Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
The Τread of Justice
Adv. Shades Squad
Roser Ritter
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Sun Dec 27, 2015 10:47 pm

Προχωρούσα μέσα στην πόλη προς αναζήτηση για ένα πανδοχείο όταν ένιωσα μία παρουσία να με παρακολουθεί. Αποφάσησα να παίξω το παιχνίδι και έκανα τον ανήξερο. Περπατούσα τριγύρω στην πόλη για 5 λεπτά όταν είδα την ευκαιρία να τον παγιδεύσω. Πήρα την στροφή και αμέσως έτρεξα και κρύφτηκα στο σοκάκι που ήταν ακριβώς δίπλα. Περίμενα να δω το άτομο που με ακολουθούσε αλλα δεν είδα κανέναν. Μετά απο μερικά λεπτά αποφάσισα να βγω και να συνεχίσω το ψάξιμο για ένα πανδοχείο. Την ώρα που πήγα να ξεκινήσω να περπατάω ένα χέρι έπιασε το στόμα μου και ταυτόχρονα ένα μαχαίρι ήταν τοποθετημένο στον λαιμό μου. Δεν το πίστευα... Τόση ώρα το άτομο που με παρακολουθούσε βρισκόταν πίσω μου και δεν είχα καταλάβει τίποτα. Δεν κουνιόμουν καθώς η οποιαδήποτε κίνηση θα μπορούσε να ήταν θανατηφόρα.

Άκουσε με καλά. Θα σε αφήσω ελεύθερο αλλα υπο έναν όρο. Μόλις πάρω τα χέρια μου απο πάνω σου δεν θα μιλήσεις καθόλου. Θέλω μόνο να σου μιλήσω, Freed. Σοκαρίστηκα...! Πως ήξερε το όνομα μου, τι γινόταν εδώ!? Δεν είχα άλλη επιλογή παρα να ακούσω τι είχε να μου πει. Έγνεψα θετικά και τότε με άφησε ελεύθερο.

Χρώματα διαλόγων στις ιστορίες:

Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Sun Dec 27, 2015 11:08 pm

Με το που πήρε τα χέρια του γύρισα πίσω μου να δω ποιος είναι. Ο άντρας αυτός έκανε ένα βήμα προς τα πίσω και έβαλε το μαχαίρι του στην θήκη του. Φορούσε ένα φθαρμένο καφέ μανδύα. Σήκωσε το κεφάλι του προς τα εμένα και έβγαλε την κουκούλα του. Κάτω απο την κουκούλα κρυβόταν ένα πρόσωπο άντρα ο οποίος έδειχνε να είναι κοντά στα 30. Είχε μία ουλή στο δεξί μάτι του. Άπλωσε το χέρι του και τότε είδα τα διάφορα τατουάζ που είχε.

Με λένε Kaze. Είμαι απο τον στρατό τον επαναστατών. Χάρικα για την γνωριμία. Kaze... Το όνομα του άντρα που έπρεπε να συναντήσω στην αποστολή μου. Μετά την φασαρία στο μπαρ δεν είχα χρόνο να τον ψάξω.

Άπλωσα το χέρι μου και του έσφιξα το χέρι. Πως με βρήκες?

Ήταν αρκετά εύκολο όταν έκανες την σκηνή στο μπαρ. Έτυχε να σε δω όταν σε έσερναν στην φυλακή. Με είχαν ενημερώσει πως μπορεί να γίνεις λίγο ταραξίας αλλά δεν περίμενα πως θα τα κατάφερνες τόσο γρήγορα... Χαχαχα! Έλα ακολούθησε με. Σκοτινιάζει οπότε πρέπει να ξεκινήσουμε σε λίγο.

Last edited by Gohan on Mon Dec 28, 2015 2:41 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Mon Dec 28, 2015 1:31 pm

Καθώς προχωρούσαμε μέσα απο τα σοκάκια της πόλης κρύβοντας την παρουσία μας στο σκοτάδι συνεχίσαμε να μιλαμε.

Ποιος σου είπε για εμένα?

Ο Jack. Είναι ένας πολύ καλός μου φίλος, είναι το ίδιο άτομο που με ενημέρωσε για την αποστολή μας. Μου είπε αρκετά πράγματα για εσένα και ότι αμα προκαλέσεις κάποιο πρόβλημα να μην δυστάσω να σε βαρέσω. Χαχαχαχα!

Ο Jack... Θα του δείξω κάποια μέρα...

Τέλος πάντων, φτάσαμε!
Βρισκόμασταν λίγο πιο έξω απο την πόλη. Μία καλύβα ήταν μπροστά στα μάια μου. Πλησιάσαμε την πόρτα και αφού ο Kaze την ξεκλείδωσε μπήκαμε μέσα. Η καλύβα βρισκόταν ακριβώς στην μέση ανάμεσα στο δάσος και στην πόλη αλλά μακριά απο το μονοπάτι όπου ενώνονται τα δύο αυτά μέρη. Ήταν το ιδανικό σημείο για να κρυφτεί κάποιος.

Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Mon Dec 28, 2015 2:41 pm

Μπαίνοντας μέσα κοίταξα τριγύρω την καλύβα. Δεν είχε πολλά πράγματα. Μπορούσες να καταλάβεις οτι πρόσφατα ξεκίνησε να κατοικεί κάποιος. Υπήρχαν δύο κρεβάτια, ένα για τον καθένα μας, το ένα απέναντι απο το άλλο. Στην μέση υπήρχε ένα τραπέζι με 3 καρέκλες γύρω του. Πάνω στο τραπέζι υπήρχε ένας χάρτης του νησιού ο οποίος έδειχνε με λεπτομέρια τα στοιχεία του νησιού. Ο Kaze πλησίασε προς το τραπέζι και ξεκίνησε να μου μιλάει.

Αυτός είναι ο χάρτης του νησιού, όπως μπορείς να δεις. Εδώ είμαστε εμείς είπε και έδειξε με το χέρι του το σημείο. Σε 1 ώρα θα έχει σκοτινιάσει αρκετά οπότε θα μπορέσουμε να κουνηθούμε πιο εύκολα. Θα πάμε και οι δύο στο δάσος και θα ξεκινήσουμε την έρευνα για τις φήμες του εργοστασίου. Δίπλα απο την πόρτα υπάρχει ένας ακόμα μανδύας σιγουρέψου να τον φορέσεις καθώς θα φεύγουμε. Αυτά! Το μόνο που μένει είναι να περιμένουμε να περάσει η ώρα.

Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Mon Dec 28, 2015 5:00 pm

Την επόμενη ώρα την περάσαμε στην καλύβα δίχως να κάνουμε κάτι σημαντικό. Τα τελευταία 5 λεπτα αρχίσαμε να ετοιμαζόμαστε. Αφήσαμε όλα μας τα αντικείμενα όπως σπαθιά, σακίδια κλπ και φορέσαμε μόνο τους μανδύες. Μόλις ήμασταν έτοιμοι φύγαμε. Ο δρόμος απο την καλύβα μέχρι το δάσος διέρκησε 10 λεπτά. Όταν φτάσαμε αποφασίσαμε να χωριστούμε για να διανήσουμε περισσότερο έδαφος. Για να μην τύχει και μας δει κάποιος μετακινούμασταν πάνω στα δέντρα απο κλαδί σε κλαδί. Με ένα μικρό μαχαιράκι σκαλίζαμε έναν σταυρό με το αρχικό του ονόματός μας στην πάνω αριστερή μεριά για να μπορούμε να θυμόμαστε απο ποια μέρη έχουμε περάσει. Μείναμε περίπου 3 ώρες. Το μόνο που είδα ήταν μερικούς ανθρωπούς οι οποίοι δεν έκαναν κάτι περίεργω. Αρκετοί απο αυτούς ήταν εργάτες οι οποίοι επέστρεφαν απο τα ορυχεία. Ακολούθησα όλους τους ανθρώπους πέτυχα αλλα όλοι έβγεναν απο το δάσος και συνέχιζαν στο μονοπάτι για την πόλη. Όταν συναντήθηκα με τον Kaze επιστρέψαμε στην καλύβα και εκεί είπαμε ο ένας στον άλλον τι είδαμε. Δυστηχώς κανένας μας δεν βρήκε τίποτα αλλά δεν θα τα παρατούσαμε.

Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Mon Dec 28, 2015 5:12 pm

Για τις επόμενες 3 μέρες πηγαίναμε στο δάσος τα βράδια. Καταφέραμε να ψάξουμε όλοι την έκταση του δάσους αλλά δεν βρήκαμε τίποτα. Όλοι οι άνθρωποι που περνούσαν απο εκεί ήταν απλή εργάτες που πηγαινοέρχονταν απο τις δουλειές τους. Ψάξαμε αρκετά προσεκτικά σε περίπτωση που υπήρχε κάποια μυστική είσοδος αλλά ήταν μάταιω. Φαινόταν πως οι φήμες ήταν απλά φήμες. Την τέταρτη μέρα επιλέξαμε να σταματήσουμε να ψάχνουμε για το κρυφό εργοστάσιο και να αφωσιοθούμε στο δεύτερο μέρος της αποστολής μας. Το μεσημέρι της ίδιας ημέρας πήγαμε στο μεγάλο εργοστάσιο παραγωγής όπλων. Ανάμεσα στα εργοστάσια υπήρχαν μερικά βουνά τα οποία μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε σαν κάλυψη. Ανεβήκαμε σε ένα που ήταν πιο κοντά στο εργοστάσιο και χρησιμοποιώντας κάτι κιάλια ξεκινήσαμε την παρακολούθηση.

Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Wed Dec 30, 2015 2:29 am

Το πρώτο πράγμα που έπρεπε να κάνουμε ήταν να δούμε διάφορες διαδρομές για να μπορέσουμε να εισχωρήσουμε χωρίς να μας πάρουν είδηση. Μετά απο πολλές ώρες παρακολούθησεις συνειδητοποιήσαμε ότι είναι αδύνατο να μπούμε στο εργοστάσιο χωρίς να μας καταλάβουν οπότε αποφασίσαμε να επιχειρήσουμε να μπουμε το επόμενο βράδυ όπου και δεν θα ήταν κανένας μέσα. Την μέρα το εργοστάσιο ήταν γεμάτο εργάτες οι οποίοι μπαινοβγαίναν συνεχώς διότι μετέφεραν διάφορα πράγματα απο τα άλλα 3 εργοστάσια που βρίσκονταν κοντά. Το επόμενο πρωί ο Kaze ήταν απασχολημένος μέχρι το απόγευμα καθώς έφτιαχνε τα εκρηκτικά τα οποία θα τοποθετούσαμε αύριο αφού εξερευνούσαμε το μέρος. Μόλις σκωτείνιασε πήραμε μαζί μας λίγο χαρτί και ένα μολύβι για να χαρτογραφήσουμε το εσωτερικό του αργοστασίου για να σημαδέψουμε τα μέρη που πρέπει να τοποθετήσουμε τα εκρηκτικά. Φορέσαμε τους μανδύες μας και φύγαμε για το εργοστάσιο.

Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Wed Dec 30, 2015 5:39 pm

Μόλις φτάσαμε κρυβόμασταν και πάλι σε ένα βουνό. Πριν ξεκινήσουμε για να μπούμε μέσα έπρεπε να σιγουρεφτούμε πως όλοι οι εργάτες είχαν φύγει και το εργοστάσιο ήταν κλειστό. Αφού σιγουρεφτήκαμε πως δεν υπήρχε κανένας σηκωθήκαμε απο την θέση μας και ξεκινήσαμε. Καθώς κατεβαίναμε απο το βουνό είδαμε ξαφνικά ένα μικρό φως να πλησιάζει το εργοστάσιο. Σταματήσαμε αμέσως και με τα κυάλια μας εξετάσαμε το περίεργο αυτό φαινομενο. Απο το μέρος όπου βρισκόμασταν μπορούσαμε να διακρείνουμε ένα γκρουπ ανθρώπων που κρατούσαν μερικά φανάρια για να βλέπουν στο σκοτάδι. Ήταν περίεργο. Κανένας δεν πήγαινε στο εργοστάσιο αφού έκλεινε. Ποιοι ακριβώς ήταν αυτοί και τι ήθελαν τέτοια ώρα εδώ. Το επόμενο λεπτό περασε με εμένα και τον Kaze να συζητάμε για τον αν θα έπρεπε να συνεχίσουμε σήμερα την αποστολή η όχι. Τελικά αποφασίσαμε να συνεχίσουμε. Έτσι λοιπόν μείναμε στην θέση που ήμασταν για να περιμένουμε να φύγουν οι άνθρωποι αυτοί απο το εργοστάσιο καθώς είχαν πλέον μπει μέσα.

Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Wed Dec 30, 2015 8:15 pm

Είχαν περάσει 3 ώρες και κανένα ίχνος απο τους άνδρες. Ήταν λες και είχαν εξαφανιστεί απο την στιγμή που μπήκαν μέσα. Τελικά αποφασίσαμε με τον Kaze να φύγουμε και να δοκιμάσουμε ξανά αύριο καθώς δεν έπρεπε να μας καταλάβει κανένας τι θέλαμε να κάνουμε. Έτσι λοιπόν φύγαμε και ήρθαμε ξανά την επόμενη μέρα. Το ίδιο σενάριο ακριβώς έγινε ξανά. Πάλι ένα γκρουπ ανθρώπων μπήκε στο εργοστάσιο και όσο και να περιμέναμε δεν έβγαιναν. Για τις επόμενες 3 μέρες απλά ερχόμασταν για να δούμε αν το ίδιο γκρουπ ανθρώπων έμπαινε στο εργοστάσιο, μόνο που την 3η ημέρα έγινε κάτι διαφορετικό. Την ώρα που το ένα γκρουπ έμπαινε ένα άλλο έβγαινε. Ήταν η πρώτη φορά που είδαμε κάποιους να βγαίνουν αλλα πότε μπηκαν? Το μόνο που μπορούσαμε να σκεφτούμε ήταν πως ήταν ήδη μέσα στο εργοστάσιο. Δεν γνωρίζαμε τι συνέβαινε αλλα ήταν καιρός να μάθουμε.

Back to top Go down
View user profile
Ezeriah
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   Sat Jan 02, 2016 1:43 pm

Σηκωθήκαμε απο την θέση μας και αρχίσαμε να κατεβαίνουμε απο το βουνό. Μετά απο μερικά λεπτά φτάσαμε μπροστά στο εργοστάσιο. Το σχέδιο μας αρχικά ήταν να μπέναμε απο την πόρτα αλλά πλέον ξέρουμε πως βρίσκοντε άνθρωποι μέσα οι οποίοι θα μας καταλάβαιναν όταν μπαίναμε. Έτσι λοιπόν δέσαμε ένα σχοινή σε ένα γάτζο και το ρίξαμε σε ένα παράθυρο το οποίο βρισκόταν 20 μέτρα ψηλά. Σκαρφαλωσαμε και μπήκαμε μέσα. Το παράθυρο στο οποίο ανεβήκαμε οδηγούσε σε ένα δωμάτιο. Ανοίξαμε την πόρτα και είδαμε το εσωτερικό του εργοστασίου. Εκπλαγήκαμε και οι 2 όταν είδαμε πως δεν υπήρχε κανένας. Μήπως μας είχαν καταλάβει? Που μπορεί να βρίσκοντε τα άτομα που μπήκαν πριν απο λίγο? Αποφασίσαμε να χωριστούμε αλλά θα έπρεπε να ήμασταν πολύ προσεκτικοί. Δεν ξέραμε τι μπορεί να βρούμε.

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   

Back to top Go down

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Weeping Shadows comes for a friend
» Post-Traumatic Stress Disorder (PTSD):
» Official GtR Role Play OC Claims
» Inside Out Comes With His Herd! [ Only the people who picked from Camber Herd! ]
» The Royal Oak Bed and Breakfast **Menu and Rules**