Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Tangled

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Αρμονία και αγάπη?   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 10, 2015 5:02 pm

Όταν ο Haru έφτασε στο μηδέν τότε η δεύτερη κοπέλα η οποία δεν είχε μιλήσει μέχρι τώρα, τους πλησίασε και τους δύο, τους έπιασε από τις άκρες των μπλουζών τους, και άρχισε να τους ταρακουνάει.
" Εντάξει, εντάξει Ayaka-san σταμάτα να μας ταρακουνάς."
" Ναι σε παρακαλούμε Ayaka δεν θα το ξανά κάνουμε, δεν θα το ξανά κάνουμε." φώναξε απελπισμένα η Amelie ζητώντας με το βλέμμα της την βοήθεια του Haru ο οποίος έδειχνε να το διασκεδάζει.
Η κοπέλα με το όνομα Ayaka ήταν η πιο κοντούλα από όλους ακόμα και από τον ίδιο τον Haru. Είχε κοντά καστανά μαλλιά σταχτή μάτια και άγριο βλέμμα. Φορούσε μαύρα δερμάτινα ρούχα και ψηλές μαύρες μπότες για να τις δίνουν ύψος.
Σίγουρα δεν είναι η κλασσική κοπέλα για μοντέλο, όμως ποιος είμαι εγώ να κρίνω. Συγκριτικά με τον 1.90 είμαι εντελώς ακατάλληλος εξίσου. σκέφτηκε ο Rezal κοιτώντας τους έναν έναν.


Last edited by Lummynia on Mon Nov 16, 2015 6:07 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Προς το ατελιέ   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 10, 2015 5:09 pm

Τότε ο Haru αποφάσισε να επέμβει και κοιτώντας τους όλους σοβαρά είπε:
"Δεν έχουμε χρόνο για καυγάδες και το γνωρίζετε όλοι. Η παρουσίαση είναι απόψε. Σήμερα το πρωί βγήκε ανακοίνωση προς όλους τους συμμετέχοντες ότι θα πρέπει να παρουσιάσουν ο καθένας δέκα δικά τους σύνολα. Αυτό σημαίνει πως θα χρησιμοποιήσω δύο από εσάς τρεις φορές αντί για δύο. Ακόμα δεν γνωρίζω ποιοι θα είναι. Θα εξαρτηθεί από το πόσο θα μπορέσετε να υποστηρίξετε τα ρούχα μου. Έχω τελειοποιήσει όλα τα ρούχα από άποψη σύνθεσης και ραψίματος απλά τώρα πρέπει να τα προβάρω στον καθένα σας για να δω ποιος θα βάλει τι, και να κάνω τυχόν μεταποιήσεις, κυρίως στο ύψος, που σίγουρα θα χρειαστούν. Θα ήθελα λοιπόν παρακαλώ μιας που ο χρόνος μας είναι περιορισμένος να με ακολουθήσετε στο ατελιέ μου για να ξεκινήσουμε. Έχουμε λιγότερο από επτά ώρες στην διάθεσή μας.


Last edited by Lummynia on Mon Nov 16, 2015 6:06 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Στο Ατελιέ   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 10, 2015 5:22 pm

Ακούγοντας τον λόγο του Haru, παρόλο που δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο όλοι ένιωσαν να τους διαπερνάει ένα ρεύμα δημιουργικότητας και αυτοσυγκέντρωσης. Αφού συστήθηκαν ο ένας με τον άλλον ξεκίνησαν όλοι μαζί προς το ατελιέ του Haru το οποίο βρισκόταν αρκετά κοντά.
Το εξωτερικό κτήριο που το φιλοξενούσε ήταν αρκετά παλιό, ίσως από τα πιο παλιά και όχι τόσο κομψά κτήρια του νησιού. Ήταν στο χρώμα του οψιδιανού λίγο πιο τετραγωνοποιημένο σε σχέση με τα υπόλοιπα κτίσματα που είχαν τρούλο. Είχε μικρά παράθυρα καθόλου μπαλκόνια και έμοιαζε κάπως αποπνικτικό.
"Εδώ είμαστε." αναφώνησε ο Haru και τους έκανε νόημα να τον ακολουθήσουν. Το κτήριο ήταν τρίπατο. Στον πρώτο όροφο ήταν τα γραφεία μιας εταιρίας που αναλάμβανε διαφημηστικές καμπάνιες ενώ στον τρίτο το ατελιέ ενός όχι και τόσο γνωστού ζωγράφου. Ανέβηκαν τις σκάλες βιαστικά και βρέθηκαν στον δεύτερο όροφο όπου βρισκόταν το ατελιέ του Haru.
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Έργα Τέχνης   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 10, 2015 5:36 pm

Όταν ο Haru άνοιξε την πόρτα επιφωνήματα έκπληξης και θαυμασμού ακούστηκαν από τα στόματα των παιδιών. Ο χώρος ήταν μεγάλος και σε αντίθεση με το μουντό κτήριο ήταν γεμάτος με χρώματα και υφάσματα κάθε τύπου. Υπήρχαν παντού κούκλες ντυμένες με διάφορα ρούχα είτε γυναικεία είτε αντρικά, ενώ ξεχώριζε έντονα στο κέντρο της αίθουσας ένα μεγάλο γραφείο με δύο καρέκλες και αρκετούς χάρακες και μολύβια πάνω του. Το πιο εντυπωσιακό από όλα όμως ήταν ένα κουστούμι αντρικό που ήθελε να έχεις μεγάλη άνεση με τον εαυτό σου για να το φορέσεις.
"Ουάου Haru-kun είναι φανταστικό, είσαι απίστευτος." είπε η Amelie συνεπαρμένη κοιτώντας δεξιά και αριστερά μη μπορώντας να πιστέψει στα μάτια της με τα έργα τέχνης που έβλεπε." Ο Haru κοκκίνισε ελαφρώς όμως συνήλθε σχετικά γρήγορα. Η Ayaka-san είχε σταθεί μπροστά από ένα γυναικείο σύνολο που επί το πλείστον αποτελούνταν από μαύρη δαντέλα.
"Αυτό ελπίζω να το βάλω στην πασαρέλα εγώ." είπε και χαμογέλασε στον Haru. Εκείνος της ανταπόδωσε ένθερμα το χαμόγελο χωρίς όμως να της απαντήσει στο ερώτημά της.


Last edited by Lummynia on Wed Nov 11, 2015 1:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Tangled   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 10, 2015 5:45 pm

Τα αγόρια παρέμεναν σιωπηλά κοιτώντας και τα δύο το μυστήριο κουστούμι που έστεκε μπροστά τους.
"Ελπίζω ο Haru να μην περιμένει από εμένα να φορέσω αυτό το πράγμα. Αυτό μόνο gay το φοράει." σκέφτηκε ο Jusepe και αποτράβηξε αηδιασμένος το βλέμμα του από πάνω του. Ο Haru απογοητευμένος από την αντίδραση του γύρισε το βλέμμα του προς τον Rezal περιμένοντας πάνω κάτω την ίδια αντίδραση. Ξαφνιάστηκε ευχάριστα όταν αντιλήφθηκε πως το ύφος του Rezal δεν έκρυβε απέχθεια αλλά περιέργεια.
Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι τόσο καιρό συνήθισα στα γυναικεία ρούχα, όμως αυτό το κουστούμι για μένα είναι ένα φανταστικό έργο τέχνης και θα ήταν τιμή μου να το βάλω. Μπορεί σε κάποιον τρίτο να φαίνεται περίεργο όμως για μένα είναι απλά ένα πολύ κομψό ιδιαίτερο ρούχο. Για μερικές στιγμές ο καθένας βυθίστηκε στις σκέψεις τους μέχρι που άρχισε να τους καλεί έναν έναν ο Haru στο μικρό καμαράκι δοκιμαστήριο που υπήρχε στο βάθος του δωματίου.
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Ένα βήμα πριν την Έναρξη   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 10, 2015 7:24 pm

Μετά από τρεις ώρες είχαν όλοι τελειώσει.
"Και τώρα παρακαλώ μπορείτε να ξεκουραστείτε τις εναπομείναντες τέσσερις ώρες. Θα παρακαλούσα ακόμα να μην με ενοχλήσει κανείς και να κάνετε όση περισσότερη ησυχία μπορείτε." είπε σοβαρά ο Haru και κάθισε στο γραφειάκι στην μέση του δωματίου. Τα παιδιά κάθισαν σε μερικά αναπαυτικά μαξιλάρια που βρήκαν και βάλθηκαν να μιλούν ψιθυριστά και να ξεφυλλίζουν παλιά περιοδικά με ρούχα. Ο Rezal, προτίμησε να ξαπλώσει πάνω στην μαξιλάρα και χωρίς να το καταλάβει τον πήρε ο ύπνος.
Στις εννιά το βράδυ ένιωσε δυο χέρια να τον σκουντούν. Ξύπνησε απότομα και κοίταξε τριγύρω του νυσταγμένος.
"Ήρθε η ώρα!" του είπε ο Haru και όλοι μαζί παίρνοντας τα απαραίτητα υλικά μαζί τους κατευθύνθηκαν προς το μέρος όπου θα διεξαγόταν ο διαγωνισμός.
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Το κτήριο του Λόφου   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 10, 2015 7:49 pm

Ο Rezal ένιωσε απέραντη χαρά όταν ο Haru τον πληροφόρησε πως ο διαγωνισμός θα γινόταν στο μεγάλο εντυπωσιακό κτήριο ψηλά στον λόφο.
"Τέλεια και ήθελα να το δω. Μου τράβηξε το ενδιαφέρον με το που ήρθα στο νησί. Περπατούσαν ο ένας δίπλα στον άλλον φορτωμένοι με κρεμαστάρια και με τσάντες. Ο Haru καμαρωτός καμαρωτός έχοντας στα μάτια του το φως της ελπίδας περπατούσε όλο και πιο γρήγορα. Μετά από μισή ώρα έφτασαν στην πόρτα του κτηρίου. Από κοντά φαινόταν ακόμα μεγαλύτερο και πιο ψηλό. Οι κολόνες του ήταν στρόγγυλες ενώ ο τρούλος δεν ήταν από τζάμι όπως ο Rezal νόμιζε στην αρχή αλλά από γυαλότουβλο.
"Φανταστικό!είπε χαρούμενη η Amelie και όλοι μαζί μπήκαν μέσα. Το εσωτερικό του κτηρίου έμοιαζε με μια τεράστια σάλα. Στην μέση ακριβώς είχε υπερυψωθεί ένα σημείο για να το χρησιμοποιήσουν ως πασαρέλα. Δεξιά και αριστερά από το σημείο αυτό υπήρχαν πολλές καρέκλες. Τέλος ένα κρυστάλλινο πολύφωτο θέσπιζε πάνω από τον διάδρομο που θα περπατούσαν τα μοντέλα. Οι τοίχοι είχαν το χρώμα του λευκού και το πάτωμα ήταν φτιαγμένο από μαύρο γρανίτη.


Last edited by Lummynia on Mon Nov 16, 2015 6:04 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Τα Φαβορί   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 10, 2015 8:00 pm

Ο Rezal ξεροκατάπιε. Βλέποντας όλο αυτό το μεγαλείο είχε αρχίσει άθελά του να αγχώνεται. Όσο βρίσκονταν στο ατελιέ, πριν τον πάρει ο ύπνος, άκουγε τους υπόλοιπους τρεις που συζητούσαν για τα μεγάλα φαβορί του διαγωνισμού. Από τα λίγα που κατάλαβε υπήρχε η Madam Eve η οποία θεωρούνταν η πιο άξια σχεδιάστρια μόδας που υπήρχε στο νησί εκείνη την εποχή. (ο Haru την θαύμαζε απεριόριστα) και υπήρχε και ο Mister Rob ο οποίος δεν είχε και τόσο καλή φήμη μιας που θεωρούνταν πολύ μοχθηρός και κακόβουλος άνθρωπος. Τέλος ο μεγαλύτερος κριτής της βραδιάς ο κύριος Hayari ακουγόταν σαν ένας πολύ τρομακτικός άνθρωπος αλλά και πολύ ιδιαίτερος στις κρητικές του. Στην μέχρι τώρα δεκαετή καριέρα του ως κρητικός τα άτομα τα οποία είχαν κερδίσει τον σεβασμό του μετρούνταν στα δάκτυλά του ενός χεριού. Ένα από αυτά ήταν και η Madam κάτι που προκαλούσε τον φθόνο σχεδόν όλων των υπόλοιπων σχεδιαστών μόδας, εκτός ίσως του Haru. Λόγο της μεγάλης έχθρας που ένιωθαν για τον κύριο Hayari αυτός είχε προσλάβει έναν φύλακα να τον προσέχει τον Yamada. (περίεργες συνωνυμίες). Τέλος υπήρχαν και άλλα ξακουστά ονόματα μέσα στους συμμετέχοντες. Ο Ζαν Ντε Πολ και η Μαρκίσσα Νουέντ ήταν δύο αρκετά γνωστοί σχεδιαστές. Ακόμα στους κριτές συναντούσες την Akira Mutusaki και τον Sadem Loren. Υπήρχαν και άλλοι λιγότερο γνωστοί και μερικοί εντελώς άσημοι όπως ο Haru.
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Εμπρός, Πάμε!   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 11, 2015 12:06 pm

"Ελάτε, από δω είναι το καμαρίνι μας." τους είπε ο Haru αν και ήταν και ο ίδιος χαμένος στην μαγεία του χώρου. Καθώς περπατούσαν τους σταμάτησε μια φωνή και τους ζήτησε να αποσυρθούν από τον χώρο μέχρι να δοθεί άδεια να εισέλθει το κοινό. Ήταν ένας ψηλός μυώδης άντρας με κοντά μαύρα μαλλιά και αρκετά ηλιοκαμένος. Το πρόσωπό του ήταν τετραγωνισμένο και η μύτη του κοντή και πλακουτσωτή. Όταν ο Haru εξήγησε πως ανήκε στους συμμετέχοντες ο "φουσκωτός τύπος" τον κοίταξε στην αρχή παραξενεμένα και μόλις ο Haru του το επιβεβαίωσε δείχνοντάς του το πιστοποιητικό συμμετοχής, άρχισε να γελάει εκκωφαντικά και δεν σταμάτησε ακόμα και όταν τους άφησε να μπουν στο καμαρίνι τους.
"Μην τους αφήσεις να σε πτοήσουν Haru. Εμείς είμαστε εδώ γιατί πιστεύουμε σε εσένα." είπε η Amelie κοιτώντας τον σοβαρά. Η Ayaka τον κοίταξε και κούνησε καταφατικά το κεφάλι της για να δείξει ότι συμφωνεί. Ο Jusepe τον χτύπησε στην πλάτη ενθαρρυντικά και ο Haru συγκινήθηκε βλέποντας την ομάδα του να τον υποστηρίζει τόσο πολύ;
"Και τώρα αφηνόμαστε στα χέρια σου." είπε ο Rezal και αυτό ήταν που έδωσε την τελειωτική ώθηση στον Haru να ξεκινήσει.
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Lummynia
Simple Member
Simple Member
Lummynia


Όνομα Χαρακτήρα : Hisoka Zoldyck
Posts : 202
Location : Στον Κόσμο Μου
Join date : 2015-11-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Η Έναρξη   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 2:53 pm

Ο κόσμος είχε σιγά σιγά μαζευτεί και είχε δημιουργηθεί ένα πλήθος δεξιά και αριστερά τις "πασαρέλας". Κάποιοι από αυτούς ήταν όρθιοι ενώ κάποιοι άλλοι είχαν προλάβει να πιάσουν τις πίσω πίσω καρέκλες. Στις μπροστινές θέσεις καθόντουσαν οι κριτές και κάποια σημαντικά πρόσωπα που είχαν έρθει να παρακολουθήσουν την εκδήλωση. Αυτό έκανε τα πράγματα ακόμη πιο σοβαρά για τους νεοφερμένους καλλιτέχνες. Αν κατάφερναν πέρα από τους κριτές να εντυπωσιάσουν και κάποιο "όνομα" του χώρου, τότε είχαν πολλές ελπίδες να αναπτυχθούν με την βοήθειά τους. Αυτό βέβαια ήταν ένα κοινό μυστικό. Όλοι οι όχι και τόσο γνωστοί στόχευαν για αυτό αλλά κανένας δεν το μαρτυρούσε. Έτσι και ο Haru βαθιά μέσα του ένιωθε την ανάγκη να εντυπωσιάσει, να αναγνωριστεί και να σταματήσουν να γελάνε όπως ο τύπος που τους σταμάτησε όταν προσπάθησαν να μπουν.
Back to top Go down
https://www.facebook.com/Yaoi-LB-Chacters-Fur%C4%AB-Pyua-Yokub%C
Sponsored content





[Τέλος]Tangled - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Tangled   [Τέλος]Tangled - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Tangled
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Elfheim Island-
Jump to: