Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

(Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Όνομα Χαρακτήρα : Onizuka Alice

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Re: (Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice   Sun Jan 03, 2016 7:17 pm

Εμείς παραμείναμε ακίνητοι καθώς οι υπόλοιποι 4 άνδρες είχαν σαστίσει και μας έψαχναν. Είχαμε πια γύρισε την παγίδα τους εναντίον τους και ήταν η ευκαιρία μας να κτυπήσουμε καθώς οι άνδρες περνούσαν τον δρόμε και έφταναν όλο και πιο κοντά στο γρασίδι, μπορούσα να τους παρατηρήσω. Ήταν τέσσερις ψηλοί άνδρες οι οποίοι κρατούσαν στα σπαθιά τους και ήταν έτοιμοι για όλα. Ήταν ντυμένοι με καφέ μανδύες και τα χαρακτηριστικά τον προσώπων του δεν ξεχώριζαν σχεδόν καθόλου κάτω από τις κουκούλες.
Όταν έφτασαν αρκετά κοντά ο καπετάνιος πετάχτηκε από τα χόρτα και επιτέθηκε στον έναν από αυτούς και συγκρούστηκαν τα ξίφη τους. Άμεσα σηκωθήκαμε και οι υπόλοιποι. O Yama τράβηξα την σκανδάλη και πέτυχε το πόδι του ενός που έτρεχε προς το μέρος του .Ήταν πια η σειρά μου και δεν έχασα χρόνο και τράβηξα την λαβή της ομπρέλας και εμφάνισα την ατσάλινη μακριά λεπίδα που έκρυβε μέσα . Εκείνη την στιγμή προσπάθησα να πετύχω ένα διαγώνιο κτύπημα με το όπλο μου ,όμως ο εχθρός μου το απέκρουσε και άμεσα με το πόδι του μου έριξε μια δυνατή τρικλοποδιά και με ανάγκασε να πέσω στο χώμα. Καθώς ήμουν στο έδαφος εκείνος προσπάθησε να με καρφώσει στο στήθος όμως εγώ απέφυγα το κτύπημα κυλώντας μακριά του. Τότε στηρίχθηκα στο δεξί μου χέρι για να σηκωθώ πάνω. Ο αντίπαλος μου έτρεξε καταπάνω μου και προσπάθησε να μου κάνει ένα κάθετο κτύπημα .Όμως άμεσα παρατήρησα ότι τα μανίκια του είχαν πέσει και είχε αφήσει για μια στιγμή τον καρπό του εκτεθειμένο, έτσι με την λεπίδα μου έκανα ένα γρήγορο κτύπημα που έσκισε και του δυο καρπούς του, με αποτέλεσμα να μην μπορεί πια να κρατήσει το όπλο του. Είχα πετύχει τα νεύρα του χεριού του και τις δυο αρτηρίες αυτά ήταν αρκετό για αν το αφοπλίσω και αν τον αναγκάσω να πέσει στο χώμα ουρλιάζοντας από τον πόνο.

Last edited by YokaiJester on Sun Jan 03, 2016 7:33 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice   Sun Jan 03, 2016 7:30 pm

Τότε γύρισα το βλέμμα μου για να βοηθήσω και τους υπόλοιπους στην μάχης τους όμως ήταν μάταιο. Ο καπετάνιος είχε κυριολεκτικά σφάξει τον αντίπαλο του διαμελίζοντας τα πόδια και τα χέρια του. Ο Yama είχε πετυχει μια βολή ακριβός στον κρόταφο του αντίπαλου του, και ο Hibari είχε διαπεράσει την λόγχη μέσα από την κοιλιά του εχθρού και το μόνο σίγουρο ήταν ότι μέσα σε μερικά λεπτά θα ήταν νεκρός .Ο μόνος που ήταν ζωντανός ήταν ο δικός μου εχθρός που τον είχα αφοπλίσει ολοκληρωτικά.
Μόλις το παρατήρησε αυτό ο Captain προς τον μέρος του, και με το ένα χέρι το έπιασε από το λαιμό και τον σήκωσε στο αέρα ,σίγουρα θα ήθελε να του αποσπάσει πληροφορίες.
-Ποιο είναι το πραγματικό σας κίνητρο …Μίλα τώρα σκουλήκι τις επανάστασης..!!
Ο επαναστάτης δεν μίλησε παρά μονό έφτυσε αίμα απευθείας στην μούρη του καπετάνιου .Αυτό και μόνο τον εξόργισε αρκετέ για να τον πετάξει μερικά μέτρα μακριά με μια μόνο κίνηση .Τότε μια άμαξα έκανε την εμφάνιση τους από τον δρόμο. Ήταν η πολιτοφυλακή και μόλις βρεθήκαν μπροστά μας σταμάτησαν απότομα.
-Χρειάζεστε βοήθεια…?
-Όχι τώρα…. Πάρτε αυτό το σκουλήκι και στείλτε το στον αρχηγό σας για ανάκριση..Εμείς θα συνεχίσουμε με τα πόδια δεν είμαστε ποια μακριά από το λιμάνι..

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice   Sun Jan 03, 2016 7:48 pm

Από μακριά προς τον βορά μπορούσαμε να δούμε καπνό και ο καπετάνιος μας έδωσε την εντολή να το εξακολουθήσουμε καθώς ήταν περίπου ένα χιλιόμετρο μακριά συνεχίσαμε με τα πόδια. Κανένας από εμάς δεν ήταν κουρασμένος ακριβός το αντίθετο ο καθένας μας είχε πόθο να σκοτώσει ακόμα περισσότερο μπορούσα να το δω στο θολό βλέμμα που είχε ο καθένας τους. Εγώ για μια στιγμή ένιωσα περήφανη για τον εαυτό μου, είχα πολλά χρόνια να μπλεκτω έτσι σε μια μάχη και κατάφερα να βγω νικήτρια και σχεδόν αλώβητη.
Δεν μας πήρε πάρα πολύ να φτάσουμε στο πέτρινο λιμάνι καθώς με σταθερό τρέξιμο κατάφερα με να βρεθούμε στην ανοικτή ξύλινη πύλη .Μόλις φτάσαμε στο λιμάνι το θέαμα ήταν σοκαριστικό ,παντού γύρο μας υπήρχαν φλόγες και κανένα σημάδι ζωής.
-Άνδρες!!! Εμφανιστείτε τώρα…
Τότε ένας ναυτικός σήκωσε το κεφάλι του και ένα χαμόγελο σχηματίστηκε στο πρόσωπο του,…
-Είναι ο Captain Jacobs!!!!
Τότε όλοι οι άνδρες άρχιζαν να ζητωκραυγάζουν και αν τρέχουν προς το μέρος μας…
-Τι στο διάολο συνέβη εδώ…
-Δεν ξέρω καπετάνιε …Πριν λίγο οι επαναστάτες εξαφανίστηκαν και νομίζαμε ότι θα επέστρεφαν με περισσοτέρους άνδρες…
Για ποιο λόγο να σταματήσουν οι επαναστάτες την επίθεση δεν ήταν καθόλου λογικό είχαν το πάνω χέρι και το στοιχειό του εφνηδιασμου .Δεν ήταν λογικό όμως αυτό μας έδινε τον χρόνε να επιστρέψουμε και να γυρίσουμε με παραπάνω άνδρες στο νησί..

Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice   Sun Jan 03, 2016 8:07 pm

Ξαφνικά ακούσαμε πολλά βήματα από πίσω μας και καθώς ο χρόνος περνούσε γινόντουσαν όλο και ποιο εκκωφαντικά .Όλοι μας συγχρονισμένα τραβήξαμε τα όπλα .Ήμουν όμως έτοιμη για όλα και θα αντιμετώπιζα οποιονδήποτε για το καλό του κόσμου .Κάθε δευτερόλεπτο που περνούσε ήταν όλο και ποιο βασανιστικό για όλους καθώς ο ήχος όλο και δυνάμωνε. Όμως προς έκπληξης μας τα βήματα ήταν από στρατιώτες της πολιτοφυλακής που γέμισαν το λιμάνι και περικύκλωσαν το πλοίο μας. Τότε ο αρχηγούς isami εμφανίστηκα μέσα από το πλήθος και ήρθε πρόσωπο με πρόσωπο με το καπετάνιο για άλλη μια φορά…
-Βλέπω ότι δεν χρειάζεστε την βοήθεια μας ….Καλό αυτό ….Ο επαναστάτης που μου έστειλες δεν μου είπε έμενα προσωπικά τίποτα αλλά σίγουρα θα έχει να πει κάτι στους άνδρες του αυτοκράτορα …Επίσης βρίσκαμε πολλά κλοπιμαία πάνω του αλλά και ένα περίεργο μαύρο βιβλίο….
Είπε και έβγαλε από την τσέπη του ένα μικρό μαύρο βιβλίο με δερμάτινο εξώφυλλο και το έδωσε στο καπετάνιο…
-Δεν ξέρω τι να το κάνω είναι τέλειος άδειο ίσως στην βάση του Toroa μπορούν να βρουν κάτι ενδιαφέρον πάντως για εμένα προσωπική μου είναι άχρηστο…
-Καλός… Εμείς θα αποχωρήσουμε από το νησί και θα επιστρέψουμε σε μερικές μόρες με τις ενισχύσεις που χρειάζεστε..Άνδρες επιστρέφουμε σπίτι…
Τότε όλου έτρεξαν μέσα στο πλοίο καθώς εγώ και ο καπετάνιος προσπαθούσαμε να πάρουμε μια ανέσα από το προηγούμενο τρέξιμο που κάναμε .Εκείνη την στιγμή ο καπετάνιε πήρε το δεξί μου χέρι, άνοιξε την παλάμη μου και ακούμπησε το βίβλοι που πήρε μόλις από τον αρχηγό.
-Εσύ μικροί σίγουρα φαντάζομαι ότι θα βγάλεις μια άκρη με αυτό…
-Θα προσπαθήσω καπετάνιε να είστε σίγουρος…
-Ήρθε η ώρα να επιστρέψουμε σπίτι φορτίστε το πλοίο …Έχουμε μεγάλο ταξίδι μπροστά μας…
Τότε μαζί περπατήσαμε και ανεβήκαμε την σκάλα του πλοίου καθώς μας περίμενε άλλο ένα μεγάλο ταξίδι και η επιστροφή σε αυτό το μαγευτικό νησί θα είναι ακόμα πιο επικίνδυνη.

Administrator
Administrator

Όνομα Χαρακτήρα : Υπηρεσιακός Άντμιν

PostSubject: Re: (Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice   Tue Jan 05, 2016 12:40 pm

Όνομα χαρακτήρα:Yukari Yakumo

P.o.M. Points: 20

Belli: 69.000

Τυχόν παρατηρήσεις:Καλή ιστορία. Είχε ωραίες περιγραφές, δράση και έδειξε την θέληση της Yukari να πολεμίσει παραπάνω για την δικαιοσύνη . Το βιβλίο το εμφάνησε έξυπνα προς το τέλος, το βρήκαν σε κάτι επαναστάτες και τις το έδωσε ο Captain Jacobs (αρχηγός στην μοναδα της) καθώς είναι η γιατρός αρα και η πιο γραμματιζούμενη , ωστε να βγάλει άκρη.

KAI

Την διάβασα γρήγορα και αρκετά εύκολα μπορώ να πω.
Σαν ιστορία ήταν καλοφτιαγμένη, είχε καλές περιγραφές και κρατούσε το ενδιαφέρον...
Τώρα σαν μάχες κλπ κλπ, δεν έχω παράπονο από τις επεξηγήσεις αν και λακωνικά γραμμένη ήταν μια χάρα. Σαν το βιβλίο.. Κλασσικά στο τέλος όπως πάντα. Δεν περίμενα και κάτι άλλο από τέτοιες ιστορίες.. Οπότε...!

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: (Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice   

Back to top Go down

(Τέλος-Βιβλίο) Words Of Justice
View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Crazy txt words,.....can you find out wat they mean,ttyl,lol