Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeFri Jan 29, 2016 5:57 pm

Σχεδόν τρεις ώρες είχαν περάσει από την ώρα που μπήκαν στην μεγάλη γραμμή και οι δυο άντρες ακόμα περίμεναν την Log Pose να πάρει τον επόμενο προορισμό. Ο Ayato είχε βαλθεί να μαθαίνει καλύτερα τον χειρισμό του φρούτου του, είχε στερεώσει μερικά κομμάτια ξύλου που αφαίρεσε από την κουπαστή παρά τα παράπονα του Lelouche και προσπαθούσε να χτυπήσει μόνο ένα κάθε φορά. Στην αρχή δεν το κατάφερνε αλλά πολύ σύντομα κατάφερε να χειρίζεται τα πέταλα που δημιουργούσε σε έναν πολύ καλό βαθμό. Παρατήρησε πως μπορούσε να καλύψει όλο του το σώμα με πέταλα σαν μια κοφτερή ασπίδα, ωστόσο δεν γινόταν ο ίδιος πέταλο οπότε δεν είχε κάποιο Logia φρούτο. Ανήκε στην κατηγορία των Paramecia αλλά δεν τον πείραζε και τόσο, το φρούτο που είχε στην κατοχή του ήταν τέλειο και από μεριά αμυντική αλλά και πολύ περισσότερο επιθετική.
Τα ροζ πέταλα που έβγαζε από το αριστερό του χέρι είχαν περισσότερη αντοχή και έτσι αποφάσισε να τα χρησιμοποιεί σαν άμυνα, εν αντιθέση με τα μαύρα που έβγαζε από το δεξί και ήταν πολύ πιο κοφτερά. Εκείνα ήταν ότι ακριβώς χρειαζόταν για επίθεση. Ο Lelouche ωστόσο επέμενε πως το καλύτερο που είχε να κάνει ήταν να τα αναμειγνύει όπως είχε κάνει όταν σταμάτησε τον βράχο. Έτσι θα είχε και μεγάλη αντοχή στα χτυπήματα του αλλά και θα έκανε την μεγαλύτερη δυνατή ζημιά.
Δεν καταλαβαίνεις, τα μαύρα είναι για επίθεση. Στο έχω πει χίλιες φορές. Είπε τελικά στον σύντροφο του με μια φωνή ανάμεικτη από βαρεμάρα και αγανάκτηση.
Όχι εσύ δεν καταλαβαίνεις, θα είσαι πολύ καλύτερα αν απλά τα ενώσεις με τα ροζ. Απλά δοκίμασε το στο μεσαίο ξύλο. Χτύπησε το με τα μαύρα... Εμπρός λοιπόν, τι περιμένεις; Απάντησε εκείνος εμφανώς πιο αγανακτησμένα.
Ο Ayato ξεφύσηξε και έκανε ότι του ζήτησε. Το ξύλο χτυπήθηκε με ένα κύμα από μαύρα πέταλα και έπεσε στο έδαφος σε πέντε κομμάτια.
Οκ. Και τώρα δοκίμασε στο δεξιά με τα ροζ.
Για άλλη μια φορά ο Ayato έκανε ότι του είπε. Το δεξί ξύλο αυτή την φορά κόπηκε αλλά έπεσε σε λιγότερα μεν κομμάτια, αλλά εμφανώς πολύ πιο ταλαιπωρημένα.
Τέλος. Και με τα δυο στο αριστερό. Και μην αστοχήσεις επίτηδες. Είπε ο θεότρελος πειρατής και ο Ayato αφού ενεργοποίησε την δύναμη του επιτέθηκε στο ξύλο και με τα δυο είδη πετάλων.


Last edited by Roni on Sun Feb 07, 2016 6:40 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeSat Jan 30, 2016 9:19 pm

Το ξύλο εξαφανίστηκε με το χτύπημα, ούτε κομμάτια, ούτε τίποτα. Το μόνο που έμενε ήταν λίγα τρίμματα που έπεσαν στο κατάστρωμα.
Νομίζω πως αυτό λήγει την διαφωνία μας. Μπορείς να με ευχαριστήσεις τώρα.
Τς. Θα το ήθελες αυτό έτσι δεν είναι; Δεν θα γίνει. Εγώ είμαι ο καπετάνιος! Απάντησε ειρωνικά ο Ayato μόνο και μόνο για να πάρει έναν μορφασμό σαν απάντηση.
Όλα κυλούσαν ήρεμα μέχρι που ο Lelouche πετάχτηκε από την θέση του και έτρεξε στο πηδάλιο. Ο Ayato έμεινε να τον κοιτάει για λίγο μέχρι να καταλάβει τι γινόταν. Είχαν πλέον προορισμό, δεν θα μπορούσε να είναι κάτι άλλο. Πετάχτηκε όρθιος και κοίταξε τον σύντροφο του.
Πες μου πως μπορούμε επιτέλους να ξεκινήσουμε; Αναφώνησε. Ο Lelouche έκανε ένα θετικό νεύμα με το κεφάλι του και έδειξε προς τα δεξιά.
Γύρισε το πηδάλιο και ελευθέρωσε τα πανιά. Ο προορισμός είναι προς τα εκεί! Αν συνεχίσει αυτός ο άνεμος θα είναι ιδιαίτερα εύκολο να φτάσουμε στο πρώτο νησί της γραμμής. Απάντησε ο νεαρός.
Κάνοντας ότι του είπε ο πλοηγός του, το πλοίο ξεκίνησε και πάλι. Οι δυο άντρες ήταν ενθουσιασμένοι που θα επισκέπτονταν επιτέλους το πρώτο τους νησί σε αυτή την θάλασσα. Ένα ρίγος διαπερνούσε την σπονδυλική στήλη του Ayato καθώς ήξερε για το επίπεδο της συγκεκριμένης θάλασσας. Αναρωτιόταν αν οι δυνάμεις του ήταν αρκετές για να αντεπεξέλθει σε αυτό το επίπεδο... Ο Lelouche από την άλλη δεν φαινόταν να ενδιαφέρεται και τόσο για αυτά τα πράγματα. Είχε βαλθεί να φτιάχνει ένα κολιέ από δάχτυλα που είχε κόψει από τα πτώματα των μαρίν που είχαν αφήσει στο παλιό πλοίο του καπετάνιου του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeFri Feb 05, 2016 12:52 am

To πλοίο των δυο αντρών έφτασε στο λιμάνι του πρώτου προορισμού τους. Μια μεγάλη ταμπέλα βρισκόταν εκεί για να τους χαιρετήσει κατάλληλα..
"Καλώς ήρθατε στο πανέμορφα Vira. Αν επιβιώσετε από την θανατηφόρα έρημο θα βρείτε την μοναδική και αξέχαστη Virta. Σας περιμένουμε ξένοι. Αν είστε αρκετά δυνατοί για να φτάσετε." Διάβασε με ένα ιδιαίτερα τρελαμένο γέλιο ο Lelouche που φαινόταν να έχει ενθουσιαστεί από νωρίς με το νησί.
Ακούγεται πολύ φιλικό θα έλεγα! Θα είναι αρκετά ενδιαφέρον να περάσουμε λίγο καιρό στο νησάκι αυτό.
Ζεχαχαχα, έχεις ένα δίκιο τρελέ μου φίλε. Όπως και να έχει πιστεύω πως θα περάσουμε καλά εδώ. Τώρα ετοίμασε τα πράγματα σου, έχουμε δρόμο από ότι φαίνεται για να φτάσουμε στην πόλη και δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο μεταφορικό... Καλό μας περπάτημα...
Πφφ... Αυτό δεν ακούγεται και τόσο ενδιαφέρον εδώ που τα λέμε. Ξέρεις ότι αυτή η έρημος φαίνεται υπερβολικά μεγάλη και καυτή έτσι; Δεν γίνεται να κάνουμε τον κύκλο ή εν πάση περιπτώση να βγάλεις αυτά τα λουλουδάκια που κρύβεις μέσα σου να μας κάνεις λίγο ίσκιο;
Δεν έχω σκοπό να κάτσω να αναλύσω σε έναν τρελό τύπο που βρήκα σε ένα πλοίο μαρίν το πως ακριβώς σκοπεύω να χρησιμοποιήσω το φρούτο μου. Προχώρα να ετοιμαστείς. Σε δέκα λεπτά φεύγουμε. Τι στο... Τι είναι πάλι τούτο;Απάντησε ο Ayato κοιτώντας προς την μεριά της θάλασσας. Ο Lelouche γύρισε απορημένος και τον κοίταξε. Ύστερα κοίταξε και αυτός προς την κατεύθυνση που κοιτούσε ο καπετάνιος του.
Γλάρος; Είναι γλάρος που φέρνει της εφημερίδα της κυβέρνησης καθώς και τα ποστερ επικήρυξης που έχουν βγει για τους καταζητούμενους. Δεν το έχεις δει ποτέ σου να υποθέσω αν πέρασες τόσα χρόνια σε εκείνο το υπόγειο. Παρέλαβε ότι σου δώσει. Όλο και κάτι ενδιαφέρον θα βρεις εκεί μέσα για τους εχθρούς μας, μαρίν ή και παρανόμους... Απάντησε βαριεστημένα ο Lelouche και πέρασε στο εσωτερικό του πλοίου για να μαζέψει τα πράγματα του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeSat Feb 06, 2016 9:35 pm

O Ayato σήκωσε το χέρι του καθώς το πουλί πλησίαζε το πλοίο και εκείνο έκανε μια βουτιά και προσγειώθηκε μπροστά του. Άνοιξε το στόμα του άφησε μια σειρά από φύλλα να πέσουν στο κατάστρωμα, ύστερα σηκώθηκε και πέταξε και πάλι μακριά. Ο πειρατής έπιασε τα φύλλα και δεν άργησε να καταλάβει πως επρόκειτο για ποστερ επικήρυξης για τους καταζητούμενους. Εντύπωση του έκανε ένας άντρας που είχε 400,000,000 στο κεφάλι του. Αναρωτήθηκε για ποιον λόγο τα είχε πάρει, τι είχε συμβεί άραγε που εκείνος δεν μπορούσε τόσο καιρό να μάθει.
Ωστόσο μερικά μόλις χαρτιά παρακάτω είδε κάτι που τον άφησε για λίγο άναυδο. Ένα πόστερ έφερε την φωτογραφία του πάνω και από κάτω έγραφε "Devil Eyed Ayato". Το ποσό που είχε μπει στο κεφάλι του ήταν στα 60,000,000.
Daigin... Σίγουρα εσύ είσαι ο υπεύθυνος για αυτό... Ζεχαχαχα, δεν πειράζει και τόσο ωστόσο.. Υποθέτω πως αυτό κάνει τα πράγματα πιο εύκολα για εμένα. Θα πρέπει να δυναμώσω.. Και σύντομα. Ψέλλισε καθώς έσφιξε το χαρτί στο χέρι του.
Μερικά λεπτά αργότερα ο Lelouche εμφανίστηκε και πάλι έτοιμος για την εξόρμηση τους. Ο Ayato τον ενημέρωσε σχετικά και του έδειξε τα ποστερ.
Ο θεότρελος πλοηγός του πληρώματος έβαλε τα γέλια όταν τον είδε μαζί τους άλλους πειρατές και παρανόμους.
Μάλλον πρέπει να κάνουμε κάτι τότε.. Για να τους δείξουμε την ύπαρξη μας μια και καλή... Devil Eyed εε? Υποθέτω πως εμείς τότε θα λεγόμαστε Devil Eyed Pirates. Πάμε, έχουμε έναν κόσμο να καταστρέψουμε! Πρόσθεσε τελικά και με ένα σάλτο βρέθηκε στο στέρεο έδαφος του φυσικού λιμανιού.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeSat Feb 06, 2016 9:51 pm

Ζεχαχαχα, υποθέτω πως έχεις ένα δίκιο σε αυτό. Πάμε λοιπόν, έχουμε μια έρημο να αντιμετωπίσουμε πριν φτάσουμε σε εκείνη την πόλη. Ας ελπίσουμε πως θα αξίζει τόσο περπάτημα ειδάλλως μάλλον θα μας μάθουν πολύ πιο γρήγορα από ότι υπολογίζαμε! Απάντησε ο κοκκινομάτης πειρατής και βρέθηκε και εκείνος με ένα σάλτο στο έδαφος.
Άφησαν το πλοίο πίσω τους και ξεκίνησαν για το κέντρο του νησιού και την πρωτεύουσα αλλά και μοναδική του πόλη με το όνομα Virta.
Σύντομα είχαν φύγει από τα βράχια και το φυσικό λιμάνι και μπήκαν στην καυτή έρημο, ο ήλιος πάνω από το κεφάλι τους ήταν λες ήταν βροχή φωτιάς που έπεφτε πάνω τους.
Κάλυψαν με κάτι το κεφάλι και το πρόσωπο τους. Και συνέχισαν να προχωράνε. Ο Lelouche είχε χάσει τον ενθουσιασμό που είχε όταν είχαν πρωτοέρθει στο νησί. Φαινόταν να μην συμπαθεί το τόσο πολύ την ζέστη. Πόσο μάλλον μια ολόκληρη έρημο που απλωνόταν μπροστά τους.
Κοιτούσε γύρω του με μια ανυπομονησία να δει την πόλη ζωγραφισμένη στο πρόσωπο του. Ο Ayato το εξέλαβε ως μια ανυπομονησία να δει οτιδήποτε άλλο από απλή, καυτή, άμμο και έβαλε τα γέλια αθόρυβα για να μην τον καταλάβει ο σύντροφος του.

Είχαν περπατήσει για περίπου μισή ώρα ακόμα όταν ο Lelouche ξαφνικά μίλησε. Την προσοχή του είχε τραβήξει μια περίεργη κίνηση σε έναν αμμόλοφο καμιά τριανταριά μέτρα μακριά τους. Ήταν λες και μίκραινε σε ύψος σιγά σιγά αλλά δεν υπήρχε κανένα ίχνος αέρα για να σπρώξει την άμμο.
Δεν νομίζω πως μου αρέσει αυτό που γίνεται εκεί πέρα... Oi Ayato. Σου μιλάω. Κοίτα εκεί. Κάτι υπάρχει κάτι από την άμμο.
Σοβαρέψου. Αυτή η άμμος πρέπει να έχει πιάσει τους 100 βαθμούς.. Τι νομίζεις πως θα μπορούσε να επιβιώσει εκεί κάτω; Μάλλον απλά γλυστράει η άμμος... Απάντησε ο δεύτερος δίχως να δώσει και πολύ σημασία. Ωστόσο τα λόγια του ακολούθησε κάτι που κανένας από τους δυο πειρατές δεν είχε ξαναδεί στην ζωή του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 2:17 pm

O σχετικά μεγάλος αμμόλοφος τινάχτηκε και εξαφανίστηκε εντελώς, στην θέση του υπήρχε κάτι που έμοιαζε με σαύρα. Μόνο που ήταν πολύ μεγαλύτερο και από τους δυο άντρες μαζί και έδειχνε έτοιμο να τους φάει για μεσημεριανό.
Στο είπα. Καπετάνιος να σου πετύχει... "Τι νομίζεις πως θα μπορούσε να επιβιώσει εκεί κάτω; Μάλλον απλά γλυστράει η άμμος..." Εξυπνάκια.. Τώρα τι θα κάνουμε;
Ζεχαχαχα, αφού το ερπετό θέλει να παίξει... Θα παίξω και εγώ. Ώρα να δούμε αν είχες όντως δίκιο για τον συνδυασμό των λεπίδων. Μείνε εδώ. Επιστρέφω σε λίγο...!
Αν πεθάνεις να ξέρεις πως θα πάρω εκείνο το μαύρο σπαθί που κουβαλάς μαζί σου και θα εξαφανιστώ.

Ο νεαρός πειρατής γέλασε με το σχόλιο του συντρόφου του και αφήνωντας τα πράγματα του στο έδαφος ξεκίνησε να περπατάει προς το μεγάλο ερπετό που τους παρακολουθούσε.
Λοιπόν; Θα παίξουμε μικρέ; Τι θα γίνει; Του φώναξε και εκείνο λες και κατάλαβε τι είχε υποθεί, έβγαλε μια κραυγή και βάλθηκε να τρέχει προς το μέρος του πειρατή.
Ο δεύτερος πήδηξε στον αέρα καθώς το τεράστιο ερπετό άνοιγε το στόμα του για να τον κάνει μια χαψιά και πέρασε στο εσωτερικό του. Η σαύρα έκλεισε απότομα το στόμα της και κατάπιε με μια κίνηση τον Ayato.
Πφφ... Αυτό ήταν όλο και όλο; Τώρα πάει και το μαύρο κατάνα... Το πήρε μαζί του ο άχρηστος.. Τι θα κάνω τώρα; Να πολεμήσω ή απλά να το αφήσω να χωνέψει και να εξαφανιστώ; Μονολογούσε αδιάφορα ο Lelouche καθώς παρακολουθούσε την σκηνή της "μάχης". Το άγριο ερπετό έμεινε για λίγο ακίνητο και ύστερα άρχισε να κάνει σπασμωδικές κινήσεις πόνου. Μια μεγάλη δέσμη μαύρων και ροζ πετάλων πετάχτηκε από κάθε άκρη του κορμιού του και το έκανε χίλια κομμάτια εμφανίζοντας και πάλι τον Ayato.
Μπα; Ζεις ακόμα; Είχα αρχίσει να πιστεύω πως έχασα και εσένα αλλά πολύ περισσότερο το κατάνα σου... Αυτό ξέρεις θα ήταν πραγματικά μεγάλο κρίμα να συμβεί..! Σχολίασε ο Lelouche γελώντας με τα μαύρα χάλια που ήταν ο σύντροφος του που έσταζε από τα σάλια και τα στομαχικά υγρά της σαύρας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 2:33 pm

Οι δυο άντρες πλησίασαν ο ένας τον άλλον και κοίταξαν ότι είχε μείνει από την σαύρα, ο Ayato άλλαξε ρούχα και ύστερα πλησίασε ένα κομμάτι κρέατος που ήταν σχετικά κοντά του.
Νομίζω πως βρήκαμε και το γεύμα μας. Υποθέτω πως αυτοί οι βράχοι θα είναι ότι πρέπει για να ψήσουμε την σαύρα και να φάμε κάτι για να πάρουμε δυνάμεις.
Oi... Εγώ είμαι ο τρελός αυτού του πληρώματος... Πριν λίγο ήσουν μέσα σε αυτό το πράγμα, τώρα περιμένεις να το φάω και να μην πω κουβέντα; Μάλλον δεν πας και τόσο καλά μου φαίνεται αφεντικό... Ξέχνα το.
Η αλήθεια είναι πως στην έρημο μπορείς και πρέπει να φας οτιδήποτε σου δίνεται αν θέλεις να επιβιώσεις.. Αλλά υποθέτω πως δεν θα το ξέρανε αυτό δυο πιτσιρίκια που μόλις μπήκαν στην μεγάλη γραμμή και νομίζουν πως είναι μεγάλοι πειρατές. Είπε μια φωνή πίσω τους κάνοντας τους δυο άντρες να πεταχτούν από τις θέσεις τους. Ο Ayato ενεργοποίησε το φρούτο του και τύλιξε τον εαυτό του σε πέταλα ενώ ο Lelouche πήρε τα χέρια του τα μαχαίρια του και ετοιμάστηκε και εκείνος για μάχη.
Οοο... Δεν νομίζω πως αυτό θα είναι απαραίτητο. Άλλωστε δεν μπορείτε να με νικήσετε ακόμα και αν με πολεμήσετε και οι δυο μαζί. Οπότε καλύτερα να μην χαλάτε τσάμπα δυνάμεις. Είπε και πάλι η φωνή που ανήκε σε έναν αρκετά ηλικιωμένο άντρα που όμως έδειχνε ιδιαίτερα ικανός να τους σκοτώσει και τους δυο αν το ήθελε. Οι δυο άντρες το αντιλήφθηκαν και σχεδόν αμέσως κατέβασαν τις άμυνες τους.
Ποιος είσαι πάλι εσύ; Και πότε βγήκες πίσω μας;
Το όνομα μου είναι Raian. Raian Devil. Αλλά αυτό δεν είναι αυτό που έχει σημασία. Σημασία έχει το ποιος είσαι εσύ μικρέ. Είσαι ο γιος του Rin έτσι δεν είναι; Δεν μπορεί να μην είσαι... Έχεις τα μάτια, το κατάνα και την τρέλα του.
Ξέρεις; Ξέρεις τον πατέρα μου γέρο; Απάντησε σαστισμένα ο Ayato.
Το ήξερα. Όπως και τον άντρα που είχε αυτό το κατάνα πριν από τον πατέρα σου. Περίμενα τον πατέρα σου να έρθει στην μεγάλη γραμμή για να τον εκπαιδεύσω να χρησιμοποιεί αυτό το μοναδικό όπλο αλλά δεν ήρθε ποτέ. Αρκετά αργότερα είχα διαβάσει πως πέθανε σε μια μάχη στο Tohan Island της North Blue. Υποθέτω όμως πως το μήλο δεν θα πάει και πολύ μακριά από την μηλιά έτσι δεν είναι; Μπορώ να το διαβάσω πάνω σου... Την ικανότητα σου στην μουσική. Εσύ θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις επίσης. Θα πρέπει να σε εκπαιδεύσω όμως μικρέ...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 2:50 pm

Τι να χρησιμοποιήσω; Δεν καταλαβαίνω; Είναι ένα απλό κατάνα που κόβει υπερβολικά πολύ... Τίποτα παραπάνω. Τίποτα λιγότερο.
Οοο είναι πολλά περισσότερα από αυτό που λες μικρέ.. Αυτό το σπαθί έχει την ικανότητα να ανοίγει και να εμφανίζει μερικές χορδές που έχει στο εσωτερικό του. Ένας άξιος μουσικός έχει την ικανότητα να χρησιμοποιεί την μουσική σαν όπλο... Ή σαν... Το απόλυτο όπλο αν θέλεις. Μπορείς να σκοτώσεις τους αντιπάλους σου με την μουσική, κάνοντας το σώμα τους να ενωθεί με την συχνότητα του ήχου που βγάζει το κατάνα σου και τελικά να εκραγούν από την συχνότητα αυτή. Απάντησε ο Raian Devil προκαλώντας την έκπληξη και των δυο πειρατών.
Ωστόσο εσύ πρέπει να φύγεις από εδώ πέρα. Δεν θέλω άσχετους να μπλέκονται μέσα στα πόδια μου. Συνέχισε κοιτώντας τον Lelouche που νευρίασε στο άκουσμα των λέξεων.
Lelouche. Νομίζω πως αυτός ο ενοχλητικός γέρος έχει δίκιο... Πήγαινε στην πόλη. Θα έρθω εκεί να σε βρω μόλις ξεμπερδέψω με την εκπαίδευση μου εδώ πέρα. Δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω πως είναι κάτι που πρέπει να κάνω. Λες και κάτι με τραβάει...
Σοβαρά τώρα θα εμπιστευτείς αυτόν τον τύπο; Δεν τον ξέρουμε καν... Εγώ λέω να τον σκοτώσουμε και να συνεχίσουμε για την πόλη.
Ηρέμησε φίλε μου. Σε τρεις μέρες θα έχω έρθει στην πόλη. Πήγαινε εκεί και ετοίμασε το έδαφος. Μάθε την περιοχή, δες τι μπορούμε να κάνουμε. Θα μάθω ότι έχει να μου μάθει και θα έρθω να σε βρω.
Ο Lelouche χτύπησε το πόδι του στο έδαφος νευριασμένα και ύστερα φορτώθηκε και πάλι τα πράγματα του και κίνησε για την Virta City.
Τρεις μέρες εε; Είσαι σίγουρος για αυτό; Αυτό σημαίνει πως πρέπει να προπονήσε μέρα και νύχτα. Το σώμα σου δεν θα αντέξει...
Ζεχαχαχα, υποθέτω πως αν δεν αντέξει τότε δεν θα ήταν ποτέ ικανό να κατακτήσει αυτή την απόλυτη θάλασσα...! Λοιπόν, τέρμα το λόγια. Πότε ξεκινάμε; Απάντησε ο Ayato βγάζοντας το κατάνα του από την μαύρη του θήκη.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 4:33 pm

Ο Raian χαμογέλασε, τον ενθουσίαζε η σιγουριά του νεαρού πειρατή. Του θύμιζε την σιγουριά και την τρέλα του Kenshin, του πρώτου του μαθητή. Ωστόσο αυτός εδώ ήταν διαφορετικός, φαινόταν να είναι σε τέλεια αρμονία ανάμεσα στο τρελό και στο λογικό του μυαλού του.
Εντάξει λοιπόν νεαρέ. Ας μην χάνουμε χρόνο. Δοκίμασε να μου επιτεθείς με το κατάνα σου. Σου απαγορεύω να χρησιμοποιήσεις τις δυνάμεις του φρούτου σου για τις επόμενες τρεις μέρες. Ο μόνος τρόπος για να μάχεσαι θα είναι να χρησιμοποιείς το κατάνα αυτό. Δοκίμασε να το ακούσεις, ο θόρυβος που κάνει η λεπίδα καθώς σχίζει τον αέρα. Η τριβή των χεριών σου στην λαβή. Όλα αυτά είναι μουσική, χρησιμοποίησε την μουσική για να αμυνθείς και να επιτεθείς.
Τς. Εντάξει λοιπόν γέρο. Καλύτερα να ετοιμαστείς για αυτό. Φώναξε ο νεαρός πειρατής και έτρεξε με όλη του την ταχύτητα προς τον Raian Devil. Λίγα μόλις δευτερόλεπτα αργότερα το κατάνα με την μαύρη λεπίδα βρέθηκε να πετάει στον αέρα και ο Ayato ήταν πεσμένος στα γόνατα και ακινητοποιημένος από την λεπίδα του Raian.
Δεν είναι επίθεση αυτό. Ρίχνεις λάσπη στην δύναμη και τις ικανότητες αυτού του σπαθιού. Αν αυτό ήταν κανονική μάχη θα είχες ήδη πεθάνει. Πως περιμένεις να ελέγξεις την δύναμη του σπαθιού αυτού αν δεν προσπαθήσεις; Μονολόγησε ο Devil καθώς έκανε μια σχισμή στο πρόσωπο του Ayato με την λεπίδα του. Ο νεαρός πειρατής ένιωσε τον πόνο να τον διαπερνάει αλλά δεν έβγαλε καμία κραυγή. Εν αντιθέση έκανε το σώμα του πίσω, στηρίχθηκε στα πόδια του και πήδηξε στο πλάι για να πιάσει και πάλι το κατάνα του που μόλις είχε προσγειωθεί. Το σήκωσε και κοίταξε τον Raian στα μάτια. Ήταν λες και τα μάτια του νεαρού πέταγαν σπίθες από οργή και μίσος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitimeSun Feb 07, 2016 5:08 pm

Ζεχαχαχα, αυτά είναι τα σωστά μάτια μικρέ. Αυτά ήθελα να δω. Ώστε αλήθεια έχεις την τρέλα και την ικανότητα του Kenshin. Έλα λοιπόν να σε δω τι μπορείς να κάνεις, κατέκτησε αυτό που ο πατέρας σου δεν μπόρεσε να κάνει πριν τον θάνατο του. Προσπάθησε να με σκοτώσεις μικρέ. Ίσως τότε μπορέσεις να δεις τι είσαι ικανός να κάνεις με την μουσική.
Μουσική... Μόνιμα μιλάμε για την μουσική. Θα σε σκοτώσω όχι για να μάθω για την μουσική, αλλά για να το ευχαριστηθώ. Τελειώσαμε το μάθημα γέρο, καλύτερα να προσέξεις αν θέλεις να κρατήσεις την άχρηστη ζωή σου. Απάντησε ο Ayato και χρησιμοποιώντας την εκπαίδευση που είχε περάσει πίσω στο Tohan, εξαφανίστηκε από τα μάτια του Raian μόνο και μόνο για να εμφανιστεί πίσω του. Το κατάνα του νεαρού έσκισε τον αέρα κάνοντας έναν σφιριχτό ήχο, πρώτη φορά το πρόσεχε ο Ayato πως κάνει τέτοιον όροφο μια λεπίδα που κινείτε με μεγάλη ταχύτητα. Ο Raian γέλασε και λίγα δευτερόλεπτα πριν τον ακουμπήσει η μαύρη λεπίδα του Ayato εξαφανίστηκε αποφεύγοντας το χτύπημα.
Επιτέλους άρχισες να ακούς την μουσική. Είπε καθώς στεκόταν και πάλι πίσω από τον νεαρό.
Πότε πήγες εκεί; Κανένας δεν κινείται πιο γρήγορα από εμένα...
Ζεχαχαχα, τι νόμιζες; Πως ήσουν ο μόνος που μπορούσε να μετακινηθεί με αυτές τις ταχύτητες; Κάνε μου την χάρη νεαρέ. Δεν γεννήθηκα χθες. Και είδες πως όντως μπορείς να ακούσεις την μουσική γύρω σου. Είχα δίκιο..
Γιατί συνεχίζεις όλη αυτή την ιστορία με την μουσική;
Γιατί έχεις το χάρισμα που είχε ο πατέρας σου αλλά και ο άντρας που είχε το κατάνα αυτό πριν από εκείνον. Και γιατί έτσι μπορώ να σου μεταδώσω τις γνώσεις μου. Πριν πεθάνω εννοώ.. Είμαι άρρωστος μικρέ. Και έψαχνα να βρω έναν άξιο συνεχιστεί του πρώτου μου μαθητή, του Kenshin. Ο πατέρας σου φαινόταν πως θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο. Αλλά δυστυχώς πέθανε. Εσύ ωστόσο φαίνεσαι να είσαι ικανός, πιο ικανός ίσως και από τον πατέρα σου αλλά και από τον Kenshin. Για αυτό θα σε πιέσω να μάθεις να χρησιμοποιείς την μουσική του Θανάτου. Θα συνεχίσεις αυτό που ξεκίνησα πριν εξήντα χρόνια και θα ρίξεις αυτόν τον κόσμο στο σκότος. Απάντησε ο Raian βάζοντας το κατάνα του και πάλι στην θήκη του.
Back to top Go down
Sponsored content





The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) Empty
PostSubject: Re: The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)   The Musician.  (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας) I_icon_minitime

Back to top Go down
 
The Musician. (Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Minion-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Upgrade....
» [Τέλος-Αναβάθμιση ειδικότητας] Gathering power
» [Τέλος-Αποστολή-Αναβάθμιση ειδικότητας] Γη του πυρός.
» [Τέλος-Φρούτο-Αναβάθμιση ειδικότητας] Burning land
» [Τέλος-Αποστόλη-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μια Βάση, Δυο Πληρώματα...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Vira-
Jump to: