Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 5:20 pm

Τα λόγια του Raian για κάποιον λόγο τράβηξαν το ενδιαφέρον του Ayato και ο θυμός του κατευνάστηκε, σήκωσε το κατάνα του και το κοίταξε. Η μαύρη λεπίδα λαμπύριζε κάτω από το φως του ήλιου την κούνησε αριστερά και δεξιά και άκουγε τον ελαφρύ θόρυβο που έκανε καθώς τριβόταν με τον αέρα.
Δέσε τα μάτια σου με αυτό. Σου αφαιρώ την αίσθηση της όρασης για τις επόμενες τρεις μέρες. Ένας μουσικός ξέρει να ακούει, μόνο έτσι μπορεί να χρησιμοποιήσει την μουσική όπως εκείνος θέλει. Και να την μετατρέψει είτε σε όπλο, είτε σε ασπίδα. Είπε ο Devil στον νεαρό και του πέταξε ένα μαύρο μαντήλι. Εκείνος έκανε ότι του ειπώθηκε και κάλυψε τα μάτια του. Ο κόσμος γύρω του σκοτείνιασε. Δοκίμασε να κάνει μερικά βήματα αλλά του φαινόταν εξαιρετικά δύσκολο να κουνηθεί αν δεν βλέπει που πάει.
Άκου τα βήματα σου, άσε τον ήχο να σου δώσει την εικόνα όσων είναι γύρω σου. Κάθε ήχος δημιουργεί μικρές δονήσεις. Κάθε κίνηση σου επιτρέπει να δεις ένα κομμάτι του περίγυρου σου, πολλές κινήσεις μαζί δημιουργούν μουσική και η μουσική σε αφήνει να δεις.
Να δω μέσα από τον θόρυβο..; Μάλιστα, ας το κάνουμε λοιπόν. Απάντησε ο νεαρός και στάθηκε ακίνητος, προσπάθησε να συγκεντρώσει όλες του τις αισθήσεις στην ακοή του. Και τότε ήταν που το άκουσε. Το ελαφρύ θρόισμα που κάνει η άμμος καθώς κυλάει, το τσιρτσιρισμα που κάνει κάνει ο ήλιος όταν πέφτει πάνω στις ήδη πυρακτωμένες πέτρες. Έσφιξε το κατάνα του στο χέρι του και άκουσε την λαβή του να τρίβεται πάνω στην παλάμη του. Το έπιασε και με το δεύτερο χέρι και περίμενε. Συνέχιζε να ακούει την άμμο να κινείτε. Κάτι ερχόταν προς το μέρος του, κάτι μεγάλο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 5:40 pm

Θα σε αφήσω να περάσεις καλά με την σαύρα αυτή νεαρέ. Σου είπα πως δεν αντέξεις τρεις μέρες αν δεν είσαι προετοιμασμένος να γίνεις ο Μουσικός του Θανάτου. Θα επιστρέψω σε δυο ώρες, ή θα μπορείς να αρχίσεις την κανονική σου εκπαίδευση τότε, ή θα έχεις ήδη πεθάνει. Είπε ο Raian και ο Ayato άκουσε το βήμα του να απομακρύνεται και μπόρεσε να "δει" μια σκιά να τρέχει πιο γρήγορα και από τον άνεμο. Από την άλλη μεριά μια ακόμα σκιά τον πλησίαζε απειλητικά. Μια ακόμα σαύρα είχε εμφανιστεί από το πουθενά και τον πλησίαζε με το στόμα της ανοικτό και τα σάλια της να τρέχουν για τον νεαρό.
Τς. Όλα τα είχαμε εσύ μας έλειπες. Έλα λοιπόν να δούμε τι μπορείς να κάνεις. Μονολόγησε εκείνος καθώς γυρνούσε προς τον τεράστιο αντίπαλο που δεν έβλεπε αλλά έπρεπε να αντιμετωπίσει και να νικήσει. Αν βέβαια ήθελε να φύγει ζωντανός από εκείνο το μέρος. Η σαύρα έβγαλε ένα ουρλιαχτό καθώς έτρεχε προς το μέρος του. Ο Ayato έσκυψε το κεφάλι του και συγκεντρώθηκε στο να την ακούει, τα βήματα της γίνονταν όλο και πιο βαριά. Ερχόταν όλο και πιο κοντά του. Άκουσε το στόμα της να κλείνει σφυρίζοντας στον αέρα και έκανε το κεφάλι του πίσω αποφεύγοντας το θανατηφόρο δάγκωμα.
Τα σαγόνια της σαύρας έκλεισαν με μίσος και χτύπησαν το ένα το άλλο. Η γλώσσα της πετάχτηκε μπροστά σφυριχτά αλλά πέρασε δίπλα από τον μικρό πειρατή που κάνοντας ένα βήμα προς τα δεξιά την απέφυγε. Ύψωσε το κατάνα του κατακόρυφα και η σαύρα έβγαλε μια ακόμα φωνή καθώς η γλώσσα της γινόταν δύο κομμάτια. Έκανε μερικά βήματα προς τα πίσω τραυλίζοντας από τον πόνο και ξανά επιτέθηκε με περισσότερος μίσος.
Τς, δεν μαθαίνεις με τίποτα έτσι δεν είναι; Υποθέτω πως θα πρέπει να σου δείξω τι παθαίνουν όσοι δεν καταλαβαίνουν με ποιον τα έχουν βάλει. Έκανε ο πειρατής και με μερικά γρήγορα βήματα απέφυγε για μια ακόμα φορά τα σαγόνια της σαύρας και βρέθηκε από κάτω της. Σήκωσε το κατάνα του κρατώντας το και με τα δυο χέρια και κατάφερε ένα μεγάλο κόψιμο στην κοιλιά του ερπετού που ούρλιαξε και πάλι από τον πόνο. Ο θόρυβος ήταν τόσος που ο Ayato μπορούσε να δει καθαρά την μορφή της σαύρας ανάμεσα στις συχνότητες του ήχου της. Πήδηξε μπροστά και βρέθηκε ακριβώς κάτω από την καρδία της. Έσφιξε το κατάνα στα χέρια του και το έμπηξε με δύναμη στην καρδιά του ερπετού.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 5:52 pm

Το άτυχο ερπετό έκανε μερικά βήματα και ύστερα έπεσε στο πλάι νεκρό με έναν αρκετά μεγάλο θόρυβο. Ο Ayato γύρισε το κεφάλι του και κοίταξε πίσω του.
Νόμιζα πως έφυγες, γιατί επέστρεψες πάλι; Δεν είναι ότι χρειαζόμουν την βοήθεια σου. Είπε ψυχρά καθώς "κοιτούσε" προς το μέρος που στεκόταν ο Raian.
Ζεχαχαχα, είσαι πολύ καλύτερος από ότι περίμενα. Έπρεπε να το δω με τα μάτια μου. Μπορείς να βγάλεις το μαντήλι νεαρέ, δεν θα το χρειαστούμε άλλο. Δεν περίμενα ποτέ να βρω έναν άνθρωπο που θα μπορούσε να μάθει να χρησιμοποιεί τον ήχο για να βλέπει σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
Σου το είπα γέρο. Δεν με ξέρεις καθόλου. Μην κάνεις υποθέσεις για εμένα γιατί θα σου καταρρίψω τις σκέψεις σου. Απάντησε ο Ayato καθώς έβγαζε το μαντήλι από τα μάτια του.
Υποθέτω πως έχεις δίκιο μικρέ. Τώρα. Πιάσε το κατάνα με τα δυο σου χέρια. Δεν έχουμε καιρό για χάσιμο. Προσπάθησε να γυρίσεις την λαβή δεξιόστροφα, θα πρέπει πλέον να μπορείς να το κάνεις. Δεν είναι θέμα δύναμης, απλά πρέπει να ακούσεις τον μηχανισμό στο εσωτερικό του κατάνα και να κουνήσεις τα χέρια σου στον ανάλογο χρόνο.
Ο πειρατής έκανε ότι του είπε και έπιασε γερά το κατάνα και με τα δυο του χέρια. Έκλεισε τα μάτια του και συγκεντρώθηκε και πάλι στην ακοή του, άκουγε πλέον καθαρά τα πάντα γύρω του δίχως καν να προσπαθήσει. Απομάκρυνε τους περιττούς ήχους και συγκεντρώθηκε στον μηχανισμό του σπαθιού του. Μπορούσε να το ακούσει να δονείτε ελαφρώς στο εσωτερικό του. Άκουσε ένα κλακ και αμέσως γύρισε τα χέρια του προς τα δεξιά κάνοντας έτσι το κατάνα να ανοίξει την λεπίδα του στα δυο και τον Raian να γελάσει από ευχαρίστηση.
Τα κατάφερες μικρέ. Δεν είχα καμία αμφιβολία ότι θα το κατάφερνες. Τώρα μπορείς να δεις την πραγματική δύναμη του κατάνα αυτού. Δες προσεκτικά τις λεπτές μαύρες χορδές που πάνε από την μια μεριά της λεπίδας στην άλλη. Με αυτές μπορείς να καταστρέψεις κάθε αντίπαλο, να γυρίσεις κάθε μάχη και να καταστρέψεις οτιδήποτε. Φώναξε ενθουσιασμένα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 6:30 pm

Και τώρα; Τι πρέπει να κάνω τώρα;
Τώρα, θα πολεμήσεις εμένα με το κατάνα αυτό. Ο μόνος τρόπος για να μάθεις να χρησιμοποιείς την μουσική του Θανάτου, είναι το να σκοτώσεις κάποιον με αυτήν. Πεθαίνω ούτως ή άλλως οπότε θα ήθελα να φύγω από το όπλο που είχα δημιουργήσει ο ίδιος πριν από εξήντα χρόνια.
Εσύ... Εσύ είχες φτιάξει αυτό το κατάνα; Γιατί δεν μου είπες τίποτα;
Δεν είναι ανάγκη να μιλήσουμε άλλο μικρέ. Προσπάθησε να με σκοτώσεις... Αλλιώς θα σκοτωθείς εσύ ο ίδιος. Φώναξε ο Raian και κινήθηκε προς τον Ayato με μεγάλη ταχύτητα. Ο νεαρός όμως μπορούσε εύκολα να ακούσει τα βήματα του. Γύρισε και πάλι τα χέρια του και το κατάνα έκλεισε την λεπίδα του. Το έφερε στο δεξί του χέρι και μπλόκαρε το κατάνα του Raian που πήγαινε προς το κεφάλι του με ιδιαίτερη ευκολία.
Δεν είμαι ο ίδιος άνθρωπος που ήμουν πριν έξι ώρες γέρο. Δεν έπρεπε να μου δείξεις τα πράγματα που μου έδειξες. Τώρα δεν έχεις καμία ελπίδα να με νικήσεις. Φώναξε ο πειρατής καθώς έσπρωχνε τον πρώην δάσκαλο του προς τα πίσω.
Τότε δείξε μου πόσο μεγάλη είναι η διαφορά στις δυνάμεις μας. Δείξε μου τι μπορείς να κάνεις που δεν μπορώ εγώ... Ή απλά.. ΠΈΘΑΝΕ...!
Ο Ayato έκανε μια ξαφνική κίνηση και εξαφανίστηκε από το οπτικό πεδίο του Raian. Το κατάνα του δεύτερου κατάφερε μόνο να σκίσει τον αέρα και τίποτα άλλο.
Ο Raian άκουσε ένα κλακ πίσω του και ύστερα μια μελωδία γέμισε την ατμόσφαιρα. Προσπάθησε να γυρίσει το σώμα του αλλά δεν μπορούσε.
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι πλέον γέρο. Ακούω τα πάντα γύρω μου. Ακούω την μουσική που έπαιζε η λεπίδα σου καθώς έσκιζε τον αέρα όταν την απέφυγα. Ακούω τα βήματα σου, την τριβή των ρούχων σου καθώς μου επιτίθεσαι. Αλλά πάνω από όλα ακούω τον ρυθμό του σώματος σου. Για αυτό δεν μπορείς να κουνηθείς. Για αυτό θα πεθάνεις εδώ πέρα... Όπως ακριβώς ήθελες.
Βρήκες.. Βρήκες την μουσική μου; Πρόλαβε να ψελλίσει ο Raian πριν το σώμα του εκραγεί σε χίλια κομμάτια από την μουσική του Ayato.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 6:35 pm

Βρήκα την μουσική αυτού του κόσμου γέρο. Όχι μόνο την δικιά σου... Σε ευχαριστώ για όσα μου έμαθες.. Αν και κατέληξα να τα μάθω σε έξι ώρες και όχι σε τρεις μέρες.. Μπορείς να κοιτάς από όπου πήγες, θα σου δείξω τι μπορώ να κάνω με την μουσική... Θα κάνω τον κόσμο να χορεύει στον ρυθμό μου και μετά θα τον καταστρέψω. Μονολόγησε ο Ayato κοιτώντας τα απομεινάρια του σώματος του Raian Devil.
Ύστερα μάζεψε τα υπόλοιπα πράγματα του και με μια κίνηση των χεριών του έκλεισε και πάλι την λεπίδα του σπαθιού του.
Είχε μάθει πως να χρησιμοποιεί την μουσική σαν όπλο, όχι μόνο σαν μορφή τέχνης που πίστευε ο Daigin πως του είχε δείξει. Και με το κατάνα του πατέρα του θα έφτανε την μουσική αυτή σε ένα εντελώς διαφορετικό επίπεδο. Θα έδειχνε σε όλους πως οι Devil Eyed Pirates είχαν επιστρέψει μετά από είκοσι χρόνια και ήταν πιο δυνατοί από ποτέ. Πιο έτοιμοι από ποτέ και σίγουρα... Πιο θανατηφόροι από ποτέ...
Γύρισε την πλάτη του στα νεκρά σώματα της σαύρας και του πρώην δασκάλου του και ξεκίνησε για την πόλη του Vira Island. Εκεί θα συναντιόταν και πάλι με τον σύντροφο και πλοηγό του, δεν έβλεπε την ώρα να του δείξει τις νέες του ικανότητες... Ανυπομονούσε να μπλεχτεί σε μάχη με μερικούς μαρίν, ή με όποιους άλλους νόμιμους ή και παράνομους αντιπάλους.
Δεν έβλεπε την ώρα να ακούσει την μουσική αυτού του κόσμου και να καταστρέψει ότι καλό και όμορφο υπήρχε πάνω του.
Αντίο γέρο. Δεν θα τα ξαναπούμε... Αλλά χάρηκα που σε συνάντησα στον δρόμο μου.. Και ας ήταν μόνο για λίγο. Θα χρησιμοποιήσω όσα μου έμαθες. Μονολόγησε σηκώνοντας το χέρι του στον αέρα και χαιρετώντας πίσω του.
Η περιπέτεια του μόλις ξεκινούσε.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 14, 2016 12:25 am

Όνομα χαρακτήρα: Rin & Lelouch

P.o.M. Points: 14

Belli: 45.000

Τυχόν παρατηρήσεις:Πολύ ωραία ιστορία αν και με λύπησε λίγο που δεν είχε μεγαλύτερη μάχη με τον Raian!

Γιατι δεν έσπασες τα ποστ στην μέση; Θα έβγαινε μεγαλύτερη και θα μπορούσα να σου βάλω και άλλα!

Για την αναβάθμιση οκ! Μου άρεσε σαν ιδέα! (Μου φάνηκε λίγο χακι στυλ αλλα βγήκε ωραίο!)


Επίσης για σαύρα της ερήμου το έγραψα και εγώ αλλα στην Alabasta Razz
Back to top Go down
Sponsored content





The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος-Minion-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Upgrade....
» [Τέλος-Αναβάθμιση ειδικότητας] Gathering power
» [Τέλος-Αποστολή-Αναβάθμιση ειδικότητας] Γη του πυρός.
» [Τέλος-Φρούτο-Αναβάθμιση ειδικότητας] Burning land
» [Τέλος-Αποστόλη-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μια Βάση, Δυο Πληρώματα...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Vira-
Jump to: