Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 3:57 pm

Στο προηγούμενο

Έκανα εξάσκηση μετά πάλεψα με τον φίλο. Πήγαμε στο λιμάνι όπου υπήρξε μια φασαρία αφού το έσκασα πήγα πίσω στο σπίτι με έβαλε τιμωρία η μητέρα μου και μετά συνάντησα τον θείο μου. Έπειτα μετά από συνταρακτικά νέα πάω στην μικρή βάση των Marine ώστε να πάρω πίσω το κολιέ της μαμάς μου που είναι το κλειδί για το σεντούκι.

Τώρα

Προσπαθούσα να σκεφτώ πως να κάνω αντιπερισπασμό ώστε να μην περιμένουν από που θα τους έρθει. Μετά από λίγη ώρα σκέψης βρήκα πως να το πετύχω. Αρχικά πήρα το σπαθί ενός από των δύο Marines που ήταν σχεδόν λιπόθυμοι. Μετά σήκωσα τον έναν και τον πέταξα στην άκρη της βάσης με αποτέλεσμα να μαζευτούν όλοι εκεί.Πήγα στην άλλη πλευρά της βάσης κυκλικά και περίμενα να φύγουν οι πιο πολύ Marines για να δουν τι το προκάλεσε.


Last edited by Ace RIP on Fri Nov 13, 2015 9:11 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 4:14 pm

Έβλεπα προσεκτικά τις κινήσεις των Marines και περίμενα την κατάλληλη στιγμή. Τότε βγήκε ο αρχηγός τους πήγε προς τους άλλους Marines που ήταν γύρω από το θύμα μου. Όταν έφτασε σε αυτούς ο αρχηγός άκουσα πολλές φωνές αλλά δεν μπορούσα ακριβώς να καταλάβω τι έλεγε. Μόλις σταμάτησαν να φωνάζει ο αρχηγός όλοι οι Marines μπήκαν στο κεντρικό κτήριο της βάσης παρόλο που ήταν καμιά εικοσαριά άτομα είχαν δύο κτήρια στην βάση τους. Νόμιζα ότι δεν θα κάνουν τίποτα αλλά μετά από λίγη ώρα βγήκαν με τα όπλα έτσι άρχισα και εγώ να ετοιμάζομαι ψυχολογικά αλλά και σωματικά για την μάχη εναντίον του αρχηγού. Οι Marines ωστόσο παρατάχθηκαν και έφυγαν όλοι εκτός από τρία άτομα και τον αρχηγό. Το ένα άτομο περιποιούνταν τον τραυματία και οι άλλοι δύο έκαναν περιπολία.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 6:43 pm

Περίμενα λίγη ώρα ώστε αυτοί που είχαν φύγει να μην ακούσουν φωνές την ώρα που θα πολεμάγαμε. Αφού πέρασε λίγη ώρα πήγα στο θάμνο που ήταν ακριβώς δίπλα από την βάση και περίμενα αυτός που έκανα σκοπιά να έρθει κοντά ώστε να τον νικήσω. Δεν ερχόταν όμως οπότε έπρεπε να υιοθετήσω μια άλλη στρατηγική έτσι έκανα αυτό που κάνω καλύτερα να μεταμφιεστώ. Έτσι έκανα πάλι όλο το κύκλο και πήρα την στολή του Marine που είχα αφήσει σχεδόν λιποθυμώ και έψαχνα μια καλή δικαιολογία. Αφού σκέφτηκα κάμποση ώρα προχώρησα και πήγα από την πλευρά που ήμουν είδη ώστε να μην χρειαστεί να κάνω τον κύκλο. Πλησίασα τον Marine που φρόντιζε τον τραυματία κοίταξα τριγύρω αν με έβλεπαν. Κανείς δεν κοίταζε έτσι τον πλησίασα με γρήγορο βηματισμό και με το ένα χέρι του έκλεισα το στόμα και με το άλλο τον έσερνα προς τον θάμνο που ήταν και ο άλλος Marine. Έβγαλα το σπαθί μου με το χέρι που τον κρατούσα και τον χτύπησα στο κεφάλι με την λαβή.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 7:00 pm

Μετά πήγα πίσω στο σημείο της βάσης που ήταν ο τραυματίας και έκανα μια κραυγή πόνου τότε ο άλλος Marine έτρεξε προς το μέρος μου με το που έφτασε πλησίαζε σιγά σιγά και ο αρχηγός. Ο Marine μου είπε:

-Τι έγινε;

-Κάτι μου επιτέθηκε ξαφνικά αλλά δεν πρόλαβα να δω τι είναι.

(Αρχηγός)- ΜΑ ΕΣΎ ΔΕΝ ΕΊΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΙΆΤΡΕΥΕ ΚΑΙ ΟΎΤΕ ΕΊΣΑΙ MARINE.

Τότε ήξερα ότι ήρθε η ώρα να αποκαλύψω το ποιος είμαι. Έριξα μια μπουνιά στο κεφάλι του Marine έπεσε προς τα πίσω τότε σηκώθηκα και έβγαλα τα ρούχα του Marine. Όταν αντίκρισα τον αρχηγό από κοντά κατάλαβα ότι είναι αυτός που είχα πλακωθεί μαζί του στο λιμάνι το πρωί τότε μου είπε:

-Γιατί ήρθες εδώ παλιόπαιδο;

-Για να πάρω πίσω το κολιέ της μαμάς μου που τον πήρατε για τους φόρους.

-Αν το θες θα πρέπει να με νικήσεις.

Τότε έτρεξα καταπάνω του.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 11:31 pm

Πρόλαβε να βγάλει το σπαθί του έτσι τα σπαθιά συγκρούστηκαν όσο πιο πολύ δύναμη έβαζα άλλη τόση έβαζε και αυτός. Έβαλε λίγο παραπάνω δύναμη και με έσπρωξε προς τα πίσω έτρεξε προς το μέρος μου και μου έριξε γονατιά στην κοιλιά εγώ γονάτισα και έβγαλα αίμα από το στόμα τότε μου είπε:

-Αυτό είναι το καλύτερό σου με απογοητεύεις μπορεί να είσαι καλός τις μεταμφίεσης αλλά δεν έχεις καμιά πολεμική ικανότητα. Γιατί θες το κολιέ της μητέρας σου πίσω δεν έχει πολύ χρηματική αξία προτιμάς να πεθάνεις για ένα χαζό κολιέ.

- Αυτό το κολιέ δεν είναι ασήμαντο για εμένα αλλά ούτε και για την μαμά μου. Ααααααααα.

Φώναξα καθώς σηκώθηκα και έτρεξα προς το μέρος του αυτός ξαφνιάστηκε και έκανε λίγα βήματα πίσω και σήκωσε το σπαθί του. Έκανα μια κάθετη επίθεση με το σπαθί αλλά πήδηξε προς τα δεξιά το μόνο που πρόλαβα να του κάνω είναι μια γρατζουνιά.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 11:44 pm

Χαμογέλασα και αυτός άρχισε να γελάει μα πάνω που πήγα να τον ρωτήσω γιατί ήρθε καταπάνω μου με ταχύτητα τότε άρχισα να τρέχω και εγώ καταπάνω του. Έκανε μια καρφωτή κίνηση με το σπαθί του προς την καρδιά μου πρόλαβα να πέσω κάτω ώστε να την αποφύγω τότε ήρθε από πάνω μου και κατεύθυνε το σπαθί του προς το κεφάλι μου. Πήγα το κεφάλι μου πιο δίπλα τότε του έπιασα το ένα πόδι με τα χέρια μου και τον έριξα κάτω έκανα μια περιστροφή και πήγα προς τα πίσω ώστε να αναδιοργανωθώ. Με το που σηκώθηκε του πέταξα το σπαθί μου καταπάνω του αυτός έσκυψε και το απέφυγε. Μετά πέταξε το σπαθί του κάτω και μου είπε:

-Αν θες να το παίξουμε έτσι έλα.

Τότε περπάτησα αργά προς το μέρος του αυτός όρμησε γρήγορα πήγα να ρίξω μια μπουνιά αλλά πήγε δίπλα από το κεφάλι του αυτός έπιασε το χέρι μου με το ένα χέρι του και τότε με το άλλο με χτύπησε στην κοιλιά με μπουνιά με αποτέλεσμα να με πετάξει λίγο πιο πίσω.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeFri Nov 13, 2015 12:00 am

Κατάφερα να σταθώ στα πόδια μου χωρίς να πέσω αμέσως έτρεξα και τον κουτούλησα. Ο αρχηγός έκανε το ίδιο σε εμένα πόναγε το κεφάλι μου αλλά απ'ότι φαινόταν και του αρχηγού και οι δύο παραπατούσαμε λίγο. Τότε μου είπε:

-Είσαι σκληρός αλλά δεν έχεις εκπαιδευτεί τόσο ώστε να μπορείς να με νικήσεις.

-Αυτό θα το δούμε. Εγώ δεν το κάνω μόνο για μένα αλλά και για όλους όσους νοιάζονται για μένα και αφού με εμπιστεύονται πρέπει να τους το ανταποδώσω.

Είχε έρθει η ώρα να το τελειώσω ήμουν είδη μπροστά του έτσι πήγα να τον χτυπήσω με μπουνιά στο πρόσωπο αυτός έπιασε το χέρι μου τότε του έβαλα το ένα πόδι μου πίσω από το πόδι του και τον έσπρωξα με αποτέλεσμα να πέσει στο πάτωμα. Τον κλότσησα δύο φορές το πλευρό τότε έσκυψα και πριν τον τελειώσω τον ρώτησα:

- Που είναι το κολιέ της μητέρας μου;
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeFri Nov 13, 2015 3:17 pm

(Αρχηγός)-Δεν θα σου πω ποτέ και όσο θέληση και να έχεις δεν θα μπορέσεις ποτέ να με νικήσεις.

-Χαχαχα ήρθε η ώρα να πληρώσεις εσύ και όλοι οι Marines που με τους μεγάλους φόρους ταλαιπωρήσατε που έχετε δώσει στους πολίτες αυτού του νησιού. Και όποιος δεν είχε λεφτά τον χτυπούσατε σας μισό όλους και τώρα παίρνω την εκδίκησή μου.

Τότε σήκωσα το χέρι μου και έβαλα όλοι μου την δύναμη σε μια μπουνιά που του πήγε στο πρόσωπο. Το χέρι μου γέμισε με αίματα και ο αρχηγός έχασε τις αισθήσεις του. Τότε η πρώτη μάχη είχε τελειώσει ένιωθα τόσο θυμό πριν από λίγα λεπτά αλλά τώρα είχαν εξαφανιστεί όλα παντού είχε ησυχία σηκώθηκα και πήγα προς την μικρή βάση τον Marines εκεί που δεν ήταν ο εξοπλισμός τους όπως είχα δει πριν όταν ετοιμάζονταν να φύγουν.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeFri Nov 13, 2015 8:15 pm

Άνοιξα την πόρτα της μικρής βάσης τότε είδα πολλά ντουλαπάκια τα πλησίασα γρήγορα και άρχισα να τα ανοίγω. Το μόνο που είχαν τα πρώτα ήταν λεφτά. Συνέχισα να τα ανοίγω ένα προς ένα ψάχνοντας το κολιέ με το που τελείωνα το ένα το πέταγα κάτω και άρχιζα με το άλλο. Μετά από πολύ ώρα είχαν μείνει μόνο λίγα να ανοίξω αν και είχα χάσει τις πιο πολλές ελπίδες μου. Όμως δεν τα παράτησα ήταν πολύ σημαντικό για την οικογένειά μου. Μετά από λίγο η υπομονή μου απέδωσε το βρήκα στο πάτο ενός από τους φόρους και αποφάσισα να πάω πίσω στους πολίτες τις γειτονιάς μου και όλης της πόλης τα λεφτά. Τα έβαλα όλα μέσα σε σακούλες αφού έβαλα στην τσέπη μου το κολιέ και άρχισα να τις κουβαλάω προς την πόλη. Βγαίνοντας από την βάση των Marines σκεφτόμουν πως θα αντιδρούσαν αλλά δεν νομίζω να τολμούσαν γιατί θα ξεσηκωνόταν ο λαός.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitimeFri Nov 13, 2015 8:25 pm

Συνέχισα να ήρεμος να περπατάω προς την πόλη αλλά τότε πετάχτηκε ένα άγριο ζώο και άρχισε να με κυνηγάει. Τότε έτρεχα όσο πιο γρήγορα μπορούσα με το βάρος από τα λεφτά στην πλάτη μου μετά από λίγο είδα τους υπόλοιπους Marines που είχαν φύγει. Ευτυχώς για εμένα όρμησε σε αυτούς και έτσι την γλίτωσα αλλά παρόλα αυτά συνέχισα να τρέχω ήθελα να δω επιτέλους τι έγραφε το γράμμα. Είδα από μακριά την πόλη αυτό μου έδωσε ψυχολογική δύναμη και έτρεξα με ακόμα μεγαλύτερη ορμή. Μέσα σε λίγα λεπτά είχα φτάσει τότε σήκωσα τα χέρια μου και φώναξα:

-ΑΚΟΎΣΤΕ ΜΕ ΌΛΟΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΆ Ο Αρχηγός ΤΩΝ MARINE ΗΤΤΉΘΗΚΕ ΑΠΌ ΕΜΈΝΑ ΈΤΣΙ ΈΧΩ ΤΗΝ ΤΙΜΉ ΝΑ ΣΑΣ ΔΏΣΩ ΌΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΆ ΣΑΣ ΠΊΣΩ.

Τότε πέταξα τις σακούλες σε διαφορετικές μεριές της πόλης και όλη μαζεύτηκαν και έπαιρνε ο καθένας με την σειρά του.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος πρώτο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Από μάχη σε μάχη{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ Τελος] Μια γρηγορη σταση πριν την μεγαλη μαχη [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος]Μεγαλη μαχη στο Elfheim...Ελευθερος ξανα! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: