Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeWed Apr 06, 2016 1:07 am

Ως ανταπόκριση, ο Agile τον κοπάνησε ανελέητα και ασταμάτητα για τα επόμενα 5 λεπτά που κύλισαν σαν αιώνας. Η έκφραση του ήταν θαρρείς και πατούσε μυρμήγκια στο έδαφος. Τόσο φυσική και αφύσικη απέναντι σε έναν άλλο άνθρωπο.
-Γιατί δεν μου απαντάς σε αυτό λοιπόν: Νομίζεις ότι θα επιστρέψει ο Καπετάνιος σου για σένα;
-...Και βέβαια θα έρθει! δέχτηκε να απαντήσει και τον κοίταξε σαν να του έλεγε ότι θα έπρεπε να προετοιμάζει το φέρετρο του.
-Ω! αναφώνησε με θεατρικότητα. Σε αυτό προσδοκώ και γω!
Ήταν η πρώτη φορά που εξέφραζε κάποιο συναίσθημα και στην φάση αυτή δεν έδειξε κάποια ανησυχία για τις επιπτώσεις. Τράβηξε τον Mark από τα μαλλιά ώστε να του κάνει ξεκάθαρο το νόημα των λογιών του.
-Ξέρεις γιατί σε χτυπάω; Το παιδί δεν αποκρίθηκε. Τόση ώρα ευχαριστιόμαστε την αντάμωση μας και ούτε μία φορά δεν επικεντρώθηκα στα ερωτήματα που σου ζήτησαν οι προηγούμενοι. Νομίζεις το έκανα σκόπιμα; Πάλι δεν μίλησε, αλλά ένιωσε ενστικτωδώς τον κίνδυνο να πλησιάζει. Ειλικρινά, ποσώς με ενδιαφέρουν οι βάσεις των Επαναστατών, τα μέλη σας, τα κίνητρα που σας έφεραν στην Eluria! κατάθεσε όσα υποτίθεται πως έπρεπε να του αποσπάσει. Αν τώρα έχεις την εντύπωση ότι σε χτυπώ για να “φωνάξεις” τον Καπετάνιο σου στα πόδια μου, πάλι κάνεις λάθος! τον ενημέρωσε. Σε χτυπώ απλώς γιατί θέλω να ξεσπάσω! του χαμογέλασε σαδιστικά και ο Mark ένιωσε την ανάσα να του κόβεται. Και για να πάρεις μια ιδέα του τι πρόκειται να πάθει το αγόρι που περιμένεις!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeWed Apr 06, 2016 1:10 am

Το κεφάλι του Mark έκανε στροφές και ένιωσε ένα σφίξιμο για την ελπίδα του να επιστρέψει ο Arima. Με αντίπαλο έναν τέτοιο απάνθρωπο, ένα τέρας σαν τον Agile, ήταν προτιμότερο να έρθει ή όχι ο Arima; Αν μάντευε σωστά τις προθέσεις του, ο ίδιος ήταν μόνο το ορεκτικό!
Λες και διαισθάνθηκε το πλήγμα στο μυαλό του παιδιού, ο Agile επέστρεψε στο έργο να διαλύσει το σώμα του. Δεν του δόθηκε πολύς χρόνος μέχρι η ειδοποίηση ενός ναυτικού να τον αποσπάσει.
-Captain, σας χρειαζόμαστε στο προαύλιο! στάθηκε προσοχή ένας από τους υφισταμένους του. Ο Captain Gorilla έδωσε οδηγία σε εμάς να σταλθούμε στην πόλη. Ως ανώτερος μας, δεν μπορούμε να τον αρνηθούμε. Όμως εσείς, Captain! τον ενημέρωσε με προφανή παράκληση.
-O Gorilla απλώνει τα χέρια του παραπέρα, σχολίασε χωρίς ενδιαφέρον. Νομίζω ότι απλώς πεθύμησε τη φάτσα μου! Πάμε!
Με το που άλλαξε πλευρό, ο Mark σήκωσε ξανά το κεφάλι για να τον δει. Ο Agile δεν θεώρησε απαραίτητο να ρίξει δεύτερη ματιά στο παιδί. Ούτε ένιωσε την κοχλάζουσα λύσσα που τρυπούσε κόκκαλο!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeWed Apr 06, 2016 1:15 am

Πάνω στον Nidhogg, οι Κότες είχαν κάνει όσες προετοιμασίες μπορούσαν για να αφήσουν το καράβι μόνο με τον αναγκαίο εξοπλισμό. Όσο πιο ελαφρύ, τόσο πιο γρήγορο και τόσο περισσότερες οι πιθανότητες τους να ξεφύγουν από διώκτες.Είχαν ειδοποιήσει σχετικώς στην βάση τον διοικητή τους και τώρα ανέμεναν μόνο την ώρα που θα λάμβαναν δράση. Η οποία ήρθε με το χτύπημα του den den mushi που τους έκανε να αναπηδήσουν πριν το σηκώσουν.
-Είστε έτοιμοι; ήρθε η άμεση ερώτηση του Arima και οι Κότες κοιτάχτηκαν μεταξύ τους χωρίς αυτοπεποίθηση.
-...Όσο καλύτερα μπορούμε, απέφυγε την πλήρη αλήθεια.
-Τότε δώστε κάτι περισσότερο γιατί ξεκινάτε! Ελάτε προς την Eluria και, μόλις δείτε την May και τον Mark, τους παίρνετε και φεύγετε!
-Τι;!/Τι;! Και τι θα γίνει με σένα και τον Bloody;
-Εμείς θα τους τραβήξουμε την προσοχή για να το σκάσετε οι υπόλοιποι με ασφάλεια. Έχουν μαζευτεί πολλοί και δεν ξέρουμε πώς αλλιώς θα βγούμε από εδώ μέσα, αν μείνουμε όλοι μαζί!
-Μέσα; επανέλαβε χαμένος. Πού ακριβώς είστε;
-Μέσα στην βάση προφανώς!
-Ε;!/Ε;!
-Αφήστε τις λεπτομέρειες και αναλάβετε το έργο σας! τους υπενθύμισε ότι τους χρειάζονταν συγκεντρωμένους.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeWed Apr 06, 2016 1:15 am

Τους το έκλεισε πάλι στην μούρη, αφήνοντας τους πιο αγχωμένους από πριν.
-Καλύτερα να κατευθυνθούμε προς το λιμάνι της Eluria, πήρε την απόφαση ο Chic.
-Ναι! Κι εγώ θα δώσω σήμα στην βάση. Να δω σε ποιο στάδιο βρισκόμαστε για ενισχύσεις! σχολίασε και έκανε την σύνδεση με τις αντίστοιχες συντεταγμένες.
Από την άλλη γραμμή άκουσαν σε ανοιχτή ακρόαση το μπουλούκι που είχε μαζευτεί στην βάση και περίμενε μαζί με τον Daisuke για εξελίξεις.
-Τι έγινε; ήρθε από τον τελευταίο η ερώτηση.
-Μόλις ξεκινάμε εμείς! Ό,τι κι αν κάνουν τα παιδιά, το έχουν ήδη ξεκινήσει και το ίδιο κάνουμε κι εμείς. Δεν υπήρχε περιθώριο να τους αποτρέψουμε, του είπε λες και δικαιολογούταν. Οπότε σίγουρα θα χρειαστούμε βοήθεια! παρακάλεσε γιατί μέχρι πρότινος ο διοικητής μαγκωνόταν.
-Έπρεπε να εγκαταλείψουν τον Mark και να φύγουν όσο ήταν νωρίς! ακούστηκε από το μικρόφωνο και οι Κότες φαντάστηκαν τον άντρα να κουνά το κεφάλι απογοητευμένος. Είναι αποστολή αυτοκτονίας! Πώς σκοπεύουν να εισβάλλουν σε μια βάση την ώρα της επαγρύπνησης;!
-Από ό,τι είπαν, βρίσκονταν ήδη μέσα! τον πληροφόρησε και στην γραμμή έπεσε σιωπή.
-...Φαίνεται ότι δεν πάνε σαν τα πρόβατα στην σφαγή. Ακολουθήστε τις οδηγίες τους και ενημερώστε για απρόοπτα. Θα δώσω σήμα για ενισχύσεις αλλά θα καθυστερήσουν κάπως!
Η απρόσμενη έκπληξη του διοικητή για την λεπτομέρεια έκανε τις Κότες να αναθαρρήσουν. Ίσως να είχαν πράγματι ελπίδες από την επιχείρηση τελικά. Αυτό θα κρινόταν από την στρατηγική που θα ακολουθούσαν τα παιδιά για την επίμαχη απόδραση!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 10, 2016 10:37 pm

Σε ένα προαύλιο της βάσης είχαν συγκεντρωθεί από την μία μερικοί άντρες από την μονάδα του Captain Agile και από την άλλη είχαν παραταχθεί οι μόνιμοι του Captain Gorilla. Οι δύο αξιωματούχοι αντιπροσωπευτικά είχαν σταθεί στην μέση ως ισόβαθμοι και ισάξιοι, με τον νεαρότερο Agile να προκαλεί τον σχεδόν νωθρό Gorilla.
-Δεν βλέπω κάποια κρίση που να σε αναγκάζει να διατάσεις ξένα σώματα. Ή μήπως δεν σου φτάνουν οι 900 marines για την προστασία ολόκληρης της Eluria από ένα μάτσο παιδάκια;! ειρωνεύτηκε.
-Ήρεμα, Agile! προσπάθησε να τον εξευμενίσει. Την συνεργασία των αντρών μας ώθησα, όχι να εξουθενώσω τους δικούς σου. Εξάλλου δεν ξέρουμε τι μπορεί να σκαρώσουν οι Επαναστάτες, επιχειρηματολόγησε, περιμένοντας κάθε σενάριο επίθεσης. Δεν θα ήταν πιο άμεσο αν μάθαινες τις εξελίξεις από τους δικούς σου;
Βέβαια, το σενάριο η επίθεση να γινόταν μέσα από την ίδια την βάση διέφευγε του Gorilla απόλυτα. Ο Agile πλάτυνε το χαμόγελο στο πρόσωπο του.
-Η έλλειψη αυτοπεποίθησης σου μάλλον σε καθιστά τόσο ανήσυχο για την απειλή. Καθόλου καλό χαρακτηριστικό για κάποιον της θέσης σου, αν θες την γνώμη μου!
Οι απόψεις τους διέφεραν όσο και οι προσωπικότητες τους. Ήταν αναμενόμενο να μην μπορούσαν να συνεννοηθούν κι επίσης να μην ιδρώνει το αυτί του ενός από τα λόγια του άλλου. Την επόμενη στιγμή όμως, τα αυτιά τους τινάχτηκαν μπροστά στον απρόσμενο ήχο από τα μεγάφωνα που τους περιέβαλαν.
*Bzzz*
Τα κεφάλια όλων των παρευρισκόμενων γύρισαν με απορία και ενόχληση προς το πλησιέστερο σε αυτούς μεγάφωνο. Οι δύο άντρες στράφηκαν προς το ίδιο όργανο με πανομοιότυπες εκφράσεις περιέργειας. Όχι μόνο σε εκείνο το προαύλιο. Σε ολόκληρη την βάση ερχόταν ο προειδοποιητικός ήχος για ανακοίνωση που ακινητοποίησε κάθε διεργασία για να ακούσουν.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 10, 2016 10:57 pm

-...Ακούγομαι καλά; ήρθε η απορία της ψηφιακής φωνής του Arima.
Η ξένη χροιά αύξησε την περιέργεια των ακροατών. Ο Agile όμως, που ένιωσε ότι γνώριζε τον ομιλητή, τινάχτηκε απότομα.
-Δεν μπορούν να απαντήσουν, μόνο ακούνε! ακούστηκε επίσης ένας ακόμα τύπος από τα μεγάφωνα προς απάντηση του Arima.
Ο Agile βεβαιώθηκε για την ταυτότητα τους και κοκάλωσε συνειδητοποιώντας την τοποθεσία που κατείχαν. Τόσο κοντά του! Τόσο ευπρόσδεκτο νέο!
-Α ναι! αναλογίστηκε. Αχέμ! Την προσοχή σας, marines! Ονομάζομαι Kishou Arima, είμαι ο αρχηγός του πληρώματος SiShen  και μέλος των Επαναστατών. Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στο Γραφείο Τηλεπικοινωνιών μέσα στην βάση σας, τόνισε την λέξη, και όσο θα περιμένω να έρθετε προς τα εδώ, έχω μερικά λόγια να σας πω! κατέληξε.
Όλοι οι ένστολοι κοιτάχτηκαν μεταξύ τους με χαμένο ύφος. Του είχε σαλέψει;! Έδινε την θέση τους ξεκάθαρα; Ο Gorilla κοίταξε βουβά τον Agile με σκεπτικισμό. Μήπως οργάνωνε κάποια παγίδα το αγόρι;
-[Είναι ο Χίτλερ σ’ ένα στρατόπεδο συγκέντρωσης και μιλάει στους Εβραίους.]
[Εβραίοι! τους φωνάζει]
[Χίτλερ! τον επευφημούν.]
[Λοιπόν, επειδή είμαι χαρούμενος σήμερα, θα σας αφήσω να αλλάξετε ρούχα!]
[Ναιιιι! ζητωκραυγάζουν οι Εβραίοι ενθουσιασμένοι.]
[Ησυχία-ησυχία! Λοιπόν, εσύ θα αλλάξεις ρούχα με αυτόν. Εσύ με αυτόν, εσύ με εκείνον...]
Ησυχία επικράτησε στο προαύλιο και ολόκληρη την βάση των marines. Σε πολλούς είχε πέσει το σαγόνι και άλλοι είχαν εξωφρενικές εκφράσεις απέχθειας. Μερικοί έτρεμαν από τα νεύρα και άλλοι ένιωθαν ότι είχαν καεί τα μυαλά τους από την βλακεία που άκουσαν.
-.... Έμεινε εμβρόντητος. Το κίνητρο του αγοριού για το ανέκδοτο, προφανώς τον ξεπερνούσε.
-Και ανησυχούσες για την απειλή! σάρκασε χαμηλόφωνα, αλλά έπιανε με εκνευρισμό το κούτελο του.
Και τα βάσανα τους μόλις είχαν ξεκινήσει!


Last edited by tsitakos on Thu Apr 14, 2016 11:27 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeSun Apr 10, 2016 11:17 pm

Μέσα στο γραφείο, ο Arima είχε πέσει μπροστά στην κονσόλα και το μικρόφωνο και είχε μια έκφραση συγκέντρωσης και ελαφριάς σαδιστικής απόλαυσης.
-[Πάει ο Χίτλερ σ’ ένα στρατόπεδο συγκέντρωσης και μιλάει στους Εβραίους.]
[Εβραίοι! τους φωνάζει.]
[Χίτλερ! τον επευφημούν.]
[Επειδή είχαμε καλή παραγωγή φέτος, αποφάσισα να σας κάνω ένα δώρο! τους ανακοινώνει. Θα σας χτίσω μια πισίνα!]
[Ναιιιι! ζητωκραυγάζουν οι Εβραίοι ενθουσιασμένοι.]
[Για τον επόμενο μήνα, χαίρονταν οι Εβραίοι την πισίνα. Βουτιές, γέλια κλπ. Τον επόμενο μήνα ξαναβγαίνει ο Χίτλερ για ανακοίνωση.]
[Εβραίοι! τους φωνάζει.]
[Χίτλερ! τον επευφημούν.]
[Μιας και είχε τόσο μεγάλη επιτυχία η πισίνα, αποφάσισα να σας κάνω ακόμα ένα δώρο!]
[Ναιιιι! ζητωκραυγάζουν οι Εβραίοι ενθουσιασμένοι.]
[Θα βάλω και νερό στην πισίνα!]
Πιο πίσω του, ο Bloody έκανε τα πάντα για να βουλώσει τα αυτιά αλλά δεν ήταν εντελώς αποτελεσματικό για να γλιτώσει. Ρίγη τον κατέβαλαν και μοχθούσε να μην επιτεθεί εκείνος πρώτος στον Arima.
-[Εβραίοι! τους φωνάζει ο Χίτλερ.]
[Χίτλερ! τον επευφημούν.]
[Σήμερα έχω τα γενέθλια μου και οργανώσαμε έναν αγώνα πόλο για διασκέδαση.]
[Ναιιιι! ζητωκραυγάζουν οι Εβραίοι ενθουσιασμένοι.]
[Λοιπόν! Από την μία πλευρά, με τα μπλε σκουφάκια οι Εβραίοι! Και από την άλλη ανταγωνιστές, με τα κόκκινα σκουφάκια οι καρχαρίες!]
-Εντάξει,δεν άντεξε άλλο, νομίζω ότι μπορείς να σταματήσεις τώρα τα ανέκδοτα! Θα έχουν εξαγριωθεί τόσο που κανείς δεν θα έχει μείνει στο πόστο του! Όλοι θα έρθουν προς εδώ!
Ο Arima κοίταξε το μικρόφωνο κάπως απρόθυμος να το εγκαταλείψει. Αλλά έπρεπε να κινηθούν προς το άλλη ευνοϊκότερη τοποθεσία για την μάχη που θα ερχόταν. Αυτό εξάλλου ήταν το 2ο "όφελος" του Φρούτου του. Όταν το χρησιμοποιούσε, ποιος άντεχε να μην στρέψει όλην του την αγανάκτηση πάνω στον ίδιο; Μπορεί να μην φάνταζε ιδεατό για κάποιον άλλο. Ο Arima όμως πάντα θα ήταν πρόθυμος να λάβει όλον τον κίνδυνο πάνω του αν μπορούσε έτσι να προστατέψει τους δικούς του!
Με αποφασιστικότητα, τράβηξε το rapier από την θήκη του και ακολούθησε προς τον διάδρομο τον προπορευόμενο Bloody.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeMon Apr 11, 2016 12:10 am

Η May ανατρίχιαζε κάθε φορά που άκουγε από τα μεγάφωνα των διαδρόμων τα ανέκδοτα του Arima. Ήξερε όμως ότι το σχέδιο έβαινε όπως είχαν προβλέψει. Από τις εκφράσεις και τις κατάρες που έριχναν όλοι οι δόκιμοι που προσπερνούσε στην πορεία της, σιγουρευόταν ότι θα τραβούσαν προς την κατεύθυνση του Γραφείου. Μόνο η ίδια κινούνταν αντίθετα στο ρεύμα, την αγνοούσαν όμως απορροφημένοι από την αυξανόμενη δολοφονική τους μανία για το αγόρι που πέταγε το ένα πιο κρύο αστείο από το άλλο.
Φτάνοντας κοντά στις σκάλες που οδηγούσαν στις υπόγειες φυλακές, αντιλήφθηκε ότι δεν είχε παραμείνει κανέναν φρουρός εκεί. Κατέβηκε γρήγορα και τα βήματα της αντήχησαν στον χώρο. Από το κελί του, ο Mark ανασήκωσε το κεφάλι χωρίς κάποια θετική προσδοκία. Μόλις όμως έφτασε κοντά το κορίτσι και ανασήκωσε το καπέλο της στολής των marines, τα μάτια του έλαμψαν με αναγνώριση.
-Μεγάλη Αδελφούλα! ψέλλισε ξέπνοα με αμέριστη ανακούφιση.
-Τι σου κάνανε, Mark;! βόγκηξε με μια έκφραση όλο ανησυχία και πόνο για τα αισχρά τραύματα που κοσμούσαν όλο του το σώμα.
-Δεν είναι τίποτα! της χαμογέλασε καθώς εκείνη του έβγαζε τις αλυσίδες. Δεν έχω σπάσει τίποτα, μπορώ να κινηθώ κανονικά!
-Ωραία! Γιατί πρέπει να ξεφύγουμε γρήγορα από την βάση, του επισήμανε για το σχέδιο του Arima να τραβήξει τους marines πάνω του.
Με κάθε λεπτομέρεια που πρόσθετε, η έκφραση του Mark σκοτείνιαζε όλο και περισσότερο. Η May ακόμα ανήσυχη, έκανε να πάρει το παιδί από το χέρι για να τον οδηγήσει έξω. Εκείνος της ξέφυγε όμως, κάνοντας την να κοκαλώσει στην θέση της.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeMon Apr 11, 2016 12:15 am

-Μεγάλη Αδελφούλα, αν είναι έτσι όπως τα λες, τότε δεν γίνεται να φύγουμε από την βάση.
-Mark, ξέρω τι σκέφτεσαι! ξεκίνησε με αρνητικότητα. Αλλά απλώς θα επιβαρύνουμε την θέση του Arima, αν πάμε να ενισχύσουμε την μάχη του!
Ήταν αναμενόμενη η απροθυμία του Mark να εγκαταλείψει τον Arima. Όμως και πάλι το παιδί κούνησε το κεφάλι αμετακίνητος.
-Δεν είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στο Αφεντικό. Όμως γνωρίζεις ότι ο Agile βρίσκεται στην βάση, σωστά; Η May παραξενεμένη έγνεψε. Αυτός σίγουρα δεν πρέπει να αντιμετωπίσει το Αφεντικό! Ένας 2ος Captain θα κλείσει κάθε διέξοδο του και είτε θα τον σκοτώσει επί τόπου, είτε θα τον βασανίσει μέχρι θανάτου!
-Mark, επέμενε εκείνη, δεν είναι αναγκαίο ότι ο Arima θα πέσει πάνω στον Agile. Σκοπός είναι να δραπετεύσουν σπάζοντας τον πιο ευαίσθητο κλοιό, όχι να εξολοθρεύσουν κάθε μέτωπο αντιπάλων!
Η May υπέθετε ότι ο Mark ζητούσε εκδίκηση από τον Agile. Για όλο τον πόνο που υπέστη, όλον τον εξευτελισμό και την υποτίμηση. Ότι αυτός ήταν ο λόγος που ζητούσε να χτυπήσει προσωπικά τον Captain. Εν μέρη είχε δίκιο. Ο Mark δεν θα προσπαθούσε να της το κρύψει. Υπήρχε όμως κάτι ακόμα.
-Μεγάλη Αδελφούλα! την κοίταξε σοβαρά. Αυτός ο τύπος είναι προσωπικός εχθρός μας και όχι οποιοσδήποτε marine με βαθμό. Από την Zarzara Town μέχρι τώρα, δεν σταμάτησε στιγμή να μας ψάχνει και να μας κυνηγά. Την πρώτη φορά που τον συναντήσαμε, γλιτώσαμε με δυσκολία, αφήνοντας τον επίσης ζωντανό. Την δεύτερη, στην παρούσα φάση, κοίτα σε τι κατάσταση με έφερε! Και αν τον αφήσουμε ξανά, δεν πρόκειται να σταματήσει! Τι θα γίνει λοιπόν την επόμενη φορά που θα μας βρει; Πρέπει να τον ταχτοποιήσουμε τώρα, πάση θυσίας! Αυτό το καταλαβαίνεις, έτσι;
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitimeMon Apr 11, 2016 12:27 am

Η May διέκρινε στο πρόσωπο του Mark την ακλόνητη απόφαση και δάγκωσε τα χείλη, ανίκανη να αντικρούσει το σκεπτικό του. Και η ίδια αντιλαμβανόταν ότι ο κίνδυνος που άκουγε στο όνομα "Agile" θα αναπτυσσόταν όσο περισσότερο χρόνο τον άφηναν. Αν την επόμενη φορά που θα έπεφταν πάνω του βρίσκονταν σε αντίξοες συνθήκες, πόσο τραγική θα ήταν η συνάντηση; Εξάλλου, κανείς δεν ήθελε να προχωρά, γυρνώντας το κεφάλι κάθε λιγάκι πάνω από τον ώμο, για να κοιτάξει αν ερχόταν εχθρός!
Πάνω που κλωθογύριζε την καλύτερη σκοπιά από την οποία θα μπορούσαν να αντιμετωπίσουν τον άντρα και παράλληλα να δραπετεύσουν, ο ήχος του αναπόφευκτου αντήχησε στον χώρο με τα βήματα. Σαν σε όνειρο, τα παιδιά γύρισαν τα κεφάλια ταυτόχρονα καθώς η φιγούρα του άντρα -πρώτα τα πόδια και μετά η μέση, μέχρι να αποκαλυφθεί ολόκληρος- ξεπρόβαλε και μπλόκαρε την διέξοδο τους από τις φυλακές.
-Φαίνεται ότι είχα δίκιο που ήρθα πρώτα να ελέγξω στις φυλακές αντί να πάω για τον τελικό!
Ο Mark ένιωσε τους μύες του να σφίγγονται και σχεδόν ενστικτωδώς στάθηκε μπροστά από την εμβρόντητη May.
-Agile! τον καλωσόρισε με παγερό ύφος και μάτια που ζητούσαν αίμα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')
Back to top 
Page 3 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')
» Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 2ο)
» Συζήτηση για το One Piece Anime
» Είσαι Παλιάτσος τελικά... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: