Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeSat Nov 07, 2015 11:55 am



Spoiler:

Λίγα λόγια για τα προηγούμενα: Φτάσανε επιτέλους στο νησί επιλογής της κυνηγού επικυρηγμένων μετά από πολλά πρόβληματα και περιπέτειες. Εκεί βρήκαν πως πειρατές ήλεγχαν ολόκληρο το νησί, μα υπήρχε ένα άτομο που ήθελε να κάνει τη διαφορά. Κι αυτό το άτομο θα τους το σύστηνε κανείς άλλος από τον Στεφάν Μπόλντο, συμπατριώτης τους και πρώην μαφιόζος, ο οποίος ήρθε εδώ φαινομενικά για καλλιτεχνικούς λόγους, εφόσον ήδη έχει κάνει τον εαυτό του μουσικό ίνδαλμα στο νησί. Και τώρα, πρόσωπο με πρόσωπο με τον πιθανό εργοδότη της Lorenza, πρέπει να κάνουν μια συμφωνία.

Υπήρξε μια πολύ αμήχανη στιγμή όταν ο νεαρός Daia - παρά το μεγάλο μέγεθός του - μπήκε μέσα στο γραφείο του Istor. Φαινόταν να έφερε βαρέως το πόσο γρήγορα κι εύκολα έχασε από την κοπέλα ή γενικώς το ότι έχασε, όντας ο δυνατότερος μαχητής στην εργασία του αφεντικού του. Κι όμως, χαμογέλασε σε όλους, έστω και με περισσότερη αμηχανία από πριν, και πήγε και στάθηκε πίσω από τον Rello, που άναυδος παρακολουθούσε τις εξελίξεις.

«Έχεις πολύ καλή κίνηση καρπού,» της είπε στο τέλος · αυτή έγνεψε με ευχαρίστηση.
«Βλέπω πως λέγατε την αλήθεια! Δεν έχω κανένα λόγο να μη σας εμπιστευτώ λοιπόν! Ακούστε πως έχει το πράγμα.» Έφερε την καρέκλα του ακόμα πιο μπροστά, σκύβοντας κι ανάγκασε όλους να μιμηθούν το παράδειγμά του.


Last edited by F_A_I on Thu Nov 19, 2015 7:09 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 4:51 pm

«Εγώ δεν είμαι άνθρωπος που κρατάει κακίες, μα άνθρωπος που κρατάει ισορροπίες. Και πρέπει να ομολογήσω πως μέσα σ'ένα νησί χωρίς την Αρχή του υπόλοιπου Τόπου παρούσα, το καθήκον αυτό έπεσε σε μένα.»
Η Lorenza φάνηκε να απορεί. «Από ποιον;»
Κόλλησε ο ομιλητής. «...από κανέναν. Από αναγκαιότητα! Όχι από άλλον άνθρωπο αν αυτό αναρωτιέσαι.» Έγνεψε ότι καταλάβαινε και του επέτρεψε να συνεχίσει. Καθάρισε τον λαιμό του, με πολύ λιγότερη εξουσία απ'ότι περίμενε. «Το θέμα είναι πως είτε από προσωπική ικανότητα είτε από τύχη ή μάλλον και από τα δύο, δημιούργησα μία διόλου ευκαταφρόνητη περιουσία εδώ στο νησί. Παρά το νεαρό της ηλικίας μου, τα επιχειρηματικά μου ανοίγματα στέφθηκαν με επιτυχία ενώ έγιναν και κάποιες δωρέες που βοήθησαν πολύ. Φυσικά ούτε το 1/4 δε βρίσκεται στο όνομά μου, γιατί θα τραβούσα τα μάτια των πειρατών, εφόσον κανείς δε μπορεί να έχει τόσα πολλά λεφτά στο νησί τους, και τα χώρισα μεταξύ φανταστικών ατόμων. Εγώ υποτίθεται πως είμαι ο μεσάζοντάς τους.»

Μια φριχτή σκέψη πέρασε από το μυαλό της Lorenza: αυτός ο άνθρωπος δε θα σταματούσε αν δεν εξιστορούσε ολόκληρο το χρονικό, με τόσο μεγάλη προτίμηση στα δικά του επιτεύγματα.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 5:02 pm

«Έχω κάνει ένα ολόκληρο σχέδιο για να πω την αλήθεια, όπου κάθε μέρα πηγαίνω στους ανθρώπους που με πληρώνουν. Οι περισσότεροι νομίζουν πως εγώ είμαι μόνο ο μεσάζοντας για κάποιον τρανό επιχειρηματία εκτός νησιού που το μόνο που τον νοιάζει είναι τα χρήματα, αλλά με μια ελπιδα πως θα ενδιαφερθώ για το νησί και τους βγάλω από την άσχημη κατάσταση, ενώ οι παρανοϊκοί ξέρουν πως είμαι όλα αυτά.»

Από ευγένεια και μόνο ο Mark δεν είχε κυλήσει τα μάτια του ή εκφράσει την αγανάκτησή του με κάποιο φανερό τρόπο. Πώς το χε καταφέρει η Lorenza βέβαια, δεν ήξερε. Μάλλον η ανάγκη για τη δουλειά ή το γεγονός πως όλα αυτά τα έβλεπε σαν χρήσιμες πληροφορίες.

«Το θέμα είναι πως με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο, έχω πολλά χρήματα και αυτά μόνο αυγατίζουν. Μα το καλύτερο, κανείς δεν ξέρει ότι είναι δικά μου. Οπότε μπορούν να διακινηθούν με ευκολία.»
«Όμως αυτό σε κάνει πρώτο στόχο αν καταφέρει κανείς να καταλάβει ποιανού τα χρήματα κινούνται.»

Παραδόξως, ήταν ο Στεφάν που έκανε την παρέμβαση. Σκεπτικός, με το χέρι να χτυπά ελαφρώς και ρυθμικά τη μύτη του, κοιτούσε στο πλάι.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 5:13 pm

«Μα μόλις τώρα είπα πως ποτέ δε θα το καταλάβουν εφόσον νομίζουν πως είμαι είτε ένας είτε πολλοί επιχειρηματίες από άλλο νησί!»
«Ε και;»

Εκεί που όλοι εκτός της Lorenza τον κοίταξαν αγανακτησμένοι εκείνος αναστέναξε. Αν και πήγε να μιλήσει, ο Rello τον διέκοψε. «Νομίζουν. Πως τα χρήματα. Είναι αααάλλου. Ή ακόμα καλύτερα, ααααάλλων. Τι δεν καταλαβαίνεις;»
«Όμως. Εσύ. Τα διαχειρίζεσαι για οοοοόλους.» Στην απορία που ζωγραφίστηκε στα πρόσωπά τους, αναστέναξε και πάλι. «Αν ήμουν εγώ πειρατής και μάθαινα πως τα λεφτά του τάδε που δεν έχω ιδέα ποιος είναι πληρώνουν για μπράβους εναντίον μου, τι θα έκανα; Θα έπιανα αυτόν που ξέρω, δηλαδή τον μεσάζοντα, και θα του ζητούσα εξηγήσεις με τον δικό μου, μοναδικό τρόπο.»

Κάπου εκεί ο Istor έχασε το χρώμα του. Γύρισε στον Daia. «Δ-δε νομίζω να κάνουν κάτι τέτοιο,» προσπάθησε να τον καθησυχάσει.
«Εγώ αυτό θα έκανα.» δήλωσε η Lorenza.
«Συν του ότι θα άρχιζα να σκέφτομαι ότι μπορεί ο μεσάζοντας να δρα από μόνος του, χωρίς να ξέρει το αφεντικό ή τα αφεντικά τι γίνεται.»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 5:26 pm

Ο Istor είχε πανιάσει. «Κι ας μην αναφέρουμε πως είσαι γνωστό αντιδραστικό στοιχείο. Είσαι ο μόνος που έχει μιλήσει για οργανωμένη αντίσταση στους πειρατές. Πόσο δύσκολα νομίζεις πως θα σε δώσουν οι άλλοι αν το αντάλλαγμα είναι κάτι πολύ μεγάλο--πχ η ζωή τους;»
«Ν-ναι αλλά...έχω ήδη υποσχεθεί λεφτά για αμοιβές σε άλλους δύο ανθρώπους σαν και του λόγου τους.»
«Πρέπει να κρύψεις τα χρήματα με κάθε τρόπο.»
«Τι άλλο τρόπο;! Εγώ νόμιζα πως αυτό που σκέφτηκα ήταν το καλύτερο.»
«Ήταν αποτελεσματικό για να τους κρατήσεις μακριά σου μέχρι στιγμής, αλλά από κει και πέρα, κάτι του λείπει.» Ο Mark δεν άργησε να μπει σε λειτουργία και τώρα, από το ύφος του και μόνο, κανείς θα νόμιζε πως ήταν οικονομικός σύμβουλος. «Πώς τα πάμε από ευγλωττία κι απάτη;»
«Να τον ακούς αυτόν, είναι γιος πολιτικού. Έτσι έκανε ο μπαμπακάς την περισουσία.»
«...είπε ο μαφιόζος.»
«Τουλάχιστον εγώ δεν έκρυψα ποτέ τους κακούς τρόπους του πατέρα μου. Κι εγώ αποποιήθηκα αυτών των πραγμάτων.»
«Ωωω, νομίζεις ότι ξαφνικά είσαι ανώτερος από μένα, τι χαριτωμένο.»
«Α ναι; Αυτό νομίζεις εσύ! Για πες μου...»

Κι όσο αυτοί λογομαχούσαν, η κοπέλα πήγε δίπλα στον Rello. «Θα πληρώνεις μετρητοίς;»


Last edited by F_A_I on Tue Nov 17, 2015 4:53 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 5:39 pm

Απορημένος, ο νεαρός γύρισε να την κοιτάξει. «Ναι...»
«Αυτό μειώνει το ρίσκο. Έχεις δείξει το πρόσωπό σου και στους τρεις άλλους που ήρθαν να σου ζητήσουν δουλειά;»
«...αυτό τι σημασία-;» Τον κοίταξε με ανηπομονησία. Αν και μάλλον έπρεπε να προσβληθεί, δεν το κατάφερε. «Όχι σε όλους. Μόνο στον ένα γιατί κατάφερε να τραυματίσει τον Daia. Oι άλλοι χάσανε, οπότε είδαν μόνο εκείνον--μ'ακούσανε μονο.»
Η κυνηγός φαίνεται να σκέφτεται. «Αν είσαι διατεθειμένος να με πληρώσεις παραπάνω, θα αναλάβω εγώ την προστασία σου. Ή έναν τρόπο για να μη σε πιάσουν.»
«...σοβαρά μιλάς;»

Έγνεψε. «Χρειάζομαι τα λεφτά.»
«Και γιατί να εμπιστευτώ εσένα, κάποια που το μόνο που σκέφτεται είναι τα λεφτά από τον Daia, που είμαστε φίλοι όλοι μας τη ζωή;»
«Γιατί νίκησα τον καλύτερο φίλο σου χωρίς καν να με ακουμπήσει.» Θες κι άλλο λόγο, συμπλήρωσε η γλώσσα του σώματος, μα και το προκλητικό της ύφος.

Όμως αυτή τη φορά φάνηκε τολμηρός. «Δείξε μου εσύ απτά αποτελέσματα και θα σου πω να θα δεχτώ ή όχι. Εξάλλου, αν δε γίνουν μερικές συλλήψεις πρώτα, δεν πρόκειται να γίνει σαματάς και κανείς-»
«Το πιασα. Αποτελέσματα. Πού τους θες;»
«Κι εδώ καλά είναι.»


Last edited by F_A_I on Wed Nov 11, 2015 4:32 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 5:53 pm

«Καλώς. Έχουμε μια συμφωνία.» Έδωσαν τα χέρια.
«Ελπίζω να είσαι τόσο καλή όσο προμηνύεσαι...έχουμε αποβράσματα με το τσουβάλι εδώ.»

Ένα σπάνιο χαμόγελο, αυτάρεσκο όμως χαμόγελο κατέλαβε το πρόσωπο της κοπέλας. Η γάτα της έχει εφτά ζωές μα εκείνη δεν ήταν γάτα · ήταν θηρίο ανήμερο και είχε μόνο μία. Γι αυτό έκανε το παν να την κρατήσει, μα και να τη διανθίσει με κάθε λογής εμπειρίες και ικανότητες. Κι αυτό εδώ, ακριβώς αυτό, ένιωθε πως ήταν το στοιχείο της. Ένα μικρό ρίγος διαπέρασε τον Istor. «Τόσο το καλύτερο.» Γύρισε την πλάτη της στον εργοδότη. «Φεύγουμε.» ήταν το τελευταίο πράγμα που βγήκε από τα χείλη της για τις επόμενες δύο ώρες, εφόσον ήδη κατέστρωνε το σχέδιό της.

Σε πλήρη αναστάτωση, οι δύο συνεργάτες της άφησαν ο ένας τον γιακά του άλλου, χωρίς να λείπει το τελευταίο κακιασμένο βλέμμα, και σαν παιδάκια που είχαν πιαστεί να κάνουν το αντίθετο απ'αυτό που έπρεπε, αναφώνησαν: τώρα! ένοχα, τρέχοντας πίσω της.


Last edited by F_A_I on Mon Nov 16, 2015 6:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 8:25 pm

Παρά τις επαναλαμβανόμενες, ένθερμες διαβεβαιώσεις του Mark πως μπορούσαν να βρουν τον δρόμο πίσω και μόνοι τους, ο όμορφος τσιγγάνος επέμενε να τους συνοδεύσει τουλάχιστον μέχρι το ξενοδοχείο τους, έτσι ώστε να τους προτείνει ένα καλύτερο ίσως και πιο ταιριαστό κατάλυμα. Εξάλλου, υπενθύμισε στην κυνηγό, του το είχε υποσχεθεί. Εκείνη του υπενθύμισε με τη σειρά της πως δεν ήταν ακριβώς υπόσχεση, μα αφού ειπώθηκε έπρεπε να περιμένει πως δε θα το άφηνε να πέσει. Με κάποια απροθυμία, συμφώνησε να πληρώσουν τα χρωστούμενα και να φύγουν.

«Αν δε σας πειράζει, θα ήθελα να με συνοδεύσετε για φαγητό. Δηλαδή, αν δεν ερχόταν η ουρά θα μουν πολύ χαρούμενος, αλλά έχω την αίσθηση πως θα θέλει να κάνει χαλάστρα.»
«Δεν χαλάς κάτι όταν ούτε καν έχει αρχίσει να φτιάχνεται.»
«Κι εσύ πού το ξέρεις;»
«Νομίζω είναι προφανές-»
«Θέλω να μου δείξεις κάπου όπου μπορώ να στείλω ένα γράμμα πρώτα.»
«Το χεις ήδη γραμμένο;»
«Χθες το βράδυ.»


Last edited by F_A_I on Tue Nov 17, 2015 4:53 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 8:36 pm

«Χθες το βράδυ το γραψες
«Ε μα τι άλλο μπορεί να εννοεί;»
«Γιατί μιλάς σαν να μετράς τις λέξεις σου;»
«Κατά βάθος πιστεύω ότι το κάνει.»

Παρόλο που είχε κάνει μεγάλη προσπάθεια να αγνοήσει τον Mark, στο τέλος δε άντεξε και χασκογέλασε. Έβηξε γρήγορα για να το καλύψει. «Ξέρω πού να σε πάω εφόσον θέλεις να στείλεις ένα γράμμα. Μόνο μην έχεις καμιά ευαίσθητη πληροφορία εκεί μέσα και καλά είμαστε.» Ησυχία. «Για ποιον είναι; Τον κύριο Bane;»
«Προς τι το ξαφνικό ενδιαφέρον;» ρώτησε ο Mark αυτό ακριβώς που σκεφτόταν η Lorenza.
Aνασήκωσε τους ώμους του αθώα. «Περιέργεια.»

Μισή ώρα αργότερα, βρίσκονταν μπροστά από ένα ευχάριστο μέρος, λαχταριστές μυρωδιές να ξεφεύγουν από τα μισάνοιχτα παράθυρα και την πόρτα που ανοιγόκλεινε, ταλανίζοντας ηδονικά τις αισθήσεις τους.

«Τώρα πεινάω πραγματικά. Ελάτε! Το καλύτερο ταβερνάκι στο νησί. Τίποτα δε συγκρίνετα μαζί του. Όσα λεφτά κι αν έχω δώσει, το φαΐ του είναι το νοστιμότερο. Το ποτό όχι στο ίδιο επίπεδο.»


Last edited by F_A_I on Tue Nov 17, 2015 4:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 9:21 pm

«Γιατί μας έφερες εδώ;»

Είχαν φάει βασιλικά! Κρέατα, ψάρια, σαλάτες, ορεκτικά, όλα τα καλύτερα. Όμορφες σερβιτόρες έκλειναν το μάτι και στους δύο άντρες, πελάτες κερνούσαν μπύρες στην κυνηγό · το μαγαζί αν και δεν είχε πίστα, σίγουρα ενθάρρυνε τόσο προσπάθειες όσο και κανονικές εκτελέσεις χορού. Ο ζωηρός τσιγγάνος ήδη είχε σηκωθεί τρεις φορές να χορέψει, πάντα με διαφορετική παρτενέρ, και τα παλαμάκια δεν έλειπαν ποτέ. Όλοι χαμογελούσαν. Κι όμως κάτι δεν καθόταν καλά στον Mark. Υπερβολική πολύ χαρά για το γούστο του και ποτέ δεν είδε ξανά μια τόσο μεγάλη ομάδα γυναικών να ενδιαφέρονται γι αυτόν. Είχε την εντύπωση πως...ήτανε στημένο.

Γέλασε. «Για να περάσουμε καλά! Τι ερωτήσεις είναι αυτές; Αντί να κάθεσαι εδώ μουτρωμένος, πάρε μια ηρακλιά κι άντε να χορέψετε.»
«Tι είναι η ηρακλιά;»
«Κοπέλα, γυναίκα, πώς το λένε; Πάρε μια και άμου στο χορό.»
«Δεν αισθάνομαι άνετα-»
Κύλησε τα μάτια του. «Πολύ ξενέρωτος δεν είσαι; Τζάμπα σε φερα σε τόσο καλό μαγαζί βρε.»
«Ναι εγώ σε ενδιέφερα...» Όπως κύλησε τα μάτια του κι έπεσαν πάνω στην Lorenza, εκείνη φαινόταν να τα περιμένει. Με μια ματιά έδειξε στην πίστα, και με την άλλη στην κοπέλα που τον κοιτούσε τα τελευταία δέκα λεπτά. Ξανακοίταξε την πίστα, στο δύσπιστο βλέμμα του Mark, o οποίος αναστενάζοντας, αποφάσισε να σηκωθεί.


Last edited by F_A_I on Tue Nov 17, 2015 4:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]   Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Τρίτο. [Τέλος-Αποστολή]
» Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]
» All the King's men. Μέρος δεύτερο. [Τέλος]
» Για να χαθούν τα χάρτινα. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]
»  Αποκαλύψεις και ανατινάξεις. Μέρος Δεύτερο [Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Las Camp-
Jump to: