Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Μυστήριο

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 12:39 pm

Τους είδα να με αγριοκοιτάζαν έτσι επιτάχυνα και πήγα κοντά τους. Στάθηκα μπροστά τους με ψιλά το κεφάλι και μου είπαν:

- Τα πήγες αρκετά καλά στην πρώτη. Τώρα ήρθε η ώρα για την δοκιμασία ταχύτητας. Θα πρέπει να τρέξεις από εδώ μέχρι εκείνων τον Marine και να ξανά γυρίσεις.

Έτσι ετοιμάστηκα για να τρέξω ήμουν σίγουρος ότι θα τα πήγαινα καλά και σε αυτήν την δοκιμασία. Πήρα θέση για να τρέξω ο Marine που καθόταν απέναντι ήταν πολύ μακριά. Πήρα μια σοβαρή έκφραση στο πρόσωπό μου και τότε σφύριξε ο ένας από τους τρεις εξεταστές. Αμέσως άρχισα να τρέχω με όλη μου την ταχύτητα αν και έτρεχα γρήγορα ήταν ακόμη μακριά ο Marine. Ήμουν σίγουρος ότι υπήρχαν πολλοί πιο γρήγορη από εμένα. Είχα σχεδόν φτάσει, οι μύες τον ποδιών μου σφιγγόταν και ένιωθα σαν να κουβάλαγα βάροι με τα πόδια μου. Με το που έφτασα δίπλα στον Marine έκανα επιτόπου μεταβολή και ξανάρχισα να τρέχω προς τους εξεταστές.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 12:47 pm

Ένιωθα τα πόδια μου σαν να είχαν πάρει φωτιά δεν ήξερα για πόσο ακόμα θα μπορώ να τρέξω. Ένιωθα αδύναμος και ήμουν έτοιμος να πέσω κάτω. Με τα χίλια ζόρια έφτασα στους εξεταστές μου είπαν:

- Μπράβο ξεκουράσου λίγο όταν είναι να συνεχίσεις θα σε φωνάξουμε.

Πήγα πάλι στις βρύσες και αφού έριξα νερό στο κεφάλι μου έπεσα στο πάτωμα. Καθόμουν και κοίταζα τον ουρανό καθώς βαριανάσαινε. Ἠθελα να τα παρατήσω αλλά δεν θα το έκανα αυτό θα ήταν σαν να προδίδω τους γονείς μου είχα δώσει μια υπόσχεση και θα την τηρούσα. Λίγα δάκρυα έπεφταν από το πρόσωπό μου. Ήμουν αποφασισμένος να τα καταφέρω, σηκώθηκα ήμουν έτοιμος για την επόμενη δοκιμασία. Αφού με είδαν ότι σηκωθήκαμε φώναξαν κοντά τους και ο ένας εξεταστής μου είπε:

- Η επόμενη δοκιμασία είναι ευφυίας θα πρέπει να φτιάξεις ένα τόξο με τα αντικείμενα που θα σου δώσουμε. Νομίζεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις;
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 1:03 pm

- Δεν θα ήμουν ακόμα εδώ αν πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρω.

Ο εξεταστής χαμογέλασε τότε μου έδωσαν τα αντικείμενα με τα οποία θα έπρεπε να φτιάξω το τόξο μου. Είχα ένα σκοινί, ένα μικρό πέτρινο μαχαίρι και ένα ξύλο που ήταν λίγο παχουλό. Αμέσως ήξερα τι έπρεπε να κάνω, πήρα το μαχαίρι και άρχισα να κόβω το ξύλο κάθετα ώστε να λεπτύνει και να είναι λίγο πιο ευλύγιστο ώστε να μπορώ να ρίχνω τα βέλη. Αφού έβγαλα το περιττό ξύλο που δεν χρειαζόμουν έκοψα λίγο την πάνω και την κάτω άκρη του τόξου στην μέση. Εκεί ανάμεσα έδεσα το σκοινί και από τις δύο πλευρές. Μου πήρε περίπου πέντε λεπτά για να το φτιάξω τότε το έδωσα στους εξεταστές. Ο καθένας τους πήρε από ένα βέλος και ένας ένας έριχνε με το τόξο προς την θάλασσα. Είδα και τους τρεις που το έριξαν φάνηκε αρκετά καλό αφού πήγε στο νερό με πολύ δύναμη.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 1:42 pm

Γύρισαν προς τα εμένα και μου είπαν:

- Συγχαρητήρια τελείωσες τις δοκιμασίες τα αποτελέσματα θα βγουν εδώ σε τρεις ώρες περίπου. Και αν αναρωτιέσαι γιατί δεν έκανες το τεστ αντοχή η απάντηση είναι ότι ήταν ανάλογα και με το χρόνο που έκανες στις υπόλοιπες δοκιμασίες αλλά και με το πως έκανες όταν ξεκουραζόσουν.

- Θα είμαι εδώ. Ευχαριστώ που μου δώσατε το χρόνο σας.

Είπα ξεκίνησα για το μαγαζί του Zerda. Είχαμε δώσει ραντεβού με τους φίλους μου εκεί και λογικά θα με περίμεναν είδη. Βρισκόμουν κοντά στο μαγαζί τότε είδα πολύ κόσμο έξω από το μαγαζί κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά. Άρχισα να τρέχω προς τα εκεί για να δω τι είχε γίνε. Όταν έφτασα είδα την Nadia και τους Marines να έχουν πιάσει τον Zerda. Έσπρωξα όσους ήταν στην μέση και πήγα δίπλα στον Zerda και ρώτησα τους Marines:

- Τι γίνεται εδώ;

- Αυτός ο άνδρας έκλεψε αυτά τα χρυσά κοσμήματα από το καράβι της Nadia.

- Είμαι σίγουρος ότι δεν το έκανε αυτός.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 3:43 pm

- Και τότε ποιος το έκανε.

- Αφήστε με να ερευνήσω μέχρι την ώρα που θα βγουν τα αποτελέσματα και αν δεν βρω ποιος το έκανε να τον συλλάβετε.

- Χαχαχα μικρέ έχεις πλάκα, εντάξει θα σε αφήσουμε να ερευνήσεις και αν βρεις ποιος το έκανε θα γίνεις Marine ή Bounty hunter. Χαχαχα

- Μπορώ να έχω τα κοσμήματα;

Ήρθε η Nadia και μου έδωσε τα κοσμήματα με το που τα έπιασα στα χέρια μου κατάλαβα ότι βρωμούσαν. Αφού έφυγε το πλήθος του κόσμου που είχε μαζευτεί μπήκα μέσα στο μαγαζί και είπα στον Zerda:

- Πες μου τι ακριβώς έγινε.

- Είχα κλείσει το μαγαζί και είχα πάει σπίτι μου να ξεκουραστώ. Όταν γύρναγα για να ξανανοίξω το μαγαζί είδα τους Marines να έχουν σπάσει την πόρτα. Τους ρώτησα τι γινόταν και μου είπαν ότι βρήκαν τα κοσμήματα.

- Θα αρχίσω κάνοντας έρευνα από το καράβι της Nadia.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 3:56 pm

Και αυτό έκανα ξεκίνησα να πηγαίνω στο καράβι της Nadia. Δεν ήμουν σίγουρος που ακριβώς ήταν γιατί λόγο της αντιπάθειας μου για τους πειρατές δεν είχα πάει ποτέ εκεί. Στο δρόμο είδα από μακριά μια πειρατική σιαμαία πίσω από κάτι κτήρια. Έτσι ακολούθησα εκείνο τον δρόμο. Ήξερα ότι εκείνοι οι Marines με κορόιδεψαν αλλά ακόμα ήθελα να είμαι με το μέρος τους. Καθώς πλησίαζα είδα το πλοίο και έμεινα έκπληκτος αφού ήταν ένα αρκετά μεγάλο πλοίο. Συνέχισα να περπατάω και όταν έφτασα μπροστά από το πλοίο φώναξα την Nadia. Πήδηξε από το πλοίο ακριβώς μπροστά μου και μου είπε:

- Τι θες εσύ εδώ;

- Θέλω να μου δείξεις που ακριβώς ήταν τα κοσμήματα σου πριν κλαπούν.

- Καλά εντάξει θα σου δείξω αλλά να ξέρεις ότι σε παρακολουθώ. Ακόλουθα με.

Μου είπε και ανεβήκαμε στο πλοίο. Όταν μπήκαμε στο εσωτερικό του πλοίου είχα μείνει άναυδος καθώς είχε τόσα πολλά δωμάτια.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 4:06 pm

Αφού περπατήσαμε περίπου τέσσερα μέτρα, σταματήσαμε και άνοιξε την πόρτα που βρισκόταν στα δεξιά μας. Το δωμάτιο αυτό ήταν γεμάτο χρυσαφικά, δεν κατάλαβα γιατί να κλέψουν μόνο τρία κοσμήματα. Με οδήγησε στο ακριβές σημείο που βρισκόντουσαν τα κοσμήματα. Μύρισα την ακριβώς ίδια μυρωδιά που μύριζαν και τα κοσμήματα. Θα υποπτευόμουν την Nadia αν μύριζε έτσι όλο το πλοίο και η ίδια. Κατάλαβα ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει, το μόνο που ήξερα είναι ότι κάποιος ήθελε να σαμποτάρει τον Zerda. Τότε είδα μια άσπρη μπαντάνα κάτω από το τραπέζι που συνήθιζαν να βρίσκονται τα κοσμήματα. Αυτή την μυρωδιά είχε και η μπαντάνα, η μυρωδιά αυτή μου ήταν γνώριμη απλός δεν μπορούσα να θυμηθώ από που. Πήρα την μπαντάνα έψαξα για λίγη ώρα και αφού δεν βρήκα τίποτα άλλο έφυγα.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 4:21 pm

Καθώς πήγαινα πίσω στο μαγαζί του Zerda προσπαθούσα να θυμηθώ που ήξερα αυτή την μυρωδιά. Εκείνη την στιγμή μύρισα την ίδια μυρωδιά πολύ πιο έντονα, κοίταξα γύρω μου αλλά δεν έβλεπα τίποτα. Όταν έφτασα στο μαγαζί μπήκα μέσα και είδα τον Zerda, τον Eric και τον Sado. Τους πλησίασα και τους ρώτησα:

- Ξέρετε κανέναν που να φοράει τέτοια μπαντάνα;

Zerda- Όχι αλλά κάτι μου θυμίζει.

- Που ήσασταν πριν;

Eric- Έγινε πάλι μια μικρή εκρηξούλα στο εργαστήριο και έπρεπε να ξανά καθαρίσουμε.

- Πάλι; Ήθελα να σας πω ότι εκεί που βρίσκονταν τα κοσμήματα είχε την ίδια μυρωδιά, επίσης και σε ένα σημείο της πόλης έχει την ίδια μυρωδιά αλλά πολύ έντονη.

Κοίταξα την ώρα και είδα πως είχα αργήσει για τα αποτελέσματα έτσι τους άρπαξα όλους από τα χέρια και άρχισα να τρέχω. Την ώρα που φτάσαμε εκεί μόλις είχαν αρχίσει να λένε τα ονόματα γι'αυτούς που πέρασαν.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 4:48 pm

Τελείωσε να λέει αυτούς που πέρασαν και εγώ δεν ήμουν μέσα σ'αυτούς. Τότε τρεις Marines έπιασαν τον Zerda και τον πήγα εκεί μπροστά που έλεγαν τους νικητές. Ανέβηκε και ο Marine που με είχε κοροϊδέψει και μου είπε:

- Λοιπόν μικρέ βρήκες ποιος το έκανε ή είσαι ένα άχρηστος που το παίζει έξυπνος;

Πήγα μπροστά του και κοίταξα γύρω μου. Τότε μύρισα εκείνη την μυρωδιά, βρισκόταν λίγο μακριά μου. Κοίταξα από εκείνη την πλευρά και είδα τον ποιο βασικό ύποπτο που της έλειπε και η μπαντάνα που φοράει συνήθως. Αναρωτιέμαι πως δεν την είχα σκεφτεί νωρίτερα. Χαμογέλασα και του είπα φωναχτά:

- Θα σου πω αμέσως. Είναι η μόνη ύποπτη αφού έχει μια μικρή αντιπαλότητα με τον Zerda.

- Χαχαχα γελάσαμε παραδαίξου ότι δεν βρήκες τίποτα και ότι αυτή την στιγμή λες ότι σου έρχεται στο μυαλό.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 5:13 pm

- Στην αρχή όταν έπιασα τα κοσμήματα μύριζαν παράξενα σαν ψάρι. Αλλά δεν ήμουν σίγουρος σαν τι μυρίζει ακριβώς. Συνέχισα την έρευνά μου στον τόπο του εγκλήματος, στο πλοίο της Nadia η οποία είχε δωροδοκηθεί από την κατηγορούμενη γιατί δεν υπήρχαν σημάδια διάρρηξης. Καθώς μου άνοιξε με κλειδί και η κλειδαριά ήταν παλιά και όχι καινούργια. Τέλος βρήκα την μπαντάνα της κατηγορούμενης κάτω από το τραπέζι. Και αυτή που το έκανε ήταν η Mambi η οποία ήθελε να συλλάβετε τον Zerda, ώστε να μην έχει ανταγωνισμό και να βγάζει ακόμα πιο πολλά κέρδη.

- Γιατί να σε άφηνε να περάσεις στο πλοίο της η Nadia αν είχε συνωμοτήσει και αυτή.

- Για να μην κινήσει υποψίες πάνω της.

- Δεν είναι σίγουρο αυτό.

- Όμως είναι σίγουρο καθώς αυτή σας οδήγησε απευθείας στον Zerda για τα κλεμμένα κοσμήματα χωρίς αποδείξεις και χωρίς υποψίες.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Μυστήριο - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Μυστήριο
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Bliss Kingdom-
Jump to: