Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 10:10 am

Spoiler:

Βρισκόμουν στην βάρκα μου και καθώς έκανα κουπί κοίταζα γύρω μου και το μόνο που έβλεπα ήταν θάλασσα. Δεν ήξερα προς τα που πηγαίνω γιατί δεν ήξερα να πλοηγό αλλά ούτε είχα χάρτη. Άνοιξα το πανί για να ξεκουραστώ λίγο, έκανα κουπί γιατί με το πανί πάει λίγο πιο αργά. Ήμουν ξαπλωμένος και κοίταζα τον ουρανό όταν είδα ένα πουλί να περνάει από πάνω μου. Έμοιαζε με πελαργό, καθώς το κοίταζα μου έριξε μια εφημερίδα στο πρόσωπο. Και εγώ είμαι οξύθυμος έτσι άρχισα να φωνάζω στον πελαργό και θα του πέταγα φαγητό από τις προμήθειες μου αν δεν τις είχα φάει όλες. Αφού ξέσπασα με τις φωνές κάθισα κάτω και κοίταξα την εφημερίδα. Ήταν η εφημερίδα της κυβέρνησης έτσι αποφάσισα να την διαβάσω. Συνέχεια έβλεπε για επαναστάτες και πειρατές που έκαναν κάτι κακό, υπήρχε μόνο ένα άρθρο για τους Marines έτσι έβαλα στόχο δύο πληρώματα των επικηρυγμένους που έβλεπα. Και αυτοί ήταν οι Family rules pirates και οι boneshead pirates που έχουν την πιο υψηλή επικήρυξη στην East Blue. Έτσι έπρεπε να εκπαιδευτώ πρώτα λίγο και μετά να πάω στην East Blue ώστε να τους πιάσω και να γίνω γνωστός στους Marines.


Last edited by Devil Fruit hunter on Tue Mar 15, 2016 9:23 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 10:32 am

Το ταξίδι μου είχε μόλις αρχίσει και ήξερα ότι έχω πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μου. Πίστευα ότι δεν έχω πολλές ελπίδες με τόσους δυνατούς πειρατές αλλά και Marines που υπάρχουν. Αλλά εγώ θα έβαζα τα δυνατά μου και θα προσπαθώ όσο πιο σκληρά μπορώ για να φτάσω στο επίπεδό τους. Έτσι σηκώθηκα πάνω και ξεκίνησα να κάνω κουπί όσο πιο γρήγορα μπορώ και με όλη μου την δύναμη. Μετά από λίγη ώρα κοίταξα στον ορίζοντα και κατάφερα να δω ένα νησί. Δεν ήξερα ποιο είναι ή τι θα μπορούσα να συναντήσω εκεί αλλά εγώ θα πήγαινα γιατί δεν φοβάμαι τίποτα. Αυτό μου έδωσε ακόμα ποιο πολύ θάρρος και έβαλα την διπλάσια δύναμη στο κουπί. Μέσα σε μισή ώρα είχα σχεδόν φτάσει στο νησί. Μπορούσα να δω μόνο το λιμάνι και λίγα κτήρια. Όμως μου φάνηκε περίεργο το ότι δεν βρισκόταν κανένα κάτοικος του νησιού στο λιμάνι. Ήξερα ότι κάτι παράξενο συμβαίνει στο νησί έτσι ήθελα να το ερευνήσω. Έφτασα στο λιμάνι, κατέβηκα από την βάρκα και έδεσα το σκηνή σε ένα σίδερο που υπήρχε στο λιμάνι. Γύρισα προς τα κτήρια και παρατήρησα πως όλα τα παράθυρα ήταν κλειστά. Άκουγα πολύ νερό να πέφτει από κάπου αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω από που.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 10:47 am

Έτσι αποφάσισα να προχωρήσω προς την πόλη. Περπάταγα ανάμεσα από τα πρώτα κτήρια του λιμανιού και τότε είδα μια ολόκληρη πόλη πάνω σε βουνά. Οι πόλεις ενώνονταν με σκάλες και εγώ είχα μείνει έκπληκτος. Υπήρχαν δύο καταρράχτες και εγώ βρισκόμουν μπροστά σε αυτόν που είχε ένα μικρό άνοιγμα στην μέση που ήταν το λιμάνι. Τα κτήρια ήταν φτιαγμένα από πέτρα και είχαν διαφορετικά μεγέθη. Όλα είχαν καφέ χρώμα και στην σκεπή τους είχαν ένα ελαφρύ κόκκινο. Επίσης όλα τα κτήρια είχαν κόκκινες σημαίες, από μέσα μου αναρωτιόμουν τι άνθρωποι μπορεί να μένουν εδώ. Υπήρχαν πολλά δέντρα αλλά σε πολλά σημεία το βουνό δεν είχε τίποτα. Η περιοχή εδώ είναι πολύ μεγάλη και καλύπτει πολύ γη. Τότε είδα ένα σπάνιο ζώο, το κοίταζα αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω τι ήταν γιατί βρισκόταν μακριά. Όταν πλησίασε δεν πίστευα στα μάτια μου, ποτέ μου δεν πίστευα ότι θα δω από κοντά ένα δράκο. Πίστευα ότι υπήρχαν μόνο στα παραμύθια, ήθελα να ανέβω πάνω του αλλά δεν ερχόταν κοντά μου. Τον κοίταζα για πολύ ώρα ήταν περίπου δέκα μέτρα και ήταν πράσινος όλος εκτός από την ουρά του που ήταν κίτρινη.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 11:00 am

Είχα αποροφηθεί από το τοπίο και τον δράκο, ήταν σαν να ζω ένα όνειρο. Χωρίς να το καταλάβω έκανα μερικά βήματα μπροστά. Ένιωσα το νερό στα πόδια μου αλλά όταν το κατάλαβα ήταν πολύ αργά. Η ροή του καταρράχτη με πήρε μαζί του και άρχισα να πέφτω. Στρηφογυρνούσα στον αέρα και κάτω δεν έβλεπα τίποτα δεν ήξερα τι θα γινόταν. Καθώς βρισκόμουν στον αέρα ένιωσα κάτι να με ακουμπάει. Από την στιγμή που με άγγιξε σταμάτησα να πέφτω, βρισκόταν από κάτω μου έτσι σηκώθηκα και είδα ότι είναι ο δράκος που έβλεπα. Βρισκόμουν στο σβέρκο του και αφού κρατήθηκα από το μαλλί του κεφαλιού του άρχισε να πετάει με γρηγοράδα. Ένιωθα χαρούμενος αλλά και φοβισμένος λόγο του ύψους που βρισκόμασταν. Τότε στάθηκε μπροστά από την γέφυρα και κατάλαβα ότι ήθελε να με κατεβάσει. Έτσι σηκώθηκα και περπάτησα πάνω στο κεφάλι του, πήδηξα στην γέφυρα και πριν φύγει του χάιδεψα την μύτη. Έφυγε χαρούμενο και στρηφογυρνούσε στον αέρα τότε άκουσα μια φωνή από τα δεξιά αλλά και τα αριστερά μου αλλά δεν καταλάβαινα τι προσπαθούσαν να μου πουν.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 11:25 am

Γύρισα το κεφάλι μου δεξιά και αριστερά και είδα δύο Panda να στέκονται και να μου φωνάζουν. Ήταν περίπου ενάμιση μέτρο στο ύψος αλλά ήταν ογκώδεις. Άρχισαν να με πλησιάζουν αλλά ακόμη δεν καταλάβαινα τι λένε. Έφτασαν δίπλα μου τα κοίταζα και τότε με χτύπησαν στο λαιμό και λιποθύμησα. Άκουγα ένα περίεργο διάλογο δεν θυμόμουν που βρισκόμουν. Όταν άνοιξα τα μάτια μου βρισκόμουν μέσα σε ένα κτήριο και μόλις είδα τα Panda που συζητούσαν θυμήθηκα όλα που είχαν γίνει σήμερα. Γύρισα το κεφάλι μου και είδα ένα γέρικο Panda να κάθεται σε μια μεγάλη καρέκλα που ήταν σαν θρόνος. Κατάλαβα ότι αυτός ήταν ο αρχηγός τους. Με κοίταξε και είδε ότι ήμουν ξύπνιος με πλησίασα, όταν έφτασε μπροστά μου σήκωσε το σπαθί λέγοντάς μου:

- Είσαι ελεύθερος, οι δράκοι σώνουν μόνο αυτούς που έχουν να προσφέρουν κάτι σε αυτόν τον κόσμο.

Και μου έκοψε τα σκοινιά. Τότε του είπα:

-Δηλαδή εγώ θα γίνω σπουδαίος; Επίσης η φυλή σας πόσο παλιά είναι;
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 11:34 am

- Ναι. Η φυλή μας υπάρχει χιλιάδες χρόνια. Έχουμε υποφέρει πολύ τον τελευταίο αιώνα. Μας είχα σκλάβους επαναστατήσαμε, μετά έγινε ένας τεράστιος πόλεμος ανάμεσα στην κυβέρνηση και στους επαναστάτες και εξαιτίας όλων αυτών των πολέμων ο λαός μας έχει υποφέρει πολύ. Και το μέρος εδώ έχει χάσει πολύ από την ομορφιά του παλιά τα δέντρα ήταν πιο πράσινα και πιο πολλά.

- Και πριν που μιλάγατε ήταν η γλώσσα σας;

- Ναι αλλά πολλοί από εμάς ξέρουν και την κοινή γλώσσα. Θα κάτσ...

Πήγαινε να πει κάτι αλλά τότε ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος και ταρακουνήθηκε λίγο το κτήριο. Μπήκε ένα Panda βιαστικά μέσα και άρχισε να μιλάει στην γλώσσα του. Δεν κατάλαβα τίποτα από όσα είπε αλλά όλοι άρχισαν να τρέχουν προς τα έξω βιαστικοί και φαινόντουσαν αναθερμαίνει. Έτσι τους ακολούθησα όταν βγήκα έξω από το κτήριο και είδα την γέφυρα εντελώς σπασμένη. Τα Panda ανέβαιναν πάνω σε δράκους και άλλα κατέβαιναν προς τα κάτω πηδώντας από πέτρα σε πέτρα. Ανέβαινα περίπου εφτά Panda ανά δράκο έτσι έτρεξα και εγώ και ανέβηκα στον τελευταίο που είχε μείνει. Και αρχίσαμε να πηγαίνουμε προς τα κάτω που δεν μπορούσα να δω τι υπάρχει λόγο του καταρράχτη.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 11:49 am

Κρατιόμουν όσο πιο γερά μπορούσα από τον δράκο αλλά και πάλι δεν ήξερα αν θα τα κατάφερνα να ζήσω. Γιατί πηγαίναμε με πολύ φόρα προς το κάτω και κόντευα να σηκωθώ ολόκληρος στον αέρα. Μετά από λίγα λεπτά φτάσαμε στο έδαφος, ο δράκος σταμάτησε απότομα και εγώ πετάχτηκα μπροστά. Ήμουν πεσμένος στο πάτωμα, σήκωσα το κεφάλι μου και είδα ένα τεράστιο πλοίο πειρατών. Οι πειρατές κατέβαιναν και αναρωτιόμουν πόσοι θα είναι συνολικά. Αφού κατέβηκαν όλοι μέτρησα περίπου γύρω στους διακόσιους αλλά πίστευα ότι είναι άχρηστοι. Τα Panda στέκονταν απέναντι από τους πειρατές με θάρρος καθώς ήταν μόνο εκατό είκοσι πέντε Panda. Πήγα και στάθηκα δίπλα από τον αρχηγό των Panda και του έκανα νόημα με τα χέρια ότι εγώ θα πολεμήσω τους υπαρχηγούς των πειρατών. Ο αρχηγός μου φαινόταν πολύ καλύτερος από εμένα έτσι δεν είχα ελπίδες εναντίον του. Τότε οι πειρατές φώναξαν:

- Παραδίνεστε ή όχι;

- Εκ μέρους όλων μας θα σας πω όχι. Και προκαλώ τους υπαρχηγούς σας σε μάχη αν τολμάνε εκτός αν ξέρετε φοβούνται.

Τότε οι υπαρχηγοί άρχισαν να τρέχουν προς το μέρος μου έτσι άρχισα και εγώ να τρέχω προς το δικό τους.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 11:48 am

Κοίταξα γύρω μου και προσπαθούσα να δω πως θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το περιβάλλον με το μέρος μου. Αλλά το μόνο που είχε ήταν χώμα και λίγες μεγάλες πέτρες. Σκέφτηκα όμως ότι τις πέτρες κάπως θα μπορέσω να τις χρησιμοποιήσω.Ο ένας υπαρχηγός ήταν πολύ ψηλός και λίγο γυμνασμένος. Είχε μαύρο μαλλί κοντό και στο μέτωπό του είχε ένα τατουάζ. Ενώ ο άλλος αντίθετα ήταν μέτριος αλλά καθόλου γυμνασμένος. Επίσης είχε καράφλα και δεν είχε ούτε μούσι. Και οι δύο φόραγαν μπλούζες και παντελόνι με δέρμα. Έτσι σκέφτηκα ότι ίσως είχαν έρθει για το δέρμα των δράκων. Καθώς έτρεχα παρατήρησα τον καθένα τους με προσοχή και είδα ότι ο ένας ήταν πολύ πιο αργός οπότε σε αυτόν θα επιτεθόμουν πρώτα. Κόντευα να τους φτάσω όταν ο ένας από τους δύο μου είπε:

- Για να είναι δίκαιο για σένα θα σε αφήσω να διαλέξεις ποιον θα πολεμήσεις πρώτο.

- Λοιπόν πρώτο θα πολεμήσω εσένα που με θεωρείς άχρηστο και νομίζεις ότι θα με νικήσεις.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 11:51 am

Τότε έσφιξε τα δόντια του και εξήχε μια φλέβα στο κεφάλι του. Τον συγκεκριμένο τον προκάλεσα γιατί ήταν αργός και φαινόταν αδύναμος. Άκουσα φωνές και από τα δύο μέτωπα και κοίταξα πίσω από τους υπαρχηγούς και είδα ότι οι πειρατές είχαν αρχίσει να έρχονται. Μετά κοίταξα και πίσω μου και είδα ότι έρχονται και τα Panda.Καθώς έτρεχαν εγώ τα παρατηρούσα και είχα ξεχάσει την μάχη. Στεκόμουν και κοίταζα για πολύ ώρα μέχρι που με χτύπησε στο κεφάλι με μια μπουνιά με αποτέλεσμα να πεταχτώ προς τα πίσω. Βρισκόμουν πεσμένος κάτω είχε αρχίσει να μου τρέχει αίμα από την μύτη. Τότε ήρθε ο υπαρχηγός και κάθισε πάνω μου. Είχε κάτσει πάνω στην μέση μου και με πίεζε στην κοιλιά με αποτέλεσμα να πονάω πολύ. Προσπαθούσα να του πιάσω το πόδι αλλά με κανένα αποτέλεσμα έτσι έβαλα τα χέρια μου στο έδαφος και άρχισα να βάζω δύναμη για να σηκωθώ.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 11:52 am

Όσο πιο πολύ δύναμη έβαζα τόσο πιο πολύ αντίσταση έβαζε αυτός. Πάνω που κόντευα να τα καταφέρω ο υπαρχηγός σηκώθηκε και ξανά πήδησε με δύναμη πάνω μου. Έπεσα στο έδαφος με τα μούτρα ένιωθα ότι δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Δεν μπορούσα να τηρήσω την υπόσχεση που έδωσα στους γονείς μου και ακόμα αυτή είναι η αρχή αν δυσκολεύουν τα πράγματα τι θα μπορώ να κάνω. Άρχισα να κλαίω και να χτυπάω με τα χέρια μου το πάτωμα ένιωθα πολύ θλίψη που είχε φτάσει στο επίπεδο του θυμού.Προσπαθούσα να σταματήσω το κλάμα μου αλλά δεν μπορούσα. Τα δάκρυα έπεφταν στο χώμα και το χώμα γινόταν σαν λάσπη. Τότε τα συναισθήματά μου ήταν έτοιμα να εκραγούν. Κοίταζα γύρω μου δεν ήξερα τι να κάνω και άρχιζα να φωνάζω με δύναμη. Σηκώθηκα με πολύ δύναμη και πέταξα τον υπαρχηγό που καθόταν πάνω μου. Είχα θυμό αλλά ακόμα έτρεχα λίγα δάκρυα από τα μάτια μου. Γύρισα και κοίταξα τον υπαρχηγό που πέταξα, είδα ότι στριφογύρισε στο έδαφος λίγες φορές.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών   [Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Το πρώτο κυνήγι πειρατών
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Κυνήγι μεγαθήριων! (18+) [Μέρος 1ο] [Διαγραμμένος χαρακτήρας]
» {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: Το κυνήγι του θησαυρού {τέλος}
» All the King's men. Μέρος πρώτο.[Τέλος]
» Για να χαθούν τα χάρτινα. Μέρος Πρώτο. [Τέλος]
» Αποκαλύψεις και ανατινάξεις. Μέρος Πρώτο[Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Kashamin-
Jump to: