Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeFri Dec 25, 2015 5:43 pm




Βρισκόμουν σε μία σχετικά μεγάλη έρημο. Ο ιδρώτας γλυστρούσε πάνω στο δέρμα και στο τέλος της διαδρομής έπεφτε στο έδαφος σχηματίζοντας μία μικρή γραμμή απο πίσω μου καθώς προχωρούσα, η οποία εξατμιζόταν μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα. Ο ήλιος ήταν ακριβώς πάνω απο το κεφάλι μου με αποτέλεσμα να ζαλίζομε κάνοντας το περπάτημα ακόμα πιο δύσκολο. Είχα αφαιρέση όλα μου τα ρούχα απο την μέση και πάνω. Τα έβαλα όλα μαζί κάνοντας ένα στρόγγυλο πάκο με αυτά και τα έβαλα στο κεφάλι μου για να με προστατεύει οσο το δυνατόν περισσότερο απο τον ήλιο. Όσο προχωρούσα βαθύτερα στην έρημο ορυχεία μετάλλων άρχισαν να προβάλλονται. Τα περισσότερα ήταν άδεια και εγκαταλελειμένα καθώς τα είχαν "στερέψει" αλλά υπήρχαν ακόμα αρκετά ώστε η μεγάλη παραγωγή του νησιού να συνεχιστεί για δεκαετίες. Μερικές ώρες μετά έφτασα στο τέλος της ερήμου το οποίο σήμανε την αρχή ενός δάσους. Το δάσος βρισκόταν στο κέντρο του νησιού το οποίο πρέπει να περάσεις για να πας στην δυτική πλευρά.  Αυτό ήταν ο βασικός στόχος της αποστολής μου...


Last edited by Ezeriah on Sat Jan 02, 2016 5:33 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSat Dec 26, 2015 12:46 pm

Μπαίνοντας το τοπίο άλλαζε ραγδαία σαν να ήταν δύο διαφορετική κόσμοι. Τα φύλλα των δέντρων "τραγουδούσαν" με την βοήθεια του αέρα ο οποίος τα κουνούσε. Το δάσος ήταν πυκνό αλλά οι άνθρωποι του νησιού είχαν δημιουργήσει ένα μονοπάτι το οποίο οδηγούσε στο τέλος. Ο δρόμος διέρκησε 30 λεπτά περίπου. Καθώς έφτανα στο τέλος το οξυγόνο γύρω μου άρχισε να θυμίζει δηλητήριο. Βγήκα απο το δάσος και συνέχισα να περπατάω στο μονοπάτι. Λίγο πιο κάτω είδα τι προκαλούσε αυτήν την ασφυκτική ατμόσφαιρα. Τα εργοστάσια τα οποία βρίσκονταν μερικά χιλιόμετρα μακριά μόλυναν τον αέρα με τα καυσαέρια που έβγαζαν ένα όμως ήταν αυτό που με ενδιέφερε. Υπήρχαν 3 μικρά εργοστάσια με απόσταση 150 μέτρα το ένα με το άλλο τα οποία σχημάτιζαν τρίγωνω με τον τρόπο που ήταν τοποθέτημενα. Στο κέντρο του τριγώνου αυτού υπήρχε ένα μεγαλύτερο εργοστάσιο, τουλάχιστον 2 φορές μεγαλύτερο, το οποίο ήταν υπεύθυνο για την μεγαλύτερη παραγωγή των όπλων.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSat Dec 26, 2015 1:39 pm

Μετά απο 15 λεπτά περπάτημα είχα φτάσει στην πόλη Colt. Αμέσως καταλαβαίνεις γιατί το νησί είναι διάσημο σε όλες της θάλασσες. Όπου κι αν κοιτάξεις υπάρχει κάτι μεταλικό. Όλα τα σπίτια είναι φτιαγμένα απο ξύλο αλλά μερικά απο αυτά έχουν μεταλικά θεμέλια. Αρκετές πόρτες είναι μεταλικές για να εμποδίζουν τους κλέφτες απο το να σπάνε την πόρτα. Συνέχισα το περπάτημα μέχρι που έφτασα στο κέντρο. Εκεί υπήρχε και ο περισσότερος κόσμος. Μπορούσες να ακούσεις τον θόρυβο που κάνει ένα μεγάλο πλήθος ανθρώπων όταν μιλάει. 4 μεγάλα κτήρια ήταν τοποθετημένα το ένα απέναντι απο το άλλο. Το δημαρχείο της πολής μαζί με το κτήριο των σερίφιδων βρισκόταν στη δεξιά μεριά το ένα δίπλα στο άλλο ενώ οι φυλακές και το Saloon ήταν απο την αριστερή πλευρά. O περισσότερος κόσμος ήταν έξω απο το Saloon. Έβλεπες άντρες μεθυσμένους να προσπαθούν να περπατήσουν κατα την έξοδο τους ενώ άλλοι ξάπλωναν στο πάτωμα με την πλάτη τους στον τοίχο και έριχναν τον καθημερινό τους ύπνο μετά απο ένα μεθύση. Δεν ήξερα πολλά για αυτό το μέρος αλλά το πρώτο πράγμα που έπρεπε να κάνω ήταν να βρω ένα άτομο με το όνομα Kaze και ήμουν σίγουρος πως το μέρος στο οποίο θα τον έβρισκα ήταν το Saloon.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSat Dec 26, 2015 1:53 pm

Όσο πλησίαζα την πόρτα η παρουσία του αλκοόλ γινόταν όλο και πιο αισθητή. Η μυρωδιά γινόταν τόσο έντωνη που σε έκανε να νομίζεις πως κρατάς ένα ποτήρι με ρούμι μπροστά στη μύτη σου. Οι φωνές των ανθρώπων απο μέσα ακούγονταν όλο και πιο δυνατά και μπορούσες να ακούσεις πλέον τις βρισιές τους. Έφτασα στην ξύλινη πόρτα και την άνοιξα. Κάνοντας το πρώτο βήμα μέσα ένα μεγάλο κύμα μυρωδιάς με χτύπησε στο πρόσωπο. Έμοιαζε σαν ένα κύμα νερού 5 μέτρων με χτύπησε. Το αλκοόλ σε συνδυασμό με το τσιγάρο έκαναν έναν τρομακτικά βρωμερό συνδυασμό ο οποίος μπορούσε να σε κάνει να λιποθυμήσεις. Η πόρτα στο άνοιγμα της έβγαλε τον κλασσικό της ήχο όταν τρίζει. Στο άκουσμα του ήχου η αίθουσα σώπασε για μερικά δευτερόλεπτα και όλα τα βλέμματα έπεσαν πάνω μου. Ένιωσα αμέσως τον εκφοβισμό που προσπαθούσαν να μου μεταφέρουν αλλά ήμουν συνηθισμένος καθώς τα τελευταία 7 χρόνια τα περνούσα κάθε μέρα τουλάχιστον μέσα σε ένα τέτοιου είδος μπαρ. Αγνόησα τα βλέμματα που ήταν στραμένα πάνω μου και προχώρησα προς το μπαρ. Με το που ξεκίνησα να περπατάω προς την θέση μου ο θόρυβος στην αίθουσα επανήλθε και η εκφοβιστική αύρα εξαφανίστηκε σαν να μην υπήρχε.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSat Dec 26, 2015 2:04 pm

Μία γυναίκα, αρκετά νέα θα έλεγα, ήταν απο την μέσα μεριά του μπαρ. Ήταν εμφανές πως αυτή ήταν η ωραία καλλονή που δούλευε σαν σερβιτόρα για να βγάλει το ψωμί της. Ήταν καταραμένη να ανέχετε τα καθημερινά καμάκια του κάθε άντρα εδω μέσα οι οποίοι είχαν να νιώσουν το δέρμα γυναίκας για χρόνια. Μόλις έφτασα στο μπαρ έκατσα στην καρέκλα μου και μερικά λεπτά με πλησίασε η κοπέλα για να μου πάρει την παραγγελία.

Γεια σου! Είμαι η Susu καλως ήρθες στο Saloon.

Γεια σου Susu, θα ήθελα να μου βάλεις το καλύτερο ρούμι που έχεις.

Έρχαιτε αμέσως! Η γλυκιά φωνή της ζέσταινε τα αυτιά μου. Καθόλου περίεργω καθώς στα περισσότερα μπαρ υπήρχαν τέτοιου είδος κοπέλες η οποίες σε προκαλλούν να χαλάσεις όλα σου τα λεφτά. Δευτερόλεπτα μετά επέστρεψε με το ποτήρι μου γεμάτο ρούμι. Το κεφάλι της πλησίασε κοντά στο πρόσωπο μου και μου είπε κλείνωντας το ένα της το μάτι. Ορίστε αστέρι μου! Έπιασα το ποτήρι και ήπια μια γουλιά ενώ με τα μάτια μου κοιτούσα προς το μέρος της Susu. Περιτριγυρισμένη απο άντρες οι οποίοι της την έπεφταν, αυτή γέμιζε το ταμείο του μαγαζιού με λεφτά.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSat Dec 26, 2015 5:23 pm

Εκεί που άραζα στην θέση μου και έπινα το ρούμι μου ξαφνικά ακούστηκε ο ήχος της πόρτας που ανοίγει. Ένα 15χρονο παιδί μπήκε μέσα στο μπαρ. Γέλια ακούστηκαν έξω απο την πόρτα και 3 άντρες μπήκαν μέσα.

Χαχαχαχα δες που τελικά ο μικρός έχει κότσια!Χαχαχα!


Θ-Θ-Θα σ-σας δε-δείξω εγώ...! Ο εκφοβισμός απο τα βλέμματα όλων είχαν επηρεάση το παιδί, ήταν εμφανές πως φοβόταν. Είχε πάντως τον θαυμασμό μου που δεν είχε λιποθυμήσει απο την μυρωδιά του καπνού και του ποτού. Είμαι- Ο μικρός πήγε να πει κάτι αλλά τότε έπεσε αναίσθητος... [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows 2118391450 Βιάστηκα να μιλήσω... σκέφτηκα. Δευτερόλεπτα μετά ήρθε στις αισθήσεις του και το μόνο που έβλεπε και άκουγε ήταν οι άνδρες απο πίσω του να έχουν πέσει κάτω απο τα γέλια.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! Λιποθύμησε μόνο απο την μυρωδιά του μαγαζιού! Απίστυευτο χαχαχαχα! Δεν άντεχα να βλέπω να πειράζον τον μικρό αλλά δεν μπορούσα να κάνω και κάτι... Εξάλλου, αυτός είναι ένας τρόπος να κάνεις ένα μικρό αγόρι άντρα.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSat Dec 26, 2015 7:42 pm

Ένας άντρας απο το πλήθος σηκώθηκε απο την καρέκλα του και πλησίασε το παιδί. Ο άντρας αυτός ήταν ψηλός, περίπου 1,85, και όμορφος. Καθώς περπατούσε προς το μέρος του μερικές απο τις γυναίκες που ήταν μέσα στο μπαρ άρχιζαν να τσιρίζουν απο ενθουσιασμό. Όλες αυτές οι γυναίκες κάθονταν στο τραπέζι απο το οποίο σηκώθηκε αυτός ο άντρας. Μόλις έφτασε μπροστά στο παιδί έβγαλε με το χέρι του το όπλο του απο την θήκη και άρχισε να το κουνάει καθώς μιλούσε.

Ει μικρέ το μέρος αυτό δεν είναι για είδους άτομα όπως εσύ. Φύγε καλύτερα πριν χτυπήσεις. Λέγοντας τα λόγια αυτά το όπλο του πλέον ήταν σημαδεμένο προς το κεφάλι του παιδιού. Δεν θα καθόμουν να έβλεπα την συνέχεια άπραγος. Ήπια την τελευταία γουλιά απο το ρούμι μου και μόλις άφησα κάτω το ποτήρι και έτρεξα προς το μέρος του. Άπλωσα το χέρι μου και έσμπρωξα το χέρι του άντρα που κρατούσε το όπλο προς τα δεξιά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να πατήσει την σκανδάλη και το όπλο να εκπυρσοκροτησει.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSun Dec 27, 2015 4:43 pm

Στο άκουσμα του ήχου όλος ο θόρυβος μέσα στο μπαρ σταμάτησε. Το παιδί έπεσε προς τα πίσω. Όλοι νόμιζαν πως ήταν νεκρό αλλά ευτυχώς η σφαίρα πέρασε ξυστά απο το μάγουλο του και έκαψε μόνο το δέρμα.

Τι νομίζεις οτι κάνεις!?

Αναρωτιέμαι το ίδιο ακριβώς πράγμα για εσένα. Παραλίγο να σκότωνες ένα αθώο παιδί απλά για να παίξεις!?

Ξέρεις ποιος είμαι!? Τράβηξε το χέρι του στο οποίο κρατούσε το όπλο και το γύρισε προς τα πίσω και πυροβόλησε 3 φορές. Οι σφαίρες χτύπησαν 3 μπουκάλια ρούμι τα οποία ήταν τοποθετημένα στον τοίχο ακριβώς πάνω απο το κεφάλι της Susu. Είμαι ο σερίφης Wyat Earp! Είμαι ο καλύτερος σκοπευτής στην πόλη! Νομίζεις πως θα χτυπούσα 1 παιδί!?

Αν δεν σε εμπόδιζα-

Αν δεν με εμπόδιζες τότε το όπλο μου δεν θα εκπυρσοκροτούσε. Τελειώνοντας την πρόταση του με χτύπησε με το όπλο στο κεφάλι. Με έπιασε απροετήμαστο με αποτέλεσμα να μην μπορέσω να αντιδράσω στο χτύπημα και να με ρίξει αναίσθητο.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSun Dec 27, 2015 9:44 pm

Άνοιξα τα μάτια μου σιγά σιγά και το πρώτο πράγμα που είδα ήταν το ταβάνι. Ένιωθα ένα πόνο στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου και αναρωτιόμουν τον λόγο. Ξεφύσσηξα δυνατά καθώς ο πόνος ήταν δυνατός και ένιωθα το δωμάτιο να γυρίζει. Όσο προσπαθούσα να ηρεμίσω σκεφτόμουν το που μπορεί να είμαι. Θυμήθηκα οτι τελευταία φορά ήμουν σε ένα μπαρ και έσωσα τη ζωή ενός παιδιού και μετά έφαγα ενα δυνατό χτύπημα και λιποθύμησα. Ωστε αυτό έγινε... αναφώνησα καθώς σηκωνόμουν αργά απο το πάτωμα. Όταν στάθηκα όρθιος κοίταξα γύρω μου και είδα πως βρισκόμουν σε ένα κελί καθώς μπορούσα να δω τα σίδερα μπροστά μου. Περιπλανιόμουν αρκετή ώρα μέχρι να έρθει κάποιος. Μετά απο δύο ώρες άκουσα βήματα να έρχονται προς το μέρος μου. Την πόρτα του κελιού μου πλησίασε ένας μεσήλικας με μουστάκι. Φορούσε ένα καπέλο το οποίο έγραφε "Σερίφης" πάνω του. Στο στώμα του είχε ένα τσιγάρο το οποίο είχε μόλις ανάψει. Ακούμπησε το χέρι του στα κλειδιά που είχε να κρέμοντε απο την ζώνη του και ξεκλείδωσε την πόρτα.

Είναι η τυχερή σου μέρα. Φαίνεται πως κάποιος πλήρωσε το χρηματικό ποσό για την ελευθερία σου. Είσαι ελεύθερος να φύγεις. Την ώρα που πήγα να βγω απο το κελί εμφανίστηκε ο Wyat έξαλλος.
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitimeSun Dec 27, 2015 9:57 pm

Virgil! Τι νομίζεις οτι κάνεις!? Για ποιο λόγο αφήνεις αυτόν τον ταραξία ελεύθερο?

Ηρέμησε Wyat. Κάποιος πλήρωσε για την ελευθερία του.

Ποιος το έκανε αυτό!?

Δεν γνωρίζω. Ήμουν στο γραφείο μου και για 1 δευτερόλεπτο κοίταξα απο το παράθυρο όταν γύρισα πάνω στο γραφείο μου υπήρχε ένα γράμμα με λεφτά μέσα και έλεγε να ελευθερώσω τον νεαρό. Εξάλλου έμαθα απο την Susu πως δεν έκανε κάτι αυτός. Εσύ ήσουν πάλι που πήγες και προκάλεσες μπελάδες σε ένα παιδί! Νεαρέ πέρνα απο το γραφείο μου για να σου δώσω όλα τα υπάρχοντα σου.
Στο δρόμο για το γραφείο του Virgil ο Wyat με κοιτούσε νευριασμένος χωρίς να πει κάτι. Τον αγνόησα τελείως και συνέχισα να περπατάω. Πείρα τα πράγματα μου απο τον Virgil και έφυγα απο το κτήριο. Κοίταξα τον ουρανό και είδα πως είχε περάσει αρκετή ώρα αφού είχε σχεδόν νυχτώσει έτσι λοιπόν ξεκίνησα να ψάχνω για ένα πανδοχείο.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows   [Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή]Playing In The Shadows
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Darkness & shadows [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!
» τελος -αποστολή ] μια περίεργη αποστολή
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Colt Town-
Jump to: