Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]    Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]  - Page 3 I_icon_minitimeWed Mar 09, 2016 10:16 pm

«Καλημέρα,»
«Καλημέρα.»

Ξεκίνησε ο Στεφάν τις ευγένειες, φανερά ξεκούραστος. Είχε περάσει το απόγευμά του ολομόναχος, να κοιμάται στο κρεββάτι, όμως το βράδυ το πέρασε με μία γλυκούλα χωρική, στρουμπουλή κι αφράτη. Είχε δύο χαμηλές κοτσίδες και το πιο όμορφο χαμόγελο που είχε δει ποτέ. Τον έριξε, την έριξε, κανείς δεν κατάλαβε, και πέρασαν ένα όμορφο βράδυ μαζί. Όταν έφτασε είχαν έρθει οι δύο φίλοι με τον σκύλο τους, εξίσου ξεκούραστοι κι ανανεωμένοι αν και όχι για τον ίδιο λόγο με τον Στεφάν. Ο ένας είχε κάνει τον διαλογισμό του και τα βρήκε με τον εαυτό του για τη ζωή που πήρε, ενώ ο Roger επιτέλους βρήκε χρόνο να πιει ένα ποτό για τη γυναίκα και τον γιό του.

Ο Αρχιπλοίρχος φάνηκε στον ορίζοντα τότε, χαμογελαστός και γεμάτος ενέργεια. Αυτός ο άνθρωπος δεν έχανε την ευθυμία του με τίποτα! Το μαλλί πεντακάθαρο με τις τέλειες μπούκλες να έχουν επανέρθει στις άκρες, το κουστούμι φρεσκοσιδερωμένο και η κάπα του κάτασπρη, σαν να μην είχε γίνει τίποτα. Αν τον έβλεπε κανεις μάλιστα, θα έλεγε πως για τον Caesar είχε περάσει μια ακόμα μέρα, κι όχι κάτι τόσο σημαντικό. Εξαίρετη ικανότητα αυτή για άνθρωπο που έπρεπε να ελέγχει πλήθη και την κοινή γνώμη, ή να παριστάνει πως όλα ήταν καλά ενώ το σύμπαν καταστρεφόταν. «Καλημέρα κύριοι, καλημέρα αξιαγάπητο τετράποδο που μου θυμίζεις τον δικό μου. Βρούτο τον λένε, σαν τον αδερφό μου.» εξήγησε στα απορημένα βλέμματα. «Τον άφησα με τον αδερφό μου και την κορούλα του. Η δική μου ζωή είναι πολυτάραχη για να τον έχω μαζί μου.»
«Η Lorenza πού είναι; Κοντεύει η ώρα της συνάντησης μ'ακόμα δε φάνηκε. Συνήθως είναι μισή ώρα πριν εδώ.»
«Δίκιο έχεις, δεν τη βλέπω.» Λαιμοί τεντώθηκαν σε αναζήτηση του θηλυκού.
«Και δεν τον κόβω τόσο γόη τον άλλο για να την κράτησε παραπάνω στο κρεββάτι αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.»
«Τη βλέπω, πέντε λεπτά μακριά.»
Ο Roger κοίταξε εκεί που είχε γυρίσει ο Nanashi. «Nαι αλλά ο άλλος πού είναι; Δεν τον βλέπω.»
«Ούτε γω.»
«Ούτε εγώ~.»

Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]    Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]  - Page 3 I_icon_minitimeWed Mar 09, 2016 10:30 pm

Ησυχία επικράτησε. Οι τρεις άνδρες αντάλλαξαν ματιές. Ο Στεφάν κατάλαβε πως κάτι γινόταν, αλλά δε μπορούσε να το προσδιορίσει. Ώσπου και να φτάσει η Lorenza μπροστά τους, η ένταση γιγαντώνονταν κι ένιωθαν να πνίγονται και μόνο από τις σκέψεις που περνούσαν απ'το μυαλό τους. Μέχρι που την είδαν κοντά τους! Αλλά τότε, αντί να εξανεμιστεί αυτό το κακό συναίσθημα, το μόνο που κατάφερε να γίνει ήταν να επιβεβαιωθεί περίτρανα: η Κυνηγός εμφανίστηκε μπροστά τους με μαύρους κύκλους κάτω απ'τα μάτια, κουτσαίνοντας, τα χέρια της είχαν σημάδια στους καρπούς, τα γάντια της βγαλμένα, τα μανίκια σκισμένα και το ξεραμένο αίμα φαινόταν πάνω στα ρούχα που είχε στεγνώσει...

Ο Roger αμέσως την έβαλε να κάτσει και όλοι πρόσεξαν πως τα χέρια της έτρεμαν, όταν της έδωσε ο Nanashi νερό να πιει απ'το παγούρι του. Το ίδιο και τα χείλη της. Ο Στεφάν άρχισε να τρομοκρατείται. «Lorenza, είσαι καλά!; Τι έπαθες;»
«Ποιος το έκανε αυτό;»
«Ήρεμα κύριοι, αφήστε την ν'αναπνεύσει,» έδωσε οδηγίες ο Αρχιπλοίαρχος και σχημάτισε ένα κλοιό με τα χέρια του, κάνοντας ολους πίσω μαζί με τον εαυτό του. Ξαφνικά ο Στεφάν κατάλαβε πού πήγαινε η αναφορά στον Mark και ανησύχησε.
«Ο ηλιθιος πού είναι; Μη μου πεις ότι τον απήγαγαν....!»

Ένας λυγμός ξέφυγε της Κυνηγού · ο Roger κοίταξε τον Nanashi σαν να έλεγε "αυτό που φοβόμασταν έγινε", ο οποίος φάνηκε να συμφωνεί θυμωμένα κι ο Αρχιπλοίαρχος αν μπορούσε, θα κλωτσούσε τον εαυτό του που δε μπόρεσε να το δει νωρίτερα. Ναι αλλά να δει τι; Ο Στεφάν ήταν μπερδεμένος. «Τι; Ξέρετε κι εσείς ποιος μπορεί να-»
«Δεν απήγαγαν τον Mark, Στεφάν. Εκείνος απήγαγε--εμένα...προσπάθησε τουλάχιστον. Κατάφερα να τον απωθήσω. Τώρα το έσκασε ήδη κι εμείς πρέπει να φύγουμε άμεσα για Colt. Α...απείλησε τη ζωή του μπαμπά και των φίλων μου.»
«Μα τι στο καλό μπορεί-;»
«Ο Mark το έκανε Στεφάν. Ήτανε ο Mark απ'την αρχή. Ο Mark σκότωσε τον πατέρα σου. Αυτός τους σκότωσε όλους...»

Τα πόδια του νεαρού τσιγγάνου τον απογοητεύσανε και λύγισαν κάτω από το βάρος των νέων πληροφοριών. Οι δύο μεγαλύτεροι άντρες έσπευσαν να πιάσουν τον Στεφάν και να τον βάλουν δίπλα στην κοπέλα, ενώ ο Αρχιπλοίαρχος είχε ήδη αρχίσει να δίνει εντολές για τον εξοπλισμό του πλοίου και την ώρα αποχώρησης. Και για τις επόμενες δυο ώρες, έμειναν έτσι, με τον Nanashi να βοηθάει στη μεταφορά των πραγμάτων, τον Caesar να δίνει εντολές και τον Roger να παρηγορεί τα παιδιά, που δε βγάλανε μιλιά για πολλές ώρες έπειτα.
Back to top Go down
Editor
Newspaper Publisher
Newspaper Publisher
Editor


Posts : 956
Join date : 2013-02-01

Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]    Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]  - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 1:09 pm

Όνομα χαρακτήρα: Lorenza, Stefan, Nanashi, Roger

P.o.M. Points: 22

Belli: 66.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Ιστορία καθαρής δράσης, ευχάριστη αλλαγή! "Έλεος στον εχθρό, όποιος κι αν είναι." Και μετά του κόβει το κεφάλι... Ψυχοπονιάρης ο Nanashi! lol!
Στο τέλος με την αποκάλυψη (ναι, υπήρχαν διάσπαρτα στοιχεία σε όλες τις προηγούμενες ιστορίες!) δεν έχω να σχολιάσω τίποτα! Για μένα το LorenzaXMark πλέει ακόμα!
Back to top Go down
Sponsored content





Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]    Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]  - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ξεδιαλύνοντας την Ομίχλη. [Τέλος - Δουλειά]
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» You wanna... Eat me? [Τέλος-Δουλειά] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» [Τελος-Αποστολή]Δουλειά για όλους [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Ellite Killer [Τέλος-Δουλειά] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [τελος-δουλειά] μια μεγάλη γιορτή [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Island of Mist-
Jump to: