Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeMon Jan 25, 2016 1:36 am

Οι δυο άντρες άφησαν πίσω τους τα νεκρά σώματα των μαρίν και προχώρησαν προς το βασικό κτήριο της βάσης. Μια ακόμα έκπληξη τους περίμενε στην είσοδο. Οι πόρτες άνοιξαν και όσοι κυνηγοί της ομάδας Wolfpack είχαν μείνει ζωντανοί βρίσκονταν εκεί για να τους πολεμήσουν παρέα με τους υπόλοιπους Ναυτικούς.
Ζεχαχαχα, όσο πιο πολλοί τόσο πιο καλά!! Ελάτε να παίξουμε λοιπόν. Αναφώνησε ο λευκομάλλης πειρατής με μια ανάμεικτη αίσθηση χαράς και ψυχασθένιας.
Περίμενε... Είναι πολλοί και σίγουρα θα έχουν κάποιον άσσο στο μανίκι τους πάλι. Άστους να κάνουν την πρώτη κίνηση Faust. Καλύτερα να είμαστε καλυμμένοι.
Τς, δεν περίμενα ειδικά εσύ να φοβάσαι..
Δεν φοβάμαι.. Αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μας περιμένουν. Κοίτα πόσα όπλα έχουν, ακόμα και εσύ δεν θα μπορούσες να σταματήσεις όλες τις σφαίρες. Για αυτό σου λέω, καλύτερα να δούμε τι θα κάνουν. Αν ήθελαν θα μας είχαν ήδη ρίξει μέχρι τώρα.. Είχαν την ευκαιρία.
Άκου τον σύντροφο σου Faust. Έχει δίκιο.. Η αλήθεια είναι πως αν ήθελα θα μπορούσα να διαλύσω την μικρή σας επίθεση αρκετή ώρα πριν. Αλλά δεν το έκανα.. Αντιθέτως σας άφησα να με πλησιάσετε, ξέρεις πόσο καλό έκανες Faust? Σκότωσες πόσους επαναστάτες, όλους τους κυνηγούς που ήταν εναντίων μου.. Και μου έφερες τους δυο σας στο πιάτο. Τι άλλο θέλω; Εν τέλει, συνεχίζεις να δουλεύεις για εμένα.
Daigin... Καθίκι.. Που είσαι; Βγες έξω. Δεν χρειάζεται να κρύβεσαι πίσω από τα μεγάφωνα. Ούρλιαξε ο Faust.


Last edited by Roni on Wed Jan 27, 2016 6:43 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeMon Jan 25, 2016 3:58 pm

Ισισισι, ποιος είπε πως κρύβομαι μικρέ μου φίλε; Απλά δεν βλέπω τον λόγο να σηκωθώ από την τόσο βολική μου καρέκλα αυτή την στιγμή. Μπορείς να έρθεις εσύ σε μένα αν θέλεις. Ο φίλος σου μπορεί να παίξει με έναν από τους Captain μου. Τον έστειλα ήδη κάτω. Μην ανησυχείς για τους κυνηγούς και τους υπόλοιπους άντρες μου. Δεν θα σας επιτεθούν πλέον, είναι απλώς εκεί για να σιγουρευτώ πως δεν θα κάνεις κάποια χαζομάρα. Ακούστηκε και πάλι η φωνή του Daigin και λίγο αργότερα εμφανίστηκε ένας άντρας αρκετά ψηλός και γεροδεμένος. Στα χέρια του κρατούσε δυο κατάνα ήδη βγαλμένα από την θήκη τους και έτοιμα για μάχη.
Προχώρα. Θα ασχοληθώ εγώ με αυτόν. Φαίνεται αρκετά καλός οπότε θα πρέπει να έχει ενδιαφέρον.
Ζεχαχαχα, οκ λοιπόν. Εσύ μπορείς να παίξεις με αυτόν τότε και εγώ πάω μια επίσκεψη στον Daigin. Επιτέλους θα τελειώσει αυτό το παραμύθι. Oi Bradley, αν χάσεις φρόντισε να μην σε βρω μπροστά μου μετά γιατί θα σε σκοτώσω...
Τς, λες και υπήρχε περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο.
Ένα ειρωνικό χαμόγελο σχηματίστηκε στα χείλι του Faust καθώς ξεκίνησε για τον γραφείο του Daigin.
Ο ψηλός άντρας που θα πολεμούσε τον Bradley πέρασε από δίπλα του δίχως να κάνει κάποια κίνηση επίθεσης. Τα μάτια του ήταν καρφωμένα πάνω στον αντίπαλο του. Οι κυνηγοί και οι υπόλοιποι μαρίν άνοιξαν έναν διάδρομο για να περάσει ο Faust και έκλεισαν και πάλι πίσω του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeTue Jan 26, 2016 1:19 am

Ο ημίτρελος πειρατής συνέχισε να προχωράει προς το γραφείο του Daigin δίχως να δίνει σημασία στους υπόλοιπους άντρες που τον ακολουθούσαν κατά πόδας.
Στον έξω χώρο είχε μείνει μόνο ο Bradley και ο αντίπαλος του.
Υποθέτω πως μείναμε εμείς. Φαίνεσαι να είσαι αρκετά καλός με αυτά.. Τι λες; Θα μου δείξεις τι μπορείς να κάνεις; Αναφώνησε εκείνος βγάζοντας τα κατάνα του από την θήκη τους.
...
Ζεχαχαχα, δεν περίμενα και τόσο να μου δώσεις μια απάντηση αλλά δεν περίμενα και να μην μιλάς καθόλου... Τι έγινε; Ο Daigin σου έχει κόψει την γλώσσα; Φαίνεται δεν την χρειαζόσουν για την δουλειά που σε ήθελε..
...
Ο Captain των μαρίν επιτέθηκε με ταχύτητα και δύναμη, ο Bradley ίσα που πρόλαβε να μπλοκάρει τις λεπίδες του. Έκανε δυο βήματα στο πλάι και επιτέθηκε και εκείνος με την σειρά του. Τα κατάνα του κινήθηκαν παράλληλα με το έδαφος με κατεύθυνση το κεφάλι και το στήθος του μαρίν. Ο Captain ωστόσο έσκυψε και απέφυγε το ένα κατάνα ενώ μπλόκαρε το δεύτερο με το δικό του, ύστερα έφερε το δεύτερο σπαθί στο πλάι και κατάφερε ένα κόψιμο στα πλευρά του Bradley.


Last edited by Roni on Tue Jan 26, 2016 1:36 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeTue Jan 26, 2016 1:31 am

To αίμα του πετάχτηκε και δημιούργησε μια κόκκινη γραμμή στο έδαφος, ο Bradley πετάχτηκε προς τα πίσω και κοίταξε το πουκάμισο του να ποτίζει με το αίμα του. Δεν είχε δει ποτέ κάποιον εκτός των άλλων αντρών που εκπαιδεύονταν μαζί του να καταφέρνει να του περάσει κάποιο χτύπημα. Ήταν πλέον σίγουρος πως ο άντρας που ήταν απέναντι του δεν ήταν απλά ένας μαρίν όπως όλοι οι υπόλοιποι. Αυτός ο μαρίν ήταν αρκετά επικίνδυνος και θα έπρεπε να εξαλειφθεί όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.
Demon Slashes. Είπε και εξαφανίστηκε από τον χώρο. Κινήθηκε με υπερβολική ταχύτητα προς τον αντίπαλο του και ετοιμάστηκε να τον κόψει με τα σπαθιά του.
Εκείνος ωστόσο δεν φάνηκε να πτοείται από την κίνηση του Bradley και μπλόκαρε τα χτυπήματα του με ιδιαίτερη ευκολία. Ο Bradley ένιωσε το σώμα του να σταματάει απότομα, ύστερα ένιωσε μια τεράστια δύναμη να τον πετάει αρκετά μέτρα πίσω. Προσγειώθηκε στο έδαφος και κατάφερε να σταματήσει το σώμα του από το να τσουλάει. Γύρισε και κοίταξε τον αντίπαλο του. Η μάσκα που φορούσε στο πρόσωπο του δεν τον άφηνε να διακρίνει κανένα χαρακτηριστικό του προσώπου του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeTue Jan 26, 2016 5:59 pm

Πφφ... Δεν περίμενα πως θα βρω κάποιον σαν και εσένα εδώ πέρα. Βασικά δεν περίμενα να βρω κάποιον που να με νικάει στην τέχνη του σπαθιού.. Υποθέτω πως αν μείνουμε έτσι θα με σκοτώσεις αργά και βασανιστικά στο τέλος... Οπότε μάλλον πρέπει να σου δείξω κάτι που δεν ξέρει κανένας... Φρόντισε να πεθάνεις γρήγορα και να μην το πεις πουθενά. Το είχα σαν έκπληξη θανάτου για τον Faust αλλά υποθέτω πως μπορώ να σου κάνω μια επίδειξη. Είπε χαμογελώντας ο Bradley. Ο αντίπαλος του δεν απάντησε για μια ακόμη φορά και επιτέθηκε και πάλι με τα κατάνα του. Αυτή την φορά ο Bradley έμεινε ακίνητος στην θέση του και απλά σήκωσε το δάχτυλο του αριστερού του χεριού.
Το έδαφος κινήθηκε στο κάλεσμα του και σηκώθηκε στον αέρα σαν τοίχος για να προστατέψει τον αφέντη του. Τα κατάνα του μαρίν σταμάτησαν μερικά εκατοστά μακριά από τον λαιμό του Bradley καθώς τα χέρια του είχαν πιαστεί μέσα στο έδαφος. Ο Captain τα κούνησε νευρικά μπρος πίσω για να ελευθερωθεί αλλά μάταια. Ο Bradley έβαλε τα κατάνα του στην θήκη τους και σήκωσε το δεξί του χέρι με μαεστρία, ένας μεγάλος μπόγος από τσιμέντο και χώμα σηκώθηκε στον αέρα και πέταξε προς το μέρος του. Κατέβασε τα χέρια του απότομα και ο βράχος έπεσε και έσπασε τους καρπούς του Captain, κάνοντας έτσι τα σπαθιά του να πέσουν στο έδαφος και την φωνή του να ακουστεί για πρώτη φορά.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeTue Jan 26, 2016 6:08 pm

Ζεχαχαχα, ώστε μπορούσες να βγάλεις κάποια φωνή από την αρχή... Καλά το είχα καταλάβει, αλλά μάλλον θεώρησες ανούσιο να μιλήσεις σε κάποιον κατώτερο σου.. Έτσι δεν είναι; Λοιπόν δεν είμαι κατώτερος σου.. Αλλά μιας που πρόκειται να πεθάνεις μέσα στα επόμενα πέντε λεπτά θα σου πω το σχέδιο μου. Σκοπεύω να σκοτώσω τον Faust όταν εκείνος σκοτώσεις τον Daigin. Θα πάω το κουφάρι του στους ανωτέρους σου και θα μπω στις τάξεις των μαρίν.. Θα αρχίσω να ανεβαίνω σταδιακά και κάποια στιγμή θα φτάσω στο επίπεδο του να διαχειρίζομαι τον κόσμο αυτόν όπως ακριβώς θέλω εγώ..
Ξέρεις πως θα τα κάνω όλα αυτά; Εύκολα, γιατί ο Faust δεν γνωρίζει για την δύναμη μου... Και εσύ θα πεθάνεις οπότε δεν θα ξέρει κανένας τίποτα.

Ένα κάθαρμα σαν.. Σαν και σένα... Στις τάξεις μας? Ποιος θα προστατέψει τους πολίτες από εσένα? Ψέλλισε αδύναμα ο μαρίν..
Ο Bradley χλεύασε τα λόγια του και ύστερα σήκωσε ένα κομμάτι ξύλο με τις δυνάμεις του. Κουνώντας τα δάχτυλα του το έκανε να αλλάξει μορφή και ύστερα το εκσφενδόνισε στα μάτια του μαρίν που πέθανε ακαριαία από το χτύπημα.
Κανένας... Αυτή είναι η απάντηση σου μαρίν... ΚΑΝΕΝΑΣ. Μονολόγησε καθώς έφτιαχνε την μάσκα του για να καλύπτει και πάλι όλο του το πρόσωπο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeTue Jan 26, 2016 6:21 pm

Ο Faust είχε σχεδόν φτάσει στο γραφείο του Daigin όταν άκουσε την φωνή του μαρίν να γεμίζει την ατμόσφαιρα. Χαμογέλασε και ήξερε πως ο σύντροφος του είχε νικήσει την μάχη του, αυτό που δεν ήξερε ήταν το γεγονός πως ο Bradley σκόπευε να τον προδώσει και να πάρει την ζωή του.
Άνοιξε μια πόρτα που είχε μπροστά του και επιτέλους είδε το πρόσωπο του Daigin να τον κοιτάει με ένα αυτάρεσκο χαμόγελο ζωγραφισμένο πάνω του.
Επιτέλους ξανάβρισκόμαστε Rin. Ή μήπως θα έπρεπε να σε αποκαλώ Faust πλέον; Με αυτό το όνομα δεν κυκλοφορείς πια; Ζεχαχα, η τρέλα σε νίκησε τελικά και εσένα... Άλλο ένα αποτυχημένο πείραμα έλεγα στην αρχή αλλά τελικά έκανα λάθος έτσι δεν είναι; Δεν σε νίκησε, απλά την πείρες μέσα σου και της έδωσες άλλο νόημα. Της χάρισες το σώμα και την ψυχή σου.. Και έγινες πιο δυνατός από ποτέ. Όμως τώρα πρέπει να μου δώσεις αυτή την δύναμη, σου πρόσφερα απλόχερα ένα από τα φρούτα του διαβόλου που δημιουργήσαμε. Πλέον πρέπει να το πάρω πίσω και να το χρησιμοποιήσω εγώ.. Είπε εκείνος καθώς η πόρτα έκλεινε πίσω από τον Faust.
Δεν με ενδιαφέρουν τα εγκεφαλικά σου παιχνιδάκια Daigin. Ήρθα εδώ για ένα πράγμα μόνο.. Για να πάρω..
Το κεφάλι μου... Σωστά; Έτσι δεν είναι νεαρέ; Νομίζεις πως μπορείς να μπεις μέσα στην βάση μου, να σκοτώσεις τους άντρες μου, να σκοτώσεις εμένα και να κάνεις ότι θέλεις; Ποιος νομίζεις πως σου έδωσε αυτή την δύναμη που έχεις; Ποιος σε βοήθησε να γίνεις ο Faust? Αν δεν ήμουν εγώ θα ήσουν ακόμα ο κακομοίρης και φοβητσιάρης Rin. ΜΑΘΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΒΡΩΜΟΠΑΙΔΟ!!!! Ούρλιαξε από νεύρα ο Daigin και σηκώθηκε από την θέση του για να βγάλει το κατάνα του.
Οοο?! Ήρθε η ώρα να παίξουμε; Ωραία λοιπόν!!! Αναφώνησε ο Faust και ετοιμάστηκε και εκείνος για μάχη.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeTue Jan 26, 2016 6:37 pm

Ο Bradley ξεκίνησε να κινείται προς το εσωτερικό του βασικού κτηρίου της βάσης για να βρει και πάλι τον Faust. Ωστόσο κάτι έδειχνε να μην πηγαίνει και τόσο καλά. Ένιωσε το βήμα του να γίνεται πιο αργό κάθε μέτρο που προχωρούσε, ένιωσε τα χέρια του να μουδιάζουν και την όραση του να θολώνει σιγά σιγά.
Κοίταξε την πληγή που είχε στα πλευρά του από την μάχη που είχε μόλις τελειώσει. Το αίμα έβγαινε ακόμα πιχτό και μαύρο σαν τον θάνατο.
Δεν μπορεί. Δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό... Πρέπει να... Ξεκίνησε να λέει αλλά το σώμα του κατέρρευσε προτού προλάβει να ολοκληρώσει την πρόταση του. Ήξερε τι είχε συμβεί, μπορούσε να το νιώσει σε κάθε κύτταρο του. Ο αντίπαλος του είχε δηλητηριάσει τις λεπίδες των σπαθιών του, το δηλητήριο είχε ήδη προχωρήσει αρκετά και δεν του επέτρεπε να κουνηθεί. Μπορούσε να νιώσει την καρδιά του να παλεύει να κρατηθεί στην ζωή αλλά μάταια...
Τα μάτια του βάρυναν και τα χέρια του δεν μπορούσαν πλέον να κουνηθούν ρούπι.
Δεν.. Έπρεπε να.. Να γίνει έτσι.. Ψέλλισε και έτσι απλά και ήσυχα.. Πέθανε δίχως να ολοκληρώσει το σχέδιο του. Δίχως να μπορέσει να σκοτώσει τον Faust...

Πίσω στην μεριά του Faust:

Θα σου μάθω τρόπους εγώ παλιόπαιδο.. Μου χρωστάς την ζωή σου ούτως ή άλλως, αφού σε γλίτωσα από τα χέρια του "συντρόφου" σου...
Κόψε τα παιχνίδια Daigin. Δεν με γλίτωσες από τίποτα. Μόνος μου έκανα την τύχη μου μέχρι τώρα. Εσύ μόνο μπελάδες μου δημιουργούσες...
Ζεχαχα, και όμως μικρέ... Ο φίλος σου ο Bradley σκόπευε να σε σκοτώσει και να χρησιμοποιήσει τον θάνατο σου για να μπει στους μαρίν... Για αυτό και έστειλα τον άντρα μου για να τον σκοτώσει.. Όπως και έγινε... Να! Δες εδώ!!! Φώναξε ο Commander και πέταξε ένα κομμάτι χαρτί στον Faust που το έπιασε στον αέρα. Το κοίταξε για μερικά δευτερόλεπτα και ύστερα γέλασε.
Bradley καθίκι... Όντως σκόπευε να με σκοτώσει. Ζεχαχαχα, οπότε καλύτερα που πέθανε. Ωστόσο αυτό δεν αλλάζει κάτι μεταξύ μας Daigin. Καλύτερα να ετοιμαστείς για όσα σου έρχονται.
Δεν μπορώ να περιμένω μικρέ! Έλα, δείξε μου αν έμαθες κάτι όλον αυτόν τον καιρό.!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeWed Jan 27, 2016 1:02 pm

Ο Daigin και ο Faust επιτέθηκαν συγχρόνως ο ένας στον άλλον. Το κατάνα με την μαύρη λεπίδα του Faust συγκρούστηκε με την λεπίδα του Daigin. Η δύναμη του δεύτερου ωστόσο υπερνικούσε κατά πολύ την δύναμη του Faust. Σήκωσε το χέρι του και έσπρωξε το κατάνα του με τις δυνάμεις του φρούτου του.
Ζεχαχαχα, αλήθεια τώρα μόνο αυτό μπορείς να κάνεις; Δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο που έκανες τόση ώρα να φτάσεις σε εμένα αν αυτή είναι όλη και όλη η δύναμη σου.
Βούλωσε το καθίκι.. Death Impact. Γαύγισε ο Faust και αρκετά μεταλλικά αντικείμενα πέταξαν προς το μέρος του Daigin, ο δεύτερος ωστόσο τα απέφυγε ιδιαίτερα εύκολα και με ένα γρήγορο βήμα βρέθηκε πίσω από τον Faust που γύρισε για να του επιτεθεί και πάλι.
Δίχως όμως να προλάβει να κάνει κάτι τέτοιο πιάστηκε από την γερή λαβή του Daigin που τον πέταξε με δύναμη στον απέναντι τοίχο κάνοντας τον κομμάτια. Ο Faust έφτυσε αίμα από το χτύπημα και τα πόδια του λύγισαν αλλά δεν έπεσε στο έδαφος.
ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΏΣΩ. Ούρλιαξε καθώς έτρεχε και πάλι προς τον αντίπαλο του που χαμογελούσε χλευαστικά.
Ακόμα να το καταλάβεις μικρέ; Εγώ σε έφερα σε αυτόν τον κόσμο, εγώ σου έδωσα την δύναμη σου...
Ο Commodore εξαφανίστηκε από τα μάτια του Faust που δεν πρόλαβε να αμυνθεί. Το αίμα του πετάχτηκε και έβαψε ένα μεγάλο μέρος του δωματίου. Μια τεράστια πληγή είχε δημιουργηθεί διαγώνια στο στήθος του.
..Εγώ είμαι αυτός που έχει το δικαίωμα να την πάρει πίσω. Εγώ και κανένας άλλος. Λοιπόν τι λες; Θα μου χαρίσεις την δύναμη σου ή θα πρέπει να σε σκοτώσω βάναυσα πρώτα; Συνέχισε ανενόχλητος ο Daigin.
Ο πειρατής έπεσε στο έδαφος αυτή την φορά. Το κατάνα του Commodore καρφώθηκε στην πλάτη του και τον έκανε να ουρλιάζει από τον πόνο. Ένιωθε το σώμα του να τον αφήνει αλλά δεν θα το επέτρεπε, όχι χωρίς να τον πάρει μαζί του τουλάχιστον.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitimeWed Jan 27, 2016 1:18 pm

Human... Tism... Ψέλλισε ο Faust από τον πόνο και έκλεισε το σώμα του σε μια γροθιά. Το σώμα του Daigin σταμάτησε να κινείται.
Οοο? Το περίφημο κατόρθωμα σου, σωστά; Μπορείς να χειρίζεσαι τον σίδηρο στο αίμα των ανθρώπων...! Δεν περίμενα ποτέ πως θα ήσουν ικανός να κάνεις κάτι τέτοιο, το ομολογώ και σε επικροτώ μέχρι έναν βαθμό μικρέ μου φίλε. Ωστόσο δεν είσαι ικανός να κάνεις κάτι απέναντι μου, όχι σε αυτή την κατάσταση που είσαι.. Θα έπρεπε να το χρησιμοποιήσεις πιο νωρίς αν ήταν να με σκοτώσεις, γιατί μάντεψε.. Δεν μπορείς καν να με ακινητοποιήσεις πλήρως πλέον!!! Μπορώ για παράδειγμα να κάνω αυτό.
Ο Daigin έβαλε το χέρι του στην τσέπη του και έβγαλε ένα μικρό χειριστήριο. Πάτησε το κουμπί και η γροθιά του Faust διαλύθηκε ολοσχερώς. Ο πειρατής ούρλιαξε από τον πόνο μία ακόμα φορά και έπιασε με το άλλο του χέρι τον καρπό του.
Βλέπεις ήξερα πως είχες πολλές δυνατότητες, μπορεί να μην πίστευα πλήρως σε εσένα αλλά ήξερα πως θα έπρεπε να είμαι προσεχτικός απέναντι σου. Έτσι τον καιρό που ήσουν στην βάση μου φρόντισα να βάλω αυτά τα μικρά εκρηχτικά κάτω από το δέρμα σου. Είναι θεαματικό τι κάνει η τεχνολογία μερικές φορές, σωστά; Βλέπεις παίρνουν την μορφή του δέρματος και είναι απίθανο να καταλάβεις πως υπάρχουν μέσα σου. Απίθανο ακόμα και για εσένα...
ΣΕ ΜΙΣΏ DAIGIN. ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΘΙΚΙ.
Φώναξε με όλη του την ψυχή ο Faust και πριν ο Commodore πατήσει για μια ακόμη φορά τον διακόπτη του χειριστηρίου του και κάνει το στήθος του να εκραγεί έσφιξε το άλλο του χέρι και το σώμα του Daigin πάγωσε ολοκληρωτικά αυτή την φορά.
Ο Faust έκανε το χέρι του προς τα μπροστά και ο Commodore πέταξε στον αέρα και προσγειώθηκε πάνω στον απέναντι τοίχο. Ένας οξύς πόνος τον διαπέρασε καθώς το κατάνα του έβγαινε από την πλάτη του. Πάλεψε με τον εαυτό του για να σηκωθεί και τελικά τα κατάφερε. Κούνησε το διελυμμένο του χέρι και το χειριστήριο πέταξε προς το μέρος του και έπεσε στο έδαφος μπροστά του. Με ένα χτύπημα από το πόδι του το έκανε κομμάτια...
Τώρα, μπορούμε να παίξουμε λίγο ακόμα... Έτσι δεν είναι; Commodore? Είπε ψιθυριστά ο νεαρός πειρατής καθώς το σώμα του Daigin έκανε περίεργες κινήσεις από τον πόνο που του προκαλούσε ο μαγνητισμός του.

Back to top Go down
Sponsored content





Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)    Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)  I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part II [The inner walls] (Τέλος)
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part I [The outer walls] (Τέλος)
» [Τέλος] Marines vs Spartan Pirates
» {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Tohan Island-
Jump to: