Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 30, 2016 7:28 pm

"Αλήθεια, έχεις εκπαιδεύσει ποτέ σκύλο;"

Κούνησα αρνητικά το κεφάλι μου. Θεώρησα την ερώτηση άσχετη και ανούσια. Πολύ σύντομα θα ανακάλυπτα βέβαια πως δεν ήταν. Εντούτοις, εξαρχής η απάντηση μου δεν είχε καμία σημασία. Ο άνδρας έτρεξε το δάχτυλό του επάνω στην κόψη του ξίφους και αμέσως μετά χτύπησε με αυτό ρυθμικά δύο φορές το ξίφος του επάνω στα κάγκελα των κελιών. Είδα τα παιδιά να σηκώνονται σαν άβουλα κουφάρια και να πλησιάζουν με ασταθή βήματα τα κάγκελα.

"Όλα εξαρτώνται από το αν θέλεις να είναι φίλος και φύλακας ή ένα θηρίο για να ξεσκίζει με τα δόντια τους εχθρούς σου. Αφαίρεσε τη στοργή και έχεις το δεύτερο..."

Το χέρι του χάιδεψε το κεφάλι του πιο κοντινού παιδιού που μάταια έψαχνε και μύριζε με λαχτάρα τη χούφτα του άνδρα. Ήξερα προς το παγερό χαμόγελό του απευθυνόταν προς τα εμένα, και ότι κάθε λεπτό που περνούσα εκεί μέσα γινόταν όλο και πιο βασανιστικό. Τι έπρεπε να κάνω όταν θα έβγαινα από εκεί; Δεν ήμουν σίγουρος. Στη ζωή μου είχα δει πολλές βιαιότητες αλλά τίποτα σαν κι αυτό.
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 2:39 pm

Νομίζω ήταν επόμενο ο επόπτης όλων αυτών να ήταν ο πρώτος που θα έφτανε στη σκηνή να εξασφαλίσει την σωτηρία του έργου του ή μάλλον την κάλυψη των ενεργειών του, ότι η φασαρία στο παλάτι δε θα τα αναστάτωνε αρκετά για να αποκαλυφθούν. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να περιγράψω την έκφρασή μου όταν στρεφόμενος να δω σε ποιον ανήκαν τα βήματα πίσω μου αντίκρισα στην άκρη της σκάλας τον Χένκεν. Ως εκείνη την ώρα δεν ήθελα να το πιστέψω, θεωρούσα ότι μπορεί να είχε γίνει κάποιο λάθος, ίσως να ήμουν γελοία αισιόδοξος. Ο έμπιστός μου, ο άνθρωπος πάνω στον οποίο έβλεπα το μέλλον του νησιού, ο ευφυής νέος που γοήτευε τους πολίτες και τους εμπόρους που έρχονταν στο νησί. Χένκεν, γιατί; Μόνο αυτό κατάφερα να αρθρώσω την ίδια ώρα που έδειχνε εξίσου ξαφνιασμένος από την παρουσία μας εκεί.

"Υποθέτω ότι δεν υπάρχει λόγος να κρυβόμαστε άλλο," αναστέναξε σχεδόν με ανακούφιση σαν να αποκαλύφθηκε το πιο απλό μυστικό του κόσμου. "Ήταν λάθος μου που δεν κράτησα ενισχυμένη τη φύλαξη, αυτό το ομολογώ," έκανε μια ελαφριά υπόκλιση.

Νομίζω πως ακόμη και εκείνη τη στιγμή περίμενα να τα αρνηθεί όλα, ότι ίσως ο παρανοϊκός άνδρας που με επισκέφθηκε εκείνο το βράδυ να είχε στήσει κάποια πλεκτάνη. Ναι, πράγματι, ανόητη σκέψη, όμως βλέποντας μπροστά μου τον άνθρωπο που θεωρούσα σχεδόν παιδί μου, τη ζωηράδα που τον διέκρινε ακόμη και τότε, τα γαλάζια του μάτια που έμοιαζαν σαν παιδιού που διψούσε για μάθηση κάθε στιγμή, θα ξανθά του μαλλιά που συνήθως έλαμπαν κάτω από τον ήλιο. Ο Χένκεν για εμένα ήταν αυτό που δεν ήμουν ποτέ, αυτό που θα ήθελα να είμαι, είχε ένα λαμπρό μέλλον μπροστά του, είχε τις ικανότητες, ήταν ο νέος που ήθελα να αφήσω στη θέση μου... όμως δεν ήταν αυτό που περίμενα.
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 2:50 pm

"Φαντάζομαι είναι επίπονο να διαλύονται οι προσδοκίες σου..."

Ήταν...

"Σκέψου όμως κι εμένα, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο δύσκολο ήταν να πρέπει να ανταποκριθώ σε αυτές."

Κατέβασα το κεφάλι μου, τι θα έπρεπε να απαντήσω σε αυτό; Μήπως θα μπορούσα να τα διαγράψω όλα; Μήπως θα μπορούσα να καλύψω όλα όσα είδα εκείνο το βράδυ; Η απόκριση μου όμως ήταν το τελευταίο που τον απασχολούσε εκείνη τη στιγμή. Το γέλιο του άγνωστου άνδρα αντήχησε μέσα στο υγρό υπόγειο, έκανε μερικά βήματα μπροστά σέρνοντας την άκρη του σπαθιού του επάνω στο πέτρινο έδαφος.

"Μη μου πείτε ότι σκέφτεστε να έχετε συγκινητική σκηνή πατέρα-γιου σε αυτό το μέρος... Πες μου, κύριε Χένκεν... Ήταν ενδιαφέρον να δουλεύεις εδώ;"
"Χμμμ... αφάνταστα."

Απάντησε ήρεμα και προσπέρασε τον άγνωστο νέο με σταθερό βήμα. Ο κοκκινομάλλης νεαρός δεν φάνηκε εντυπωσιασμένος από την αντίδραση, μόνο τον ακολούθησε με το βλέμμα του ενώ ο Χένκεν έβγαζε από την τσέπη του μια δεσμίδα κλειδιά. Διάλεξε το μεγαλύτερο από αυτά και γύρισε προς τον άγνωστο χαμογελώντας.

"Μου δόθηκε η ευκαιρία να δουλέψω με τα πολυαγαπημένα μου μικρά αδέρφια στο κάτω κάτω."

Αδέρφια;
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 5:21 pm

"Α... Α, μάλιστα! Τώρα καταλαβαίνω..."

Αντίθετα με εμένα, η αρχική έκπληξη που προκάλεσαν τα λόγια του δεν είχε το ίδιο αντίκτυπο στον κοκκινομάλλη άνδρα. Φάνηκε μάλιστα σχεδόν διασκεδασμένος με την ιδέα, δάγκωσε τα χείλη του από τα γέλια και άνοιξε διάπλατα τα χέρια του σφίγγοντας τη λαβή του σπαθιού του πιο δυνατά.

"Τότε ίσως θα έπρεπε να να σε φωνάζω αδερφούλη, είμαι κι εγώ ένα από τα πολυαγαπημένα σου αδέρφια ξέρεις..."
"Χμ..."

Ο Χένκεν ανασήκωσε το ένα του φρύδι...

"Θα σε παρακαλούσα να μη μας συγκρίνεις με κάποιον σαν κι εσένα που δεν ξέρει να υπακούει στους νόμους της οικογένειας... Σχεδόν με αηδιάζεις."
"Με πληγώνεις... Άλλωστε κάθε οικογένεια δεν έχει έναν επαναστάτη μέσα της;"
"Επαναστάτη; Εμένα μου μοιάζεις περισσότερο για παιδάκι που περνάει από εφηβεία," χαμογέλασε προκλητικά προς τον άγνωστο.
"Χεεεε...." τα φρύδια του κοκκινομάλλη έσμιξαν. "Μεγάλα λόγια από κάποιον που γλείφει το χέρι που τον βαράει."
"Χα! Μόνο κάποιος χωρίς σκοπό θα μπορούσε να πει κάτι τέτοιο! Τι πιο έξυπνο από το να εκμεταλλεύεσαι τη δύναμη που σου έχουν δώσει; Αντίθετα με εσένα έχω όνομα και μία θέση στη κοινωνία, έτσι ξεχωρίζουν τα αγρίμια από τους ανθρώπους."
"Χμ; Τότε γιατί δεν εκμεταλλεύτηκες διαφορετικά αυτή τη θέση για να ξεφύγεις από όλο αυτό; Αυτός ο ανόητος ήταν έτοιμος να σου ανοίξει την αγκαλιά του και να το παίξει πατέρας, έτσι δεν είναι;"
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 5:44 pm

Δεν μπορώ να πω ότι το κοροϊδευτικό του γέλιο δεν με πλήγωσε. Ένιωσα προδομένος μα ακόμη περισσότερο ένιωσα ανόητος. Ποτέ δεν κατάφερα να μάθω πολύ καλά τους ανθρώπους, ο παλιός μου εαυτός δεν εμπιστευόταν απόλυτα κανέναν άλλωστε. Με τον καιρό μαλάκωσα αλλά έδειξα εμπιστοσύνη σε λάθος άτομο.

"Μη με κάνεις να γελάω. Δεν μπορώ να πω, ήταν καλά όσο κράτησε το θέατρο αλλά τι παραπάνω θα μπορούσε να μου δώσει αυτός ο γέρος."
"Χμ, κατάλαβα, οπότε ήταν από επιλογή..."
"Αρκετά όμως με τα λόγια... Φαντάζομαι θα πεθαίνεις να γνωρίσεις την υπόλοιπη οικογένεια..."

Το χαμόγελο ικανοποίησης του Χένκεν ήταν απερίγραπτο όταν σήκωσε το κλειδί που κρατούσε στο χέρι του και το έβαλε στην κλειδαρότρυπα. Τράβηξε την βαριά, σιδερένια πόρτα και το χαμόγελό του γινόταν όλο και πιο πλατύ. Αμέσως ακούστηκαν γρυλίσματα από μέσα και όσο η πόρτα άνοιγε τόσο πιο ευδιάκριτες γινόταν οι νεαρές φιγούρες από μέσα. Ταυτόχρονα ξεπήδησε μια απαίσια μυρωδιά. Ανίκανος να κρατηθώ πάλι, ξέρασα στο πλάι ενώ το μωρό στην αγκαλιά μου που ήταν ανήσυχο για αρκετή ώρα άρχισε να κλαίει. Ο Χένκεν με κοίταξε υποτιμητικά αλλά ήταν το τελευταίο που πρόσεχα εκείνη την ώρα.
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 6:11 pm

Στην πόρτα ξεπρόβαλαν οι σιλουέτες πέντε παιδιών, αγόρια-κορίτσια δεν μπορούσα να καταλάβω, όλα τους ήταν τόσο σκελετωμένα, άπλυτα, με μακριά μαλλιά, τα ρούχα τους δεν απείχαν πολύ από έναν αμμόσακο με τρύπες και πάνω τους μπορούσες να διακρίνεις κόκκινα σημάδια, σαν αίμα ξεραμένο. Τα πόδια του ξυπόλητα με νύχια μεγάλα και μαύρα. Έζησα τόσο καιρό στα καράβια αλλά δεν είχα ματαδεί κάτι τέτοιο. Γρύλιζαν σαν ζώα, από το στόμα τους άφριζε το σάλιο.

"Πώς σου φαίνονται;" ρώτησε ο Χένκεν σχεδόν με καμάρι και ακούμπησε τα χέρια τους στους ώμους του ενός.

Περίμενα να δω τον άνδρα να εκνευρίζεται, να φωνάζει ή έστω να γελάει, όμως έδειχνε πιο νηφάλιος από ποτέ και τι ήταν αυτό; Θα έλεγα σχεδόν ότι διέκρινα λύπη στο πρόσωπό του, λες και όλη η υπόλοιπη ένταση έφυγε από πάνω του. Και το τρομαχτικό ήταν το χαμόγελο του. Ξαφνικά έγινε τόσο απαλό, τόσο γαλήνιο που αν ήταν η πρώτη φορά που έβλεπα αυτόν τον άνδρα ίσως και να τον εμπιστευόμουν.

"Θαυμάσια..." αποκρίθηκε. "Μη φοβάστε... ο μεγάλος σας αδερφός θα παίξει μαζί σας."
"Χαχαχα..." ο ψεύτικο γέλιο του Χένκεν ξεχώρισε ανάμεσα στα γρυλίσματα των παιδιών. "Μόνο που δε χρειαζόμαστε τέτοιον αδερφό στη οικογένεια," το πρόσωπό του σκοτείνιασε απότομα και με το τακούνι του παπουτσιού του χτύπησε τρεις φορές ρυθμικά το πάτωμα. "Ορμίστε του."
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 6:34 pm

Σαν σκυλιά όρμισαν τα παιδιά στον άνδρα. Κι εκείνος έμεινε ατάραχος, ώσπου τον περικύκλωσαν κι ένα από αυτά όρμισε επάνω του. Το πιο παράδοξο όμως ήταν ότι ο άνδρας άφησε το ξίφος του να πέσει κάτω. Αυτά που ακολούθησαν δεν πρέπει να διήρκεσαν πάνω από πέντε λεπτά, αλλά φάνηκαν ολόκληρος αιώνας. Το πρώτο παιδί κατάφερε να πηδήξει επάνω του και να τον δαγκώσει με μανία στον ώμο, τυλίγοντας τα πόδια του γύρω του. Δεν κατάφερε όμως και πολλά, αφού το χτύπησε δύο φορές ελαφρά στην πλάτη άρπαξε το παιδί από το κεφάλι και μετά χτύπησε το κεφάλι με δύναμη στα διπλανά κάγκελα. Δεν πρόλαβε καν να ουρλιάξει, ακούστηκε μόνο ο κρότος του κρανίου και αφού χαλάρωσε τη λαβή του το σώμα έπεσε άψυχο στο έδαφος.

Έτρεμα ολόκληρος. Το "μη" έβγαινε ξεψυχισμένα από το στόμα μου... Ο θάνατος του πρώτου προκάλεσε τη μανία των υπολοίπων και δύο του όρμηξαν ταυτόχρονα. Ένα κατάφερε να μπήξει το χέρι του στον αριστερό ώμο του άνδρα και τα ρούχα του μάτωσαν, όμως ο θρίαμβος δεν κράτησε για πολύ... Αφού κλώτσησε το δεύτερο για να ανακόψει την επίθεσή του, έπιασε το χέρι που είχε μπηχθεί στον ώμο του και με μια γρήγορα κίνηση και αφού αφαίρεσε το χέρι του από την πληγή την αφού ψιθύρισε κάτι το πέταξε με δύναμη στην άλλη άκρη του δωματίου, όπου το σώμα του τσακίστηκε επάνω στα σίδερα των φυλακών.
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 7:19 pm

Αγνοώντας το τέταρτο παιδί που όρμηξε και του δάγκωσε μια μανία το πόδι, έσκυψε πάνω από το τρίτο που είχε κλωτσήσει πρωτύτερα και αφού του ανακάτεψε τα μαλλιά, τα δάχτυλά του έσφιξαν σαν τανάλια γύρω από το λαιμό του και το σήκωσαν ψηλά. Το μικρό του σώμα σπαρτάρισε στα χέρια του ενώ το παιδί στα πόδια του προσπαθούσα να δαγκώσει όλο και πιο δυνατά με δάκρυα στα μάτια. Σύντομα το σώμα του παιδιού κρέμασε, ακίνητο και άψυχο πλέον, με τη γλώσσα του να κρέμεται στην άκρη του στόματός του, έπεσε στο έδαφος. Γονάτισε και έσκυψε πάνω από το τέταρτο. Το σκούπισε τα δάκρυα ενώ εκείνο συνέχισε με περισσότερη μανία. Ήταν μικρότερο από τα άλλα, φάνταζε περίεργο που το αδύνατο σώμα του ήταν σε θέση να κουνηθεί. Με μιας το χέρι του καρφώθηκε στον λαιμό του παιδιού, το αίμα σαν πίνακας ανέβλυσε και σταγόνες έβαψαν κόκκινο το πρόσωπό του.

Παρακολουθούσα με κομμένη την ανάσα, το μωρό στην αγκαλιά μου έκλαιγε, ενώ τα κενά βλέμματα των παιδιών πίσω από τα κάγκελα ακολουθούσαν τις κινήσεις ανέκφραστα. Τα χείλη μου μάτωσαν καθώς τα δάγκωνα όλο και πιο δυνατά για να μην ουρλιάξω, ώσπου τα μάτια μου έπεσαν επάνω στο τελευταίο παιδί. Αντίθετα από τα άλλα, έσκυψε επάνω από το παραπεταμένο ξίφος και το σήκωσε αργά, οι ώμοι του τραντάχτηκαν και άφησε ένα μανιακό, νευρικό γέλιο... Κι έπειτα σήκωσε το πρόσωπό του. Οι μύες του είχαν συσπαστεί, το χαμόγελο τρεμόπαιζε στα χείλη του αλλά από τα μάτια του κυλούσαν ασταμάτητα τα δάκρυα.
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 8:00 pm

Θα ακουστεί παράλογο, αλλά όταν τον προειδοποίησα ένιωσα πραγματική ανησυχία. Η φωνή μου βγήκε αυθόρμητα και η λεπίδα πέρασε ξυστά από το πρόσωπό του. Πήρε ξυστά μερικές τρίχες από τα κόκκινα μαλλιά του και έπεσε βαριά κάτω στο πάτωμα. Τι σκεφτόταν το Χένκεν όταν άφησε ένα τόσο μικρό και άπειρο παιδί να τα βάλει με αυτόν τον άνδρα; Τι σκεφτόταν αυτός ο άνδρας όταν άφησε κάτω το όπλο του; Γιατί χαμογελούσε σχεδόν με θαυμασμό απέναντι από το παιδί που σήκωσε το ξίφος του. Πόση δύναμη έκρυβε αυτό το μικρό που σήκωνε απελπισμένα τη λεπίδα του απέναντι σε αυτόν τον άνδρα; Ποιος θα μπορούσε να μου απαντήσει σε όλα αυτά;

Κι όμως ο μικρός αποδείχθηκε πιο σκληρός αντίπαλος από ότι θα μπορούσα να φανταστώ. Σαν αγρίμι πηδούσε από το πάτωμα στα κάγκελα και από τα κάγκελα στο πάτωμα, και οι επιθέσεις του αν και όχι όλες επιτυχημένες είχαν καταφέρει να σχίζουν τα χέρια και τα πόδια του άνδρα αρκετά για να ματώσουν. Ήταν αποτελεσματικός απέναντι σε παιδιά που είχαν μόνο τα χέρια, τα νύχια και τα δόντια τους για να επιτεθούν αλλά απέναντι σε ένα ξίφος;
Back to top Go down
Tempest
Revolutionary
Revolutionary
Tempest


Όνομα Χαρακτήρα : Lewis W. Cardon
Posts : 1474
Join date : 2012-10-21

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 31, 2016 8:11 pm

"Λοιπόν... Πώς σου φαίνεται ο μικρός σου αδερφός όπως λες;"

Το χαχάνισμα του Χένκεν, περιπαικτικό και σιγανό έσπασε τη σιωπή.

"Το όνομά του;"
"Ορίστε;"

Για πρώτη φορά ο Χένκεν έδειξε έκπληκτος εκείνο το βράδυ.

"Ρώτησα το όνομα του."
"Μην είσαι ανόητος!" μπορούσες να ακούσεις την υπεροψία στη φωνή του Χένκεν. "Δεν έχει κάνει ακόμα τίποτα το σπουδαίο για να του αξίζει όνομα, αν και ήταν ο πιο υποσχόμενος από όλα."
"Χμμμ... Τότε... Θα τον βγάλω Λόιλ..."
"Ε;"

Με αυτά τα λόγια ο άνδρας πήδησε ακολουθώντας το βήμα του μικρού και βρέθηκε ακριβώς μπροστά του. Τα μάτια του μικρού άνοιξαν διάπλατα και προσπάθησε να αμυνθεί φέρνοντας το σπαθί του προς το μέρος του άνδρα. Μάταια όμως, η επίθεσή του σταμάτησε όταν ο άνδρας έπιασε με δύναμη τον καρπό του μικρού και αφού έπιασε με δύναμη τον μικρό από την πλάτη, στρέφοντας με δύναμη το σώμα του ώστε η πλάτη του να κοιτάζει το πάτωμα, προσγειώθηκαν και οι δύο με δύναμη κάτω.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...   [Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη... - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Minion] Κόκκινη Κλωστή Δεμένη...
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Minion] Κόκκινη Πανσέληνος...
» [Τέλος-Minion]Help me, help you.
» [Τέλος-Minion] The Following Destiny
» Η εποπτεία [Τέλος - Minion Cain]
» [Τέλος-Minion]One Name, a thousand emotions

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Zarzara Town-
Jump to: