Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeMon Nov 16, 2015 8:16 pm

Στη συνέχεια πήγε να μου καρφώσει το στιλέτο στα πλευρά όμως του έπιασα τον καρπό με το αριστερό μου χέρι και του έριξα μια δεξιά γονατία στο στομάχι όπου τον δύπλωσε στα δυο αφού του έπεσε το στιλέτο απ' τα χέρια. Καθώς σπάραζε απ' τον πόνο πεσμένος στο πάτωμα πήρα το στιλέτο και το έβαλα στην τσέπη μου. Πραγματικά είχα σκοπό να τον σκοτώσω μιας κι είχε σκοτώσει εκείνον τον άνδρα τόσο ψυχρά. Τον άρπαξα απ' τα μαλλιά και τον σήκωσα επάνω.

(Εγώ)- Θα σε κάνω να υποφέρεις!

Άρχιζα και του έριχνα δυνατές γροθιές στο πρόσωπο μέχρι που άρχιζε να φτύνει αίμα. Αφού σταμάτησα, έβγαλα το στιλέτο απ' την τσέπη μου.

(Ληστής)- Αχαχα... ώστε θα με στήλεις στα έγκατα της κολάσεως ε; Έχεις τσαγανό μούλικο. Αχαχα... Κάνε ότι είναι να κάνεις.

(Εγώ)- Marios!

(Ληστής)- Χμ... Ποιος στα σκατά είναι αυτός;

(Εγώ)- Είναι ο άνδρας που σε σκότωσε!

Αυτά είπα και του κάρφωσα το στιλέτο στο λαιμό. Ήταν η πρώτη φορά που σκότωσα έναν άνθρωπο και η αίσθηση που είχα ήταν πολύ περίεργη
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeMon Nov 16, 2015 8:25 pm

Ήταν σαν να έπαιρνα ευχαρίστηση. Καθώς το νεκρό σώμα του Ληστή έπεφτε στο πάτωμα άκουσα κάποιες φωνές κοντά στην κατεστραμμένη είσοδο.Γυρνάω το κεφάλι μου και τι να δω; Είχαν ήδη καταφθάσει γύρω στους πέντε Marine! Καθώς είδαν μπροστά μου το νεκρό πλέον σώμα του Ληστή θα πίστευαν πως εγώ ήμουν ο τρομοκράτης εξαρχής.

(Marine 1)- Αυτός θα πρέπει να είναι ο τρομοκράτης!

(Marine 2)- Ας τον πιάσουμε λοιπόν για να τελειώνουμε!

Πέντε Marine ερχόντουσαν κατά πάνω μου και δεν ήξερα τι ακριβώς να κάνω. Αν τους επειτεθόμουν η επικήρυξη μου θα ανέβαινε τραγικά, αν όμως καθόμουν με σταυρωμένα τα χέρια θα κατέληγα σε κάνα μπουντρούμι της φυλακής. Έτσι σκέφτηκα και αποφάσισα να επιτεθώ κατά μέτωπο. Όταν φθάσαμε σε κοντινή απόσταση μεταξύ μας έριξα στον πρώτο Marine μια αριστερή γροθιά, στον αμέσως επόμενο έριξα ένα γερό άπερκατ, στον τρίτο μια κουτουλιά, στον τέταρτο μια δεξιά γροθιά στα πλευρά και στον πέμπτο και τελευταίο μια αγκωνιά. Καθώς τους ξάπλωσα και τους πέντε. Έτρεξα προς το μικρό καραβάκι τους και τους άφηνα εκεί μέσα έναν προς έναν. Αφού τους άφησα όλους έκοψα το σκηνί που κράταγε το πλοίο στο λιμάνι και έτσι έφυγε μακριά το καράβι. Είχα διαλέξει το σωστό μονοπάτι άραγε ή είχα κάνει το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου; Η μήπως έπρεπε να τους είχα εξηγήσει;
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 17, 2015 5:38 pm

Όνομα χαρακτήρα: Marios D. Fire (minion)

P.o.M. Points: 7

Belli: 28.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
1)Σίγουρα πολύ καλύτερη γραμμένη από την προηγούμενη και μπράβο για αυτό. Ισχύει όμως ακόμα αυτό που σου είπα και την προηγούμενη φορά: προσπάθησε να χρησιμοποιείς σημεία στίξης πιο πολύ (ειδικά το "," μιας και κάνεις μεγάλες προτάσεις). Επίσης προσπάθησε να μην χρησιμοποιείς την ίδια λέξη πολλές φορές ή να μην χρησιμοποιείς την ίδια λέξη συνεχόμενα (όπως με το "μαγειρείο" στο τρίτο ποστ).
2)Η μάχη ήταν επίσης πολύ καλή, όμως πάλι όπως και την προηγούμενη φορά δεν μοιάζει τόσο πραγματική. Αυτό από την άποψη: πρώτον ότι ο Patty συμφώνησε να παραμερίσει ώστε ένα 14χρονο αγόρι να αναλάβει την μάχη και δεύτερον ότι οι υπόλοιποι πειρατές δεν αντέδρασαν καθόλου, δεν επιχείρησαν να μπουν στην μέση, να πιάσουν τους υπόλοιπους μάγειρες ή οτιδήποτε άλλο...
3)Η αντίδραση του χαρακτήρα σου όταν εμφανίστηκαν οι Marines ήταν υπερβολική: υπήρχαν πάρα πολλοί μάρτυρες στον χώρο ώστε να τον αθωώσουν. Ξέρω ότι ο χαρακτήρας είναι πειρατής- μιας και ο βασικός χαρακτήρας είναι επίσης πειρατής- και ότι κάπως έπρεπε να προκύψει αυτό, όμως αυτό το σενάριο ήταν πολύ τραβηγμένο (ειδικά όταν ο ίδιος λες στην περιγραφή του ότι δεν απελπίζεται εύκολα). Επίσης σε αντίθεση με την μάχη με τον πειρατή, η μάχη με τους Marines ήταν υπερβολικά γρήγορη και υπερβολικά εύκολη.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Δεν θα γίνει τίποτα διαφορετικό; [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος]Η Δύναμη του "Τίποτα" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Baratie-
Jump to: