Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 The plan (Τέλος.)

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeMon Oct 19, 2015 11:17 pm

Ήμουν καθ'οδών για τον επόμενο μου προορισμό που δεν ήταν άλλως από το νησί Inuyama. Σύμφωνα με τον Daigin εκεί βρισκόταν μια ομάδα Κυνηγών που ήταν υπό τις διαταγές του. Ωστόσο δεν ήταν και οι καλύτεροι άνθρωποι να μπλέξει κανείς. Σύμφωνα με τον μισητό σε μένα μαρίν, έπρεπε να πάω στο νησί και να πάρω τους κυνηγούς με το μέρος μου για την επόμενη μου αποστολή. Μάλλον ήθελε να φτιάξει έναν δικό του στρατό, ή απλά να με σκοτώσει με κάποιον τρόπο αφού για να τους μιλήσω θα έπρεπε πρώτα να πολεμήσω τον πιο δυνατό τους άντρα...
"Εγώ πάντως θεωρώ πως είναι καλό αυτό. Άσε εμένα να το χειριστώ... Έχω καιρό να ξεμουδιάσω και εκτός αυτού, πως είναι δυνατόν να χάσουμε από ένα μάτσο μπεκρήδες...; Αντιθέτως θα μας χρησιμεύσει η αφοσίωση τους όταν θα πάμε για το κεφάλι του Daigin."
"Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις... Το μόνο που δεν θέλω είναι να σκοτώσεις κανέναν... Θα τους χρειαστούμε όλους αν είναι να κάνουμε αυτό που είπες... Ο Daigin δεν είναι εύκολος αντίπαλος... Ούτε έχει λίγους άντρες..."


Last edited by Roni on Wed Oct 28, 2015 2:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeTue Oct 20, 2015 5:52 pm

"Έννοια σου και θα τους κερδίσω με την πανέμορφη προσωπικότητα μου..."
"Αυτό είναι που φοβάμαι... Δεν συνηθίζεις να είσαι και τόσο αξιαγάπητος... Απλά να θυμάσαι.. Μας αρκεί να νικήσουμε σε αυτή την μάχη, ή μάλλον δεν θέλουμε να χάσουμε ζωές... Μπορούν κάλλιστα να πεθάνουν όταν έρθει εκείνη η ώρα... Μέχρι τότε όσο πιο πολλοί παραμένουν ζωντανοί, τόσο το καλύτερο για εμάς..."
"Ναι ναι... Σταμάτα να πολυλογείς μια φορά... Σε άκουσα από την αρχή, δεν χρειάζεται να μου επαναλαμβάνεις συνεχώς τα ίδια... Μην ξεχνάς ποιος σε έσωσες πίσω στο Aldean... Γίνεσαι αχάριστος μερικές φορές.. Το ξέρεις;"

Αντί να μιλήσω έκλεισα απλά το δεξί μου μάτι και του έδωσα τον έλεγχο του σώματος μου. Είχα καιρό να νιώσω έτσι... Βγήκα και πάλι από το σώμα μου και παρακολουθούσα τις κινήσεις του εαυτού μου από μια βολική αλλά και σκοτεινή γωνία..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 12:29 am

"Χαχα! Καιρό είχαμε να το κάνουμε αυτό! Επιτέλους θα ξεμουδιασω λιγάκι... Εσύ μπορείς να κάτσεις εκεί πίσω και να χαλαρώσεις βλέποντας με..!"
"Μόνο μη το παρακάνεις.."

Ο νεαρός με τα λευκά σαν το χιόνι μαλλιά γύρισε το πλοίο προς το σχετικά μικρό νησί που απλωνόταν μπροστά του. Το καράβι έφτασε σχετικά γρήγορα έναν από τους μικρούς αλλά και πολλούς κολπίσκους που υπήρχαν στο νησί. Στερέωσε το πλοίο του και κατέβηκε στην στεριά. Το χέρι του χάιδευε την λαβή του κατάνα του. Ο νεαρός χαμογελούσε χαρωπά για όσα γίνονταν. Φαινόταν σίγουρος για τον εαυτό του, φαινόταν να ξέρει πως δεν υπήρχαν και πολλοί αντίπαλοι σε αυτά τα νερά που θα μπορούσαν να τον κοντράρουν. Προχώρησε προς το κέντρο του νησιού, λίγο πριν φτάσει στην βραχώδη έκταση που απλωνόταν στο μεγαλύτερο του μέρος όμως, έμεινε στάσιμος και κοίταξε γύρω του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeMon Oct 26, 2015 12:25 am

Δεν είναι ανάγκη να κρύβεστε. Είναι προφανές πως είστε κάπου εδώ γύρω, για εσάς ήρθα μέχρι αυτό το βρωμονήσι... Οπότε καλά θα κάνετε να εμφανιστείτε πριν χάσω την ψυχραιμία μου σιγά σιγά... Φώναξε ο νεαρός άντρας ενώ ένα περίεργο γέλιο είχε αρχίσει να εμφανίζεται στο πρόσωπο του. Ήταν έτοιμος να μπλεχτεί σε μάχη με τους κυνηγούς που υπήρχαν στο νησί, μάλιστα τους προκαλούσε με τα λόγια και τις άσεμνες χειρονομίες του.

"Είσαι σίγουρος πως πρέπει να το κάνουμε κάπως έτσι... Νομίζω πως το παρατραβάς..."
"Εγώ πάλι νομίζω πως έχω το τιμόνι τώρα οπότε καλά θα κάνεις να μην μου κάνεις υποδείξεις δίχως να έχει γίνει κάτι ακόμα... Σου είπα και πριν, αυτό το αναλαμβάνω εγώ... Εσύ κάτσε στην γωνία σου και κοίτα."

Γύρισε και πάλι προς τους βράχους γύρω του και σήκωσε ψηλά το μεσαίο δάχτυλο του χεριού του για να το βλέπουν όλοι.
Λοιπόν; Τι θα γίνει; Θα με καλώς ορίσετε; Είμαι και εγώ ένας κυνηγός κεφαλών άλλωστε, σαν και εσάς... Ή μάλλον, όχι... Δεν είμαι σαν και εσάς, είμαι κανονικός κυνηγός κεφαλών... Όχι κάποιος αποτυχημένος...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeMon Oct 26, 2015 3:03 pm

Ακούστηκε ένα ελαφρύ σφύριγμα ανάμεσα στους βράχους και ο νεαρός χαμογέλασε σαρδώνια. Ήξερε πως έπιαναν τόπο όσα έλεγε. Οι άντρες που τον παρακολουθούσαν είχαν βρει τα λεγόμενα του ιδιαίτερα ενοχλητικά, ειδικά επειδή έβλεπαν πως τα εννοούσε και τους θεωρούσε κατώτερους του.
Ζεχαχχαχαχα, ώστε εκεί είσαι! Περίμενα πως θα εμφανιστείτε περισσότεροι αλλά ακόμα και ένας μου κάνει. Υποθέτω πως με εσένα θα μιλήσω... Έλα λοιπόν! Μην ντρέπεσαι, έλα εδώ κοντά μου. Ίσως μια υπόκλιση και όρκος για αιώνια πίστη σε μένα να με κάνουν να σε πάρω μαζί μου στο ταξίδι μου για την καταστροφή ενός συγκεκριμένου Μαρίν που ξέρω πως μισείτε... Τόνισε τις τελευταίες λέξεις και πήρε ιδιαίτερη ικανοποίηση όταν είδε πως ο άντρας που στεκόταν στον βράχο μπροστά του έδειξε ένα ενδιαφέρον... Ή μάλλον μια ενόχληση, ίσως επειδή δεν ήξερε τι να κάνει με τον άντρα με τα λευκά μαλλιά. Τελικά σήκωσε το χέρι του και τον έδειξε.
Φύγε, δεν θα το ξαναπώ... Αν θέλεις την ζωή σου, καλό θα είναι να πάρεις τα ψέματα σου και να εξαφανιστείς από το νησί μας. Του είπε.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeMon Oct 26, 2015 3:10 pm

Τς, ήξερα πως η φιλοξενία δεν είναι το δυνατό σας χαρτί... Αλλά ειλικρινά θα περίμενα πως θα φερόσασταν καλύτερα στον επόμενο αρχηγό σας... Φώναξε ο πιτσιρίκος και ένα δόρυ έσκισε τον αέρα και κατευθυνόταν προς το μέρος του. Έβγαλε το κατάνα του από την θήκη του και με μία κίνηση λεπίδα και δόρυ συγκρούστηκαν πετάγοντας φλόγες αριστερά και δεξιά. Έδωσε την σωστή ώθηση στο σπαθί του και εν συνέχεια στο δόρυ και το έκανε να χάσει τον στόχο του που δεν ήταν άλλος από το στήθος του.
Οοο... Καλή βολή δεν λέω... Αλλά μεταξύ μας τώρα, περιμένατε να πεθάνω από κάτι τέτοιο... Αν ήμουν τόσο αδύναμος δεν θα ήθελα να σκοτώσω τον Daigin...
Αυτό ήταν. Roma, τώρα. Γάβγισε ο άντρας και ευθύς αμέσως ένας άλλος σχεδόν τριπλάσιος από τον Faust τύπος εμφανίστηκε από το πουθενά και άρχισε να τρέχει προς το μέρος του κρατώντας στο ένα χέρι ένα τσεκούρι και στο άλλο μια ασπίδα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 2:19 pm

Τώρα μιλάς σωστά.... Αν δεν μπορείς να επικοινωνήσεις καλό θα είναι να τους τρομάξεις αρκετά για να σε ακολουθήσουν. Reverse. Αναφώνησε ο νεαρός όλο χαρά καθώς το τσεκούρι του αντιπάλου του κατευθυνόταν προς το πρόσωπο του. Εκείνο σταμάτησε μόλις μερικά εκατοστά από την μούρη του και ύστερα ξεκίνησε την ανάποδη πορεία.
Ο τεράστιος τύπος φάνηκε να δυσκολεύεται να το κρατήσει και το τσεκούρι πέταξε προς τα πίσω και εν τέλει έπεσε στο έδαφος. Για μια στιγμή σάστισε αλλά δευτερόλεπτα αργότερα σήκωσε την γροθιά του και την κατεύθυνε προς τον Faust.
Λες και αυτό θα μου κάνει κάτι... Γέλασε ο μικρός λευκομάλλης και πήδηξε στο πλάι ενώ παράλληλα έφερε την λεπίδα του και άφησε το χέρι του αντιπάλου του να πέσει επάνω της. Η γυαλισμένη μαύρη λαβή γέμισε αίμα καθώς έσκιζε όλο και πιο βαθειά στο χέρι του τύπου. O Faust γέλασε. Προκαλούσε πόνο στον αντίπαλο του και έπαιρνε μεγάλη ευχαρίστηση από αυτό.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 2:25 pm

Roma τι κάνεις; Απλά σκότωσε τον... Ούρλιαξε εξοργισμένα ο άντρας που στεκόταν ακόμα πάνω στον βράχο. Ο δεύτερος πήρε θάρρος στο άκουσμα των παραπάνω λέξεων και επιτέθηκε με την ασπίδα του αυτή την φορά. Ωστόσο το μικροκαμωμένο αλλά παράλληλα ιδιαίτερα δυνατό σώμα του Faust βρέθηκε πίσω από την πλάτη του. Έφερε το χέρι του πίσω από την λαβή του κατάνα του και με την δύναμη του φρούτου του το έσπρωξε με δύναμη και το κάρφωσε στα νεφρά του αντιπάλου του.
Ο χοντροκομμένος άντρας έμεινε ακίνητος για λίγο και ύστερα έπεσε στα γόνατα. Αίμα έτρεχε από το στόμα του καθώς πνιγόταν.
Λοιπόν; Υποθέτω πως τώρα θα με ακούσετε. Φώναξε ο Faust χαμογελώντας και κάρφωσε το κατάνα του στον σβέρκο του αντιπάλου του. Γύρισε το σπαθί μέσα στην πληγή και τον τελείωσε. Ύστερα έβγαλε με ορμή το σπαθί του και άφησε το νεκρό σώμα του άντρα να πέσει στο έδαφος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 2:35 pm

Ο άντρας που στεκόταν στον βράχο πάγωσε στο θέαμα. Δεν περίμενε πως ο πιο δυνατός από τους άντρες του θα έχανε τόσο εύκολο. Ωστόσο και ο Faust ήταν το ίδιο απογοητευμένος. Ήθελε λίγο περισσότερη προσπάθεια από τον αντίπαλο του. Βάλθηκε να κλωτσάει το κουφάρι του μπας και ζωντανέψει για να συνεχίσουν αλλά μάταια. Ήξερε πως δεν θα λάμβανε άλλη χαρά σήμερα.

"Νομίζω σου είπα να μην τον σκοτώσεις. Τώρα έχουμε έναν λιγότερο... Δεν είναι αναλώσιμοι ξέρεις, τουλάχιστον όχι ακόμα."
"Σκασμός. Ένας θάνατος δεν κάνει την διαφορά. Άλλωστε έπρεπε να τους δείξω ποιος θα είναι το αφεντικό από εδώ και πέρα..."
"Ή απλά ήθελες να διασκεδάσεις..."
"Πες το όπως θες... Το θέμα είναι πως τώρα θα μας ακούσουν. Τελείωνε τώρα, έχω μια συζήτηση να κάνω."

Θέλω να πάρω το κεφάλι του Daigin. Και για να το κάνω αυτό θα χρειαστεί να με βοηθήσετε. Προς το παρόν θα δουλεύουμε για αυτόν ώστε να μπορέσουμε να τον πλησιάσουμε. Ωστόσο θα δίνετε αναφορά μόνο σε εμένα και σε κανέναν άλλον. Θα κάνετε ότι σας λέω εγώ και όταν έρθει η ώρα θα τον σκοτώσουμε. Υπάρχει κάποια απορία;
Τον σκότωσες... Σκότωσες τον γιο μου...
Έπρεπε να πεθάνει γιατί αρνήθηκες να με ακούσεις. Τώρα μου ανήκεις. Το κατάλαβες;
Θα σε ακολουθήσω. Αλλά να ξέρεις πως θα σε σφάξω μια μέρα.
Ίσως. Ίσως και να πεθάνεις πριν γίνει αυτό.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 2:44 pm

Οι κυνηγοί πλησίασαν τον νεαρό άντρα και έσκυψαν τα κεφάλια τους μπροστά του ως κίνηση υποταγής. Εκείνος ευχαριστημένος με τα καινούργια του παιχνίδια γέλασε δυνατά και ανέβηκε σε έναν από τους βράχους για να τον βλέπουν όλοι.
Είστε ελεύθεροι να κινείστε όπου θέλετε και όπως θέλετε. Ωστόσο, μόλις σας καλέσω θα φροντίσετε να φτάσετε το συντομότερο δυνατό σε αυτό το μέρος. Φώναξε δείχνοντας ένα κομμάτι χαρτί.
Δεν με ενδιαφέρει το αν θα σφάξετε κάποιον ή αν θα βιάσετε κάποια γυναίκα. Αρκεί να μην γίνετε αντιληπτοί από ανθρώπους της κυβέρνησης. Οποιοσδήποτε συλλαμβάνεται για οποιονδήποτε λόγο, θα βρίσκει τον θάνατο από τα χέρια μου. Μην ξεχνάτε πως ο Daigin με θεωρεί έναν από τους δυνατούς του άντρες οπότε θα μου είναι ιδιαίτερα εύκολο να φτάσω σε κάποιον από εσάς αν σας συλλάβουν. Και τότε θα παρακαλέσετε να είχατε πεθάνει μέσα σε εκείνη την πόρνη που σας γέννησε. Συνέχισε.
Ύστερα κατέβηκε από τον βράχο και πήγε προς τον άντρα που είχε μιλήσει πριν.
Θέλω στέγη και φαγητό για να περάσω το βράδυ σήμερα. Να μην με ενοχλήσει κανένας αφού μου τα δώσετε. Το όνομα μου είναι Faust. Θα επικοινωνείς μαζί μου και θα μου αναφέρεις οτιδήποτε αφορά τους άντρες μου. Πως σε λένε;
Walter. Walter C. Dornez. Όπως θες, αλλά να θυμάσαι αυτό που σου είπα.. Είπε ο άντρας και έφυγε για να εκτελέσει την εντολή.
Back to top Go down
Sponsored content





The plan (Τέλος.) Empty
PostSubject: Re: The plan (Τέλος.)   The plan (Τέλος.) I_icon_minitime

Back to top Go down
 
The plan (Τέλος.)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] The Plan
» The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part II (Τέλος)
» The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)
» The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part I (Τέλος)
» [Τέλος] My previous plan in action! (part 1) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Inuyama Island-
Jump to: