Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
The Τread of Justice
Adv. Shades Squad
Roser Ritter
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

[Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate

Όνομα Χαρακτήρα : Watergas D. Jimmys

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   Sat Mar 26, 2016 12:31 am

Βρισκόμουν στο λιμάνι καθώς μόλις είχα επιστρέψει πίσω στο νησί μου μετά από μια τρελή περιπέτεια. Μου είχε λήψη το σπίτι μου και όλοι οι στενοί μου φίλοι. Αν και είχα φύγει από το νησί μόνο για τρεις μέρες μου είχε λείψει. Παρόλο που δεν είχα βρει τον παιδικό μου φίλο που είχε αρχίσει το ταξίδι του πριν από δύο χρόνια. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την υπόσχεση που δώσαμε όταν ήμασταν μικροί. Θα προστατεύουμε ο ένας τον άλλον χωρίς καμία εξαίρεση. Και εγώ θα τον τηρήσω αυτό το λόγο με οποιοδήποτε κόστος γιατί τον έβλεπα σαν τον μεγάλο μου αδερφό που ποτέ δεν είχα. Γι'αυτό εκπαιδεύομαι μέρα με την μέρα ώστε να γίνομαι όλο και καλύτερος ώστε να μην χάσω ποτέ τίποτα σημαντικό στην ζωή μου. Κοίταξα τον ουρανό και σκέφτηκα που μπορεί να βρίσκεται τώρα ο παιδικός φίλος μου. Υπήρχαν πολλές πιθανότητες σχετικά με το που βρίσκεται αλλά ήξερα ότι κάποια μέρα θα τον βρω. Αλλά πρώτα ήθελα να αναβαθμίσω τον εξοπλισμό μου έτσι κατευθύνθηκα προς το μαγαζί που υπήρχε στο λιμάνι. Χάρης τις οικονομίες που είχα μπορούσα να πάρω αρκετά πράγματα. Έτσι άρχισα να περπατάω προς το πιο μεγάλο μαγαζί που υπήρχε στο λιμάνι.

Spoiler:

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ace RIP
Pirate
Pirate

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   Sat Mar 26, 2016 9:25 am

Έτσι πήγα στο μαγαζί, καθώς βρισκόμουν από έξω το κοίταξα και μου φάνηκε αρκετά μεγάλο για το νησί μας. Ήταν πολύ ψηλό και στην κορυφή του κτηρίου είχαν ζωγραφισμένο ένα σήμα με ένα σπαθί και ένα πιστόλι σε σχήμα χ. Όταν μπήκα μέσα είδα πάρα πολλά πράγματα, όλοι οι τοίχοι είχα όπλα και άλλα είδη εξοπλισμού. Υπήρχαν τόσα πολλά πράγματα που υπήρχε λίγος κενός χώρος ώστε να μπορείς να περπατήσεις. Αφού κοίταξα λίγη ώρα βρήκα αυτά που μου άρεσαν περισσότερο και τα αγόρασα. Ήταν ότι πολυτιμότερο είχε το μαγαζί, πλήρωσα και βγήκα από το μαγαζί. Αφού βγήκα έξω είχε έρθει η ώρα να κάνω επίσκεψη στην μητέρα μου και τον μικρό αδερφό μου που ήταν μόλις δύο χρόνια μικρότερος μου. Σκεφτόμουν ότι ίσως έχει έρθει η ώρα να ξεκινήσει και αυτός τα ταξίδια στις ανοιχτές θάλασσες. Αλλά και πάλι πιστεύω ότι ίσως να μην είναι ακόμα τόσο καλός για κάτι τόσο επικίνδυνο. Έτσι άρχισα να περπατάω προς το σπίτι ήθελα να δω αν ο αδερφός μου έκανε αυτό που μου είπε. Δηλαδή ότι θα εκπαιδεύεται μέρα με την μέρα ώστε να γίνετε καλύτερος και να μπορέσει να βγει στην θάλασσα όσο πιο γρήγορα μπορεί. Καθώς περπάταγα κοίταζα γύρω μου και έβλεπα τους ανθρώπους. Απ'ότι έβλεπα είχαν έρθει πολύ νέοι κάτοικοι στο νησί ή απλά είχαν έρθει για επίσκεψη.

Spoiler:

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ace RIP
Pirate
Pirate

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   Sat Mar 26, 2016 9:26 am

Ίσως κάτι να μην πήγαινε καλά γιατί το νησί μας ποτέ δεν είχε τόσο πολύ κόσμο στο λιμάνι. Συνέχισα να περπατάω κανονικά προς το σπίτι που βρισκόταν στο κέντρο του νησιού. Ήταν μια ευθεία από τον μεγάλο δρόμο που οδηγεί από το λιμάνι μέχρι την άλλη άκρη του νησιού. Καθώς περπατούσα σκεφτόμουν ακόμα που μπορεί να είναι ο παιδικός μου φίλος αλλά και ο πατέρας μου που έχει χαθεί εδώ και πέντε χρόνια. Αυτά τα πέντε χρόνια με έχουν κάνει να αναπτύξω μια αντιπάθεια προς τον πατέρα μου. Όμως ίσως ο πατέρας μου να μην ζει πια αφού δεν έχουμε λάβει ούτε ένα σημάδι ζωής. Δεν ήθελα να το σκέφτομαι αυτό έτσι άρχισα να σκέφτομαι την προηγούμενη περιπέτεια μου. Ήταν αρκετά τρελή και νόμιζα ότι δεν θα με πιστέψει κανένας αν του πω τι είχε γίνει. Χωρίς να το καταλάβω είχα φτάσει έξω από το σπίτι. Ήταν από τα αριστερά του κεντρικού δρόμου, είναι μια μονοκατοικία με δύο ορόφους και μια μικρή αυλή πίσω από το σπίτι. Έχει παράθυρα μόνο στα υπνοδωμάτια και στην κουζίνα για κάποιο περίεργο λόγο. Στην πόρτα έχει ένα σήμα λιονταριού επειδή αυτό ήταν το σήμα του πειρατικού πληρώματος του πατέρα μου.

Spoiler:

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ace RIP
Pirate
Pirate

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   Sun Mar 27, 2016 12:27 am

Το σπίτι δεν είχε αλλάξει καθόλου μέσα στην μια εβδομάδα που έλλυψα. Αλλά σχεδόν ποτέ δεν αλλάζουμε την εμφάνιση του σπιτιού. Πλησίασα την πόρτα και την άνοιξα χωρίς να έχω κλειδί. Η πόρτα μας είναι πάντα ξεκλείδωτη γιατί στο νησί δεν υπάρχει κάτι επικίνδυνο. Όταν μπήκα μέσα δεν υπήρχε κανένας στο σαλόνι ούτε στην κουζίνα. Έτσι προχώρησα προς τα πάνω ώστε να δω αν ήταν κανείς μέσα στο σπίτι. Αφού ανέβηκα στο δεύτερο όροφο ήξερα μόνο ότι υπήρχαν τα υπνοδωμάτια. Έτσι χτύπησα πρώτα την πόρτα του δωματίου της μητέρα μου που βρισκόταν λίγο πιο μπροστά από την σκάλα. Περίμενα λίγη ώρα αλλά αφού δεν απάντησε προσχώρησα στο βάθος του διαδρόμου. Αφού έφτασα στο βάθος του διαδρόμου χτύπησα την πόρτα στα δεξιά. Εκείνη η πόρτα ήταν του δωματίου του αδερφού μου. Ο αδερφός μου φώναξε αλλά μάλλον μόλις είχε ξυπνήσει και γι΄αυτό δεν κατάλαβα τι είπε. Μετά από λίγη ώρα κατάλαβα ότι δεν θα μου άνοιγε και του είπα:
Αδερφέ εγώ είμαι επέστρεψα από το μικρό ταξίδι που έκανα.

Spoiler:

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ace RIP
Pirate
Pirate

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   Sun Mar 27, 2016 12:30 am

Τότε άκουσα ένα ήχο και προφανώς ήταν ο αδερφός μου που έπεσε από το κρεβάτι του. Σηκώθηκε γρήγορα και άνοιξε την πόρτα όσο πιο γρήγορα μπορούσε. Με το που με αντίκρισε έμεινε έκπληκτος το ίδιο και εγώ καθώς φαινόταν πολύ πιο γυμνασμένος από όταν έφυγα πριν μια εβδομάδα. Έχει κόκκινα μαλλιά και στις άκρες είναι ξανθιά. Τα μαλλιά του φτάνουν περίπου μέχρι τις ωμοπλάτες και έχει πράσινα μάτια. Και είναι όμορφος. Ένα αγόρι που τον ζηλεύουν πολλοί λόγο του ότι τα κορίτσια τον θέλουν. Μου χτύπησε φιλικά τον ώμο και μου είπε:
Φαίνεσαι διαφορετικός από πριν. Όχι εξωτερικά αλλά νιώθω σαν να έχει αλλάξει ο χαρακτήρας σου, σαν να έχεις γίνει λίγο πιο ώριμος.
Και εσύ φαίνεσαι πολύ πιο γυμνασμένος απ'όταν έφυγα αλλά δεν ξέρω αν είσαι έτοιμος για να βγεις στις θάλασσες. Πριν ξανά φύγω από το νησί θέλω να σε αντιμετωπίσω για να δω ο ίδιος αν αξίζεις ή όχι.
Είμαι έτοιμος για όλα και θα δεις πως ούτε εσύ ο ίδιος δεν θα μπορείς να με νικήσεις. Είπε με ανταγωνιστικό ύφος και χαμογελώντας.
Μήπως ξέρεις γιατί υπάρχει τόσο πολύ κόσμος στο λιμάνι; Με ένα βλέμμα απορίας.

Spoiler:

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ace RIP
Pirate
Pirate

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   Tue Mar 29, 2016 12:08 am

Δεν ξέρω γιατί κάτι μου είπε η μητέρα μας αλλά μισό κοιμόμουν και δεν πρόσεχα. Αλλά θυμάμαι ότι μου είπε ότι είναι εκεί.
Είπε και άρχισε να με τρώει η περιέργειά μου εξαιτίας της μάζωξης όχι μόνο των ανθρώπων του νησιού αλλά και ανθρώπους που είχαν έρθει από άλλα νησιά. Πέρασα μέσα στο δωμάτιο του αδερφού μου και κάθισα σκεφτικός στο κρεβάτι. Αφού πέρασε λίγη ώρα αμηχανίας ο αδερφός μου με ρώτησε:
Λοιπόν πως ήταν η πρώτη περιπέτειά σου; Έγινε τίποτα συναρπαστικό;
Δεν θα το πιστέψεις τρελή ιστορία ξέρεις βρήκα ένα φρο...
Πήγα να πω αλλά με σταμάτησαν οι φωνές που ακούγονταν. Βγήκα έξω στο παράθυρο και κοίταξα γύρω από το σπίτι. Δεν βρισκόταν κανένας εδώ κοντά, κοίταξα το λιμάνι και είδα όλο το κόσμο να έρχεται προς το μέρος μας με ζητωκραυγές. Δεν ήξερα για ποιο λόγο ερχόταν προς τα εδώ όλο αυτό το μεγάλο πλήθος κόσμου αλλά ήθελα να μάθω. Έτσι έκλεισα γρήγορα το παράθυρο, έπιασα από το χέρι τον αδερφό μου και άρχισα να τον σέρνω καθώς πήγαινα προς τον κόσμο. Μόλις βγήκα από το σπίτι τους ξανά κοίταξα και είδα ότι είχα σταματήσει ακριβώς δίπλα από το σπίτι μας.

Spoiler:

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ace RIP
Pirate
Pirate

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   Tue Mar 29, 2016 12:09 am

Κάτι μου βρώμαγαι σε αυτή την ιστορία και δεν ήμουν εγώ που μύριζα ψαρίλα λόγος της θάλασσας. Έτσι καθώς πλησιάζαμε είδαμε καμιά δεκαριά πειρατές να μας κοιτάνε περίεργα. Κάναμε πιο αργό το βηματισμό μας και τότε είδα τον αρχηγό τους που κάποιον μου θύμιζε και έδειξε με το χέρι του εμάς. Όλοι τους φόραγαν τα ίδια ρούχα με τον αρχηγό αλλά ο αρχηγός τους κάτι μου θύμιζε που είχα να δω καιρό. Αλλά δεν μπορούσα να θυμηθώ τι. Είχαμε σταματήσει το περπάτημα και πέντε πειρατές έτρεξαν προς το μέρος μας. Με κοίταξε ο αδερφός μου και πήρα θέση μάχης και άρχισα να περπατάω προς το μέρος τους. Ο αδερφός μου με ακολούθησε από πίσω, έφτασα μπροστά στον έναν απέφυγα την γροθιά του. Και καθώς βρισκόταν το χέρι του δίπλα μου, του έπιασα το χέρι και τον έριξα με δύναμη στο έδαφος. Κοίταξα τον αδερφό μου και τον είδα να ρίχνει τον ένα πειρατή πάνω στον άλλο. Είχαν μείνει δύο πειρατές όρθιοι και βρίσκονταν ανάμεσά μας. Έτσι έτρεξα και εγώ και ο αδερφός μου προς το μέρος τους. Ο ένας γύρισε προς το μέρος μου και ο άλλος πειρατής προς το μέρος του αδερφού μου.

Spoiler:

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ace RIP
Pirate
Pirate

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   Tue Apr 12, 2016 9:40 pm

Τότε και οι δύο πιάσαμε το κεφάλι του πειρατή που βρισκόταν μπροστά μας και τρέξαμε ο ένας προς το μέρος του άλλου. Έτσι όταν φτάσαμε ο ένας μπροστά στον άλλο οι πειρατής που κράταγε ο καθένας μας στο χέρι συγκρούστηκαν μεταξύ τους. Μετά από την σύγκρουση τους αφήσαμε τα κεφάλια και έπεσαν κάτω σχεδόν νεκροί. Σταθήκαμε όρθιοι και μας πλησίασε ο αρχηγός τους, ήμασταν έτοιμοι να του επιτεθούμε. Όταν έφτασε μπροστά μας σηκώσαμε τα χέρια μας για να κάνουμε επίθεση μας είπε:
Περίμενα να με θυμάστε ανίψια μου.
Είπε και έβγαλε την κουκούλα. Μόλις είδα το πρόσωπό του κατάλαβα ότι είναι ο θείος μου. Ο αδερφός μου είπε:
Εσύ είσαι ο θείος μας; Θυμόμαστε τον θείο μας αλλά δεν είναι τόσο γέρος. Αλλά και πάλι έχουμε να τον δούμε από όταν ήμουν έξι χρονών.Είπε και ο θείος μου έσφιξε τα δόντια του.
Δεν έχω γεράσει και τόσο πολύ. Έχετε γίνει πολύ πιο δυνατοί από όταν έφυγα.
Καλά τι περίμενες αφού έχουν περάσει εννιά χρόνια απ'όταν μας είδες τελευταία φορά. Πως και δεν ήρθες με το πλήρωμά σου;
Δεν έχω πια πλήρωμα έχω κουραστεί από το κυνηγητό έτσι είπα να κάτσω εδώ στο νησί μέχρι να πεθάνω.

Spoiler:

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: [Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1   

Back to top Go down

[Αρχή-Φρούτου] Η επιστροφή Part 1
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Zoey and Loren.... What the heck!
» A MEDAL given to a Northwich soldier who took part in the Zulu War.
» The Anthro Place
» Public Houses named after those wood took part in the Zulu War
» 110608 SNSD to release six-part DVD series, “Paradise in Phuket”