Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeThu Dec 24, 2015 2:16 am

Οι ήρωες μας βρίσκονται στα ανοικτά του Lyneel. Η ιστορία που πρόκειται να εξελιχθεί μπροστά σας είναι μια επική ιστορία που θα λάβει μέρος στο πάνω νησί..!
Μέρος φυσικά θα λάβει ο ένας και μοναδικός Kenshin, o Isnogood, o Scar, η Rangiku καθώς και ο Faust, o Walter αλλά και ο Rin. Προς το παρόν οι ήρωες μας πλησιάζουν στο Lyneel δίχως να ξέρουν τα σχέδια του Daigin για αυτούς! Δεν γνωρίζουν καν ότι έχουν πάρει κάποια επικύρηξη πάνω στο κεφάλι τους ή το γεγονός πως δεν είναι πλέον κυνηγοί κεφαλών αλλά κυνηγημένοι πειρατές.
Η ιστορία δεν θα έχει σενάριο ιδιαίτερα... Ότι είναι να γίνει θα γίνει.
Το θα γίνει στην συνέχεια μόνο αυτός ο παίκτης-αντμιν ξέρει..  Από την άλλη μπορεί να μην ξέρει ούτε και αυτός..


Last edited by Roni on Sun Jan 03, 2016 4:45 pm; edited 5 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeMon Dec 28, 2015 9:30 pm

Οι δύο άντρες έφταναν στις ακτές του νησιού όταν είδαν έναν άντρα να ξεπροβαλει δίπλα στον φαρο. Ήταν ψηλός, γεροδεμένος και φαινόταν πολύ ικανός για μάχες. Τα μαλλιά του μαύρα και πεταχτα. Σαν καρφιά που έβγαιναν από το κρανίο του. Σήκωσε το χέρι μου και ακουμπησε τον φαρο. Ο Faust κατάλαβε αμέσως πως κάτι θα έκανε. Μια τεράστια έκρηξη ακολούθησε και ο φάρος έπεσε σε θρυψαλα στο έδαφος σηκωνοντας σκόνη και ένα σχετικά μεγάλο κύμα προς τα μέσα. Το πλοίο των δύο αντρών ταρακουνηθηκε αλλά μερικά λεπτά αργότερα ηρέμησε και επέστρεψε στα κανονικά του.
O Walter κοιτούσε τον νεαρό άντρα που γελουσε δυνατά με το κατόρθωμα του. Τόσο αυτός όσο και ο Faust ήξεραν πως είχαν να κάνουν με έναν χρήστη φρούτου...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeTue Dec 29, 2015 4:24 pm

Ο Walter κατάλαβε αμέσως με ποιον είχαν να κάνουν. Ο λόγος επρόκειτο για τον φημισμένο πειρατή Kenshin, ο οποίος κατά τα λεγόμενα του κόσμου ήταν χαμένος κάπου στην μεγάλη γραμμή. Ωστόσο προς έκπληξη των δύο αντρών βρέθηκε στην north blue για καποιον περίεργο λόγο.
Ο ένας κοίταξε τον άλλο αλλά κανένας δεν χρειάστηκε να βγάλει αχνα. Ήξεραν και οι δύο ποιος ήταν ο άντρας αυτός και ένα κρύο ρίγος τους διαπερνουσε κάθε μέτρο που τον πλησίαζαν. Ο άντρας αυτός είχε αποκτήσει μια φήμη πέρα από την κάθε τους φαντασία. Είχε σκοτώσει έναν αμέτρητο αριθμό απο μαρίν. Και είχε κάνει κάθε είδους παγαπωντιά.
Ο Walter ετοιμάστηκε να υψώσει ένα από τα φράγματα του αλλά ο Faust τον σταμάτησε λεγοντας πως δεν είναι ανάγκη. Αν ο άντρας εκείνος τους ήθελε νεκρούς θα το είχε ήδη κάνει.


Last edited by Roni on Sun Jan 03, 2016 4:44 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 3:45 pm

Το πλοίο τους σταμάτησε απότομα μπροστά στον άντρα (γιατί έτσι το θέλω εγώ που γράφω την ιστορία βασικά).
Εκείνος συνέχισε να γελάει.
Τι μπορεί να κάνει κάποιος σαν και του λόγου σου στις αρχικές θάλασσες;
Ζεχαχαχα, δεν έχω λόγο να στο πω αυτό μικρό νιάνιαρο... Απάντησε ο θηριώδης πειρατής. Ωστόσο μια φωνή ακούστηκε και τους διέκοψε.
Kenshin... Τς, τς. Σου είπα να είσαι καλός με τους νέους μου χαρακτήρες. Θα ζούνε για λίγο καιρό οπότε φέρσου καλά. Με αυτόν τον όρο σε εμφάνισα στην ιστορία αυτή..
(Προφανώς και το έχετε καταλάβει, αλλά η φωνή αυτή θα είναι η δικιά μου φωνή.)
Οι οι... Τι θέλεις πάλι εσύ;
Θέλω να είσαι φρόνιμος. Αυτό θέλω. Τώρα μίλα στους νέους μας φίλους!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 3:55 pm

Πφφ... Καλά... Ότι πεις. Αλλά μόνο για μερικά ποστ. Είμαι ένα Npc πλέον.. Δεν μπορείς να με πηγαίνεις όπου θέλεις.. Ακόμα και αν ήμουν παίκτης σου. Πλέον είμαι ένα NPC και ανήκω στους αντμιν.
Είμαι αντμιν ξέρεις... Οπότε και πάλι μου ανήκεις. Αλλά ναι. Για πέντε ποστ ακόμα. Μετά θα την κλείσω την ιστορία. Μονή θα είναι οπότε, μπορείς να ηρεμήσεις τώρα.
Οκ... Είμαι στις αρχικές θάλασσες λοιπόν γιατί ο πρώην κάτοχος μου με ήθελε για αυτή την ιστόρια γιατί δεν έχει τι να γράψει. Αλλά μετά θα εξαφανιστώ και θα είστε σε μια διπλή που θα γνωρίσετε έναν άλλον άντρα που θα μπει στο πλήρωμα σας και θα σας σκοτώσει. Ωστόσο δεν έχει καμία σημασία που το λέω γιατί θα σας κάνει να τα ξεχάσετε όλα λίγο πριν τελειώσει η ιστορία οπότε η επόμενη θα είναι κανονική..
Τι εννοείς θα μας σκοτώσει; Δεν υπάρχει άντρας που να μπορεί να με σκοτώσει. Με λένε Faust και...
Και είσαι ο πιο δυνατός.. Ξέρω ξέρω. Επίσης είσαι και μουσικός. Ήμουν εκεί που ήσουν μικρέ. Και με έκανε βοσκό αυτός ο τύπος σε μια ιστορία. Με έκανε να τραγουδάω Θώδη...
Καλά αυτό ήταν κάτι απλό... Κάτι χαζό.. Δεν είναι ανάγκη τώρα να...
Roni. Είχα 370.000.000 στο κεφάλι μου. Και με έβαλες να τραγουδάω Θώδη. Δεν είναι κάτι απλό μαν...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 4:02 pm

Τς.. Καλά. Ότι πεις. Αν και ειλικρινά... Δεν έγινε και κάτι... Και πάλι φάγαμε τον Enel μετά από λίγο καιρό... Θυμάσαι τι ωραία που περάσαμε εκεί πάνω;
Ότι να ναι... Ναι Roni, όλα ήταν ρόδινα. Λοιπόν, ησυχία τώρα. Άκου Faust, πρέπει να ξέρεις πως ο τύπος είναι psycho. Είναι πιο πολύ από εμάς. Γιατί νομίζεις πως σε έκανε έτσι σαν χαρακτήρα; Κάνει ότι να ναι... Πάει στο Spam και μιλάει με τον εαυτό του... Βάζει και εμάς να μιλάμε μερικές φορές...
Αυτό... Το έχω νιώσει... Μερικές φορές... Απλά εμφανίστηκα. Sad
Και εγώ... Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  4252452532
Ηρεμία παίδες... Θα περάσει, θα πεθάνετε και θα ηρεμήσετε... Πιστέψτε με.. Είμαι NPC πλέον, και με ενόχλησε μετά από πολύ καιρό. Όλα καλά θα πάνε! Τώρα... Για βγείτε στην στεριά γιατί κάπου τώρα θα εμφανίσει ένα μίνιον μπος για να πολεμήσει ο Faust.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 4:09 pm

O θρυλικός πειρατής είχε δίκιο για μια ακόμη φορά. Στο λιμάνι εμφανίστηκε ένας αρκετά γεροδεμένος άντρας που δεν είχε ιδέα τι έκανε εκεί αλλά ήταν πολύ νευριασμένος και ήθελε απλά να κάνει μια μάχη με κάποιον. Οποιονδήποτε που να είχε στατιστικά.
Ο Faust τον είδε να έρχετε προς το μέρος τους. Δεν πρόλαβε να αντιδράσει καθώς ο άντρας πέταξε το τσεκούρι του προς αυτούς. Το σταμάτησε μερικά χιλιοστά από το προσωπο του και το έκανε να πετάξει προς την αντίθετη κατεύθυνση.
Ο άντρας το απέφυγε και επιτέθηκε με τις γροθιές του. Ωστόσο ο νεαρός ήταν αρκετά ευκίνητος για να τον αποφύγει και να επιτεθεί με το κατάνα του. Η μάχη τελείωσε σε δευτερόλεπτα γιατί δεν έχει καμία σημασία αφού ήταν πολύ πιο δυνατός ο Faust.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 4:16 pm

To σώμα του άντρα έπεσε νεκρό στο έδαφος. Ο Kenshin τον κοίταξε για λίγο και ύστερα γέλασε, ο νεαρός άντρας με τα λευκά μαλλιά ήταν όντως αρκετά δυνατός.
Τι;
Τίποτα... Απλά σε έχει κάνει καλό ο Roni. Δεν στο είχα όταν σε πρωτοείδα... Συνήθως δεν έχει τόσους μικροκαμμωμένους χαρακτήρες... Είσαι σαν μυγόφτιμα αλλά οκ.. Μπορείς να σηκώνεις το κατάνα μου οπότε δεν έχεις κάποιο θέμα!
Το κατάνα σου;
Ναι... Το κατάνα αυτό το είχα εγώ παλιά... Αλλά όταν με άφησε ο Roni αποφάσισε μέσω ιστοριών να το βρει ο Faust και να συνεχίσει την ιστορία μου ως ο μουσικός του θανάτου... Αλλα τώρα φαίνεται θα το πάρει ο νέος τύπος..!
Πφ... Προσωπικά δεν με πειράζει... Μου αρέσει να χρησιμοποιώ το φρούτο μου άλλωστε.. Αποκρίθηκε βαριεστημένα ο νεαρός.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 4:31 pm

Λοιπόν. Λυπάμαι που σας το χαλάω αλλά ήρθε η ώρα να εξαφανιστείς Kenshin. Έμεινα άλλο ένα ποστ που θα είναι η εισαγωγή για την κανονική ιστορία και πρέπει να τους κάνω να ξεχάσουν όλα όσα τους είπες για τα σχέδια μου. Ακούστηκε και πάλι η φωνή του Roni και ο Kenshin δίχως να προλαβει να πει κάτι, εξαφανίστηκε σαν καπνός από τα μάτια των δυο αντρών που έμειναν έκθαμβοι να κοιτάνε το κενό.
Και τώρα τι; Είπε τελικά ο Walter.
Τώρα... Δεν θα θυμάστε τίποτα από όλα όσα έγιναν. Θα πάρουμε ελάχιστα μπέλι από αυτή την ιστορία οπότε δεν υπάρχει λόγος να το κουράσουμε και τόσο. Θα ξεκινήσει μια νέα ιστορία πιο μετά που θα μπει ένα ακόμα μέλος στο πλήρωμα. Από εκεί και πέρα. Το μόνο που έχω να πω είναι: Χάρηκα πραγματικά που ήσασταν μίνιον μου. Και βασικός... Για εσένα το λέω Faust. Θα πεθάνεις δυστυχώς γιατί ετσι λένε τα σχέδια μου. Οπότε υπομονή και καλά να περάσεις ως ανάμνηση...
Πφ... Ξέρεις καλά πως θα είσαι για πάντα πειρατής. Κάποια στιγμή θα γίνεις και πάλι κίτρινος... Ότι και να λες.. Όσο νομοταγής και να το παίξεις.
Έχεις δίκιο φίλε μου... Δυστυχώς έχεις δίκιο! Είπε ο Roni και οι δυο άντρες έχασαν την γη κάτω από τα πόδια τους.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 4:41 pm

Ο Faust σηκώθηκε και κοίταξε γύρω του, το κεφάλι του πονούσε αφόρρητα. Μάλλον από την μάχη που είχε με τον άλλον άντρα. Ο Walter ήταν πεσμένος μερικά μέτρα πιο πέρα, αίμα έτρεχε από την πλάτη του. Είχε ένα βαθύ κόψιμο και φαινόταν να χρειάζεται βοήθεια από κάποιον ειδικό.
Τς... Πως τα κατάφερες και έγινες έτσι εσύ; Μου αρέσει που υποτίθεται πως έχει και την απόλυτη άμυνα με το φρούτο σου...
Δεν... Δεν ξέρω.. Δεν μπορώ να κουνηθώ πάντως.
Οι... Κοίτα να μην πεθάνεις... Έχουμε μια μάχη με τον Daigin... Και σίγουρα αυτό το καθικι θα έχει κάνει κάποια κίνηση εναντίων μας.. Δεν μου αρέσει καθόλου η τόση ησυχία μετά την συνάντηση με τους Μαρίν έξω από το Zanakand. Πρέπει να βρούμε έναν γιατρό. Απάντησε ο Faust και σήκωσε τον σύντροφο του στους ώμους του για να τον μεταφέρει στην πόλη και να βρει βοήθεια.

Συνέχεια στο Β' Μέρος.
Back to top Go down
Sponsored content





Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  Empty
PostSubject: Re: Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)    Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)  I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Yeah it's an (epic) story.... [Kenshin involved] (Τέλος)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Kenshin vs Shura (Epic Battle)
» [Τέλος-Παρελθόν]13 Years Back!..Vladimir's <<Death>> [Brotherhood-Story] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Rin vs Boss (Epic Battle)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: