Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeTue Jan 12, 2016 11:29 pm

Ταυτόχρονα εγώ με τον Ren φορτωμένοι με τσάντες στις πλάτες μας είχαμε φτάσει στο λιμάνι και προετοιμαζόμασταν για το επικείμενο ταξίδι μας. Είχαμε καταφέρει πριν από κάποιους μήνες χρησιμοποιώντας κάποια από τα κλοπιμαία μας να αγοράσουμε ένα δικό μας μεταφορικό μέσο. Μια ξύλινη βάρκα με επένδυση από ένα νέο ανθεκτικό στα χτυπήματα υλικό που προσέφερε προστασία και από το νερό. Είχε αρκετά μεγάλο μέγεθος για να χωρέσει έως και 3 άτομα άνετα καθώς και όλα τα υπάρχοντα μας. Δεν ήταν κάτι το θεαματικό αλλά μπορούσαμε να κυκλοφορούμε χωρίς να κλέβουμε βάρκες πλέον ή να χρειάζεται να πληρώνουμε μεταφορικά πλοία ή χειρότερα να κρυβόμαστε σε αυτά. Την είχαμε δέσει σε ένα σημείο του λιμανιού πιο απόμακρα από τα υπόλοιπα για να μην τραβάμε την προσοχή πάνω μας και να μπορεί να χάνετε μέσα στις υπόλοιπες βάρκες και πλοιάρια.

Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 13, 2016 3:29 pm

Ταυτόχρονα εγώ με τον Ren φορτωμένοι με τσάντες στις πλάτες μας είχαμε φτάσει στο λιμάνι και προετοιμαζόμασταν για το επικείμενο ταξίδι. Βηματίζουμε με γοργό ρυθμό και κατευθυνόμαστε προς την βάρκα μας, ώσπου ξαφνικά ακούγετε ανάμεσα από το πλήθος μια γυναικεία φωνή να τσιρίζει.
«Εσυυυυ!!! Σταμάτα αμέσως!!! Μάγε με το περίεργο καπέλο, είσαι κλέφτης!!!».
Τα ματιά μου γούρλωσαν αμέσως και κρύος ιδρώτας άρχισε να λούζει το κεφάλι μου. Ποια ήταν αυτήν και πως ήξερε ότι είμαστε κλέφτες. Κάποια από το πλήθος νωρίτερα ίσως; Όπως και να είχε αυτές της οι φωνές θα τραβούσανε την προσοχή κάποιου. Η κοπέλα μάλιστα δεν σταμάτησε να φωνάζει ενώ ταυτόχρονα άρχισε να τρέχει καταπάνω μας.
«Σταμάτα αμέσως σου είπα. Φέρε μου πίσω τα πράγματα μου!!! Θέλω πίσω το περιβραχιόνιο που μου έκλεψες!!!»
Το μυαλό μου πήγε αμέσως για ποιο πράγμα μιλούσε όμως δεν μπορούσε να της το δώσω πίσω, έτσι θα ήταν σαν να παραδεχόμουν ότι της το έκλεψα και μάλιστα μέσα σε τόσο πολύ κόσμο. Μονή μας λύση; Να ξεκινήσουμε να τρέχουμε.
«Ren πάρε αμέσως τις τσάντες μας και προετοίμασε την βάρκα για αναχώρηση, θα την καθυστερήσω όσο μπορώ.»
«Έγινε, μην την αφήσεις να μας αποκαλύψει!»
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 13, 2016 3:34 pm

Όσο ο Ren θα ξεκινούσε τις ετοιμασίες για να φύγουμε από το νησί ήταν η ευκαιρία μου να της αποσπάσω την προσοχή.
«Τι είναι αυτά που λες τώρα; Δεν σου έχουμε κλέψει τίποτα. Μάλλον μας μπερδεύεις για κάποιον άλλο;, είπα και κατευθύνθηκα προς το μέρος της με επιφυλακτικότητα. Όσο πλησίαζα προς το μέρος της αυτήν δεν έδειχνε σημάδι να σταματάει. Στέκομαι ακίνητος περιμένοντας να σταματήσει και να μπορέσω να της μιλήσω και να την μεταπείσω αλλά δεν φαινόταν πως αυτό θα γινόταν. Όσο πλησίαζε τόσο δεν σταμάταγε, ώσπου έφτασε ακριβώς μπροστά μου και κάνοντας έναν τεράστιο βηματισμό που έμοιαζε με άλμα έπεσε πάνω μου με όλη της την δύναμη και με κλώτσησε και με τα δυο ποδιά της στο στομάχι μου!!! Ο πόνος που ένοιωσα ήταν αφόρητος με αποτέλεσμα να πέσω κάτω παρόλο που είχα πλεονέκτημα πάνω της λόγο της μεγαλύτερης σωματοδομής και ηλικίας της. Αν και δυνατό το χτύπημα της δεν ήταν αρκετό να με κρατήσει ακίνητο και σηκώθηκα όρθιος μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα αντιδρώντας στην προκλητική επίθεση της.
«ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗ!!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ;; Προσπαθείς να προκαλέσεις την οργή του πι δυνατού μάγου όλης της East Blue; Θα πληρώσεις γιατρό που έκανες!!» και πριν προλάβω να τελειώσω την πρόταση μου η μικροκαμωμένη κοπέλα πρόλαβε και με χτύπησε ξανά, αυτήν την φορά στο καλάμι του ποδιού μου όμως.
«Μιλάς πολύ!!! Φέρε μου πίσω το περιβραχιόνιο μου και θα σε αφήσω ήσυχο.»
«Δεν έχω αυτό που ψάχνεις; Έχεις το λάθος άτομο, εγώ είμαι απλά ένας μικρός μάγος που προσπαθεί να βγάλει το ψωμί του τίμια.
«Δεν πιάνουνε τα κόλπα σου σε εμένα. Εσύ πήρες σίγουρα τα πράγματα μου. Το περιβραχιόνιο μου ήταν στο χέρι μου μέχρι που ήρθα να δω την παράσταση σου στο δρόμο και μετρά χάθηκε. Εσύ έκανες κάτι σίγουρα!!!»
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 13, 2016 4:03 pm

Η μικρή κοπέλα είχε ξεκινήσει να ξετυλίγει το κουβάρι με τα γεγονότα και αν το έψαχνε λίγο ήταν σίγουρο πως θα καταλάβαινε τα κόλπα μας. Όμως δεν είχα χρόνο για να χάσω μαζί της μιας και μερικά μετρά μακριά μας μόνο βρισκότανε μια διμοιρία των Marines που έκανε την περιπολία της στο λιμάνι και δεν είχα κανένα σκοπό να τους αφήσω να με δούνε. Είχα δραπετεύσει από τα ματιά τους εδώ και αρκετό καιρό και δεν θέλω να μπω στο στόχαστρο τους πάλι.
«Ωραία λοιπόν κάνε ησυχία και έλα μαζί μου. Ξέρω τι θέλεις και θα στο δώσω αρκεί να μην πεις σε κανένα ότι στο έκλεψα εγώ και να μην με παρενοχλήσεις ποτέ σου, σύμφωνοι;»
«Σύμφωνοι! Χρειάζομαι μόνο τα πράγματα μου πίσω και τίποτα άλλο. Δεν θέλω να ξαναδώ την φάτσα σου έτσι και αλλιώς…»
Η μικρή είχε αρχίσει να με τσατίζει αλλά δεν είχα άλλη επιλογή από να της δώσω πίσω τα πράγματα της με την ελπίδα ότι θα τη ξεφορτωθώ και δεν θα μου δημιουργήσει προβλήματα. Σταματήσαμε την διαμάχη μας και διακριτικά, και προσπαθώντας να μην τραβήξουμε την προσοχή των Marines την οδήγησα προς την βάρκα με την οποία θα διέφυγα εγώ και ο Ren.
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 13, 2016 4:06 pm

Περπατήσαμε μερικά εκατοντάδες μετρά παρακάτω σε έναν μικρότερο όρμο που είχαμε δεμένη την βάρκα μας για να συναντήσουμε τον Ren αλλά προς έκπληξη μου ο Ren δεν βρισκότανε πουθενά. Η βάρκα μας ήτανε ακόμα εκεί αλλά αντί για τον Ren παρόν ήταν 6 κοκαλιάρηδες αλλά οπλισμένοι, άνδρες μέτριου αναστήματος που έμοιαζαν να βρίσκονταν εκεί για να προστατέψουν κάποιον. Καθώς τους πλησίασα ακουστήκαν βήματα μέσα από την βάρκα και από τον χώρο που ήταν η μοναδική καμπίνα μας εμφανίστηκε πρώτα ο Ren με έντρομο βλέμμα και μετρά ένας περίεργος τύπος από πίσω του που τον σημάδευε με ένα πιστόλι στο κεφάλι. Είχαμε πέσει προφανώς θύματα ληστείας…τι τραγική ειρωνεία. Ο άνδρας ήταν πολύ ψηλότερος από τους άλλους που τον συνόδευαν και ακόμα πιο ψηλός και από εμένα που ορθωνόμουν στα 186 εκατοστά από το έδαφος. Φορούσε ένα περίεργο καπέλο με 2 χαυλιόδοντες να εξέχουν από τα πλαϊνά του και μια πράσινη φούντα στην κορυφή, καθώς είχε και 2 σπαθιά στο πλάι της μέση του ζωσμένα μέσα στις θήκες τους.
«Ελπίζω να μην είχατε σκοπό να ξεφύγετε από εδώ με όλα αυτά τα καλούδια έτσι; Αυτά τώρα ανήκουνε σε εμένα τον Moshe, αρχηγό των πειρατών της πράσινης φούντας (Green-Top Pirates) και θα τα χρησιμοποιήσουμε για να βρούμε τον θρυλικό θησαυρό του Captain Ηask που είναι κρυμμένος στην East Blue. Κάνεις και τίποτα δεν θα μας αντισταθεί. Khakakakaka»
Αυτός και οι συνεργάτες του ξεσπάσανε όλοι μαζί σε γέλια, μοιάζοντας με κάποια γελοία μπάντα που προσπαθεί να είναι κουλ τραγουδώντας ή μιλώντας ταυτόχρονα. Δεν έμοιαζαν να είναι κάποιοι σοβαροί πειρατές ή να έχουνε κάποια ιδιαίτερη δύναμη αλλά δεν μπορούσα να διακινδυνέψω την ζωή του Ren, όχι όσο τον σημάδευε από τόσο κοντά με το πιστόλι του ο πειρατής.
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 13, 2016 4:09 pm

Ήξερα ότι ο Ren ήταν απόλυτα ικανός να προστατέψει τον εαυτό του εξάλλου. Υστέρα από τόσα χρονιά μαζί μου του είχα μάθει πώς να μάχεται σώμα με σώμα απέναντι σε δυνατότερους και πιο μεγαλόσωμους αντιπάλους εκμεταλλευόμενος τις γνώσεις μου από τα τόσα χρονιά περιπλανώμενος στις θάλασσες. Έπρεπε να κάνω κάτι όμως για να αποσπάσω την προσοχή τους και να βρούμε την ευκαιρία να τους αφοπλίσουμε.
«Μα φυσικά, ποσό χαζοί μπορεί να ημασταν που πιστεύαμε ότι θα ξεφύγουμε με τόσα λάφυρα. Θα ήμασταν χαρούμενοι να σου προσφέρουμε τα λάφυρα μας σαν ανταμοιβή και να σε βοηθήσουμε στο σκοπό σου ω μεγάλε πειρατή Moshe»
«Τι ακριβώς λες τώρα, είσαι τρελός; Εκεί μέσα είναι το περιβραχιόνιο μου, πρέπει να….» και πριν προλάβει να τελειώσει την πρόταση της έκλεισα το στόμα της κοπέλας με το χέρι μου και της ψιθύρισα.
«Ακόλουθα τα βήματα μου και θα στο δώσω πίσω όταν πάρουμε τα πράγματα μας και ξεφορτωθούμε αυτούς τους βλάκες. Μόλις κάνω κίνηση έτρεχα και φώναξε τους Marines εδώ όσο εμείς τους αποσπάμε τον προσοχή.»
Δεν χρειάστηκε να πω κάτι παραπάνω και κατάλαβε αμέσως τις προθέσεις μου.
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 14, 2016 1:50 pm

«Ω μεγάλε Moshe φυσικά μπορείς να πάρεις ότι θέλεις, το μόνο που θέλω είναι να αφήσεις τον φίλο μου. Δεν χρειάζεται να πληγωθεί κάνεις εδώ»
«Αυτό θα το κρίνω εγώ, κάντε στην άκρη όσο θα κατακτήσουμε αυτό το νησί σαν αρχή της κυριαρχίας μας.»
Ο άνθρωπος αυτός είχε σίγουρα παραισθήσεις και πολύ μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του. Δεν ήτανε ικανός ούτε σπηλιά να κατακτήσει ποσό μάλλον ένα τόσο μεγάλο νησί με Marines μάλιστα πάνω σε αυτό. Είχα την ευκαιρία να του αποσπάσω την προσοχή και να τον αφοπλίσω.
«Τι θα έλεγες για ένα μαγικό κόλπο για να γιορτάσουμε την κυριαρχία σου,»
«Τι εννοείς;»
«Είμαι ο πασίγνωστος μάγος Yuri Agatο, ξακουστός σε όλη την East Blue για τις εκπληκτικές παραστάσεις που δίνω, και θα ήθελα να έχω την τιμή να κάνω ένα κόλπο για τον μεγάλο πειρατή Moshe.»
«Ξακουστός ε; Δεν σε ξέρω…Αλλά!!! Παρόλα αυτά θα σε αφήσω να έχεις την τιμή να με διασκεδάσεις!!! Khakakakaka!!!»
«Ωραία λοιπόν, όλα είχανε μπει σε εφαρμογή. Έβαλα το δεξί μου χέρι στην εσωτερική τσέπη του σακακιού μου και έβγαλα ένα μεγάλο πανί, σε μέγεθος τραπεζομάντιλου που κουβαλούσα πάντα μαζί μου για τα μαγικά μου κόλπα. Το άνοιξα και άρχισα να το απλώνω πάνω από το αριστερό μου ώμο.
«Τώρα λοιπόν θα σας συναρπάσω όλους σας!! Κοίταξα με γρήγορες ματιές τον χώρο τριγύρω μου και πρόσεξα ότι υπήρχε ένα ξύλινο κιβώτιο μερικά μετρά πιο διπλά. Ανέβηκα πάνω του και συνέχισα τον λόγο μου.
«Χρησιμοποιώντας αυτό το μαντίλι μόνο θα με κάνω να εξαφανιστώ μπροστά στα ματιά σας χωρίς να αφήσω κανένα ίχνος. Ετοιμαστείτε να εκπλαγείτε».
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 14, 2016 1:51 pm

Επιφωνήματα άρχισαν να ακούγονται από τους πειρατές που βρισκότανε μαζί με τον Moshe ενώ αυτός συνέχισε να με κοιτάει επιφυλακτικά. Άπλωσα το πανί μπροστά από το πρόσωπο μου. Το κόλπο είχε ξεκινήσει. Άρχισα να κουνάω το πανί πάνω κάτω αριστερά δεξιά προσπαθώντας να το κεντράρω με το σώμα μου.
«Θα χρησιμοποιήσω αυτό μόνο το πανί για να εξαφανιστώ από μπροστά σας!»
«Αυτό είναι αδύνατον!!»
«Θα το δεις μπροστά σου. Τίποτα δεν είναι αδύνατον!!»
Συνέχισα τις κινήσεις μου ενώ αυτός μιλούσε. Κέντραρα το πανί και άρχισα να το μετακινώ προς τα πάνω προσπαθώντας πάντα να αποκρύπτω ένα μέρος του σώματος μου με αυτό. Σιγά σιγά και ενώ το κάτω μέρος του σώματος μου φαινότανε ακόμα πετάω το πανί στον αέρα και μέχρι να πέσει ξανά στο έδαφος η παρουσία μου είχε εξαφανιστεί αφήνοντας πίσω μου μόνο τα παπούτσια μου καθώς από πάνω τους έπεφτε σε αργό ρυθμό το πανί που είχα στα χεριά μου δευτερόλεπτα πριν. Το κόλπο είχε ολοκληρωθεί.
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 14, 2016 1:53 pm

O Moshe και τα τσιράκια του κοιτούσανε σαστισμένα καθώς προσπαθούσανε να καταλάβουνε τι ακριβώς είχε συμβεί μπροστά στα ματιά τους μην μπορώντας να πιστέψουνε το θέαμα.
«Εξαφανίστηκε, εξαφανίστηκε» άρχισε να φωνάζει ένας από αυτούς.
«Είναι απίστευτο, που πήγε, που πήγε!!! Βρείτε τον αμέσως», αναφώνησε ο Moshe γεμάτος απορία και οργή μην ξέροντας τι να πιστέψει.
Όσο αυτοί παρακολουθούσανε το μαγικό μου κόλπο η κοπέλα με τα κόκκινα μαλλιά είχε ήδη εξαφανιστεί και αυτήν έχοντας φύγει τρέχοντας όσο εγώ τους είχα αποσπάσει την προσοχή. Οι πειρατές κοιτούσανε τριγύρω σαστισμένοι μην μπορώντας να καταλάβουνε που είχα εξαφανιστεί ώσπου ξαφνικά ακουστικέ η φωνή μου.
«Μην μοιάζετε τόσο ξαφνιασμένοι, εγώ σας το είπα ότι θα εξαφανιζόμουν!» καθώς η φωνή ακουστικέ μερικά μόνο μετρά διπλά τους και ακόμα πιο κοντά από πριν. Ξαφνικά εμφανίστηκα ακριβώς διπλά σε έναν από τους πειρατές του Moshe και μάλιστα κρατώντας στο χέρι μου το όπλο με το οποίο αυτός σημάδευε τον Ren λεπτά μόλις πριν.
« Τι; Πως έγινε αυτό; Που το βρήκες το όπλο μου, πως το πήρες από το χέρι μου!!!»
«Χα, χα, χα!! Ένας μάγος δεν αποκαλύπτει ποτέ τα μυστικά του!» Και ενώ το έλεγα αυτό πάτησα την κρύα σκανδάλη του όπλου πετυχαίνοντας τον ένα από τους πειρατές στο δεξί του μηρό πέφτοντας στο έδαφος ανήμπορος να αντιδράσει και σφαδάζοντας στον πόνο.
Back to top Go down
nicker
Simple Member
Simple Member
nicker


Όνομα Χαρακτήρα : Yuri Agato
Posts : 133
Join date : 2016-01-06

[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 14, 2016 1:56 pm

Ταυτόχρονα αυτό έδωσε τον κατάλληλο χρόνο στον Ren για να αντιδράσει και να ξεφύγει από τον Moshe τώρα που δεν είχε κάποιο μέσο να τον απειλεί πλέον. Τον πάτησε πρώτα με στα δάκτυλα του ποδιού του, και έπειτα με τον αγκώνα του τον χτύπησε στο στομάχι του ρίχνοντας τον στα γόνατα του από τον πόνο και τον αιφνιδιασμό. Οι άλλοι πειρατές βλέποντας ότι η κατάσταση πήγαινε να ανατραπεί υπερ. μας αποφάσισαν να αντιδράσουνε και κάνανε κίνηση για να βγάλουνε τα σπαθιά από της θήκες τους. Ένας από αυτούς έβγαλε το πιστόλι του και πυροβολισμέ πάλι προς το μέρος μου ρίχνοντας 3 βολές. Σήκωσα το πανωφόρι που φόραγα στον αέρα καλύπτοντας μεγάλο μέρος του σώματος μου και ταυτόχρονα κάνοντας μια σβούρα γύρω από τον εαυτό μου και στην συνέχεια καθώς επέστρεφε το σώμα μου στην αρχική του θέση πέταξα πίσω προς αυτόν 3 μικρά μαχαιράκια που είχα κρυμμένα πάνω μου πετυχαίνοντας τον στο χέρι, στο αριστερό πόδι και τον αριστερό μηρό του, αφήνοντας τον ανήμπορο να αντιδράσει.
« Μα πως είναι δυνατόν αυτό. Πιάστε τους δεν γίνετε 2 παιδαρέλια να μας κάνουνε ρεζίλι, είμαι ο απίθανος Moshe, θα κυβερνήσω αυτό το νησί!!»
«Στα όνειρα σου «απίθανε». Είσαι πολύ μικρός για να κάνεις τέτοια όνειρα», αναφωνησε ο Ren καθώς ταυτόχρονα με τις δικές μου κινήσεις, κατευθύνθηκε προς τον πειρατή που στεκότανε διπλά του και πριν προλάβει να κάνει κάποια κίνηση έπεσε πάνω του με τον ώμο του πέφτοντας και οι 2 στο πάτωμα της βάρκας. Όσο βρίσκονταν εκεί τον χτύπησε με το δεξί κροσέ, βάζοντας όλη του την δύναμη, στο πρόσωπο ρίχνοντας τον έτσι αναίσθητο και αφότου τον έβγαλε εκτός μάχης του άρπαξε το σπαθί από το χέρι. Σηκώθηκε όρθιος και σημάδεψε με το σπαθί τον Moshe πριν προλάβει να αντιδράσει καθώς ήταν ακόμα σαστισμένος από το χτύπημα στο στομάχι του.
«Τώρα εγώ έχω το πάνω χέρι!! Φύγε αμέσως από την βάρκα μας και μην εμφανιστείς μπροστά μας ξανά!! Είπε ο Ren εμφανώς ενοχλημένος από την έστω σύντομη αιχμαλωσία του. Ήμουν περήφανος που τον είχα εκπαιδεύσει αρκετά ώστε να μπορεί να αντιδράει με τόσο γρήγορες κινήσεις και τόσο ψύχραιμα σε τέτοιες καταστάσεις.
Back to top Go down
Sponsored content





[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving   [ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[ΤΕΛΟΣ] Illusions & Deceiving
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
»  Ah sh*t, here we go again. [Τέλος]
» [Τέλος] New War

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Mirrorball Island-
Jump to: