Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 10:57 am


Τότε ο Goretober έριξε ένα σχοινί κάτω στο μικρό καράβι και έτσι μπόρεσαν και ανέβηκαν οι δύο άνδρες πάνω στο πλοίο των Spartan Pirates. Στο πλοίο ανέβηκαν τότε δύο άνδρες, ένας μεγάλος σε ηλικία άνδρας με γκρίζο μούσι με σακούλες κάτω από τα μάτια και ήταν φανερό πως ήταν πολύ κουρασμένος. Δίπλα του ήταν ένας νεαρός, δεν πρέπει να ήταν πάνω από δεκαπέντε χρονών και μάλλον ήταν ο βοηθός του γιατί κρατούσε πολλά χαρτιά στα χέρια του κι τον ρωτούσε συνέχεια τι να κάνει
-Για σας πειρατές, με λένε Fon Krua και αυτός δίπλα μου είναι το παιδί που έχω σε παρατήρηση για την δουλειά αυτή τον Jakob
-Για ποια δουλειά μιλάς γέρο???
-Είμαι ο φύλακας αυτού του νησιού, η δουλειά μου είναι να ενημερώνω τα ερχόμενα πλοία πως οι ναυτικοί είναι ανεπιθύμητοι σε αυτό το νησί και οι κυνηγοί επικηρυγμένων βέβαια
-Γι' αυτό χρησιμοποιήσες το σύστημα αυτό με τα λευκά πανιά
-ΑΑΑ το ξέρετε κύριε??? είπε και τα μάτια του έλαμψαν καθώς κοιτούσε τον Leonida
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 11:06 am


Αμέσως το παιδί που έψαχνε τα χαρτιά, γούρλωσε τα μάτια του και αμέσως κοίταξε τον γέρο και άρχισε να τον τραβάει από τα ρούχα του
-Τι θες παιδί μου?!?!?! είπε αυτός εκνευρισμένος
-Κύριε κοιτάξτε εδώ είπε και του έδωσε ένα μεγάλο κομμάτι χαρτί που έγγραφε κάτι που δεν ήταν διακριτό στα μάτια των πειρατών. Τότε ο Fon Krua χαμογέλασε ενώ το διάβαζε και μόλις το τελείωσε σήκωσε πάνω το κεφάλι του και κοίταξε τον Leonida
-Είστε οι Spartan Pirates????
-Ναι εμείς ήμαστε
-Συγνώμη για την ενόχληση καπετάνιε Leonida, δεν σας γνώρισα λόγο ότι σε όλες τις φωτογραφίες σας φορούσατε περικεφαλαία
-Δεν πειράζει απλός πες μας τι θες
-Τώρα που ξέρω πως είστε πειρατές μπορείτε να μπείτε στο νησί. Απλός θα σας παρακαλούσα να με ακολουθήσετε γιατί το νησί έχει μόνο μία είσοδο και είναι λίγο επικίνδυνη

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 11:27 am


Έτσι και έγινε, οι δύο άνδρες κατέβηκαν από το πλοίο των Spartan Pirates και τους οδήγεισαν μέχρι την είσοδο του νησιού. Ο ήλιος άρχιζε να δυεί και το πλοίο των πειρατών έμπαινε στην είσοδο όπου ήταν σαν να μπαίνει σε μία σπηλιά. Μία μεγάλη σκοτεινή είσοδος που ήταν κλειστεί από πάνω αλλά μέχρι ενός σημείου γιατί μετά από λίγη ώρα στα σκοτάδια το πλοίο βγήκε στο λιμάνι του νησιού.Οι πειρατές που παρόλο που είχαν ακούσει την ιστορία του νησιού αυτού δεν μπορούσαν να πιστέψουν στα μάτια τους σε αυτό το θέαμα. Έβλεπαν ένα νησί χτισμένο σαν δέντρο, δηλαδή μία κορμοστασιά και πάνω της είχε επίπεδα που μέχρι την κορυφή ολοένα και μίκρυναν σε μέγεθος.
-Πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο είπε ο Chrono καθώς κοιτούσε το νησί με θαυμασμό
-Και εγώ το ίδιο mate και εγώ το ίδιο
-Αφήστε τον θαυμασμό για αργότερα, τώρα προετημαστήτε πιάνουμε λιμάνι
-Μάλιστα καπετάνιε
-Μάλιστα καπετάνιε
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 11:46 am


Το πλοίο των πειρατών έφτασε στο λιμάνι και ήδη είχε αγκυροβολήσει. Όλο το πλήρωμα κατέβηκε και πάτησε το πόδι του στο νησί, αλλά τους έκανε εντύπωση πως υπήρχε πολύ κόσμος στο λιμάνι πως περπατούσε και έκανε τις δουλειές του.
-Μα καλά αυτό δεν είναι ένα οχυρό πειρατών??? ρώτησε με απορία ο Leonidas
-Μάλλον σε αυτό το επίπεδο είναι οι οικογένειές τους και λιγοστοί από αυτούς
-Και πάλι όμως δεν είναι επικίνδυνο???
-Τι να σου πω δεν ξέρω???
-Καλά ας το αφήσουμε αυτό, πάμε να κάνουμε μία βόλτα στο νησί να δούμε τι έχει
Τότε οι πρωταγωνιστές άρχισαν να περπατάνε σε ένα από τα σκοτεινά πέτρινα δρομάκια της πόλης. Οι δρόμοι φωτίζονταν μόνο από κάτι φανάρια που δεν πρόσφεραν και μεγάλη εμβέλεια στο φως αλλά και από τα φώτα μέσα σε διάφορα μαγαζιά και μπαρ. Παρόλο που βρισκόντουσαν σε έδαφος με άλλους ληστές και πειρατές, οι πρωταγωνιστές δεν ένιωθαν καθόλου ότι απειλούνται αλλά αυτό το συναίσθημα θα άλλαζε σε λίγο. Μέσα από κάποια από τα στενά που είχε ο δρόμος που περπατούσαν οι πειρατές, πετάχτηκε μία ομάδα πέντε ατόμων, ληστών, οι όποιοί κρατούσαν όπλα και μαχαίρια και φώναζαν γρήγορα ''Δώστε όλα τα λευτά σας''.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 12:09 pm


-ΑΑΑΑ πολίτες αυτής της πόλης...θα μας βοηθήσουν...για πείτε μας καλοί άνθρωποι που μπορούμε να βρούμε εμείς οι κουρασμένοι ταξιδιώτες ένα μπαρ να φάμε κάτι???
-Μα καλά δεν βλέπεις ότι σας απειλούμε με μαχαίρια και πιστόλια????
Τότε ο Leonidas φορώντας την περικεφαλαία του, έσκυψε λίγο ώστε να είναι ποιο κοντά στον ληστή που βρισκότανε μπροστά και του είπε
-Κάνω τα στραβά μάτια για να σας δώσω μία ακόμα ευχέρεια και να φύγετε από εδώ είπε ο Leonidas καθώς έβγαζε από την ζώνη του τους δύο μεταλλικούς ράβδους σιγά σιγά. Και αμέσως έριξε προς τον ληστή αυτή την ράβδο και την ενεργοποιήσε σε ασπίδα. Η ασπίδα όταν ενεργοποιήθηκε περνούσε δίπλα από το λαιμό του ληστή και τον αποκεφάλισε με μία κίνηση. Ο Leonidas τότε την έπιασε στον αέρα και κάλυψε όλο του το σώμα με αυτής πριν προλάβει να δεχτεί δύο σφαίρες που προσέκρουσαν στην ασπίδα του.
-Chrono!!!!! φώναξε και αμέσως αυτός με την σειρά του έβγαλε τρία από τα σπαθιά του και φωνάζοντας ''Goru'' εξαφανίστηκε από το οπτικό πεδίο και εμφανίστηκε από πίσω από τους δύο τελευταίους ληστές που κρατούσαν τα πιστόλια και τους έκοψε τον ένα στην κοιλιά και τον άλλον στο θώρακα. Τότε ο Jack και ο Goretober πετάχτηκαν πάνω από τον Leonida και χτύπησαν με μπουνιές τους αναπομύνοντα ΄ληστές και τους άφησαν αναίσθητους

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 12:22 pm


Ένας από τους ληστές που είχε κοπεί από την λεπίδα του Chrono συγκεκριμένα αυτός που κόπηκε στο θώρακα είχε ακόμα τις αισθήσεις του και σερνόταν προς το όπλο του. Ο Leonidas τότε τον πλησίασε και κλώτσησε το όπλο του και τον κοίταξε αγριεμένος
-Τώρα θα μας πεις ένα καλό μπαρ να πάμε???
Ο ληστής με όλη του την δύναμη που του είχε απομύνει και πριν χάσει και αυτός τις αισθήσεις του τους είπε να πάνε στο επάνω επίπεδο σε ένα μπαρ που λεγόταν ''Skull Life''. Τότε ο Leonidas έκανε μία κίνηση με το χέρι του προς το πλήρωμά του λέγοντας να τον ακολουθήσουν. Στο επόμενο επίπεδο της πόλης ανέβαινες με σκαλιά και έτσι έκαναν οι πρωταγωνιστές μας, όπου ανέβηκαν στο επόμενο επίπεδο. Βέβαια ήταν ποιο μικρό σε διάσταση έμοιαζε σαν ένα μεγάλο χωριό παρά σαν πόλη αυτό το επίπεδο. Δεν υπήρχε πολύς κόσμος στα δρομάκια, το μόνο που έβλεπες ήταν μεθυσμένοι να κάνουν εμετό στις άκρες των δρόμων και ληστές να προσπαθούν να βρούνε το επόμενο θήραμά τους .
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 12:39 pm


Οι πειρατές δεν άργησαν να βρούνε το μπαρ εξάλλου ήταν το ποιο μεγάλο κτήριο σε αυτό το επίπεδο, το αναγνώρισαν από το μεγάλο σκαλισμένο σε ξύλο άσπρο κρανίο που είχε στην στέγη του και από την επιγραφή ''Skull Life'' με τα μεγάλα γράμματα από κάτω. Έτσι οι πρωταγωνιστές μπήκαν στο μπαρ άλλα τους περίμενε πάλι μία δυσάρεστη έκπληξη. Όλο σχεδόν το μπαρ που ήταν και ευρύχωρο ήταν γεμάτο από άνδρες που φορούσαν μαύρα ρούχα με άσπρα φανελάκια με το jolly roger των πειρατών πάνω τους σε διάφορα σημεία. Αμέσως μόλις μπήκαν στο μπαρ όλοι σταμάτησαν της συνομιλίες και τα γέλια και τους κοίταξαν νευριασμένα. Τότε ένας χοντρός καραφλός άνδρας που βρισκόταν στο μοναδικό καναπέ του μαγαζιού και είχε πάνω του δύο σχεδόν γυμνές κοπέλες σηκώθηκε από την θέση του και φώναξε προς τους Spartan Pirates
-Καινούριο κρέας απ' ότι βλέπω
-Εμείς απλός θέλουμε να φάμε και να ξεκουραστούμε είπε από μακριά ο Leonidas, τότε ήταν που όλοι στο μαγαζί γέλασαν και ο χοντρός καραφλός άνδρας έφυγε από το τραπέζι του και άρχισε να περπατάει προς το μέρος του Leonida. Τότε εμφανίστηκε ολόκληρος ήταν ένας μετρίου αναστήματος άνδρας που φορούσε μία γούνα και είχε δεμένα σε σχήμα ''Χ'' στην κοιλιά του ως τον ώμο όλα τα όπλα του και τα μαχαίρια
-Ξέρεις ποιος είμαι εγώ μικρέ???
-Όχι και δεν με νοιάζει απάντησε ο Leonidas και τότε όλοι στο μαγαζί σηκώθηκαν στο πόδι και έκαναν κίνηση να βγάλουν τα σπαθιά τους αλλά αυτός ο άνδρας τους σταμάτησε με μία κίνηση του χεριού τους


Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 12:48 pm


-Χαχα....έχεις θράσος μικρέ....είμαι ο καπετάνιος των Woonan Pirates, έχω στα χέρια μου τέσσερεις χιλιάδες άνδρες. Μετά την δολοφονία του πρώην καπετάνιου μας, εγώ ο ''GoldDigger'' Moume με επικήρυξη που φτάνει τα 15.000.000 belli, βρήκα τον θησαυρό του και θα επαναφέρω πάλι τους Woonan Pirates πάλι στο προσκήνιο!!!!
-Βλακείες
-Τι????...θες να σε σκοτώσω μικρέ???
-Καπετάνιε αυτός είναι ο.... πετάχτυκε ένας από ένα τραπέζι στο μπαρ
-Δεν με νοιάζει ποιος είναι θα τον σκοτώσω.....σε προκαλώ σε πειρατικό Death Mach!!!!!!!
-Xaxaxa πολύ καλά κρετίνε δέχομαι είπαν οι δύο άνδρες και έδωσαν τα χέρια μέσα στο μπαρ
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 1:00 pm


Το πειρατικό Death Mach είναι μία μονομαχία μέχρι θανάτου μεταξύ ενός καπετάνιου ενός πληρώματος με έναν άλλον καπετάνιο άλλου πληρώματος καθώς έχουν συμφωνήσει τη θα χάσει ο ένας σε περίπτωση ήττας, εκτός βέβαια από την ζωή του.
-Λέγε μικρέ τι θες πρώτα
-Όταν νικήσω θέλω όλο το πλήρωμα των Woonan Pirates μαζί με τον θησαυρό του πρώην καπετάνιου σας
-Χαχα αυτό αποκλείετε!!!
-Τι έγινε φοβόμαστε???
-Αστα αυτά απλός δεν έχεις ισάξιο αντάλλαγμα
-Πως έχω, αν νικήσεις θα πάρεις συνολικά κάπου στα 200.000.000 belli από τις επικηρύξεις του πληρώματος μου και το απόθεμα που έχουμε και ένα πλοίο που κοστίζει αλλά 300.000.000 εκατομμύρια
Τότε τα μάτια του καπετάνιου αυτού γυάλισαν και καθώς χαμογέλασε είπε με μία σιγουριά στην φωνή του
-Μάλιστα, δέχομαι αλλά η μάχη θα γίνει τώρα έξω από το μπαρ ο καπετάνιος των Woonan Pirates προσπαθούσε να χτυπήσει των Leonida στην κούραση του ταξιδιού του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 09, 2016 1:13 pm


Οι δύο άνδρες βγήκαν έξω από το μπαρ και αμέσως τους περικύκλωσαν όλοι οι πειρατές που βρισκόντουσαν μέσα στο μπαρ για να δουν την μάχη όπως και όλοι οι Spartan Pirates
-Jack μα τι κάνει ο Leonidas δεν χωράμε τόση στο πλοίο
-Δεν έχω ιδέεα τι κάνει αλλά κάτι μου λέει πως ξέρει καλά τι κάνει
-Και τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτό???
-Το χαμόγελό του
Πράγματι στο πρόσωπο του Leonida είχε σχηματιστεί ένα σατανικό χαμόγελο και κοιτούσε τον καπετάνιο των Woonan Pirates σαν το επόμενο θήραμά του
-Καπετάνιε ήθελα να σας προειδοποιήσω και ποιο πριν...αυτός ο πειρατής είναι ο Leonidas ''The Spartan''
-Και τι με αυτό????
-Δεν το ξέρετε....είναι οτρόμος αυτής της θάλασσας η επικήρυξή του φτάνει στα 60.000.000!!!
-Δεν με φοβίζει καθόλου αυτό όμως ήταν ένα τεράστιο ψέμα γιατί στο άκουσμα της επικήρυξής του αντιπάλου του ο Moume άρχισε να τρέμει και να ιδρώνει
Back to top Go down
Sponsored content





{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση    {Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση  - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Τέλος} Spartan Pirates: Η Αναγέννηση
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Marines vs Spartan Pirates
» {Τέλος-Φρούτο} Spartan Pirates: Ένα βήμα πριν την Grand Line
» {Τέλος -Αναβάθμιση Ειδικότητας} Spartan Pirates: Ενα γερό χτύπημα στην κυβέρνηση
» {Τέλος} Spartan Pirates: Η GL είναι έτοιμη να γνωρίσει μία καινούρια δύναμη{Διεγραμμένος Χαρακτήρας}
» SiShen VS Spartan Pirates

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Onrac Kingdom-
Jump to: