Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)    The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 7:47 pm

Ξύπνησα αρκετές ώρες αργότερα. Τα χέρια μου καθώς και τα πόδια μου ήταν δεμένα. Ενώ ένιωθα μια περίεργη αίσθηση.. Όχι πόνος, αλλά ήταν λες και δεν είχα τις δυνάμεις μου, λες και κάτι μου τις τραβούσε. Σήκωσα το κεφάλι μου και κοίταξα τα χέρια μου, είχαν αλυσίδες. 
Οοο, καλώς τον! Ξύπνησες επιτέλους. Ναι ξέρουμε πως είσαι χρήστης φρούτου, όχι δεν μπορείς να μου κάνεις κάτι με τις δυνάμεις σου. Βλέπεις αυτές οι αλυσίδες... Είναι φτιαγμένες από Kairoseki. Είναι αυτό που σας αφήνει να μην μπορείτε να κάνετε και πολλά... Πράγμα που σε κάνει ακόμα πιο άχρηστο αυτή την στιγμή.. Πρέπει να δεις την φάτσα σου ενώ σου τραβάει τις δυνάμεις αυτό το πράγμα...!
Που είμαι;
Αυτό είναι εύκολο... Στην κόλαση... Είπε και ένιωσα ένα καυτό σίδερο να διαπερνάει την παλάμη του δεξιού μου χεριού..
Ούρλιαξα από τον πόνο. Ο ψαράνθρωπος που μου μιλούσε έβγαλε έναν ήχο χαράς..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)    The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 7:57 pm

Θα σε... Ψέλλισα αλλά ένα υγρό έπεσε πάνω στο στήθος μου. Ένιωσα λες και κάποιος μου είχε βάλει φωτιά. Άλλη μια κραυγή πόνου βγήκε από το στόμα μου, δεν μπορούσα να συγκρατήσω τον εαυτό μου. Έτρεμα από τον πόνο. Τα μάτια μου έκαιγαν από τις αναθυμιάσεις του υγρού. Ο ψαράνθρωπος με έπιασε από τα μαλλιά και έκανε το κεφάλι μου πίσω. Με ένα μηχάνημα άνοιξε τα βλέφαρα του αριστερού μου ματιού και με κοίταξε.
Θέλω να με παρακολουθήσεις για να επόμενα λεπτά. Το μηχάνημα αυτό θα αφήσει το κεφάλι σου σε ακριβώς αυτή την θέση και τα βλέφαρα σου ανοικτά όπως και τώρα... Θα νιώσεις κάθε σταγόνα που θα πέφτει στο μάτι σου και θα ουρλιάζεις επίσης σε κάθε σταγόνα.. Το βλέπεις αυτό; Είναι ένα υγρό που χρησιμοποιήται για ένα και μόνο πράγμα.. Για να καθαρίζει μπουκόματα σε αγωγούς. Είναι καυστικό και διαλύει ότι βρει στον δρόμο του. Βέβαια στην περίπτωση σου.. Αυτό που θα κάνω είναι να το ρίχνω σταγόνα σταγόνα στο μάτι σου.. Εκείνο θα πονάει σε υπερβολικό βαθμό. Η όραση σου θα θολώσει.. Αν ζήσεις μέχρι να τελειώσω το μπουκαλάκι αυτό θα σου βάλω έναν μικρό βαθμό από το αντίδοτο. Για να μπορείς να βλέπεις και στο μέλλον... Άλλωστε έχουμε να περάσουμε αρκετό καιρό μαζί...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)    The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 8:09 pm

Άρχισα να τρέμω. Για πρώτη φορά στην ζωή μου ένιωθα φόβο. Όχι, ένιωθα τρόμο... Το κεφάλι μου έκανε σπασμοδικές κινήσεις αριστερά και δεξιά... Ο ψαράνθρωπος με έπιασε και με κράτησε ακίνητο.
Αν συνεχίσεις να κινείσαι μπορεί και να μου ξεφύγει η σταγόνα στο υπόλοιπο σώμα, μπορεί να μου πέσει και όλο το μπουκαλάκι.. Τότε σίγουρα θα πεθάνεις.. Εδώ, μπορεί απλά να χάσεις ένα μάτι, μπορεί και να μην χάσεις.. Στην περίπτωση που επιβιώνεις και πάλι εννοώ...
Πάγωσα στο άκουσμα αυτών των λέξεων.. Πως μπορούσα να είμαι τόσο αδύναμος.. Πως με πιάσανε οι ψαράνθρωποι; Και το φρούτο μου... Δεν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω...
Έτσι μπράβο.. Τώρα.. Για την πρώτη σταγόνα...
Έφερε το μικρό μπουκαλάκι πάνω από το μάτι μου και μια σταγόνα έσταξε προς το μέρος μου. Έπεσε στην επιφάνεια του ματιού μου και ένιωσα ένα τρομερό κάψιμο να ξεκινάει από τον βολβό του ματιού μου και να μεταδίδεται σε όλο το σώμα.
Άκουγα τον εαυτό μου να ορίεται και να ουρλιάζει από τον πόνο αλλά δεν μπορούσα να με σταματήσω. Το σώμα μου κινούταν μόνο του...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)    The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 8:19 pm

Δεύτερη σταγόνα... Τρίτη... Τέταρτη... Έβλεπα όλο και λιγότερα από τον έξω κόσμο.. Αλλά το σώμα μου πλέον δεν με υπάκουε ούτε στο ελάχιστο.
Δεν ξέρω πόση ώρα είχε περάσει... Όμως επιτέλους ο πόνος σταμάτησε.. Ένιωθα κρύο, αλλά δεν πονούσα πλέον.. Η όραση μου είχε χαθεί ολοκληρωτικά. Το σκοτάδι με είχε τραβήξει μέσα του... Ήμουν νεκρός.. Μάλλον.. Αυτό μπορούσα να συμπεράνω...
Μόνο αυτό μπορείς να κάνεις;
Ποιος.. Ποιος είναι εκεί; Που είσαι; Δεν μπορώ να δω...
Τολμάς να έχεις την δύναμη μου και δεν είσαι ικανός να νικήσεις μια ομάδα από ψάρια... Θα έπρεπε να σε έχω αφήσει να πεθάνεις μέχρι τώρα..
Που είσαι;
Στο κεφάλι σου. Είμαι εσύ.. Δυστυχώς για εμένα.. Είμαι το άλλο σου εγώ... Λέγε με Faust. Είμαι ο σκοτεινός μουσικός.
Φωνές; Στο κεφάλι μου; Τρελένομαι μάλλον... Ή είναι επειδή έχω πεθάνει;
Δεν έχεις πεθάνει... Είσαι αρκετά ζωντανός ακόμα. Θα σε βοηθήσω να τους σκοτώσεις όλους... Υπό έναν όρο.. Εκείνον που μας έφερε σε αυτό το χάλι... Θα τον αναλάβω εγώ...
Σύμφωνοι.. Υποθέτω... Μόνο βγάλε με από εδώ... Σε παρακαλώ..
Μη παρακαλάς. Η δύναμη μου δόθηκε σε εσένα.. Δεν θέλω κάποιον αδύναμο να με έχει. Τώρα άνοιξε τα μάτια σου. Κάποιος μπήκε στο κελί μας...



Συνέχεια εδώ...:
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)    The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 11:11 am

Ακολούθησα τον αντίθετο δρόμο από αυτόν που είχαμε περάσει με τον Strife και μισή ώρα αργότερα κατάφερα να φτάσω στην μικρή πόλη του νησιού. Δίχως να σταματήσω πουθενά την διέσχισα και κατευθύνθηκα προς το λιμάνι.
Η δουλειά μου είχε εν μέρει τελειώσει, τα υπόλοιπα θα τα έκανε ο κοκκινομάλλης τύπος. Έφτασα στο λιμάνι και αντίκρισα το πλοίο μου. Ανέβηκα και άρχισα να απομακρύνομαι από το νησί όσο πιο γρήγορα μπορούσα.. Δεν είχα επόμενο προορισμό, θα πήγαινα πλέον όπου ήθελα. Το μόνο που ήξερα ήταν πως δεν θα έμενα πλέον με τους επαναστάτες. Για να μπορέσω να ολοκληρώσω το έργο μου αλλά και του Faust έπρεπε να είμαι ελεύθερος... Άρχοντας του εαυτού μου.
Καλά τα κατάφερες μικρέ... Δεν μπορώ να πω.. Τώρα; Τι κάνουμε τώρα;
Τώρα... Πρώτος μας στόχος είναι να μην έχουμε τους επαναστάτες πάνω από το κεφάλι μας... Πρέπει να γίνουμε άρχοντες του εαυτού μας.
Ζεχαχαχα, μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου... Λοιπόν; Τι θα έλεγες να γίνουμε.. Κυνηγοί κεφαλών.. Η κυβέρνηση ψάχνει αρκετούς δυνατούς άντρες να κάνουν τις βρωμοδουλειές της... Θα είμαστε ελεύθεροι και παράλληλα δεν θα έχουμε κανέναν να μας κυνηγάει... Είναι ότι καλύτερο για το σχέδιο μας...
Καλή ιδέα αυτή... Ίσως... Θα επικοινωνήσω με κάποια άτομα που ξέρω... Προς το παρόν.. Ας απολαύσουμε λίγο τον καθαρό αέρα της θάλασσας.
Τον καθαρό αέρα της ελευθερίας μας μικρέ... Ο κόσμος όλος είναι δικός μας πλέον.. Πρόσθεσε ο Faust γελώντας.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)    The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 6:09 pm

Όνομα χαρακτήρα:Rin Faust

P.o.M. Points:23

Belli:70.000

Τυχόν παρατηρήσεις:Η αλήθεια είναι οτι την περίμενα καλύτερη την συνεργασία σας.Δεν ξέρω μου φάνηκε αρκετά σύντομη . Τέλος πάντων αυτό δεν επηρέασε την βαθμολογία.

Είχες κάποιες ωραίες περιγραφές και σκηνές αλλα σε μερικά ποστ προσπερνούσες τα πράγματα πολύ γρήγορα ενώ θα μπορούσες να τους δώσεις λίγη βάση παραπάνω και να σου βγουν και 30 τα ποστ!

Back to top Go down
Sponsored content





The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)    The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)  - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part IIΙ (Τέλος)
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part II (Τέλος)
» The Pre-Plan [Reputation in Progress] Part I (Τέλος)
» [Τέλος] My previous plan in action! (part 1) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] My previous plan in action! (part 2) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Aldean-
Jump to: