Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 17 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 17 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Troubles In Paradise

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 11:41 pm

Οι πυροβολισμοί που έγιναν μερικά δευτερόλεπτα νωρίτερα ακούστηκαν σχεδόν σε όλη την πόλη. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να τραβίξει την προσοχή των marines που έκανα περίπολο προς το μέρος μας. Στο μεταξύ ο Edward μετακίνησε το σώμα του άντρα που ήταν πάνω του και άρχισε να μπουσουλάει προς το όπλο του. Μόλις το έπιασε με το χέρι του εγώ είχα ήδη φτάσει στο σημείο. Του πάτησα το χέρι ενώ το είχε πάνω απο το πιστόλι. Άρχισε να φωνάζει απο τον πόνο καθώς πατούσα το χέρι του πάνω στο μεταλικό πιστόλι. Έσφυξα την λαβή του σπαθιού μου και κάρφωσα και αυτόν στο στήθος. Έφτυσε λίγο αίμα και πάνω στον πόνο προσπάθισε να μου πει κάτι.

Θ-Θα μου... το πληρώσεις...μπασταρδε...!! Δεν του έδωσα σημασία έσφυξα ξανά την λαβή του σπαθιού μου και του έκανα δύο κοψιές στην πλάτη σχηματίζοντας ένα Χ.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 11:48 pm

Εκείνη την στιγμή 3 marines έφτασαν στο σημείο. Το πρώτο πράγμα που είδαν ήταν την πλάτη μου. Αμέσως κατάλαβα την παρουσία τους και γύρισα το κεφάλι μου για να τους κοιτάξω. Ο φόβος στο πρόσωπο τους φάνηκε αμέσως. Το αίμα που έσταζε απο το αριστερό μου μάτι είχε καλύψει σχεδόν το μισό μου πρόσωπο. Το εσωτερικό του ματιού μου ήταν κατακόκκινο το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να μειώση την ορατότητα μου κατα 30%. Οι marines έπιασαν τα πιστόλια τους και τα σήκωσαν στον αέρα στοχεύοντας με. Έτρεξα αμέσως προς το μέρος τους και αυτοί άρχισαν να με πυροβολούν. Χρησιμοποιώντας μερικές μανούβρες προς τα δεξιά και τα αριστερά μπόρεσα και απέφυγα όλες τις σφαίρες και έφτασα μπροστά τους. Πλησίασα τον πρώτο marine και κοιταχτήκαμε πρόσωπο με πρόσωπο. Ο marine ήταν νέος, κοντά στα 25 , φαινόταν πως ήταν η πρώτη του φορά που έβλεπε έναν δολοφόνο. Με το σπαθί μου τον έκοψα απο το στήθος μέχρι το στομάχι. Ο marine έπεσε αμέσως κάτω καθώς αίμα πετάχτηκε απο την μεγάλη πληγή που του προκάλεσα.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 I_icon_minitimeTue Jan 05, 2016 12:02 am

Οι άλλοι 2 marine πάγωσαν απο αυτό που μόλις είδαν. Το σώμα τους δεν κουνιόταν, προσπαθούσαν να κουνηθούν αλλα ήταν μάταιω. Με μία κίνηση προς τα δεξιά και άλλη μία ακόμη προς τα αριστερά έκοψα τον λαιμό τους σκοτώνοτας τους στην στιγμή. Τις δύο αυτές κινήσεις τις είδανε σε αργή κίνηση. Αυτό που χρειάστηκε 1 δευτερόλεπτο έμοιασε σαν ώρες για αυτούς. Τα νεκρά τους σώματα έπεσαν κάτω. Εκείνη την στιγμή είδα απο μακριά άλλους 10 marine να τρέχουν προς το μέρος μου. Όλοι τους κρατούσαν τουφέκια τα οποία σκόπευαν να χρησιμοποιήσουν εναντίων μου. Ήξερα πως προσπαθούσα να τους πολεμίσω θα πέθενα. Δεν είχα καμία ελπίδα. Έτρεξα λοιπόν προς το σοκάκι που ήταν στα δεξιά μου. Καθώς πήγαινα προς τα εκεί άρπαξα το όπλο του Edward που ήταν κάτω απο το χέρι του και πυροβόλησα προς το μέρος των marine. Έτσι κέρδισα μερικά δευτερόλεπτα για να μπορέσω να φύγω προς το σοκάκι. Οι marines με είδαν και χωρίστηκαν σε 5 γκρουπ των 2 ατόμων.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 I_icon_minitimeTue Jan 05, 2016 12:03 am

Τα 4 γκρουπ με κυνηγήσαν ενώ το τελευταίο έκατσε να φροντίσει τους ανθρώπους στο χώμα όπου αργότερα συνειδητοποιήσαν οτι ήταν νεκροί εκτός απο έναν απο 2 απο τους άντρες του Edward. Ο ένας ήταν με σπασμένη μύτη και ο άλλος αναίσθητος. Καθώς έτρεχα μέσα στο σοκάκι είδα μπροστά μου μερικά κουτιά που ήταν στοιβαγμένα. Πήδηξα πάνω στα κουτιά και κατάφερα να ανέβω πάνω στην σκεπή ενός σπιτιού. Απο εκεί ξεκίνησα να τρέχω πάνω στις σκεπές των σπιτιών μέχρι να φτάσω στον δρόμο που οδηγεί για στην ακτή που έχω την βάρκα μου. Οι marines με πρόσεξαν πάνω στις σκεπές αλλά είχα πλέον μεγάλο προβάδισμα καθώς βρίσκονταν τουλάχιστον 50 μέτρα μακριά. Κατάφερα να φτάσω στην ακτή σχετικά γρήγορα αφού έτρεχα. Όταν οι marines έφτασαν με είδαν να βρίσκομαι στην θάλασσα. Πυροβόλησαν με τα τουφέκια τους αλλά ήταν μάταιω. Βρισκόμουν αρκετά μακριά ώστε να μην μπορούν να με πετύχουν. Στην ακτή είδαν το πειρατικό πλοίο που είχε αγκυροβολίσει νωρίτερα, το οποίο αργότερα αποδήχτηκε οτι ήταν του Edward.
Back to top Go down
Bartolomeo
StoryReader
StoryReader
Bartolomeo


Όνομα Χαρακτήρα : FonikoKriari
Posts : 248
Join date : 2015-11-17
Age : 29

[Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 I_icon_minitimeTue Jan 05, 2016 7:52 pm

Όνομα χαρακτήρα: Freed Justine

P.o.M. Points: 10

Belli: 34.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Εύγε που έβαλες περίληψη (αν και την είχα πρόσφατη την προηγούμενη). Όμορφη χρήση του Edward (από περιγραφή νησιού). Από κει κι έπειτα, η περιγραφή του τοπίου είχε πολλά ακόμα περιθώρια ανάλυσης (δεν περιγράφεις καθόλου την πόλη) και μερικές φορές τα γεγονότα περνούν γρήγορα, ενώ έχεις αφιερώσει χρόνο σε παρομοιώσεις και χαρακτηρισμούς (αρχικά posts π.χ.). Επίσης, ο μονόλογος του Edward, καθώς και η μάχη με τους Marines έχουν πολλά μη αληθοφανή στοιχεία (γιατί να παγώσουν;;Wink. Καλή περιγραφή μάχης παρόλα αυτά. Κλείνοντας, η ιστορία μου έδωσε την αίσθηση ότι έγινε βιαστικά.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Troubles In Paradise
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] Mr Bel knows..
»  Ah sh*t, here we go again. [Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Toroa-
Jump to: