Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 8:25 pm

Βρισκόταν στα ανοικτά του Lyneel όταν έβγαλε το den den mushi του και επικοινώνησε.
Bradley εδώ. Υπάρχει κάποιο νέο για τους πειρατές που θα έπρεπε να ξέρω;
Η φωνή από το μικρό σαλιγκάρι απάντησε λέγοντας πως δεν υπήρχε κάτι καινούργιο να αναφέρθει. Ο Faust με τον Walter ήταν ακόμα στο νησί του Lyneel. Ή τουλάχιστον έτσι έλεγαν οι φήμες.
Έβαλε το σαλιγκάρι και πάλι στην τσέπη του και συνέχισε την πορεία του προς το νησί.
Είχε περάσει ακόμα μια ώρα μέχρι που έφτασε, είκοσι χρόνια ήταν μόνο μέσα στο στρατόπεδο στο Ice Nine. Δεν είχε τίποτα από τον έξω κόσμο, μόνο διάβαζε, μάθαινε την τέχνη της μουσικής για να αναπτύξει το πνεύμα του και πολεμούσε. Πολεμούσε κάθε μέρα για να ζήσει και να φτάσει στην θέση που ήταν πλέον.. Αρχηγός. Και σύντομα μέλος του πληρώματος των Devil's Eye Pirates, αν και για ένα σύντομο χρονικό διάστημα.
Έτσι η πλούσια και γεμάτη φώτα πόλη του νησιού του έκανε μεγάλη εντύπωση. Κοιτούσε γύρω του εκστασιασμενος καθώς το λιμάνι ερχόταν όλο και πιο κοντά του..


Last edited by Roni on Tue Jan 05, 2016 1:13 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 8:21 pm

Μπήκε στο μεγάλο λιμάνι της πόλης και κατέβασε την ταχύτητα του πλοίου του για να είναι μέσα στους κανονισμούς. Τα πανιά του ήταν λευκά οπότε δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα με τις τοπικές αρχές. Έδεσε το πλοίο του και πάτησε επιτέλους το πόδι του σε στέρεο έδαφος. Λίγο αγχωμένος που είχε βγει στην θάλασσα ενώ πλέον ήταν χρήστης φρούτου αλλά και ενθουσιασμένος παράλληλα που τα είχε καταφέρει, ο Bradley πλήρωσε ότι είχε να πληρώσει για να προσαράξει το πλοίο του.
Που μπορώ να βρω ένα καλό μπαρ για να πιω ένα ποτό και ένα καλό πανδοχείο για να περάσω το βράδυ; Είπε στον εισπράκτορα καθώς έδινε το ποσό των χρημάτων που του αντιστοιχούσαν.
Η πόλη μας νεαρέ έχει κάθε είδους μπαρ, αν και αν ήμουν στην θέση σου δεν θα προτιμούσα τα μπαράκια της Elm Street. Δεν μαζεύεται και ο καλύτερος κόσμος εκεί πέρα ξέρεις. Αν και του λόγου σου φαίνεσαι αρκετά ικανός να προστατέψεις τον εαυτό σου... Αλλά και πάλι. Απάντησε εύθυμα ο γέρος εισπράκτορας και ο Bradley κίνησε για το κέντρο της πόλης.
Ήξερε ακριβώς που να πάει πλέον, αν δυο άντρες που δεν ήθελαν πολύ προσοχή είχαν κάπου να πάνε, τότε αυτό το μέρος ήταν η Elm Street και τα μπαράκια της.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 8:32 pm

Στο μεταξύ στην μεριά του Faust και του Walter:

Οι δύο άντρες προχωρούσαν αργά αλλά είχαν φτάσει στο σπίτι ενός όχι και τόσο εγκεκριμένου γιατρού που δέχτηκε με μια μικρή σχετικά αμοιβή να κοιτάξει την πληγή του Walter. Μισή ώρα και αρκετές φωνές από τον δεύτερο μετά, ο γιατρός άνοιξε την πόρτα και ενημέρωσε τον Faust πως ο φίλος του θα ζούσε.
Τς. Δεν περίμενα να κάνει και τίποτα καλύτερο αυτός ο τύπος... Ευχαριστώ γιατρέ. Αποκρίθηκε εκείνος με μια φαινομενική απάθεια. Ωστόσο η αλήθεια είναι πως η εντελώς τρελή μεριά του Rin που ονομαζόταν πλέον Faust είχε αρχίσει να συμπαθεί τον Walter και τις "μεθόδους" του.
Πέρασε στο εσωτερικό του δωματίου και κοίταξε τον σύντροφο του. Το σώμα του ή μάλλον ο κορμός του ήταν δεμένος γύρω γύρω με επιδέσμους αλλά το αίμα είχε σταματήσει εντελώς.
Θα μείνεις εδώ μερικές μέρες. Θα κάνω μόνος μου τις δουλειές μας στο νησί. Φρόντισε να είσαι έτοιμος να φύγουμε σε πέντε μέρες από αύριο, ο γιατρός είπε πως δεν είναι κάτι σοβαρό οπότε θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι να αναχωρήσουμε το συντομότερο δυνατόν.
Όπως θες. Άλλωστε δεν με πειράζουν μερικές μέρες διακοπές. Φρόντισε να πάρεις ότι και όποιον χρειαζόμαστε. Απάντησε ο μαυρομάλλης κυνηγός και ο αρχηγός του έκανε μεταβολή και βγήκε και πάλι από το δωμάτιο κλείνοντας την πόρτα πίσω του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 8:42 pm

Ο Faust βγήκε από το σπίτι του γιατρού αφού σιγουρεύτηκε για την σιωπή του με ένα επιπρόσθετο κόστος σε μπέλι και κινήθηκε προς την κακή περιοχή του Lyneel που ονομαζόταν Elm Street. Ένας αρκετά μεγάλος αλλά και ιδιαίτερα σκοτεινός δρόμος που ήταν μόνιμα άδειος κατά την διάρκεια της μέρας αλλά γεμάτος ζωή όταν έπεφτε ο ήλιος.
Αρκετοί από τους χειρότερους κακοποιούς των αρχικών θαλασσών μαζεύονταν εκεί για να αναδείξουν την δύναμη τους ή να κάνουν ότι σκόπευε να κάνει και ο νεαρός.. Να μαζέψουν συμμάχους.
Ωστόσο στην περιοχή σύχναζαν και κυνηγοί κεφαλών, ήταν πιο "εύκολη" η δουλειά τους αν έβρισκαν όλα τα αποβράσματα σε ένα σημείο.
Περπάτησε αρκετά μέχρι που τελικά έφτασε εκεί που ήθελε. Τα ουκ ολίγα μπαράκια του κακόφημου δρόμου είχαν ήδη αρχίσει να ποτίζουν την ατμόσφαιρα με τους καπνούς που έβγαιναν από μέσα τους αλλά και την μυρωδιά φρέσκου αίματος.
Έψαχνε ένα συγκεκριμένο μέρος. Το "Μπαρ των Νεκρών". Όπως έλεγε και το όνομα του, το πιο πιθανό που κατέληγε κάποιος εκεί ήταν να γίνει ένα με το χώμα της γης.
Δεν δυσκολεύτηκε καθόλου να το βρει. Αρκούσε να ακολουθήσει τις περισσότερες φωνές. Πέρασε στο εσωτερικό και αρκετά βλέμματα έπεσαν πάνω του. Τα ακολούθησαν μια σειρά από γέλια και ειρωνείες..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 9:31 pm

Που νομίζεις πως πας πιτσιρίκο; Εδώ δεν είναι μέρος για παιδάκια, ακόμα και αν τα μαλλιά τους έχουν ασπρίσει. Γύρνα και πήγαινε στην μαμάκα σου να σε βυζάξει και άσε τα μεγάλα παιδιά να παίξουν με την ησυχία τους. Είπε ένας χοντροκομμένος τύπος καθώς σηκωνόταν από το τραπέζι του και έκλεισε τον δρόμο στον νεαρό κυνηγό.
Ο δεύτερος χαμογέλασε ελαφρώς. Είχε καιρό να ακούσει κάποιον να τον μειώνει, του είχε λείψει αυτή η αίσθηση του απέραντου θυμού που τον γέμιζε όταν άκουγε οτιδήποτε τέτοιο.
Ζεχαχαχα, μου αρέσεις θείο. Μου θυμίζεις εκείνον τον τύπο σε ένα άλλο νησί. Θυμάμαι και εκείνος είχε την ίδια άποψη για εμένα. Ότι μπορεί να πει ότι θέλει, ότι μπορεί να με μειώσει, να με ρίξει κάτω και να περάσει από πάνω μου. Τους λατρεύω αυτούς του τύπους, λατρεύω...
Το χέρι του έγινε γροθιά και τον χτύπησε αστραπιαία αλλά δυνατά στο διάφραγμα. Ο χοντροκομμένος τύπος έπεσε στα γόνατα βαριανασαίνοντας, ο Faust με μια ακόμα κίνηση έβγαλε το μαχαίρι που είχε στην ζώνη του το πέρασε από τον λαιμό του προκαλώντας το αίμα του να χυθεί στο έδαφος αλλά και πάνω σε κάποιους "πελάτες".
... Λατρεύω να τους σκοτώνω και να χύνω το αίμα τους παντού. Ζεστό και κόκκινο όπως είναι. Συνέχισε τα λόγια του με την ίδια τρελή ηρεμία που τα είχε αρχίσει.
Ένα λεπτό σιωπής πέρασε και ύστερα όλο το μαγαζί ξέσπασε σε γέλια και χειροκροτήματα. Αρκετοί από τους θαμώνες θέλησαν να κεράσουν τον νεαρό ένα ποτό για την δύναμη του αλλά και το θέαμα που τους είχε προσφέρει.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 9:53 pm

Πίσω στην μεριά του Bradley:

Ο γεροδεμένος άντρας συνέχισε να προχωράει προς το κέντρο της πόλης, του έκανε μεγάλη εντύπωση το πόσα πολλά κτήρια υπήρχαν αλλά και το μεγάλο πλήθος κόσμου που υπήρχε στην πόλη. Όλα φαίνονταν εντελώς διαφορετικά από το στρατόπεδο, ωστόσο ήξερε πως δεν ήταν ώρα για να εντυπωσιαστεί. Είχε επικεντρωθεί στο να βρει τον στόχο του και να του τραβήξει την προσοχή. Έστριψε αριστερά σε ένα σοκάκι ακολουθώντας μερικούς άντρες που φαίνονταν να πηγαίνουν στο ίδιο μέρος που πήγαινε και αυτός.
Βρέθηκε σε έναν αρκετά σκοτεινό δρόμο. Κοίταξε γύρω του και είδε αρκετές φιγούρες να κινούνται στις σκιές. Ήξερε πως είναι στο σωστό μέρος. Προχώρησε μερικά βήματα ακόμα μέχρι που δυο άντρες εμφανίστηκαν μπροστά του από το πουθενά και του έκλεισαν τον δρόμο. Τους κοίταξε υποτιμητικά αλλά και εξονυχιστικά. Δεν φαινόντουσαν να είναι ιδιαίτερα καλοί μαχητές, το σώμα τους δεν ήταν φτιαγμένο για μάχη. Μάλλον ήταν απλά δυο αλήτες που έκλεβαν όποιον οι ίδιοι θεωρούσαν εύκολο θύμα.
Δεν έχω όρεξη για ότι και να θέλετε. Φύγετε από την μέση και δεν θα σας πειράξω. Μονολόγησε.
Ιχαχαχα. Δεν θα μας πειράξει λέει! Εεε Josh ακούς αυτόν τον τύπο? Παππού, δώσε μας τα σπαθιά σου και ότι άλλο πολύτιμο έχεις πάνω σου και εμείς δεν θα σε πειράξουμε.. Είμαστε δυο και είσαι ένας, καλά θα κάνεις να κάνεις ότι σου...
Ο Bradley κινήθηκε σαν αστραπή με τις δυο λεπίδες του έτοιμες να γευτούν αίμα. Τα χέρια του τύπου που είχε μιλήσει κόπηκαν από τους αγκώνες και κάτω. Η φωνή του ακούστηκε για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι που το κεφάλι του αποκόπηκε από τους ώμους του. Είχε βρεθεί κιόλας πίσω του και κοιτούσε τον δεύτερο τύπο.
Όπως είπα. Κάνε στην άκρη και δεν θα σε πειράξω. Ψάχνω το χειρότερο μέρος που θα μπορούσε κανείς να πιει ένα ποτό σε αυτή την πόλη.
Το... Το "Μπαρ των Νεκρών".. Τέταρτο μαγαζί δεξιά... Σε παρακαλώ. Άσε με να ζήσω. Ψέλλισε ο δεύτερος τύπος που τον έλεγαν Josh.
Ο Bradley δίχως να μιλήσει σκούπισε τις λεπίδες του στα ρούχα του νεκρού άντρα και προχώρησε προς την κατεύθυνση που του είχε υποδείξει.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 10:07 pm

Μόλις που έμπαινε μέσα στο μπαρ όταν είδε έναν νεαρό με ολόλευκα μαλλιά να σφάζει ανελέητα έναν χοντροκομμένο τύπο. Το αίμα του δεύτερου έλουσε μερικούς πελάτες που γέλασαν λίγο αργότερα και βάλθηκαν να φωνάζουν όλο χαρά για ότι είχε συμβεί.
Ήξερε ποιον έβλεπε μπροστά του, είχε μαντέψει σωστά και είχε βρει τον πειρατή που έψαχνε. Παρέμεινε ακίνητος στην είσοδο του μαγαζιού για να εντοπίσει που θα κάτσει και ύστερα έκανε την κίνηση του. Δεν σκόπευε να είναι διακριτικός, μερικά αποβράσματα σαν και του λόγου του προτιμούσαν μια πιο άμεση προσέγγιση. Θα κινούσε λιγότερες υποψίες έτσι.
Άρχισε να περπατάει προς το τραπέζι που καθόταν ο Faust. Ο δεύτερος είχε ήδη αρχίσει να πίνει μαζί με μερικούς από τους θαμώνες που τον είχαν κεράσει. Στάθηκε από πάνω του και τον κοίταξε. Εκείνος σχεδόν είχε κατεβάσει όλο το ποτήρι με την μπύρα όταν είδε τον μαυρομάλλη, γεροδεμένο άντρα να τον κοιτάει με το ένα του μάτι.
Ζεχαχαχα, τώρα εσύ τι θες; Μόλις έπαιξα με τον άλλο.. Θέλεις και εσύ έναν γύρο; Αναφώνησε και έκανε να σηκωθεί.
Ο Bradley έφερε το χέρι του στην τσέπη του και έβγαλε δυο τσαλακωμένα κομμάτια χαρτί με την φάτσα του Faust και του Walter πάνω.
Εσύ δεν είσαι αυτός; Είπε καθώς τα έριχνε στο τραπέζι.
Το γεγονός τράβηξε το ενδιαφέρον του Faust που κοίταξε το χαρτί με περιέργεια.
Ζεχαχαχα, Daigin καθίκι... Το έκανες πάλι το θαύμα σου έτσι δεν είναι; Και 60,000,000? Χαχαχα, δεν είναι και άσχημα για αρχή. Υποθέτω πως αυτό σημαίνει πόλεμο.. Ναι λοιπόν, εγώ είμαι. Και τι με αυτό; Τι θες να κάνεις μαζί μου;
Αυτό είναι απλό. Είπε ο Bradley και έκανε να πιάσει την λαβή του σπαθιού του. Το μάτι του Faust ακολούθησε την κίνηση και ένα χαμόγελο ζωγραφίστηκε στα χείλι του.
Να σε ακολουθήσω. Αν μου το επιτρέψεις. Συνέχισε ο Bradley σταματώντας απότομα το χέρι του στην μέση της διαδρομής.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 11:53 pm

To χαμόγελο του Faust άλλαξε, δεν περίμενε κάτι τέτοιο. Ήταν έτοιμος για μια ακόμα μάχη αλλά αυτός ο άντρας φαινόταν διαφορετικός. Δεν τον χλεύασε, αλλά ήθελε να τον ακολουθήσει οικειοθελώς, φαινόταν να θέλει ότι ήθελε και εκείνος. Δύναμη, απόλυτη δύναμη.
Τι θα κερδίσω αν σε πάρω μαζί μου στο ταξίδι για την δύναμη; Τι έχεις να μου προσφέρεις σε αντάλλαγμα; Τι έχεις να προσφέρεις γενικά;
Τις λεπίδες μου, την ζωή μου, την ικανότητα μου να εξαφανίζω κάθε αντίπαλο από τον δρόμο σου. Τις γνώσεις μου και κάθε δύναμη των μυών του κορμιού μου. Αυτά θα προσφέρω για να σε βοηθήσω να φτάσεις την απόλυτη δύναμη, να σε βοηθήσω... Να καταστρέψεις αυτόν τον κόσμο.
Τα μάτια του Faust έλαμψαν από ικανοποίηση. Ο Bradley ήξερε πως είχε πει ότι ακριβώς θα έπρεπε να έχει πει για να τον πείσει.
Γνώριζε πολύ καλά να διαβάζει ανθρώπους και η δίψα του Faust για δύναμη και καταστροφή ήταν προφανής για τον οποιονδήποτε μπορούσε να το δει.
Πολύ καλά λοιπόν. Μπορείς να μας ακολουθήσεις, αν είσαι ικανός να το κάνεις δηλαδή. Πρέπει να σε ενημερώσω πως δεν σκοπεύω να σκύψω να σηκώσω κανέναν αν πέσει στο έδαφος. Το πλήρωμα μου αποτελείται από δυνατούς ανθρώπους. Άντρες ή γυναίκες δεν έχει σημασία... Αρκεί να μπορούν να τα βγάλουν πέρα μόνοι τους και να μην με καθυστερούν.
Δεν θα ζητούσα τίποτα λιγότερο... Ξεκίνησε να λέει ο Bradley αλλά μια βαβούρα στα πίσω τραπέζια τους διέκοψε απότομα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeTue Jan 05, 2016 12:01 am

Ώστε είναι αλήθεια; Ο θρυλικός κυνηγός που αγαπούσε τόσο ο Commodore Daigin είναι πλέον ένας απλός πειρατής. Και μάλιστα ένας πειρατής με αρκετή επικήρυξη στο κεφάλι του για να είμαστε μεθυσμένοι για μερικούς μήνες. Ζεχαχαχα, με θυμάσαι Rin? Εσύ άλλωστε μου έκανες αυτό το κόψιμο στο πρόσωπο πριν μερικούς μήνες. Είπε μια γνώριμη φωνή. Ο Bradley κοίταξε πάνω από τους ώμους του και είδε έναν ψαράνθρωπο να τον κοιτάει μερικά μέτρα πίσω.
Τον ξέρεις;
Ναι. Είναι από τους ψαρανθρώπους του Aldean Island. Δεν καταλαβαίνω τι δουλειά έχει εδώ αλλά από ότι φαίνεται ζητάει μπελάδες. Ξέρω τι θα γίνει... Θα τελειώσω και αυτή την μπύρα, μέχρι να το κάνω φρόντισε να τον έχεις νικήσει αν θέλεις μια θέση στο πλοίο μου. Νομίζω είναι αρκετός χρόνος για έναν άντρα με τις ικανότητες που λες πως έχεις.
Χμ... Χρειάζομαι μισή μπύρα χρόνο για να νικήσω ένα απλό ψάρι. Φρόντισε να κρατήσεις τον λόγο σου Faust. Δεν λερώνω τις λεπίδες μου χωρίς κάποιον λόγο.
Oi Rin, σου μιλάω. Συνέχισε να φωνάζει ο ψαράνθρωπος.
Ο Bradley γύρισε προς το μέρος του και έβγαλε τα δυο κατάνα του από τις θήκες τους.
Ο καπετάνιος μου θα πιει το υπόλοιπο ποτό του. Εγώ είμαι αρκετός για να το βουλώσεις βρωμόψαρο.
Ποιον... Είπες ψάρι; Βρωμιάρη άνθρωπε.. Είσαι κατώτερο είδος.. Ούρλιαξε από οργή ο ψαράνθρωπος και με μια κίνηση έβγαλε δυο μικρά τσεκούρια που είχε κρεμασμένα στην πλάτη του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitimeTue Jan 05, 2016 1:13 am

Άνθρωπος και ψαράνθρωπος χίμηξαν ο ένας πάνω στον άλλο. Τα δυο τσεκούρια του ψαρανθρώπου κατευθύνθηκαν προς το μέρος του Bradley που με μια ταχύτητα κίνηση προς τα κάτω τα απέφυγε. Γύρισε το ένα από τα δυο κατάνα του προς το έδαφος και έσπρωξε τον εαυτό του για να στρίψει πιο γρήγορα το σώμα του. Σήκωσε το άλλο σπαθί και το έφερε παράλληλα με το έδαφος, βρήκε τον ψαράνθρωπο στα πλευρά και τον έκοψε. Εκείνος λύγισε από τον πόνο αλλά δεν ήταν αρκετό για να τον βγάλει εκτός μάχης. Γύρισε το κορμί του και χτύπησε με μίσος τον Bradley, ο δεύτερος δεν προλάβαινε να αποφύγει και έτσι απέκρουσε τα χτυπήματα του με τα κατάνα του.
Πάτησε γερά στα πόδια του και πήδηξε στον αέρα για να προσγειωθεί με δύναμη πάνω στα τσεκούρια του ψαρανθρώπου με τα σπαθιά του και να τον σπρώξει προς τα πίσω.
Το γέλιο του Faust ακούστηκε δυνατά σε όλο το μαγαζί, ήταν προφανές πως απολάμβανε εκείνη την μάχη με την ψυχή του.
Η μπύρα μου τελειώνει. Το ίδιο και ο χρόνος σου. Αναφώνησε λίγο αργότερα.
Τς. Αυτή η μάχη τελείωσε Faust.. Φώναξε ο Bradley και έτρεξε προς τον ψαράνθρωπο, ο οποίος ετοιμάστηκε να τον αποκρούσει.
Σήκωσε το τσεκούρι που είχε στο δεξί χέρι και το κατέβασε με δύναμη προς το σώμα του Bradley χτυπώντας όμως μόνο αέρα.
Όλα έγιναν σε δευτερόλεπτα, σχεδόν κανένας μέσα στο μαγαζί δεν μπόρεσε να δει τον άντρα να αποφεύγει το χτύπημα και να περνάει πίσω από τον ψαράνθρωπο ενώ παράλληλα τον έκοψε σε τέσσερα διαφορετικά σημεία και έκανε τις φλέβες του να εκραγούν. Κανένας.. Εκτός από τον Faust που τον παρακολουθούσε ανελλιπώς.
Ο ψαράνθρωπος έπεσε στο έδαφος νεκρός...
Ζεχαχαχα, ήξερα πως θα περάσεις το τεστ... Πολύ καλά λοιπόν.. Bradley, ανήκεις πλέον στο πλήρωμα μου...
Ευχαριστώ.. Καπετάνιε.. Απάντησε ο Bradley με ευχαρίστηση που το σχέδιο του πήγαινε όπως ακριβώς το ήθελε.



Συνέχεια στο Β' Μέρος.
Back to top Go down
Sponsored content





A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) Empty
PostSubject: Re: A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)   A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον) I_icon_minitime

Back to top Go down
 
A new nakama... Or the worst enemy Part I (Τέλος-Μινιον)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» A new nakama... Or the worst enemy Part II (Τέλος)
» Birth of the Fuhrer part IΙ (Τέλος-Μινιον)
» Birth of the Fuhrer part I (Τέλος-Μινιον-Φρουτο)
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III
» Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: