Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 16 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 16 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 28, 2016 11:44 am

Ωστόσο ο Jimmys D. Fire...

Αφού του είπα ολόκληρη την ιστορία άρχισε να δακρύζει, τον καταλάβαινα λίγο πολύ. Πάνω που πάω να τον ρωτήσω κάτι μπήκε ένας Marine στο κελί μας έλυσε τις χειροπόδαρες αλυσίδες και μας έβαλε μόνο στα χέρια. Μας έβαλε από το κελί και σπρώχνοντάς μας μας πήγε στο εστιατόριο για να φάμε. Καθίσαμε σε ένα τραπέζι στην γωνία, κοίταξα γύρω μου και όλα ήταν βρώμικα. Περιμέναμε να μας φέρουν το φαΐ αισθανόμουν σαν γουρούνι μέσα στις λάσπες. Ο μάγειρας σέρβιρε το φαΐ στους πρώτους και εμείς περιμέναμε την σειρά μας. Κοίταξα τον Ichigo και είχε σταματήσει να δακρύζει ξαφνικά με τραβάει και μου ψιθυρίζει στο αυτί:

(Ichigo)- Όταν έρθει το φαγητό μας και φύγει ο μάγειρας πρέπει να κάνεις ότι κάνω.

Εγώ κούνησα το κεφάλι μου θετικά και απλό περίμενα. Ο αδερφός μου ακόμα δεν είχε εμφανιστεί έτσι έπρεπε να κάνω κάτι μόνος μου.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 28, 2016 3:37 pm

Ωστόσο ο Μάριος D. Fire...

Κοίταξα το τοίχος και ήξερα ότι δεν μπορούσα να ανεβώ. Ξαφνικά βλέπω τον Yoh να το ανεβαίνει γρήγορα σαν ζώο. Είχα μείνει έκπληκτος δεν πέρασαν ούτε 5 δευτερόλεπτα και κατέβηκε κάτω τότε τον ρωτάω:

(Εγώ)- Τι έγινε και κατέβηκες τόσο γρήγορα;

(Yoh)- Ήταν πάρα πολλοί Marines που έκανα προπόνηση, πρέπει να βρούμε άλλο τρόπο να μπούμε.

(Εγώ)- Πως ανέβηκες εκεί πάνω;

(Yoh)- Είναι χάρης το φρούτο που έχω φάει.

(Εγώ)- Και εγώ έχω φάει φρούτο αλλά δεν ξέρω πως να χρησιμοποιώ την ικανότητα που μου έδωσε. Τέλος πάντων πρέπει να βιαστούμε.

Έτσι πήγαμε στην πόρτα με τα κάγκελα αλλά δεν ξέραμε πως να περάσουμε. Κοίταξα ανάμεσα από τα κάγκελα και δεν ήταν κανείς αλλά δεν μπορούσα να περάσω. Τότε ένιωσα απελπισμένος και θυμωμένος και φώναξα:

(Εγώ)- Αδερφέ θα σε σώσω!!!

Ο Yoh έπιασε τον ώμο μου και εγώ έκλεισα σφικτά τα μάτια μου.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 28, 2016 3:42 pm

Ωστόσο ο Yoh...

Έπιασα τον ώμο του Μάριου και έσκυψα το κεφάλι μου, τον λυπόμουν γιατί όπως και εγώ δεν ξέρει πως να βοηθήσει τον αδερφό του. Ξαφνικά είδα το πάτωμα να αλλάζει από χώμα σε μάρμαρο. Σήκωσα το κεφάλι μου και είδα πως βρισκόμασταν μέσα, κοίταξα πίσω μου και είδα την πόρτα με τα κάγκελα. Ο Μάριος έκλαιγε και δεν είχε προσέξει τίποτα τον σκούντηξα και του είπα:

(Εγώ)- Σήκω είμαστε μέσα μάλλον αυτή είναι η δύναμη σου τηλεμεταφορά.

Ο Μάριος σηκώθηκε και ήταν έκπληκτος και χαμογέλασε φαινόταν πολύ χαρούμενος και μου είπε:

(Μάριος)- Πρέπει να βιαστούμε πριν μας δει κανένας. Νιώθω πως είμαστε αρκετά κοντά.

Τότε αρχίσαμε να τρέχουμε προς το κτήριο αν μπαίναμε όμως από την πόρτα θα μας έπιαναν. Είδαμε κάτι σκούπες έξω έτσι τις πήραμε και μπήκαμε μέσα. Με το πρώτο βήμα που κάναμε μέσα κάναμε ότι σκουπίζαμε. Τότε μας πλησίασαν δύο Marines άρχισα να αγχώνομαι.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 28, 2016 3:49 pm

Ωστόσο η Νικολέτα...

Πλησίασα τον πωλητή και τον ρώτησα:

(Εγώ)- Πέρασε από εδώ ένας με μπλε μαλλιά και να έχει ένα κόκαλο στο πρόσωπο του;

(Πωλητής)- Ναι ήταν εδώ πριν από μισή ώρα με 40 λεπτά.

Τότε βγήκα έξω δεν ήξερα που να πάω, κοίταξα γύρω μου και είδα στο πάτωμα την ζώνη του Yoh. Την σήκωσα με κοίταξε ένας άνθρωπος που στεκόταν δίπλα μου. Μου είπε:

(Άγνωστος)- Αυτό έπεσε από ένα αγόρι με μπλε μαλλιά να τρέχει με ένα άλλο αγόρι με κόκκινα μαλλιά προς τα εκεί.

Μου έδειξε το δρόμο που οδηγεί στο δρόμο την βάση των Marines, ήξερα ότι κάτι κακό συμβαίνει. Άρχισα να τρέχω προς την βάση όσο πιο γρήγορα γίνεται. Δεν ήμουν σίγουρη ότι θα είναι εκεί αλλά έπρεπε να πάρω το ρίσκο Ήταν ανηφόρα και ήταν πιο δύσκολα να φτάσω γρήγορα. Έτρεχα συνεχώς και περίμενα να δω την βάση από κοντά. Ξαφνικά χωρίς να το καταλάβω έφτασα στην βάση που ήταν υπερβολικά μεγάλη και δεν ήξερα αν θα τα κατάφερνα να μπω.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 28, 2016 4:12 pm

Ωστόσο ο Jimmys D. Fire...

(Εγώ)- Τι θα κάνεις όταν φύγουμε από εδώ;

(Ichigo)- Θα συνεχίσω να ψάχνω τον αδερφό μου. Θα πάω στο Loguetown καθώς αφού τον ψάχνω αν δεν τον βρω εκεί τουλάχιστον θα δω την πλατφόρμα εκτέλεσης.

Τότε ο μάγειρας μας έφερε το φαγητό μας, με το που το είδα μου ερχόταν να ξεράσω και η μυρωδιά του ήταν απαίσια. Κανένας δεν το έτρωγε, ο Ichigo μου έκανε νόημα για να ετοιμαστώ. Ήμουν έτοιμος να τρέξω αφού ο μάγειρας πήγε στην κουζίνα του ο Ichigo φώναξε:

(Ichigo)- ΦΑΓΗΤΟΠΌΛΕΜΟΣ!!!

Και πέταξε το φαγητό στην μούρη ενός άλλου φυλακισμένου. Τρέξαμε και οι δύο προς τη έξοδο. Με το που ανοίξαμε την πόρτα είδαμε δύο Marines τους χτυπήσαμε στο κεφάλι και έπεσαν κάτω. Έπρεπε να πάρω πίσω τα όπλα μου και γι'αυτό κοίταξα τον χάρτη που έλεγε σε ποιο όροφο είναι. Ο Ichigoμε αποχαιρέτησε και έφυγε τρέχοντας προς την ελευθερία.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 28, 2016 4:56 pm

Ωστόσο ο Μάριος D. Fire...

Μας πλησίασαν δύο Marines και μας είπαν:

(Marines)- Δεν θα έπρεπε να είστε εδώ.

(Εγώ)- Μείναμε λίγο πίσω στο πρόγραμμα και...

(Marines)- Δεν με νοιάζει σε 5 λεπτά πρέπει να καθαρίσετε το μαγειρείο και το εστιατόριο που έχει να καθαριστεί καιρό καθώς σήμερα μας έστειλαν εσάς τους δύο. Το μαγειρείο και το εστιατόριο είναι στο τρίτο όροφο αριστερά.

Εμείς κατεβάσαμε το κεφάλι και αρχίσαμε να ανεβαίνουμε προς τα πάνω. Όταν ανεβήκαμε στο πρώτο όροφο είδα την ταμπέλα που έλεγε για εξοπλισμό έτσι έπρεπε να πάρω το σπαθί του αδερφού μου. Είχε μόνο μια πόρτα έτσι τη άνοιξα και είδα μέσα πολλούς Marines, συνέχισα να περπατάω μέχρι να βρω το σπαθί του αδερφού μου. Το βρήκα εύκολα καθώς ήταν προς τα έξω αφού τον συνέλαβαν πρόσφατα. Ένας Marine με κοίταγε περίεργα φοβήθηκα γιατί μπορεί να με είχε δει στις αφίσες επικηρυγμένων. Έκανα μεταβολή και βγήκα έξω με γρήγορο βηματισμό. Καθώς έβγαινα τον άκουσα να λέει:

(Marine)- Αυτός είναι επικηρυγμένων πιάστε τον.

(Εγώ)- Καλύτερα να αρχίσουμε να τρέχουμε.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 28, 2016 5:44 pm

Ωστόσο Η Νικολέτα...

Ξαφνικά είδα περίπου τριάντα Marines να μπαίνουν στην βάση. Χώθηκα ανάμεσά τους και μπήκα μέσα στην αυλή τους. τότε στήθηκαν όλοι σε μια ευθεία λες και ήθελαν να εμποδίσουν κάτι ωστόσο εγώ πήγα μέσα. Στεκόντουσαν δύο Marines μέσα που μιλούσαν μεταξύ τους, ευτυχώς όμως δεν με είχαν δει έτσι άρχισα να ανεβαίνω τις σκάλες γρήγορα. Όταν έφτασα στον πρώτο όροφο έπεσα πάνω σε κάποιον αφού έπεσα άνοιξα τα μάτια μου και είδα ένα παιδί με κόκκινα μαλλιά. Στεκόταν κάποιος δίπλα του σήκωσα το κεφάλι μου και είδα τον Yoh που μου είπε:

(Yoh)- Πρέπει να τρέξουμε γρήγορα οι Marines που είναι μέσα τον κατάλαβαν.

Σήκωσε εμένα και το παιδί με τα κόκκινα μαλλιά και αρχίσαμε να τρέχουμε προς τους πάνω ορόφους. Τρέχαμε και οι τρεις στις σκάλες χωρίς να ξέρουμε τι μπορεί να συναντήσουμε αλλά ήξερα ότι δεν θα ήταν κάτι καλό.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 28, 2016 5:50 pm

Ωστόσο ο Yoh...

Τρέχαμε προς τα πάνω με όλη μας την ταχύτητα και αναρωτιόμουν πως μπήκε μέσα αφού δεν μπορεί να φτάσει το τοίχος. Συνεχίσαμε στο δεύτερο όροφο που δεν ήταν κανένας Marine παραξενεύτηκα αλλά συνεχίσαμε. Όπως ανεβαίναμε στον τρίτο όροφο άκουγα πολύ φασαρία σαν να έπαιζαν ξύλο. Τότε έβγαλα το σπαθί μου για να είμαι έτοιμος για ότι και αν συναντήσουμε. Το πρώτο πράγμα που αντίκρισα στον τρίτο όροφο είναι ένα παιδί με καφέ μαλλί. Ο Μάριος σταμάτησε να τρέχει και του λέει:

(Μάριος)- Επιτέλους σε βρήκα από εδώ είναι ο φίλος μου ο Yoh και η κοπέλα του. Ορίστε το σπαθί σου.

(Jimmys)- Γιατί τρέχετε;

(Εγώ)- Μας κυνηγάνε πολλοί Marines και μας κυνηγάμε.

Αρχίσαμε να τρέχουμε προς τα πάνω που ήταν ο τελευταίος όροφος. Όταν ανεβήκαμε ανοίξαμε την μοναδική πόρτα που υπήρχε όταν την ανοίξαμε υπήρχαν μόνο δύο άτομα. Και ο γέρος που ήταν αρχηγός μου είπε:

(Αρχηγός Marine)- Όλοι μαζί εδώ ήρθε η ώρα να σταματήσει αυτή η τρέλα. Ποιον θα πλακώσω πρώτα;

(Εγώ)- Εμένα έλα γέρο σε προκαλώ.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 7:47 pm

Jimmys D. Fire
Όταν μπήκαμε στο δωμάτιο αντίκρισα δύο Marines ένα άνδρα και μια γυναίκα. Ο άντρας ήταν λίγο γέρος με άσπρα κοντά μαλλιά και με αγριεμένο πρόσωπό. Παρόλο την ηλικία του ήταν λίγο γυμνασμένος και αρκετά ψηλός. Δεν ήξερα αν θα μπορούσαμε να τον νικήσουμε. Ακριβώς δίπλα του στεκόταν μια γυναίκα με μακριά πορτοκαλί μαλλιά. Ήταν κανονική σε ύψος, λεπτή και διέκρινα ένα χαμόγελο στο πρόσωπό της. Ο Yoh προκάλεσε τον γέρο, αν και δεν ήμουν σίγουρος ότι θα κατάφερνε να τον νικούσε έπρεπε να έχω εμπιστοσύνη στον Yoh. Τότε η κοπέλα είπε:

(Κοπέλα Marine)- Ποιος τολμάει να με πολεμήσει;

(Εγώ)- Εγώ.

Φώναξα και έκανα ένα βήμα μπροστά. Τράβηξα το σπαθί μου και ήμουν έτοιμος για την μάχη. Τότε είδα πίσω από την κοπέλα ότι βρισκόταν ένα σεντούκι ανάμεσα από τις δύο καρέκλες των Marines.Έκανα νόημα στον αδερφό μου για να το δει. Ξαφνικά άκουσα ένα σύρσιμο της πόρτας τότε κατάλαβα ότι θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 7:59 pm

Μάριος D. Fire
Αφού μου έκανε νόημα ο αδερφός μου είδα το σεντούκι και ήξερα ότι κάτι σημαντικό είχε μέσα και έπρεπε να το ανακαλύψω. Άκουσα έναν ήχο πίσω μου μόλις γύρισα είδα να ανοίγουν την πόρτα οι Marines για να μπουν. Άρχισα να ιδρώνω και να αγχώνομαι γύρισα στην κοπέλα του Yoh:

(Εγώ)- Εσύ βοηθάμε να σπρώξουμε την πόρτα για να τους καθυστερήσουμε μέχρι να κανονίσουν αυτούς τους δύο. Με την ευκαιρία με λένε Μάριο.

(Νικολέτα)- Θα κρατήσω όσο μπορώ. Με λένε Νικολέτα.

Αρχίσαμε να σπρώχνουμε με όλοι μας την δύναμη και οι δύο. Με το που ακούμπησα την πόρτα ήξερα ότι δεν θα αντέχαμε για πολύ. Είχα πάει το πόδι μου λίγο πιο πίσω για να κρατάω αντίσταση. Όσο πέρναγε η ώρα έρχονταν και άλλοι Marines και όλο και πιο πολύ κουραζόμουν. Ο ιδρώτας έτρεχε σαν ποτάμι, με το που κοίταξα πίσω μου είδα τον Yoh να τρέχει με ορμή προς τον γέρο.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Φρουτο] A Little Vacation
» (Τέλος-Ειδικότητα-Φρούτο) A new ally
» [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin
» [Τέλος-Φρούτο] Hunting for treasure???

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Shells Town-
Jump to: