Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Desert warfare (the final part)

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 6 I_icon_minitimeTue Aug 08, 2017 9:36 pm

Ήταν πραγματικά δυνατός το παραδέχομαι. Καταλαβαίνω πως θα μπορούσε ο Engless να ακολουθεί αυτό τον άντρα, όμως παραμένει κάποιος που δεν είναι στο επίπεδο του Alucard τουλάχιστον όσον αφορά τη δύναμη της θέλησης και της προσωπικότητας του. Αναρωτιέμαι γιατί άραγε ο Henry να θέλει να βρει τον Alucard. Για να του δώσει πίσω την θέση του; Για να πάρει κάτι από αυτόν; Δεν ξέρω, όμως ξέρω ότι είμαστε πολύ κοντά στο να τον βρούμε. Πολύ κοντά στο να αλλάξει ο κόσμος και μεγαλύτερα σχέδια να μπουν σε δράση. Έχω αντιμετωπίσει χειρότερα πράγματα από ένα αρχάιο γιγάντιο κονσερβοκούτι. Δεν θα αφήσω κάτι τέτοιο να με καθυστερήσει άλλο. Το μεγάλο κατασκεύασμα άρχισε να γονατίζει και ελάχιστα μπορούσε να κάνει κάποια κίνηση. Ήταν ώρα.
-Shadow Step. έφυγα στην ευθεία με όλη μου την δύναμη όμως δεν συνέχισα έτσι. Μόλις έφτασα κοντά στο ρομπότ έστρεψα το πόδι μου και πάτησα κατακόρυφα. Η ταχύτητα μου δεν θα με άφηνε να πέσω, εδώ ήταν το νέο στάδιο που είχα αγγίξει ώστε να φτάσω ως εκεί που ήταν ο στόχος μου.
-Ethereal Step. και άρχισα να τρέχω κατακόρυφα, ως τον ουρανό, πέρα από τα σύννεφα. Πάντα ένιωθα μόνος και γαλήνιος όταν άγγιζα την ταχύτητα αυτή, μια ταχύτητα που δεν με ακολουθούσε κανείς, όμως εδώ πάνω ήμουν στ' αλήθεια μόνος μου. Ο αέρας με εκανε να νιώθω ζωντανό, η ηρεμία ήταν αναζωογονητική, το σώμα μου ελαφρύ σαν να πέταγα όντως.
Σταμάτησα απότομα όταν ο αέρας άρχισε να γίνεται αρεός. Skyepia έγραφε απάνω το κλειδί που είχα βρει. Το μυθικό νησί στην θάλασσα του ουρανού. Ίσως ήταν πιο αληθινό από ότι περίμενα, όμως και πάλι δεν ήξερα που μπορούσα να το βρω. Άραγε να είναι όσο ψηλά είμαι τώρα ή ακόμα πιο πάνω; Άραγε να μπορούσα να περπατήσω ως εκεί; Έστριψα το σώμα μου και άρχισα να τρέχω με ethereal step προς τα κάτω. Πλέον δεν ήταν μόνο η βαρύτητα αλλά και η ίδια μου η ορμή που με έσπρωχνε προς τα κάτω. Απίστευτη δύναμη άρχισε να συσσορεύεται στο σώμα μου και να γίνεται βαρύ πέρα από τα όρια του. Από κάτω μου μικρές κουκίδες γίνονταν μεγαλύτερες καθώς πλησίαζα και μία μεγαλύτερη από όλες της άλλες βρισκόταν ακριβώς από κάτω μου. Ο δράκος της ερήμου.
-Άσε με να σου δείξω έναν πραγματικό δράκο. ένιωθα την ενέργεια μέσα μου να ξεχύνεται και να περιβάλλει το σώμα μου. Μια αύρα σε μορφή δράκου με είχε κατακλείσει μέσα της και με ακολουθούσε στην κατακόρυφη διαδρομή μου.
-Ethereal Step Mizora no Ryu έπεσα πάνω στο κεφάλι του και το διαπέρασα κόβωντας το στη μέση και περνώντας από το κέντρο ελέγχου μέχρι που βγήκα από το κάτω μέρος και προσγυώθηκα με δύναμη στο έδαφος. Μόνο ένας εκωφαντικός γδούπος ακούστηκε και μετά κύμα άμμου σηκώθηκε τριγύρω. Σήκωσα το κεφάλι μου. Από πάνω μου το μεγάλο ρομπότ στεκόταν και πάλι άψυχο, διαλυμένο αλλά ακόμα και τώρα αρνούταν να πέσει. Το παραδέχομαι οι αρχαίοι ξέραν πως να φτιάχνουν τα όπλα τους.
Μαζί με αυτό είχε τελειώσει και η όλη μάχη. Με τους αρχηγούς των τοπικών συμμοριών καθώς και τους κεντρικότερους καπετάνους από την πλευρά των πειρατών νεκρούς ή αιχμαλώτους η μάχη είχε τελειώσει σε μια τυπική νίκη της Κυβέρνησης και σίγουρα έτσι θα την έκαναν να φανεί. Όμως με τις απώλειες τους δύσκολα θα μπορούσα εγώ ή ο οποισδήποτε να το αποκαλέσει νίκη. Το πλήγμα ήταν γερό για τις μονάδες που είχαν τεθεί εδώ. Φυσικά την δουλειά μου μια φορά εγώ την έκανα και πληρωθήκαμε λαμπρά για όλο αυτό, ακόμα και αν δυστυχώς ο Henry Smith και οι δικοί του κάπως κατάφεραν να το "σκάσουν" χωρίς να τους πάρουμε χαμπάρι. Αναρωτιέμαι πως να έγινε αυτό άραγες;

Πέρα από τις ακτές του Vira αρκετές ώρες μετά την σύγκρουση
-Είπες ότι έχεις πληροφορίες για τον Alucard και τις θέλω. είπε επιτακτικά ο Henry.
-Και θα τις έχεις. Θα βρούμε τον Alucard και θα είσαι και εσύ εκεί, αλλά αυτό πρέπει να περιμένει. Όταν θα σταθεροποιήσω την θέση της Wolfpack τόσο ώστε να μην μπορεί ούτε η Κυβέρνηση να επιχειρήσει τίποτα θα σε βρω και θα ξεθάψουμε τον Alucard. Μέχρι τότε ο καθένας την δουλειά του.
Ο Henry θα έφερνε και άλλες αντιρρήσεις αλλά η παρέμβαση του Engles τον έκανε να ηρεμήσει και να αποδεχθεί τις συνθήκες, όπως και το γεγονός ότι έσωσα τον first mate του.
-Θα επικοινωνήσω μέσω του Engles όταν έρθει η ώρα. και με αυτά οι δρόμοι μας χώρισαν. Προσωρινά...
Back to top Go down
 
[Τέλος] Desert warfare (the final part)
Back to top 
Page 6 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» [Τέλος] Desert warfare (part 2)
» [Τέλος] Desert warfare
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III
» Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV
» [Τέλος]Adventure covered in sand! The stuggle for survival in the desert. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Vira-
Jump to: