Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 5:26 pm

Ήμουν στην μέση της θάλασσας, σκεφτόμουν ότι είχε γίνει τις τελευταίες δύο μέρες. Δεν φανταζόμουν ότι μέσα σε δύο μέρες θα μάθαινα τόσα πολλά για τον εαυτό μου. Μετά από 16 χρόνια ένιωθα πιο κοντά στο να βρω την καταγωγή μου. Ήξερα πως να κατευθυνθώ στο Conomi Island, πήγαινα εκεί γιατί είχα ακούσει ότι ότι υπήρχαν ψαράνθρωποι που ζουν στο νησί. Ο θετός πατέρας μου μου είχε μάθει τα πάντα για τα πλοία και τις βάρκες, καθώς μου είχε μάθει επίσης και πως να χρησιμοποιώ πυξίδα και χάρτες. Παρόλο που είχα πολύ δρόμο μπροστά μου είχα είδη κουραστεί, λόγο του ότι έκανα πολύ ώρα κουπί. Έτσι σταμάτησα για λίγη ώρα το κουπί και ξάπλωσα στην βάρκα. Κοίταζα τον ουρανό και ένιωθα την γαλήνη και ο ήχος της θάλασσας με ηρεμούσε. Δεν σκεφτόμουν τίποτα απλός χαλάρωνα.


Last edited by Hero on Wed Nov 18, 2015 10:41 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 5:28 pm

Εκείνη την στιγμή άρχισε να ψιχαλίζει και άκουσα τον είχα που κάνει κάτι όταν σκίζει το νερό. Αμέσως άνοιξα τα μάτια μου και σηκώθηκα όρθιος. Μόλις το εντόπισα το κοίταζα συνέχεια ήθελα να μάθω τι είναι. Το κοίταζα να περνάει δίπλα από την βάρκα με εκπληκτική ταχύτητα. Τότε πετάχτηκε πάνω στην βάρκα και με έριξε κάτω. Σήκωσα το κεφάλι μου ψηλά για να δω τι είναι. Αφού τον παρατήρησα κατάλαβα ότι είναι ψαράνθρωπος. Καθώς τον κοίταζα έβγαλε το σπαθί του και ήταν έτοιμος να με σκοτώσει. Το νερό της θάλασσας άρχισε να δυναμώνει, κοίταξα το πρόσωπο του ψαράνθρωπου και κοίταζε πίσω μου με φόβο. Ο ψαράνθρωπος πήδηξε μέσα στο νερό και άρχισε να κολυμπάει πιο γρήγορα από πριν. Γύρισα το κεφάλι μου και είδα ένα τσουνάμη ή ένα κύμα 7 μέτρων να έρχεται κατά πάνω μου.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 5:30 pm

Εγώ σηκώθηκα και με το που έπιασα το κουπί το τσουνάμι πήρε εμένα και την βάρκα μου παραμάζωμα. Καθώς πάλευα με τα κύματα ένιωθα το σώμα μου να με εγκαταλείπει. Δεν είχα αρκετή δύναμη ώστε να ξεφύγω. Ένιωθα όλο και πιο αδύναμος δεν άντεχα να παλεύω άλλο έτσι κρατήθηκα για λίγη ώρα από την βάρκα μου. Μετά προσπάθησα να κολυμπήσω αλλά πνιγόμουν έτσι πιάστηκα πάλι από την βάρκα. Τότε ένα κύμα με πλάκωσε και εκείνη την ώρα λιποθύμησα καθώς δεν είχα άλλη αντοχή. Ήμουν βυθισμένος στο σκοτάδι δεν ήξερα αν έχω πεθάνει γιατί μπορούσα να σκεφτώ. Ή μήπως αυτό γίνεται όταν λιποθυμάς. Ένιωθα σαν να τους είχα απογοήτευση όλους παρόλο που δεν ήξερα αν ήμουν όντως νεκρός. Δεν ένιωθα τον χρόνο να περνάει δεν ήξερα που βρισκόμουν ήμουν χαμένος.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 5:48 pm

Ακόμα δεν ήξερα πόσο χρονικό όριο ήμουν λιπόθυμος ή νεκρός. Τότε πήρα ένα σημάδι ότι είμαι ζωντανός ένιωθα κάποιον να με ακουμπάει. Ένιωθα δύο μάλλον γυναικεία χέρια να με πιέζουν στον θώρακα. Μετά δεν ένιωθα τίποτα για λίγη ώρα, ξαφνικά ένιωσα στα χείλη μου τα χείλη κάποιας άλλης. Καθώς μου έδινε το φιλί της ζωής άνοιξα τα μάτια μου, εκείνη την ώρα ξεκόλλησε τα χείλη της από τα δικά μου και έβγαλα το νερό που είχα καταπιεί. Εύηχα για λίγη ώρα μέχρι να φύγει και η τελευταία σταγόνα νερού από μέσα μου. Πήγα να κοιτάξω την κοπέλα που ήταν δίπλα μου, πριν προλάβω με αγκάλιασε. Αυτή η αγκαλιά ήταν ακριβώς σαν την αγκαλιά της Νικολέτας. Αφού με άφησε επιτέλους είδα το πρόσωπό της, ήταν η Νικολέτα αμέσως την ρώτησα:

(Εγώ)- Πως ήρθες εδώ;

(Νικολέτα)- Λοιπόν μετά από λίγη ώρα αφού έφυγες πήρα την βάρκα μου, και σε ακολούθησα από πολύ μακριά.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 6:47 pm

(Εγώ)- Δηλαδή θα ταξιδέψουμε μαζί και θα γίνεις πειρατής;

(Νικολέτα)- Ναι και θα εκπληρώσω τον στόχο μου.

(Εγώ)- Θα σε βοηθήσω όποιος και αν είναι αυτός ο στόχος. Οπότε αφού θα είμαστε μαζί θες να φτιάξουμε ένα πλήρωμα και να πετυχαίνουμε όλοι μαζί τους στόχους μας.

(Νικολέτα)- Πολύ καλή ιδέα θα χρειαστούμε όμως μεγαλύτερη βάρκα και μια που δεν θα είναι θρύψαλα.

Μου είπε και μου έδειξε προς τα δεξιά με το χέρι της. Τότε γύρισα το κεφάλι μου προς τα δεξιά μου και είδα την βάρκα μου να έχει γίνει κομμάτια. Έβγαλα ένα πανί από την τσάντα και άρχιζα να ζωγραφίζω μια σημαία. Η Νικολέτα απλός κοίταζε παρόλο που δεν ήμουν καλός στην ζωγραφική τα κατάφερα. Έκανα μια νεκροκεφαλή στην μέση και γύρω γύρο δόντια σαν αυτά που έχω στο πρόσωπό μου. Την πήρα και την έδειξα στην Νικολέτα, η έκφραση του προσώπου της έδειξε ότι της άρεσε. Μετά καθόμασταν και ψάχναμε για όνομα. Μετά από λίγη ώρα μου ήρθε και φώναξα:

(Εγώ)- Θα μας λένε Boneshead Pirates!!!
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 7:48 pm

Αφού σκέφτηκε λίγο το όνομα η Νικολέτα έδειξε να της αρέσει καθώς χτύπησε παλαμάκια. Ήταν επίσημο το πλήρωμά μας είχε μόλις δημιουργηθεί. Τότε θυμήθηκα τον αρχικό λόγο που είχα πάει εκεί έτσι έβαλα την σημαία στην τσάντα μου και είπα:

(Εγώ)- Ωραία πάμε να ψάξουμε τον αδερφό μου και όταν φεύγουμε από το νησί θα πάρουμε βάρκα.

(Νικολέτα)- Εντάξει από που θα αρχίσουμε να ψάχνουμε.

Έβγαλα τον χάρτη μου και είδα ότι υπήρχε ένα μικρό χωριό, λίγο πιο μπροστά από την μεριά της παραλίας που ήμασταν. Καθώς προχωρούσαμε είχε πολλά δέντρα, έτσι δεν μπορούσα να υπολογίσω τον χρόνο της απόστασης από το πόσο μακριά βρίσκεται. Καθώς προχωράγαμε κοίταξα την Νικολέτα και ήταν σκεπτική έτσι την ρώτησα:

(Εγώ)- Τι έχεις;

(Νικολέτα)- Να... απλά αναρωτιέμαι πως πνίγηκες αφού είσαι καλός κολυμβητής.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 8:12 pm

(Εγώ)- Προσπάθησα αλλά δεν είμαι σίγουρος αν το τσουνάμι ήταν τόσο δυνατό ή μήπως εξαιτίας του φρούτου έγινε αυτό.

Αυτό με προβλημάτιζε εδώ και ώρα αλλά δεν το είπα γιατί ένιωθα ντροπιασμένος. Η Νικολέτα για να με παρηγορήσει μου κράτησε το χέρι. Αυτό με βοήθησε αρκετά ψυχολογικά, συνεχίσαμε να περπατάμε για λίγη ώρα όταν είδαμε την πινακίδα της πόλης. Κατευθυνθήκαμε προς τα εκεί, όταν πλησιάσαμε πιο κοντά είδαμε ότι ήταν κατεστραμμένη η πινακίδα. Όμως ακόμα μπορούσα να διαβάσω τι λέει, έγραφε καλωσορίσατε στο Gosa Village. Αποφασίσαμε να περάσουμε μέσα από το χωρίο γιατί χάνουμε πιο λίγη ώρα έτσι από το να κάνουμε τον κύκλο. Όταν πήγαμε μπροστά από την είσοδο είδαμε ότι υπήρχαν παντού κατεστραμμένα κτήρια. Καθώς αρχίσαμε να περπατάμε προς τα μέσα κοίταζα γύρω μήπως και δω έστω έναν άνθρωπο.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 8:15 pm

Ο αέρας ήταν ανατρηχιαστηκός επειδή ήταν λίγο αδύναμος αλλά κρύος. Μου είχε σηκωθεί η τρίχα και ένα παράθυρο έτριζε δυνατά. Μου θύμιζε ένα βιβλίο που διάβαζα μικρός. Ήταν σαν να ζω σε αυτό το βιβλίο αλλά δεν ήταν ώρα να τα σκέφτομαι αυτά. Τότε άκουσα κάποια βήματα, ακούγονταν πολύ αργά. Έτσι άφησα το χέρι της Νικολέτας και πήγα προς το μέρος που ακούγονταν τα βήματα. Η Νικολέτα με ακολούθησε, τότε είδα έναν άνθρωπο με τρύπες στα ρούχα του να τρέχει. Έτσι έτρεξα εγώ και από πίσω μου η Νικολέτα, τον φτάσαμε δίχως δυσκολία. Τότε του τράβηξα την μπλούζα έτσι τον έκανα να σταματήσει. Με τον που τον έπιασα κάλυψε το κεφάλι του με τα χέρια του και είπε:

(Άγνωστος)-Σε παρακαλώ μην με χτυπήσεις.

(Εγώ)- Γιατί να σε χτυπήσω δεν μου έκανες τίποτα. Γιατί αυτή η πόλη είναι κατεστραμμένη και σχεδόν έχει εγκαταλειφθεί;
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 8:35 pm

(Άγνωστος)- Καταρχάς από ότι βλέπεις είναι κατεστραμμένη. Και δεύτερον αφού ήρθε ο Arlong και την κατέστρεψε επειδή δεν είχαν λεφτά οι κάτοικοι. Και πριν από λίγες εβδομάδες ήρθε μια νέα γενιά ψαρανθρώπον.

(Εγώ)- Μήπως έχεις δει αυτόν εδώ τριγύρω;

Έδειξα την εικόνα του αδερφού μου και μου είπε:

(Άγνωστος)- Δεν τον έχω δει αλλά εγώ μένω μόνο σε αυτή τη πλευρά, μπορεί να τον έχουν δει στο άλλο χωριό της πόλης.

Έτσι αρχίσαμε να τρέχουμε και να κατευθυνόμαστε προς το άλλο χωριό. Πίστευα ότι θα είναι και αυτό κατεστραμμένο. Καθώς τρέχαμε με ρώτησε η Νικολέτα:

(Νικολέτα)- Πιστεύεις ότι έχουμε αλήθεια πιθανότητες να βρούμε τον αδερφό σου σε αυτό το νησί;

(Εγώ)- Δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν νομίζω να τον βρούμε εδώ.

Γύρισα το κεφάλι μου μπροστά και συνέχισα να τρέχω. Άρχισα να σκέφτομαι πως θα αντιδράσει ο αδερφός μου όταν τον βρω και του το πω. Σκεφτόμουν συνέχεια διαφορετικά σενάρια έτσι δεν πρόσεχα τι γινόταν γύρω μου.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 8:49 pm

Μετά από ώρα ακόμα τρέχαμε και ήμουν χαμένος στις σκέψης μου. Ξαφνικά η Νικολέτα με τραβάει προς τα πίσω και την κοίταξα. Κοίταξα το χέρι της να μου δείχνει το χωριό που ήταν εκεί. Ήταν ένα ωραίο χωριό καθώς είχε πολύ πράσινο και δεν είχε καταστροφή τίποτα. Κοίταξα την ταμπέλα και έλεγε καλώς ορίσατε στο Cocoyashi Village καθώς περπάταγα μέσα ήμουν έκπληκτος με τα σπίτια και τους πολίτες που ήταν ήσυχοι. Αφού κάναμε μερικά βήματα μπροστά, τότε είδα έναν άντρα που είχε ράμματα σχεδόν παντού μαζί με μερικούς στρατιώτες. Τους πλησίασα λίγο φαινόταν λίγο επικίνδυνος τότε φώναξα:

(Εγώ)- Εσείς εκεί μπορείτε να με βοηθήσετε;

Τότε έτρεξαν προς το μέρος μας. Έφτασαν μπροστά μας και έστρεψαν τα όπλα προς το μέρος μας. Τότε έβαλα την Νικολέτα πίσω μου και είπα:

(Εγώ)- Ποιοι είστε και γιατί μας σημαδεύεται αφού δεν κάναμε τίποτα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου   [Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Πρώτη αναζήτηση για τον αδερφό μου
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!
» Η αναζήτηση.[Τέλος]
» [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Τέλος-Φρούτο] Πρώτη μάχη με χρήστη Φρούτου

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Conomi Islands-
Jump to: