Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 13 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 13 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Spam House

Go down 
+17
F_A_I
DIRK
FonikoKriari
alex 1010
Argon
Heiwajima
Eustass Kid
Rikuo
tsitakos
pashalis hunder
Roni
Badboy
ΚακοςΑντμιν
Moteé
YokaiJester
nicker
Phoenix Marco
21 posters
Go to page : Previous  1 ... 45 ... 86, 87, 88 ... 93 ... 100  Next
AuthorMessage
FonikoKriari
Revolutionary General
Revolutionary General
FonikoKriari


Όνομα Χαρακτήρα : Belphegor
Posts : 1407
Join date : 2012-10-19
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:36 pm

nicker wrote:
τι να πω γουστα ειναι αυτα. εμενα δεν μου αρεσει γτ υποτιθετε οτι εξιστορουμε τις δικιες μας ιστοριες κ οχι σαν καποιον που τα διαβαζει. τεσπα αλλη απορια: υποτιθετε θελω να βρω την dadan για να με βοηθησει να φτασω σε ενα μερος μεσα στο νησι μου αλλα αυτην δεν μας ξερει και μας εστειλε απλα ο δημαρχος που την ξερει. να κανω να ερθει η ιδια μαζι μας ή να στειλει καποιον απο τους αλλους bandits να μας δειξει τον δρομο?

Ναι αλλά κάποιος τα διαβάζει για να βάλει βαθμό Razz Οπότε πρέπει να τα εξηγούμε όλα, ώστε να μπορεί να αντιληφθεί ο αναγνώστης τι φαντάζεται ο γράφων.

Το δεύτερο μου ακούγεται λογικότερο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:37 pm

nicker wrote:
Roni wrote:


magi the labyrinth?

yes it is


ok... θα το ψάξω γιατί δεν το ξέρω και δεν ξέρω πόσους κυκλους έχει... μου βγάζει μόνο 25 επεισόδια...
Back to top Go down
FonikoKriari
Revolutionary General
Revolutionary General
FonikoKriari


Όνομα Χαρακτήρα : Belphegor
Posts : 1407
Join date : 2012-10-19
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:38 pm

Roni wrote:
nicker wrote:


yes it is


ok... θα το ψάξω γιατί δεν το ξέρω και δεν ξέρω πόσους κυκλους έχει... μου βγάζει μόνο 25 επεισόδια...

Νομίζω 3 seasons είναι.
Back to top Go down
FonikoKriari
Revolutionary General
Revolutionary General
FonikoKriari


Όνομα Χαρακτήρα : Belphegor
Posts : 1407
Join date : 2012-10-19
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:39 pm

FonikoKriari wrote:
Roni wrote:



ok... θα το ψάξω γιατί δεν το ξέρω και δεν ξέρω πόσους κυκλους έχει... μου βγάζει μόνο 25 επεισόδια...

Νομίζω 3 seasons είναι.

2, βλακείες έγραψα
http://myanimelist.net/anime/18115/Magi__The_Kingdom_of_Magic
http://myanimelist.net/anime/14513/Magi__The_Labyrinth_of_Magic
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:40 pm

Roni wrote:
Argon wrote:


από τώρα με διώχνεις;
ακόμα δεν γύρισα (όχι ότι θα κάτσω πολύ τώρα)


you know i like you mate!

you have our pm conversation!

i know man
but we both have a reputation to uphold (so we keep hating each other)


nicker
Καλή η μάχη σου.Τα gif δεν με ενόχλησαν αλλά δεν μου άρεσαν κιόλας.Το να εμπνευστείς από κάπου για την μάχη δεν είναι θέμα αλλά μιας και δεν μιλάμε για το Magi αλλά για One Piece και συνεπώς έναν διαφορετικό κόσμο προσωπικά θα προτιμούσα να φανταστώ την μάχη στο μυαλό μου,ανάλογα με το κείμενο,παρά να έχω την εικόνα από κάπου αλλού.
Λίγη προσοχή θα έλεγα όταν δείχνεις τα πρόσωπα που παίρνουν μέρος: "Πριν προλάβει να αντιδράσει και να γυρίσει το κεφάλι της προς τον αέρα η Morri έπεσε πάνω του με μεγάλη ορμή και την χτύπησε με τα γόνατα της στέλνοντας το κεφάλι της προς το έδαφος ζαλίζοντας την." το 2ο και 3ο 'της' και 'την' πάνε για την τίγρη αλλά παράλληλα μιλάς και για την Morri.Όπως βλέπεις από μόνη της η πρόταση δεν βγάζει νόημα,χρειάζεται καλύτερη διευκρίνηση για το ποιον μιλάς.
Αλλό παράδειγμα "Μέχρι να συνέλθει από το χτύπημα της, η Morri δεν έχασε χρόνο και άρχισε να κινείται γρήγορα γύρω από την τίγρη με ταχύτητα που δεν είχα ξαναδεί." και αυτή όπου όπως είναι γραμμένο μοιάζει σαν να λες πως μέχρι η Morri να ξυπνήσει από το χτύπημα που δέχθηκε κάνει....
Αυτό.Κατά τα άλλα δεν ήταν ούτε βαρετή και ήταν και αρκετά καλή από θέμα κινήσεων.
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:42 pm

Roni wrote:
nicker wrote:


yes it is


ok... θα το ψάξω γιατί δεν το ξέρω και δεν ξέρω πόσους κυκλους έχει... μου βγάζει μόνο 25 επεισόδια...

εχει 2 σεζον και φετος καποια στιγμη θα βγει και η 3η κ τελευταια. επεισης εχει και μια short series με την ιστορια ενος απο τους πρωταγωνιστες ενος arc αλλα ειναι σημαντικος και καλο θα ηταν να την δεις αναμεσα στις 2 σεζον.
season 1
sinbad series
season 2
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:45 pm

καταλαβαινω τι λες αλλα το να προσθετω πολλες φορες μεσα σε μια προταση τις λεξεις «η τιγρη» «η Morri» ειναι κουραστικο και καθολου ευχαριστω στην αναγνωση. αν εχεις καποια προταση για βελτιωση μπορεις να την πεις Wink
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:48 pm

nicker wrote:
καταλαβαινω τι λες αλλα το να προσθετω πολλες φορες μεσα σε μια προταση τις λεξεις «η τιγρη» «η Morri» ειναι κουραστικο και καθολου ευχαριστω στην αναγνωση. αν εχεις καποια προταση για βελτιωση μπορεις να την πεις Wink

καλά αυτό προφανώς είναι λογικό,αλλά δεν θεωρώ ότι χρειάζεται να το κάνεις
ένας πολύ απλός τρόπος θα ήταν να κρατήσεις την τίγρη ως "τέρας" (ή πλάσμα) όπως την ανέφερες και στην αρχή οπότε μετά το πρόσωπο αλλάζει και έχεις "του","αυτό" κλπ
Back to top Go down
Isnogood
Administrator
Administrator
Isnogood


Όνομα Χαρακτήρα : Soul Reaper
Posts : 961
Location : Everywhere
Join date : 2015-09-23

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:49 pm

Argon wrote:
Roni wrote:
Argon wrote:


από τώρα με διώχνεις;
ακόμα δεν γύρισα (όχι ότι θα κάτσω πολύ τώρα)


you know i like you mate!

you have our pm conversation!

i know man
but we both have a reputation to uphold (so we keep hating each other)



nicker
Καλή η μάχη σου.Τα gif δεν με ενόχλησαν αλλά δεν μου άρεσαν κιόλας.Το να εμπνευστείς από κάπου για την μάχη δεν είναι θέμα αλλά  μιας και δεν μιλάμε για το Magi αλλά για One Piece και συνεπώς έναν διαφορετικό κόσμο προσωπικά θα προτιμούσα να φανταστώ την μάχη στο μυαλό μου,ανάλογα με το κείμενο,παρά να έχω την εικόνα από κάπου αλλού.
Λίγη προσοχή θα έλεγα όταν δείχνεις τα πρόσωπα που παίρνουν μέρος: "Πριν προλάβει να αντιδράσει και να γυρίσει το κεφάλι της προς τον αέρα  η Morri έπεσε πάνω του με μεγάλη ορμή και την χτύπησε με τα γόνατα της στέλνοντας το κεφάλι της προς το έδαφος ζαλίζοντας την." το 2ο και 3ο 'της' και 'την' πάνε για την τίγρη αλλά παράλληλα μιλάς και για την Morri.Όπως βλέπεις από μόνη της η πρόταση δεν βγάζει νόημα,χρειάζεται καλύτερη διευκρίνηση για το ποιον μιλάς.
Αλλό παράδειγμα "Μέχρι να συνέλθει από το χτύπημα της, η Morri δεν έχασε χρόνο και άρχισε να κινείται γρήγορα γύρω από την τίγρη με ταχύτητα που δεν είχα ξαναδεί." και αυτή όπου όπως είναι γραμμένο μοιάζει σαν να λες πως μέχρι η Morri να ξυπνήσει από το χτύπημα που δέχθηκε κάνει....
Αυτό.Κατά τα άλλα δεν ήταν ούτε βαρετή και ήταν και αρκετά καλή από θέμα κινήσεων.
true!
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitimeFri Jan 22, 2016 5:50 pm

Argon wrote:
nicker wrote:
καταλαβαινω τι λες αλλα το να προσθετω πολλες φορες μεσα σε μια προταση τις λεξεις «η τιγρη» «η Morri» ειναι κουραστικο και καθολου ευχαριστω στην αναγνωση. αν εχεις καποια προταση για βελτιωση μπορεις να την πεις Wink

καλά αυτό προφανώς είναι λογικό,αλλά δεν θεωρώ ότι χρειάζεται να το κάνεις
ένας πολύ απλός τρόπος θα ήταν να κρατήσεις την τίγρη ως "τέρας" (ή πλάσμα) όπως την ανέφερες και στην αρχή οπότε μετά το πρόσωπο αλλάζει και έχεις "του","αυτό" κλπ

θα επιβληθω του θεματος στην τελικη αναγνωση της ιστοριας. θα διωρθωσω καποια πραγματακια που εχω σημειωσει απο τωρα. προς το παρρον προσπαθω να βρω κουραγιο να συνεχισω την ιστορια γτ ξεκινησε σαν μια συντομη ιστορια αλλα την βλεπω να καταληγει κοντα στις 4 σελιδες!! ο_Ο
Back to top Go down
Sponsored content





Spam House - Page 87 Empty
PostSubject: Re: Spam House   Spam House - Page 87 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Spam House
Back to top 
Page 87 of 100Go to page : Previous  1 ... 45 ... 86, 87, 88 ... 93 ... 100  Next
 Similar topics
-
» Spam House
» Spam House
» Spam House
» Spam House
» Spam House

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Off Topic :: Off Topic place-
Jump to: