πολλά, τα περισσότερα ήταν επιφανειακά και, χάρη στην ανεβασμένη αδρεναλίνη, παραβλέψιμα.
Ο Stalker είχε πολύ άσχημη έκφραση βλέποντας την εξέλιξη της μάχης. Με τόσες απώλειες στο κλείσιμο της υπόθεσης, ακόμα και αν σκότωναν τους Επαναστάτες, θα έβγαιναν χαμένοι. Δυστυχώς στην βάση δεν υπήρχαν πολλοί που να μπορούσαν να τους συναγωνιστούν ευθέως. Ήταν έτοιμος να δώσει εντολή να επιστρατεύσουν τα κανόνια για πλήρη εξόντωση, όταν διέκρινε από την πόρτα του προαυλίου τις ενισχύσεις. Κόντεψε να πανηγυρίσει μόλις αντίκρισε ανάμεσα τους τον Captain Gorilla. Ανακουφισμένος προσπάθησε να του κάνει νόημα να βιαστεί, να του φωνάξει να λάβει προσωπικά δράση. Όχι ότι δεν το αντιλαμβανόταν μόνος του, απλώς ο Stalker είχε χάσει την γη κάτω από τα πόδια του από τον φόβο. Ο οποίος έγινε τρόμος μόλις εμφανίστηκε ανάμεσα από το πλήθος η οργισμένη μάσκα του Arima. Η παγωνιά ήταν τόσο έντονη που κόντεψε να τα κάνει πάνω του! Αναφωνώντας με τρέμουλο στον τόνο, παράτησε προς τα πίσω και είδε έντρομος την μύτη του rapier να σκίζει τον αέρα προς το μάτι του. Λίγα χιλιοστά πριν τον φτάσει, το μήκος είχε τεντωθεί και αποτύχει πριν τον χτυπήσει. Ο Stalker έπεσε προς τα πίσω στο έδαφος, τα γόνατα του δεν τον συγκρατούσαν άλλο.

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   Wed Apr 27, 2016 6:22 pm

Ο Arima όμως ήταν σαν ταύρος σε υαλοπωλείο. Με τον στόχο του μπροστά στα μάτια του και σε απόσταση που σχεδόν τον έφτανε, ένιωθε σαν να του άπλωσαν κόκκινο πανί. Ήταν χειμαρρώδης αλλά εντελώς ανοιχτός για παράπλευρες επιθέσεις. Οι κοντινοί του το εκμεταλλεύτηκαν, τα σπαθιά τους τον κύκλωσαν με τις λεπίδες έτοιμες να τον τρυπήσουν από κάθε γωνιά. Πριν προλάβουν, ένα σώμα έπεσε με φόρα πάνω στο αγόρι, σαν μπόγος έπεσε πάνω στην πλάτη του και οι δυο τους μαζί μπρούμυτα. Ο Arima βόγκηξε στην σύγκρουση, ένιωσε όμως ότι το σώμα ήταν άψυχο. Αρκετό υγρό έρεε από την επιφάνεια του το οποίο ήταν το αίμα του άντρα. Και είχε πεθάνει πριν πέσουν πάνω του και τον τρυπήσουν σαν μαξιλαράκι για βελόνες τα σπαθιά των ναυτικών που γύρευαν αρχικά τον Arima.
-Ευχαρίστησε με αργότερα~! ήρθε η μελωδική φωνή του Bloody, ο οποίος μπορεί να έτρεχε αλλά έδειχνε απλώς να κάνει βόλτα.
Ο Arima πέταξε το βάρος και σηκώθηκε στο πλευρό του βαριανασαίνοντας. Αρχικά έψαξε με το μάτι για τον Stalker, παίρνοντας ανάσα για να τα ψάλλει στον νεαρό. Με τον ρυθμό που ακολουθούσε, θα κουραζόταν τάχιστα. Έπρεπε να συγκρατηθεί! Η ζυγαριά όμως είχε γύρει εν αγνοία τους και πλέον έπρεπε να αντιμετωπίσουν τα νέα δεδομένα.
-Ανοίξτε περίμετρο! διέταξε ψύχραιμα ο Gorilla και οι άντρες τινάχτηκαν ξαφνιασμένοι να ανταποκριθούν.

PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   

Back to top Go down

[Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')
View previous topic View next topic Back to top 
Page 6 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next