Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 9:57 am

Στο προηγούμενο
Αφού βρήκα και νίκησα τον αρχηγό των Marines του νησιού Dawn Ilsand επέστρεψα όλα τα χρήματα από τους φόρους στους πολίτες. Μετά επιτέλους άνοιξα το σεντούκι και βρήκα ένα γράμμα του πατέρα μου από αυτό έμαθα ότι έχω έναν αδερφό που μένει στην Baratie. Και έτσι βγήκα στις θάλασσα και άρχισα να τον ψάχνω το μόνο που δεν σκέφτηκα ήταν το ότι δεν έχω χάρτη.

Τώρα
Καθὠς ἐπαιρνα μια ανάσα από την τελευταία μου περιπέτεια σκεφτόμουν τις ιστορίες του πατέρα μου.Ήθελα και εγώ να έχω τόσο συναρπαστικές ιστορίες για να λέω στα παιδιά μου. Έχω χρόνο ακόμα σκἐφτηκα καθώς συνέχισα να κάνω κουπί. Ἠθελα να περάσω ακόμη μια περιπέτεια με τον αδερφό μου και να φτιάξουμε ένα πλήρωμα.


Last edited by Ace RIP on Wed Nov 18, 2015 12:48 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 9:58 am

Βέβαια είναι δύσκολο να συναντηθούμε σε έναν τόσο μεγάλο κόσμο. Σηκώθηκα πάνω και ανέβηκα στον κατάρτι μήπως δω κανένα νησί, είδα ένα νησί ευθεία μπροστά είδη μύριζα μια περιπέτεια. Έφτασα σε μια άκρη του νησιού εκεί άφησα την βάρκα μου δεν έβρισκα που να δέσω το σκοινί για να μην φύγει η βάρκα έτσι έβαλα μια μεγάλη πέτρα πάνω απ'το σκοινί.Δεν έβλεπα πουθενά την πόλη το μόνο που έβλεπα ήταν ένα δάσος οπότε αποφάσισα να περάσω μέσα από το δάσος μέχρι να βρω την πόλη. Και έτσι έγινε άρχισα να περπατάω και μπήκα στο δάσος από την πρώτη στιγμή ήξερα πως ήταν κακή ιδέα. Άκουγα ήχους άγριων ζώων όπου και να κοίταζα.Απλός αγνὀησα τους ήχους και συνέχισα να περπατάω.Σε μια στιγμή σταμάτησα να περπατάω υπήρχαν δύο τρόποι να προχωρήσεις να πας δεξιά ή να πας αριστερά εγώ διάλεξα να πάω αριστερά.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 9:59 am

Περπάταγα ανέμελα στο δάσος τότε είδα μια ομάδα από άγρια ζώα δεν ήξερα τι να κάνω. Ξαφνικά η λεοπάρδαλη γύρισε και με κοίταξε και άρχισε να γρυλίζει. Τότε γύρισαν και τα άλλα τρία ζώα που ήταν εκεί ο λύκος, ο γορίλας και η τίγρης τότε κατάλαβα ότι την είχα εντελώς πατήσει. Το μόνο που είχα ως όπλο ήταν η εξυπνάδα μου και η δύναμή μου. Άρχισα να τρέχω προς τα πίσω καθώς τα ζώα με κυνήγαγαν η λεοπάρδαλη που είναι από τα πιο γρήγορα ζώα ήταν ακριβώς πίσω μου. τότε είδα ένα κλαδί καθώς έτρεχα πήδηξα και το έπιασα με το ένα χέρι και το αγκάλιασα με τα πόδια μου.Και καθώς περίμενα το τέλος μου πετάγονται τέσσερις άνθρωποι με όπλα και πυροβόλησαν τα ζώα τα οποία πέθαναν.Κατέβηκα από το κλαδί τους κοίταξα και τους είπα:

(Εγώ)-Ευχαριστώ που με σώσατε εσείς είστε οι κάτοικοι του νησιού;


Last edited by Ace RIP on Tue Nov 17, 2015 7:19 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 10:01 am

(Επαναστάτες)-Ναι εμείς είμαστε εσύ είσαι πειρατής συμπαθούμε τους πειρατές γιατί όπως ξέρεις βρίσκεσαι στο νησί που έζησε ο μεγάλος και τρανός Ussop. Μπορείς να μας βοηθήσεις με τους επαναστάτες που είναι στην άλλη πλευρά του νησιού;

(Εγώ)-Ναι θα ήταν τιμή μου να βοηθήσω το νησί που έζησε ένα μέλος του πληρώματος του Monkey D. Luffy.

Πάνω που τελείωσα την πρότασή μου με έπιασε ο ένας και ο άλλος μου έβαλε μια κουκούλα στο κεφάλι μου. Περπάταγα πολύ ώρα χωρίς να βλέπω τίποτα μετά από λίγη ώρα αυτός που κρατούσε τα χέρια μου με άφησε. Άνοιξαν μια πόρτα με έβαλαν μέσα και μου έβγαλαν την κουκούλα.Τα έβλεπα όλα τώρα λίγο πιο φωτεινά γιατί είχα μείνει πολύ ώρα στο σκοτάδι. Με είχαν αφήσει μόνο μου ενώ μίλαγαν μαζί με τους υπόλοιπους κατοίκους.


Last edited by Ace RIP on Tue Nov 17, 2015 7:20 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 12:22 pm

Μετά από λίγη ώρα σταμάτησαν να συζητάνε ήρθε ένας και μου είπε:

(Βοηθός αρχηγού επαναστατών)-Ώστε είπες ότι θα μας βοηθήσεις ε. Λοιπόν εγώ είμαι ο αρχηγός εδώ πέρα οπότε θα ακούσεις προσεχτικά τις εντολές μου. Δεν χρειάζεται να ξέρεις πολλά θα ακολουθήσεις τους τρεις που σε έσωσαν μόλις πάμε στην πόλη. Θα πάτε να ελευθερώσετε την έπαυλη της Kaya ώστε να πάρουμε τα χρυσαφικά που μας έκλεψαν οι κάτοικοι σου είναι να νικήσεις τους φρουρούς με την βοήθεια των τριών από εδώ. Κατάλαβες;

(Εγώ)-Μάλιστα κύριε πότε ξεκινάει η επιχείριση και επίσης γιατί μου βάλατε την κουκούλα;

(Βοηθός αρχηγού επαναστατών)-Γιατί είναι το μυστικό μας κρησφύγετο για αν συμβεί κάτι. Και η επιχείριση ξεκινάει αμέσως τώρα βάλτε του την κουκούλα μέχρι να φτάσουμε στον στόχο μας.


Last edited by Ace RIP on Tue Nov 17, 2015 7:21 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 12:23 pm

Μου έβαλαν την κουκούλα και άρχισε η επιχείριση ακουγόντουσαν πολλά βήματα από τον στρατό που πρέπει να είναι μεγάλος. Μέσα σε τόσο θόρυβο δεν καταλάβαινα τίποτα εκτός από τα σπρωξίματα για να περπατήσω πιο γρήγορα. Ένιωθα αβοήθητος χωρίς την όρασή μου δεν ήξερα που πάταγα και που βρισκόμουν και θα ήμουν κάμποση ώρα έτσι γιατί απ'ότι είπαν το χωριό ήταν στην άλλη πλευρά του νησιού. Ξαφνικά άκουγα πυροβολητά από μακριά γιατί ακουγόταν σιγά θα έπρεπε να σκότωναν τα ζώα. Άκουσα ήχο φιδιού εκείνη την στιγμή με σήκωσε ένας από τους τρεις που είμασταν μαζί και άρχισε να τρέχει.Έτσι όπως έτρεχε με ταρακούναγε και μου ερχόταν να κάνω εμετό.Ύστερα από λίγη ώρα με κατέβασε και με άφησαν να ξεκουραστώ λίγο γιατί δεν ένιωθα καλά.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 12:25 pm

Είχαν πάει λίγο πιο δίπλα και έλεγαν κάτι για το σχέδιο δεν άκουσα πολλά. Αφού τελείωσε το διάλειμμα συνεχίσαμε τον δρόμο μας για το σχέδιο. Τότε πετάχτηκε ένας γορίλας και τον σκότωσαν καθώς συνεχίσαμε άκουγα διάφορα ζώα και βαριόμουνα τόσο που σκεφτόμουν πιο θα ήθελα να είμαι. Σκεφτόμουν διάφορα για να περάσει λίγο καλύτερα η ώρα μου. Ξαφνικά άρχισα να ακούω κραυγές τρόμου κατάλαβα ότι είχαμε φτάσει.Ένιωθα άσχημα για τους επαναστάτες αλλά έπρεπε να το κάνω για να βοηθήσω τους κατοίκους. Μου έβγαλαν την κουκούλα και άρχισαν να τρέχουν στο πεδίο της μάχης. Εγώ τους ακολούθησα τότε εμφανίστηκαν δύο αντίπαλη και πήγαν να τους πυροβολήσουν.Τότε εγώ πετάχτηκα μπροστά με ένα μεγάλο άλμα και τους κλότσησα στο πρόσωπο δεν ήθελα να πεθάνει κανείς αλλά μόνο να πάρουν οι κάτοικοι πίσω το μέρος που τους άνηκε.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 12:25 pm

Συνεχίσαμε να τρέχουμε είδα την έπαυλη ήταν πολύ εκπληκτικό μακάρι να είχα μια τέτοια έπαυλη για να μένω. Αλλά δεν ήταν ώρα για τέτοια σταματήσαμε να τρέχουμε λίγο πιο δίπλα από την έπαυλη ο καθένας θα έμπαινε από διαφορετική πλευρά.Πήγα από την δεξιά πτέρυγα κρύφτηκα πίσω από τον τοίχο. Κοίταξα κρυφά την δεξιά πόρτα ήταν μόνο τρία άτομα και μίλαγαν. Περίμενα την κατάλληλη στιγμή. Όταν απομακρύνθηκε λίγο ο ένας φύλακας έτρεξα και χτύπησα τον ένα στο σβέρκο και έπεσε κάτω ξερός. Ο φύλακας που ήταν δίπλα του με κοίταξε έβγαλε το πιστόλι του και με πυροβόλησε έσκυψα και του έχωσα μπουνιά στην κοιλιά. Έπεσε στο πάτωμα έκανα μεταβολή και είδα τον τρίτο φύλακα είχε όρθιο το σπαθί του και με χτύπησε στο θώρακα.Έπεσα κάτω πονούσα πολύ ήταν η πρώτη φορά που χτυπήθηκα από σπαθί δεν είχα ξανανιώσει τέτοιο πόνο.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 12:35 pm

Είδα τους άλλους δύο που ήταν μαζί μου πριν να φεύγουν με κάτι στα χέρια και έφυγαν όλοι οι κάτοικοι του νησιού αντί να συνεχίσουν την κατάκτηση του μέρους που τους πήραν οι επαναστάτες έφευγαν .Λιποθύμησα στο έδαφος της μάχης το τελευταίο που θυμόμουν ήταν η στιγμή που με χτύπησε ο φύλακας. Όλα είχαν σκοτεινιάσει δεν ένιωθα τίποτα. Ύστερα από πολύ ώρα ξύπνησα δεμένος σε μια καρέκλα πονούσε το σώμα μου. Έσκυψα το κεφάλι μου και είδα τα ράμματα πάνω στην γρατζουνιά που μου προκάλεσε ο φύλακας. Περίμενα δεμένος μέχρι να δω κάποιον δεν ήξερα που βρίσκομαι. Μετά από λίγο ήρθε ένας άνθρωπος μόλις με είδε ξύπνιο πήγε να φωνάξει τους άλλους. Ήρθαν πολύ άνθρωποι τότε με πλησίασε ένας και μου είπε:

(Κάτοικοι)-Ποιος είσαι εσύ και γιατί βοήθησες τους επαναστάτες; Αν δεν μιλήσεις έχουμε πολλούς τρόπους να σε κάνουμε.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 12:37 pm

(Εγώ)-Εσείς είστε οι επαναστάτες και το μόνο που ήθελαν ήταν να πάρουν την περιοχή τους πίσω.

(Κάτοικοι)-Ώστε σου είπαν ψέματα ε. Εμείς είμαστε οι μόνιμοι κάτοικοι στο νησί οι άλλοι ήταν οι επαναστάτες εσύ ποιος είσαι;

(Εγώ)-Το όνομα μου είναι Jimmys D. Fire και είμαι πειρατής και βοηθάω τους αθώους. Και θέλω να προστατεύω τους ανθρώπους.

(Κάτοικοι)-Εσύ βοήθησες τους επαναστάτες να μας κλέψουν ένα από τα πιο πολύτιμα πράγματα που έχουμε εδώ και δεκαετίες.

Τότε για να μου αποδείξουν ότι είναι οι πραγματικοί κάτοικοι του νησιού μου έφεραν εφημερίδες. Από επιθέσεις που τους έκαναν οι επαναστάτες. Εκείνη την στιγμή ένιωθα πολύ άσχημα γι'αυτό που έκανα αποφάσισα να τους φέρω πίσω τον πολύτιμο θησαυρό τους. Με έλυσαν επειδή κατάλαβαν ότι είμαι αθώος αλλά ήξερα καταβάθως ότι με μισούσαν.


Last edited by Ace RIP on Tue Nov 17, 2015 7:23 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Gecko Islands-
Jump to: