Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeTue Nov 03, 2015 2:04 pm

Ο Leonidas πλέον είχε φύγει απο το Mejis Island,είχε ξεφύγει ξανά παρά τις φασαρίες που προκάλεσε χωρίς να το θέλει.Πλέον βρισκόταν ανοιχτά της θάλασσας South Blue και κατευθυνόταν με το καραβάκι του ανατολικά στο νησί Baterilla.Καθόταν στην πίσω μεριά του καραβιού του για να μπορεί να ελέγχει την πορεία του καραβιού του και κοιτούσε μπροστά στον ορίζοντα μήπως κι ''εμφανιστεί'' το νησί.Ήταν μία ηλιόλουστη μέρα,περίεργο για την εποχή,αλλά συνέχιζε να έχει αυτό το κρύο αεράκι που ευτυχώς για το ταξίδι του Leonida δεν σήκωνε κύμα και η θάλασσα ήταν ήρεμη.Όμως παρα την ηρεμία της θάλασσας ο Leonidas μέσα του ''έβραζε'' κάτι είχε ξυπνήσει την επιθυμία του για μάχη,για σκοτωμούς για αίμα.Δεν ήξερε τι ήταν απλός ήθελε να παλέψει με κάποιον αντάξιο του,να κάνει μία καλή μάχη που είχε καιρό να κάνει,να νιώσει πάλι το αίσθημα αυτό. Κατι μέσα του είχε ξυπνήσει


Last edited by pashalis hunder on Tue Nov 10, 2015 4:06 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeSat Nov 07, 2015 4:17 pm

Είχε περάσει μία μέρα που ο Leonidas βρισκόταν στην θάλασσα και σιγά σιγά στον ορίζοντα άρχιζε να εμφανίζετε το νησί Baterilla,ένας επίγειος παράδεισος της South Blue,αλλά αυτό θα άλλαζε μόλις πατούσε το πόδι του πάνω στο νησί ο Leonidas.Μετά απο λίγη ώρα είχε φτάσει στο λιμάνι του νησιού,υπήρχε πολύ κόσμος και πολλά καράβια.Γινόντουσαν πολλές ανταλλαγές εμπορευμάτων πολλοί έμποροι πολλοί πολίτες ο Leonidas ξανά έβαλε την γκρίζα κάπα και σκέπασε το κεφάλι και την περικεφαλαία του,έβαλε στην θήκη το σπαθί του και έπιασε το δόρυ του.Και άρχισε να περπατάει αντίθετα απο ότι περπατούσαν οι περισσότεροι άνθρωποι στο λιμάνι.Πάλι η τρομακτική μορφή του έκανε εντύπωση στους πολίτες,αλλά και αντίθετα ο Leonidas εξεπλάγην από τους πολίτες,όλοι καλοντυμένοι σικάτοι με τα φανταχτερά κοσμήματα τους και τα πανάκριβα αρώματα τους. Προκαλούσαν στον Leonida ένα αίσθημα αιδίας,και μία επιθυμία να σφαγιάσει όλο αυτόν τον κόσμο.¨ήξερε όμως πως αν άρχιζε φασαρία τώρα με όλο αυτό τον κόσμο δεν θα την γλίτωνε και έτσι συνέχισε να περπατάει προς το εσωτερικό της πόλης
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeSat Nov 07, 2015 9:59 pm

Συνέχιζε να περπατάει σε ένα πέτρινο δρομάκι ενώ δεξιά και αριστερά έβλεπε τα μπλέ και άσπρα σπίτια που μαζί με την απέραντη χλωρίδα του νησιού διαμόρφωναν ένα υπερθέαμα που στα μάτια τον ανθρώπων φαινόταν υπερφυσικό.Βέβαια στα μάτια του Leonida δεν έκαναν εντύπωση,ενω όλοι σταματούσαν να απαθανατίσουν αυτό το θέαμα αυτός προχωρούσε αθόρυβος μπροστά με το κεφάλι να ''κοιτάει'' κάτω.Ενώ προχωρούσε ο Leonidas μέσα στην πόλη είδε ένα μπαρ που ονομαζόταν '' ο Θαλασσόλυκος'' ,του φαινόταν ωραίο μπαρ και έτσι μπήκε μέσα να πιει. 'Ηταν άδειο μόνο ο μπάρμαν και ένας άνθρωπος στην μπαρ να πίνει το ποτό του.Ο Leonidas μπήκε και κάθισε στην μπάρα άφησε κάτω τα όπλα του και έβγαλε την περικεφαλαία του.Ο μπάρμαν τον κοιτούσε περίεργα αλλά αυτά τα είχε συνηθίσει ο Leonidas, αυτό που δεν είχε συνηθίσει ήταν η αδιαφορία.Και αυτή την αδιαφορία την έπαιρνε απο τον άνθρωπο που καθόταν δίπλα του ,ένας γεροδεμένος άνδρας αν και μεγάλος σε ηλικία φαινόταν να κρατιέται σε φόρμα με γκρίζα μαλλιά και γκρίζο μούσι.Αμέσως κίνησε την περιέργια του Leonida
-Τι θα πάρετε?? είπε ο μπάρμαν
-Ένα ποτήρι ουίσκι
-Διπλό??
-Με πάγο
-Μάλιστα είπε και ετοίμασε το ποτό του κι του το έδωσε
-Πως απο τα μέρη μας Leonida???
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeSat Nov 07, 2015 10:32 pm

Αμέσως ο Leonidas τον κοίταξε περίεργα και έπιασε με μία γρήγορη κίνηση το δόρυ του
-Όπα όπα όπα ηρέμησε,ένα ποτό ήσυχος θέλω να πιώ
-Από που ξέρεις το όνομά μου???
-Θυμάσαι πως είσαι επικηρηγμένος πειρατής έτσι?? είπε και ήπιε μία γουλιά απο το ποτό του με μία τρομακτική ηρεμία
....... τότε σηκώθηκε απο την θέση του ο Leonidas έχοντας ακόμα το δόρυ στο δεξί του χέρι
-Τι σε φέρνει στο όμορφο νησί μας νεαρέ???....μάχες???....αίμα???...sex???...τί???
-Δεν με ενδιαφέρουν όλα αυτά
-Τότε τι μικρέ?? είπε και γύρισε όλο του το σώμα του προς τον Leonida καθώς τελείωνε το ποτό του
-Μην σε νοιάζει
-Μάλιστα... είπε και με μία γρήγορη κίνηση έπιασε το μεγάλο σπαθί του που είχε πίσω απο την μπάρα και επιτέθηκε στον Leonida.Αυτός έκανε μία γρήγορη κίνηση και απέφυγε την επίθεση έκπληκτος και έπιασε την ασπίδα του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeSat Nov 07, 2015 11:21 pm

Τότε με μία περίτεχνη κίνηση ο γέρος άνδρας σήκωσε το σπαθί του και επιτέθηκε απο την αριστερή πλευρά και στόχευε το αριστερό πλευρό του.Ο Leonidas τότε αμύνθηκε με την ασπίδα του,αλλά δεν πρόλαβε την γυριστή κλοτσιά του άντρα που τον πέταξε πίσω σε κάτι τραπέζια.
-Αν και γέρος κρατιέσαι καλά μπάρμπα είπε χαμογελώντας,καθώς σηκωνόταν απο το έδαφος
-Θα σου διδάξω ένα ακόμη μάθημα μικρέ είπε πηγαίνοντας απειλητικά προς το μέρος του Leonida
-Για έλα γέρο!!! είπε ο Leonidas και με ένα γρήγορο πηδηματάκι προς τα μπροστά προσπάθησε να τον καρφώσει με το δόρυ του αλλά ο γέρος με το σπαθί του το απόκρουσε προς τα κάτω που είχε ως αποτέλεσμα να χάσει την ισορροπία του.Αυτό το εκμεταλέυτηκε ο γέρος και με το σπαθί του προσπάθησε να αποκεφαλίσει τον Leonida αλλά έβαλε μπροστά την ασπίδα και απέκρουσε την επίθεση του ενώ έπεφτε στο έδαφος και με μία γρήγορη κίνηση άφησε το δόρυ και έβγαλε το σπαθί του και επιτέθηκε στο γέρο άνδρα φτάνοντας το σπαθί του στο λαιμό του αλλά δεν μπορούσε να τον χτυπήσει,ο γέρος ο άνδρας είχε φέρει το σπαθί του στο δεξί χέρι και με μία κίνηση θα του το έκοβε
-Ωραία μάχη μικρέ είπε και έβαλε στην πλάτη το σπαθί του και πρόσφερε το χέρι του να τον σηκώσει.Ο Leonidas με μία επιφύλαξη του έπιασε το χέρι και δέχτηκε την βοήθεια του στο να σηκωθεί,τότε έβαλε το χέρι του στον ώμο του γέρου και σχηματίστηκε το χαμόγελο στο πρόσωπό του,ο γέρος ξαφνιάστηκε τα μάτια του γούρλωσαν τον κοίταξε περίεργα,εντυπωσιασμένος,
-Μικρέ......εσύ!!!!
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeSun Nov 08, 2015 3:49 pm

Ο γέρος είχε εντυπωσιαστεί έβλεπε μία περίεργη τρελή λάμψη στα μάτια του Leonida,κάτι που είχε αρκετά χρόνια να δει απο τότε που σάλπαρε και πήγαινε σε περιπέτειες μαζί με τον πρώην καπετάνιο του και τους nakama του.
-Μικρέ εσύ έχεις την ίδια λάμψη......στα μάτια σου....με τον πρώην καπετάνιο μου
-Είσαι πειρατής?!?!?!
-Ήμουν μικρέ πριν πολλά χρόνια στην προηγούμενη εποχή,τότε που κυριαρχούσε στις θάλασσες ο Gol D Roger!!!! τότε ο Leonidas εξεπλάγην δεν περίμενε να ακούσει αυτά τα λόγια απο έναν άνθρωπο μοναχικό σε ένα νησί της South Blue
-Ποιος ήταν ο καπετάνιος σου γέρο??? ρώτησε έκπληκτος ο Leonidas
-Δεν τον ξέρεις δεν ήταν διάσημος.....αλλά είχαμε ένα πολύ καλό πλήρωμα,είχα κάνει πολλούς καλούς φίλους ζήσαμε αρκετές καλές στιγμές,μέχρι που ήρθε εκείνη η μέρα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeSun Nov 08, 2015 4:33 pm

-Ποια μέρα??
-Μία μέρα που θέλω να ξεχάσω για πάντα,αλλά δεν μπορώ όσο και να προσπαθώ
-Τι είχε γίνει γέρο??
-Καταρχάς μπορείς να με φωνάζεις Jack...δεν είμαι τόσο γέρος
-Εντάξει.........τι είχε γίνει γερο Jack??
- {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} 2741317649 Μικρέ!!!!!.......ας ησυχάσω....Το βλέπεις το σπαθί μου???.....με αυτό πάλευα όλα αυτά τα χρόνια,την μπλέ μπάλα μπάλα στο σπαθί την βλέπεις??..πυξίδα...με οδηγεί στο σωστό μέρος σε όποια θάλασσα και αν βρεθώ.....αν και τόσα χρόνια στις θάλασσες τις ξέρω όλες απ'έξω
Ο Leonidas κατάλαβε πως δεν του απάντησε την ερώτηση επίτηδες και δεν ήθελε να τον πιέση παραπάνω να του απαντήσει,φαινόταν πως γι αυτόν τον άνθρωπο εκείνη η μέρα ήταν μία τραγωδία
-Γερο Jack...
- {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} 326707096 Σκέτο Jack γαμότο σου!!!!!!!
-Καλά καλά Jack......είπες πως έβλεπες μία σπίθα στα μάτια μου μία λάμψη που είχες δει μόνο στον καπετάνιο σου,φαίνεσαι έμπειρος και αυτό που θέλω να πετύχω δεν μπορώ να το κάνω μόνος
-Τι θες να μου πεις μικρέ
-Έλα να φτιάξουμε ένα πλήρωμα....ένας άνθρωπος σαν και εσένα δεν μπορεί απλός να πίνει ένα ποτό σε μπαρ
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeSun Nov 08, 2015 7:53 pm

-Δεν ξέρω έχω μεγαλώσει αυτά τα έκανα πριν 30-40 χρόνια δεν ξέρω για τώρα
-Έλα Jack ξέρω πως το θες,θέλεις την περιπέτεια ζεις γι αυτήν,δεν είσαι για να κάθεσαι ένα μπαρ και να θυμάσαι τα παλιά
-Leonida δεν σε ξέρω καλά κιόλας.... δεν πρόλαβε να τελειώσει την πρότασή του και είδε τα μάτια του Leonida,ένιωσε την αύρα και με την μορφή του θυμήθηκε και φαντάστηκε τον πρώην καπετάνιο του
-Τι λες Jack???
-Εντάξει Leonida θα μπω στο πλήρωμά σου,αλλά ξέρω πως δεν έχεις πλήρωμα ούτε έχω ακούσει το όνομα....πώς θα λεγόμαστε???
-Spartan Pirates!!
-Spartan???....μα έχω να ακούσω αυτή την λέξη χρόνια μην μου πεις πως εσύ........
-Ναι!!! είπε ο Leonidas ενώ σχηματίστηκε το διαβολικό χαμόγελοστο πρόσωπό του


Last edited by pashalis hunder on Mon Nov 09, 2015 1:21 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeSun Nov 08, 2015 11:23 pm

Μετά από λίγη ώρα οι δύο άνδρες περπατούσαν στους δρόμους της Baterilla τα λέγανε μεταξύ τους και μετά από λίγη ώρα αφού είχε μεσημεριάσει είχαν πάει σε ένα μικρό παραδοσιακό εστιατόριο για να φάνε
-Οπότε δεν έχεις ούτε πλοίο έτσι
-Όχι, μόνο μία μικρή βάρκα
-Ωραία τότε έλα μετά μαζί μου όταν τελειώσουμε το φαγητό
Μετά απο λίγη ώρα ενώ είχαν τελειώσει το φαγητό τους και είχαν πληρώσει ο Jack οδηγούσε τον Leonida στο λιμάνι για να του δείξει κάτι.Ενώ περνούσαν ένα ένα τα σταθμευμένα πλοία
ο Jack σταμάτησε σε ένα μεγάλο πλοίο με κόκκινα πανιά αλλά λίγο παλιό που δεν φαινόταν όμως
-Αυτό θα είναι το πλοίο μας καπετάνιε μία μεγάλη φρεγάτα πλήρης εξοπλισμένο αν και το οπλοστάσιο είναι λίγο σκουριασμένο απο την αχρηστία
-Ποιανού πλοίο είναι αυτό Jack???
-Πλέον είναι δικό μας αλλά πριν ήταν του προηγούμενου πληρώματός μου.Θα ήθελα να σου δώσω και κάτι ακόμα....αυτή την κόκκινη κάπα είπε ενώ του έβγαζε την γκρίζα λερωμένη κάπα και του έβαζε την σκονισμένη που κούμπωνε με μία χρυσή καρφίτσα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitimeMon Nov 09, 2015 5:57 pm

Τότε τον ξανακοίταξε καλά τον Leonida o Jack και πλέον η μορφή του έμοιαζε στον πρώην καπετάνιο του κάτι που τον έκανε να αναπολήσει τις παλιές ωραίες στιγμές και να συγκινηθεί
-Σου πάει πολύ η κάπα
-Ευχαριστώ,αλλά έχω να σου κάνω και εγώ δώρο γερο Jack
- {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} 1023518130 Σκέτο JACK!!!!!!!!!
- {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} 4035837523 Καλά.......μου είπες πως το οπλοστάσιο είναι σκουριασμένο τότε ο Leonidas έβγαλε ένα σακούλι με beli και το έδωσε στον jack επισκεύασε το πλοίο όλο και προσέλαβε τους καλύτερους μηχανικούς του νησιού εσύ που ξέρεις και τα κατατόπια
-Καπετάνιε.....αυτό δεν μπορώ να το δεχτώ
-Έλα τώρα εδώ μας έδωσες ολόκληρη γαλέρα εξάλλου αυτά τα beli πήγαιναν για πλοίο οπότε δεν θα μας λείψουν μη φοβάσαι
-Μάλιστα καπετάνιε....πάω να βρω τους καλύτερους για να το επισκευάσουν
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}   {Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος} I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή} Το τερατώδες ξύπνημα!!! {τέλος}
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή-Τεχνική} Από νέο σε νέο πρόσωπο {Τέλος}
» {Αρχή} Ένα νέο γνώριμο πρόσωπο {Τέλος}
» {Αρχή} Πειρατικές ''συζητήσεις'' {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Baterilla-
Jump to: