Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeSun Dec 27, 2015 12:05 am

-Περιπέτειες στην θάλασσα ,ναι μεν τρομαχτικό αλλά όπως και να έχει είναι αξέχαστες εμπειρίες .Σε μερικά σημεία ,λίγο πριν την μεγάλη γραμμή,έχει περίεργα καιρικά φαινόμενα .Είναι με λίγα λόγια το καλωσόρισμα σε άλλο σημείο της θάλασσας και είναι λίγο άγρια .Έχει και θαλάσσια τέρατα μεγάλου μεγέθους που μπορεί να ξεπεράσουν το μέγεθος ενος πλοίου .Τρομαχτικό ,αλλα φοβερό θέαμα!Αν δεν έχουμε τον κατάλληλο εξοπλισμό είμαστε χαμένοι ,σε περίπτωση που μας αντιληφθούν.Σε συνδιασμό με τον καιρό ,δεν το κάνει ευκολότερο ,όπως καταλαβαίνεις.
Σοβαρά;Θα είναι συναρπαστικά !Μπορεί να σε πιάνει η ψυχή σου ,αλλά αποκτάς μια άλλη εικόνα για την ζωή!
Γουαου!Μπαίνοντας σε σκέψεις ! Είναι απίθανα διασκεδαστικά ! Τόσα πράγματα που θα ανακαλύψω και δεν έχω καν φανταστεί !Αλλά δεν φοβάμαι καθόλου ,με ασταμάτητη εκπαίδευση και κουράγιο όλα αντιμετωπίζονται !θαρρώ για να είναι μάρτυς όλων των στιγμών αυτών ,θα είναι σε θέση να κερδίσει τέτοια πλάσματα.Σαν ταξιδεύοντας στην φαντασία μου ,σε έναν κόσμο που συνηθίζω να πηγαίνω ,ένα καταφύγιο που δημιουργώ ,ένα όνειρο συνέχεια σχεδιάζω και ζωντανεύω .Ο πατέρας μιλούσε αλλά δεν τον άκουγα ,καμία σημασία ,είχα χαθεί στην δική μου θάλασσα με πλάσματα ανήκουστα και φανταστικά ,εδίνα την δική μου μάχη αυτή την φορά
Back to top Go down
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeWed Dec 30, 2015 12:56 am

Ενώ μιλούσε ο πατέρας ,εγώ περιπλανιόμουν στα άδυτα της φαντασίας.Ούτε την ελάχιστη προσοχή δεν είχα δώσει .Αλλά δεν αργήσε να με σκουντήξει και να μου πει οτι δεν πρόσεχα
Βλέπω οτί μιλάω στον αέρα γλυκιά μου.Που είχες το μυαλό σου αυτή την φορά.Γενικώς, είσαι πολυ αφηρημένη!Παλαιότερα δεν ήσουν έτσι .Τελευταία έγινες.Ίσως φταίει που λείπουμε καιρό και σε έχει πίασει νοσταλγία
Συγνώμη πατέρα ! Ναι ,το μυαλό μου στριφογυρίζει σε φανταστικά μέρη ,όπως τα θαλλάσια πλάσματα που ανέφερες.Ότι κάποια στιγμή ,θα ξεκινήσω το δικό μου ταξίδι μιας μεγάλης περιπέτειας
Μην ανησυχείς ,έχεις χρόνια μπροστά σου μέχρι να φτάσεις σε ηλικία που να μπορείς να φροντίσεις τον εαυτό σου!Σου έχω δείξει τα βασικά πως να επιτίθεσαι και να αμύνεσαι με το σπαθί .Δυστηχώς ,δεν είχα χρόνο να σου δείξω περισσότερα...
Μην στεναχωρίεσαι μπαμπάκα!Δεν θα σε μαλώσω γι αυτό χαχα.Ως γονιός κάνεις ότι μπορείς αλίμονο!
Και έτσι έριξε ένα γλυκό χαμόγελο και με πήρε στην αγκαλία του ,χαιδεύοντας το πλούσιο μαλλί μου ,ψελλίσε λόγια αγάπης και τρυφερότητας ,ζεσταίνοντας και ανακουφίζοντας συνάμα την άλλοτε κρύα και μοναχική καρδιά μου
Back to top Go down
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Unbearable truth    [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 02, 2016 12:05 am

Επί την ευκαιρία ,η γιαγιά μου είπε ότι κάνεις παρέα με μια κοπέλα,η οποία σκοπεύει να γίνει πειρατής.Αν και αρχικά πίστευα ότι αυτό θα έβλαπτε την πορεία της οικογένειας εκτός παραδοσιακού προσανατολισμού , πιστεύω ότι χρειάζεσαι να έχεις οποιοδήποτε φίλο ,γιατί σίγουρα θα είσαι μόνη ,χώρις κανέναν στην ηλικία σου.Επίσης ,πιστεύω ότι δεν θα επηρεαστείς από την γνώμη της  
Μια στιγμή αμηχανίας διαπέρασε το πρόσωπο μου ,αλλά δεν περίμενα τέτοια στάση από τον πατέρα.Ίσως, παρέγινε τρυφερός .Η έλλειψη γονικής επαφής ,ευαισθητοποιεί και τις δύο πλευρές.
Σε ευχαριστώ που με καταλαβαίνεις πατέρα.Είναι σημαντικό που δέχεσαι μια τέτοια κατάσταση και δεν πρόκειται να αλλάξω για κανέναν .Παραμένω οπαδός της δικαιοσύνης και αργά ή γρήγορα θα γίνω μέρος της
Mπράβο το κορίτσι μου!Θα σε στεναχωρήσει λίγο το γεγονός πως η φίλη σου έχει ήδη ξεκινήσει το ταξίδι της στις ελεύθερες θάλασσες ,μαζί με τον πατέρα της ,όπως ενημερώθηκα .Θα αρχίσεις να κάνεις πιο εντατικά τις δουλειές του σπιτιού.Έτσι δεν θα σου πέσει βαρύ στην αρχή της ναυτικής σου εκπαίδευσης .[/color]
Κατάλαβα.Χωρίς να έχω και ιδιαίτερα την όρεξη να κάνω αυτά που μου είπε και δεδομένου ότι δεν θα ακούσω τουλάχιστον σύντομα άλλες ιστορίες ,θα πρέπει να αποδεχτώ την μοίρα και να ασχοληθώ με το μέλλον και με τον εαυτό μου
Back to top Go down
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 02, 2016 12:25 am

Ύστερα άπο την απογευματινή συζήτηση ,τα πράγματα θα είχαν πάρει άλλο δρόμο .Είχαν αρχίσει να σοβαρεύουν επικινδύνα .Ο πατέρας αναχώρησε για την βάση και όπως φαίνεται δεν θα με καληνύχτισει απόψε .Πως να κοιμηθώ έτσι μοναχή .Έφυγε και η Μίνα .Με ποιον θα μιλάω ,μόνο θα επισκέπτομαι την πόλη μόνη ,χωρίς να ξέρω κανέναν .Μάλλον, καλύτερα έτσι για εκείνη .Θα φοβόταν μήπως πετύχει τον πατέρα μου.Xώρισαν νωρίτερα οι δρόμοι μας άπο ότι είχα υπολογίσει .Δεν θα σε ξεχάσω ποτέ .Κάποια στιγμή ,θα βρεθούμε ως αντίπαλοι ή ως ηλικιωμένοι ,κάποια στιγμή... Σκοτείνιασαν τα πάντα σιγά σιγά .
Τι όνειρο άραγε θα δω απόψε αν δεν είναι εφιαλτής αυτός που με περίμενει
Back to top Go down
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeTue Jan 12, 2016 1:13 am

Δεν νομίζω ότι τον γλύτωσα .Έτσι ,ξύπνησα χάλια με έναν τρομέρο πονοκέφαλο.Σαν να φορτίστηκε βαριά η ατμόσφαιρα.Τα δυσαρέστα δεν άργησαν όμως να έρθουν .Τόσο ξαφνικά,τόσο απότομα .Δεν πρόλαβα να τον δω μια ολόκληρη μέρα και μου ανακοινώνει η γιαγιά ότι προέκυψε ένα πρόβλημα πως αναχώρησε γρήγορα για μια αποστολή .Δεν νομίζω ότι ήταν μια αποστολή απλή .Μυρίζομαι κάτι σοβαρό να έχει γίνει χωρίς όμως να μπορώ να εκτιμήσω την κατάσταση .Μόνο να μην ήμουν αρκετά μεγάλη για να μπορούσα να τον ακολουθήσω .Αναστέναξα βαριά.Η μόνη παρέα μου είναι η γιαγιά .Που έχει βγει τώρα για δουλειές .Πρέπει να τακτοποίησω το σπίτι όσο λείπει .Έτσι κι αλλιώς ,θα ξεχαστώ αν ασχοληθώ με κάτι .Δεν θέλω αυτή την φορά να φανταστώ κάποιο σενάριο ,γιατί και δεν θα κάνω κάτι και θα αισθανθώ άσχημα .Και έτσι άρχισα να καθαρίζω το δωμάτιο ,μέτα τον υπόλοιπο χώρο ,χωρίς να υπολογίσω τον χρόνο αλλά και το κακό που ετοιμάζει να χτυπήσει γερά και να αφήσει συντρίμια ,μια καταστροφική καταιγίδα
Back to top Go down
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 17, 2016 12:48 pm

Έχοντας χάσει την αίσθηση του χρόνου με τις δουλειές , δεν είχα αντιληφθεί ότι είχε πάει ήδη μεσημέρι και πως η γιαγιά μαγείρευε ενώ τακτοποιούσα το δωμάτιο των γονιών μου ,΄όταν με φώναξε για να μου πει ότι το φαγητό είναι έτοιμο .Τελειώνοντας ,πήγα τα πράγματα στν θέση τους και κατέβηκα για να φάω.Η γιαγιά είχε ήδη ξαπλώσει και το φαγητό φαινόταν λίγο κρύο .Με λιγό αναστεναγμό κάθισα και έτρωγα σιωπήρα και αργά,μιας και δεν είχα όρεξη,αλλά είναι κρίμα για τον κόπο της .Αργότερα , μάζεψα και την κουζίνα όσο πιο αθόρυβα μπορούσα ,ώστε να μην την ξυπνήσω .Το απόγευμα ασχολήθηκα με το διάβασμα σχετικά με τις περιπέτειες των ναυτών.Μου απορρόφησε όλη την προσοχή και η ώρα ξεγλιστρούσε γρήγορα.Είχα αποχωρηστεί ,είχα γίνει ένα με το βιβλίο με πρωταγωνιστή εμένα ,είχα σαλπάρει σε νέα μέρη ,όπου εκεί τα εβάζα με μυθικά πλάσματα ,μιας και ταυτόχρονα πάλευα να επιβιώσω με την μοναξιά ,την απόλυτη ερημιά
Back to top Go down
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeThu Feb 25, 2016 12:01 am

Το πιο δυσάρεστο νέο ,μια τεράστια λύπη ήταν το αποκορύφωμα .Τελείως ξαφνικά συνέβη ,χωρίς καμία προεδοποίηση .Δηλαδή ,το σημείωμα που κρατούσε στο χέρι της ενώ είχε ξεσπάσει σε κλάματα.Δεν μπορούσα να το πιστεύσω πως εξαφανίστηκε .Αδιανόητο στα μάτια μου ,ένας καταιγισμός από δυσάρεστες ειδήσεις πλημμύρισαν το μυαλό μου .Άθελα ,είδα την τραγωδία της κατάστασης .Παρότι χάθηκαν οι γονείς μου ,ιδιαίτερα στην προσπάθεια να βρει την μητέρα ,χάθηκε και ο πατέρας .Πολλές οικογένειες ,εκτός απο την δική μου ,το σενάριο ότι έμεινα ορφανή είναι πολύ πιθανό .Βέβαια ,τόσο βαρύ είναι το νέο που το μυαλό όλων πήγε στον αφανισμό τους από κάτι μυστήριο .Τόσο δύσκολο να το χωνέψω .Και το πιο τρομαχτικό από όλα πως αν ποτέ αναλυφθεί η αλήθεια ,ίσως να μην ζούμε .Πως οι αγαπημένοι μας ξεχαστούν στο πέρασμα του χρόνου.
Back to top Go down
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 12:07 am

Απαρηγόρητη ,μόνη και χωρίς καμία συμπαράσταση εξωτερική ,ήταν πράγματι δύσκολο να σταθώ στα πόδια μου ,αλλά εξίσου πολύ λύπη τραβάει και η γιαγιά μου.Δεν είναι λίγο να μαθαίνεις ότι ο γιος σου αγνοείται .Παρότι είμαι πολύ μικρή για να αισθανθώ τον πόνο της μητέρας ,την καταλαβαίνω .Είναι και σχετικά μεγάλης ηλικίας .Είναι πιο εύθραστη .Την βοηθάω παντού τώρα γιατί συναισθηματικά είναι πολύ εξαντλημένη και φοβάμαι να την αφήσω μόνη .Δυσκολεύεται να κοιμηθέι τα βράδια και είμαι δίπλα της .Το κλίμα είναι βαρύ ,αλλά θα τα καταφέρουμε .Μπορεί τα πράγματα να είναι δυσβάσταχτα ,αλλά δεν είναι τόσο μαύρα ,αλλά έχει και ίχνη ελπίδας ,έστω και μικρής .Και ο μηχανισμός της φαντασίας μου κυριάρχησε για άλλη μια φορά .Ήμουν ήδη μαρίν και απλώς αναζητούσα με κάθε κόστος τους γονείς μου ,ξεπερνώντας κάθε εμπόδιο .Έφτανα πιο κοντά στην αλήθεια .Σε μια λύτρωση , μια αποκάλυψη φωτεινή ,που θα κάνει την ψυχή μου να αστράψει .Πως τίποτα δεν χάθηκε ,αλλά έγινε σκοπός ,ένας λόγος να πάιξω με τις πιθανότητες και να κερδίσω .Ένα στοίχημα με την ζωή ,έναν αγώνα με τον χρόνο
Back to top Go down
Honeyjoker
Simple Member
Simple Member
Honeyjoker


Posts : 21
Location : Athens
Join date : 2015-11-15
Age : 30

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: [Τέλος]Παρελθόν    [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 17, 2016 11:12 pm

Αυτό που θα ήθελε ο πατέρας σου ,είναι να ακολουθήσεις έναν δρόμο σημαντικό,έναν δρόμο αγνό,αυτό της δικαιοσύνης.θα ήταν περήφανος να σε δει ,καθώς και η μητέρα σου.Θα επικοινωνήσω με τους υπεύθυνους της βάσης εδώ και θα ξεκινήσεις σιγά σιγά τα βήματα για να ενσωματωθείς στους μαρίνς
Είμαι σίγουρη γιαγιάκα!Μην ανησυχείς ,θα αρχίσω να εξελίσσομαι και θα ανέβω όσο πιο ψηλά μπορώ στις πιο σπουδαίες θέσεις των μαρίνς και θα βρω τους γονείς ,αυτό είναι μια υπόσχεση.Όλα θα πάνε καλά !
Έτσι σε θέλω παιδί μου γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω και πολλά .Είσαι η τελευταία μου ελπίδα και η δυνάμη να εξακολουθώ να πιστεύω πως τίποτα από ότι συνέβη ,δεν είναι τελείως καταστροφικό
Με έναν μεγάλο αναστεναγμό ,με πλησίασε και με αγκάλιασε σφιχτά ,σαν να μην ήθελε να φύγω ποτέ και να την αφήσω μόνη μα δεν γίνεται άλλιως.΄Έτσι και γω σφιχτά ,ήθελα να της δώσω το μήνυμα πως θα τους βρω και θα σταθώ πιο δυνατή και από ποτέ ,πιο θαραλλέα και ζωντανή .Ένα νέο ξεκίνημα και μια νέα ζωή με περιμένει....
Back to top Go down
Editor
Newspaper Publisher
Newspaper Publisher
Editor


Posts : 956
Join date : 2013-02-01

[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitimeSat Apr 02, 2016 12:57 am


Όνομα χαρακτήρα: Kyiko Tsukiko

P.o.M. Points: 16

Belli: 55.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία και ο χαρακτήρας της Tsukiko, έτσι όπως χάνεται στις σκέψεις της. Μου άρεσε ιδιαίτερα το κομμάτι της εξιστόρησης της Νίνας. Σε παρέσερνε και σαν ακροατή και σαν αναγνώστη! Ήθελα μια περιγραφή της Νίνας γιατί δεν μπορούσα να την φανταστώ.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings   [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος Παρελθόν] Strange feelings
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» A strange Prince [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part I
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος) Part II
» Marine and Revo - A strange meeting Part V [In unknown waters] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting Part VI [Finally Arrived] (Τέλος-Αποστολή)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Toroa-
Jump to: