Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 11:34 pm

Εκείνος γύρισε για να φύγουμε αλλά βήματα ακούστηκαν στον διάδρομο και δευτερόλεπτα αργότερα ένας από τους ψαρανθρώπους βρέθηκε να ξεπροβάλει από την ανοικτή πόρτα. Μας κοίταξε μια τον ένα και μια τον άλλο σαστισμένα. Αμέσως κατάλαβε τι γινόταν και άνοιξε το στόμα του να φωνάξει τους συντρόφους του. Το χέρι μου κουνήθηκε μόνο του και τρια από τα νυστέρια που βρίσκονταν πάνω στον πάγκο του "ευεργέτη" μου, καθώς και μια σύριγγα σηκώθηκαν στον αέρα και πέταξαν βίαια προς τον ψαράνθρωπο. Το σώμα του έπεσε νεκρό πριν προλάβει να βγάλει μιλιά.. Τρια νυστέρια ήταν καρφωμένα στον λαιμό του και η σύριγγα ανάμεσα στα μάτια του.
Ενδιαφέρον αυτό που έκανες...
Ζεχαχαχα... Δεν έχεις δει τίποτα ακόμα φίλε μου. Θα σου δείξω έναν κόσμο που δεν έχεις ξαναδεί.. Παρέα θα χτίσουμε τον κόσμο που θες και θα καταστρέψουμε αυτόν...
Γέλασα με μια νότα που δεν είχα ξαναγελάσει ποτέ μου.. Ο Shadow με κοίταξε και δίχως να χάσει την ψυχραιμία του προχώρησε περνώντας πάνω από το πτώμα του ψαράνθρωπου. Το χέρι μου έκανε μια ακόμα κίνηση και το σώμα του νεκρού ψαράνθρωπου σύρθηκε στο εσωτερικό του δωματίου.
Θυμήσου.. Αν έχει μέταλλα γύρω του μπορούμε να ελέγξουμε μέχρι ένα βαθμό και αυτόν.. Ειδικά αν είναι νεκρός..!
Θα μπορέσω να κάνω προπόνηση με αρκετά πτώματα σε αυτό το μέρος.
Βγήκα από την πόρτα και την άφησα να κλείσει πίσω μου. Οι δυνάμεις μου είχαν μεγαλώσει με τα βασανιστήρια του Rav ή ήταν ο Faust που με έκανε τόσο διαφορετικό... Η άλλη μεριά του νομίσματος.. Η σκοτεινή μου πλευρά που βγήκε στην επιφάνεια για να αλλάξει τον κόσμο μου αλλά και να βυθίσει στο σκότος τον υπόλοιπο...
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 12:14 am

Πρώτη φορα μου έβλεπα αυτόν τον άνθρωπο όμως κάτι δεν μου άρεσε πάνω του.Από την ώρα που τον ξύπνησα όταν μπήκα στο κελί του μου έδωσε την εντυπώση ότι κάποιος διακόπτης είχε γυρίσει μέσα του.Μπορεί να φανταζόμουν πράγματα,όπως είπα δεν τον ήξερα,όμως δεν θα τον αδικούσα αν όντως τα είχε χάσει...μόλις τον είχαν βασανίσει άλλωστε.Είχε καλά αντανακλαστικά.Μόλις μπήκε ο ψαράνθρωπος μέσα ήμουν έτοιμος να επιτεθώ,αλλά σκέφτηκα ότι το χτύπημα από το ξίφος μου δεν θα έδειχνε πιθανό να το έχει κάνει ο κρατούμενος.Ευτυχώς ο Rin έδρασε γρήγορα και χάρις αυτήν την παράξενη του δύναμη σήκωσε τα νυστέρια και κάρφωσε τον ψαράνθρωπο,με αυτά τα πιο πιθανά όπλα για κάποιον που μόλις δραπέτευσε.Τον κοίταξα λίγο αφότου είχε σκοτώσει τον φύλακα.Παρατήρησα στο πρόσωπο του ένα χαμόγελο σατανικό εκείνο που σου δίνει η χαρά του να σκοτώνεις.Το χαμόγελο όμως χάθηκε μετά και ένα δεύτερο βγήκε,λίγο πιο αγνό αυτό που έχεις όταν καταφέρνεις κάτι η χαρά της επιτυχίας.Για κάποιον που δεν ήξερε από μάχες αυτά τα δύο χαμόγελα δεν θα είχαν μεγάλη διαφορά,όμως στον πραγματικό κόσμο αυτά τα δύο ήταν διαφορετικά.Επίσης ο Rin μου φαινόταν χαμένος,σαν να σκεφτόταν πολλά,συνέχεια.Υποθέτω όμως δεν μου πέφτει λόγος στην τελική.Ήταν αρκετά συνεργάσιμος και ήδη φαινόταν να θέλει να κάνει την δουλειά για την οποία τον ήθελα,να σκοτώσει τον Rav και να προκαλέσει χαμό.
Προχώρησα χωρίς να πω τίποτα και ανέβηκα πρώτος τις σκάλες.Άκουσα από κάτω τον Rin να μετακινεί το πτώμα μέσα στο δωμάτιο και μετά από λίγο με ακολούθησε.Μόλις φτάσαμε κοντά στην έξοδο τον σταμάτησα.Τον τράβηξα στο πλάι και έτεινα το χέρι μου προς τα αριστερά.
-Το βλέπεις εκείνο το κτήριο;Θα κάνω αντιπερισπασμό.Εσύ τρέξε προς τα εκεί.
-Εντάξει. μου ανταποκρίθηκε.
-Double Break. χωρίστηκα χάρις την ταχύτητα μου στα δύο και κάθε ίσκιος μου έφυγε προς διαφορετική κατεύθυνση.Έβαλα όλη μου την ταχύτητα τρέχοντας γύρω γύρω περνόντας δίπλα από τους ψαρανθρώπους χωρίς καν να προλάβουν να με αντιληφθούν.Σιγά σιγά χιόνι άρχισε να πετάγεται παντού και να σηκώνεται από το έδαφος καλύπτοντας το οπτικό παιδίο όσων βρίσκονταν στον γύρω χώρο.Έφυγα από εκεί και ξανά "ενώθηκα" σε ένα σημείο,καθώς έβλεπα τον Rin να τρέχει προς τα εκεί που του είπα και από πίσω μου τους ψαρανθρώπους να φωνάζουν.
-Τι στο καλό ήταν αυτό;
-Άνεμος ίσως...δεν κατάλαβα.
Έτρεξα προς τα εκεί που υπέδειξα στον Rin.Η Kanae και ο Arashi με είδαν και ήρθαν μαζί μου.Μόλις πλησίασα τον Rin που με περίμενε η Kanae τον χαιρέτησε.
-Είσαι καλά;
-Περισσότερο από ότι το περίμενα.
-Στο θέμα μας... είπα και τον οδήγησα σε ένα μικρό κτήριο σαν καλύβα.Άνοιξα την πόρτα και του έκανα νόημα να προχωρήσει μέσα.Μπροστά μας απλώνονταν τραπέζια με διάφορα εργαλεία και μαραφέτια που είχαν χρήση στα βασανηστήρια.
-Εφόσον επέζησες τον πρώτο γύρο βασανιστηρίων ο Rav θα περάσει από εδώ για να πάρει καινούργια εργαλεία προτού κατέβει κάτω στα κελιά.Αν τον περιμένεις εδώ θα έχεις σίγουρα την ευκαιρία σου να τον αντιμετωπίσεις χωρίς ο ίδιος να έχει ενισχύσεις.


Last edited by Argon on Tue Oct 13, 2015 1:15 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 12:36 am

Ο Rin άρχισε να παρατηρεί και να επεξεργάζεται τα αντικείμενα που έβλεπε γύρω του.Έτσι βρήκα την ευκαιρία να τραβήξω στο πλάι την Kanae.
-Δεν τελειώσαμε ακόμα.Ο άντρας αυτός ήταν δεμένος με kairouseki οπότε οι ψαράνθρωποι θα καταλάβουν εύκολα ότι δεν δραπέτευσε μόνος του και ότι κάποιος τον βοήθησε και νομίζω ότι εξίσου εύκολα θα είμαστε οι κύριοι ύποτποι.
-Οπότε τι κάνουμε;
-Χρειαζόμαστε τα κλειδιά.Αν πιστούν ότι τα έκλεψε δεν θα έχουμε προβλήματα στο δικό μας κεφάλι.
-Και πως θα τα πάρουμε από τον Rav;
-Αυτό άστο σε μένα και στον Arashi,εσύ έλα απλά μαζί γιατί όπως και να έχει είναι ώρα για μεσημεριανό και θα χρειαστεί να φάμε.
Γύρισα ξανά προς τον Rin.
-Όπως είπαμε,περίμενε εδώ και θα έχεις την ευκαιρία σου.Σε λίγα λεπτά ο Arashi... του είπα και του έδειξα τον λύκο ...θα σου φέρει κάτι το οποίο καλό θα ήταν να αφήσεις να φανεί ότι το έχεις στην κατοχή σου. εκείνος μου έγνευσε θετικά.Έγνευσα θετικά επίσης και εγώ με τους άλλους δύο βγήκαμε έξω.Πριν κλείσω εντελώς την πόρτα γύρισα για μια τελευταία φορά προς τον Rin.
-Δεν σου λέω να μην κάνεις χαμό ή να μην σκοτώσεις κάνα ψαράνθρωπο παραπάνω,αλλά συγκρατήσου και φρόντισε να μην το παρακάνεις. του είπα αλλά δεν φάνηκε να του αρέσει η ιδέα.
-Δεν το νομίζω.
-Εγώ το νομίζω... του είπα και άφησα να φανεί για αυτή την μία φορά ότι δεν δεχόμουν αυτή του την αντίδραση ...Θα στο θέσω απλά:δεν υπάρχουν αρκετοί ψαράνθρωποι εδώ και για τους δύο μας.Δέχομαι να σου παραχωρήσω μερικούς,αλλά τα δικαιώματα για την πλειοψηφία είναι δικά μου. με αυτά έκλεισα την πόρτα και κίνησα προς την τραπεζαρία.
Για καλή μου τύχη εκεί έβλεπα ήδη τον Rav να περπατάει προς το μέρος μου,έχοντας τελειώσει με το γεύμα του.
-Οκ Arashi... του είπα ...όπως το κάναμε παλιά,όταν τους κλέβαμε και παιδιά.
Άρχισα να περπατάω προς τον Rav έχοντας τον από το αριστερό μου χέρι,τον Arashi από την άλλη μου πλευρά και την Kanae από πίσω μου.Αν και η ταχύτητα μου ήταν το βασικό μου πλεονέκτημα αυτό που είχα εκπαιδεύσει πολύ γιατί χρειαζόταν στο στυλ που χρησιμοποιούσα ήταν η ακρίβεια και λίγο πολύ για να κλέψεις χρειαζόσουν τέτοια ικανότητα.Όπως περπατούσα έπεσα πάνω του.Ήταν αρκετά πιο μεγάλος από εμένα,αλλά δεν χρειαζόταν να τον μετακινήσω ούτε να τον σταματήσω.Όπως έπεφτα απάνω του με το αριστερό μου χέρι πέρασα τον δείκτη μου μέσα στην αλυσίδα που κρατούσε τα κλειδιά του Rav.Πάνω στην κίνηση έσπρωξα το χέρι μου προς τα δεξιά προσποιούμενος ότι προσπαθώ να αποτραβηχθώ,ενώ παράλληλα έπαιρνα τα κλειδιά από την ζώνη του.Χωρίς να σφύξω τον δείκτη μου άφησα τα κλειδιά να γλυστρίσουν από το δάχτυλο μου και να πέσουν προς τα κάτω εκεί όπου ο Arashi τα έπιασε με το στόμα του προτού ακουμπήσουν το πάτωμα.Πιάνοντας τα έκανε απευθείας στορφή κατευθυνόμενος προς τα έξω.Γύρισα το σώμα μου ώστε να αντικρίσω τον Rav και να του κλείσω το οπτικό πεδίο στον Arashi,ενώ το σώμα της Kanae βοηθούσε στον ίδιο σκοπό.Καθώς ο διάλογος με τον Rav άρχιζε ο Arashi έτρεχε με τα κλειδιά του προς τον Rin.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 1:02 am

-Τι στο καλό μικρέ;Δεν βλέπεις μπροστά σου; με αγριοκοίταξε ο Rav.
-Δυστυχώς βλέπεις είσαι σχετικά μικρός μπροστά μου οπότε δεν μου ήταν εύκολο να σε παρατηρήσω.
-Χαχαχα μου το παίζεις ακόμα νταής μικρέ,αλλά δεν με πειράζει.Ποτέ δεν με έπεισες με τα σχόλια σου και το σοβαρό σου βλέμμα.
-Δεν καταλαβαίνω τι λες.Εγώ απλά ήρθα εδώ να φάω.Τώρα αν μπορείς άσε με να περάσω προτού χάσω την όρεξη μου βλέποντας την φάτσα σου.
-Ω;Και γιατί δεν πας τότε στο χωριό να φας,αφού σε ενοχλεί η φάτσα μου; με ρώτησε και έφερε την μουτσούνα του ακόμα πιο κοντά στο πρόσωπο μου.
-Γιατί αμφιβάλλω αν έχει μείνει τίποτα φαγώσιμο στο χωριό.Ότι καλύτερο υπάρχει το έχετε μαζέψει και το έχετε βάλει στην αποθήκη σας.
-Αληθές... παραδέχθηκε με κάμποση ευχαρίστηση ...Πάντως δεν χρειάζεται να ανησυχείς.Αποχωρώ.Πρέπει να περάσω από το μπάνιο και μετά έχω έναν πελάτη που με περιμένει κάτω.
-Ναι άκουσα για αυτό.Είμαι σίγουρος ότι ακόμα παίρνεις μεγάλη χαρά από την δουλειά σου. του είπα καθώς είχα ήδη γυρίσει την πλάτη μου σε εκείνον και απομακρυνόμουν.
-Πάρα πολύ. μου ανταποκρίθηκε καθώς και εκείνος γυρνούσε την πλάτη του σε μένα και έφευγε.
Αφού πήραμε φαγητό με την Kanae πήγαμε και κάτσαμε σε ένα πιο απομακρυσμένο τραπέζι οι δύο μας.
-Λες αυτό να δουλέψει; με ρώτησε.
-Μην ανησυχείς.Αν μαθευτεί ότι ο Rin έχει το κλειδεί,τότε θα είναι πιο πιστευτό ότι δραπέτευσε μόνος του.Ακόμα και αν σκεφτούν πάλι ότι κάποιος τον βοήθησε δεν μπορούν να κατηγορήσουν εμάς εύκολα,μιας και βρισκόμαστε εδώ ανάμεσα σε τόσο κόσμο...άρα δεν μπορεί να είμαστε εμείς.
-Και ο Arashi;
-Το καλό με τον Arashi είναι πως είναι ζώο.Οι περισσότεροι δεν θυμούνται ότι υπάρχει μέχρι να τον δουν μαζί μου,ενώ φυσικά δεν μπορούν να κατηγορήσουν ένα ζώο ότι έκλεψε τα κλειδιά από μόνο του,ειδικά όταν δεν υπάρχουν σημάδια του Arashi πάνω στον Rav.Ακόμα και αν τελικά μας υποψιαστούν θα αργήσει να συμβεί και χωρίς αποδείξεις ο Willy απλά θα ρίξει το θέμα και δεν θα έχουμε πρόβλημα.
-Αλήθεια βασίζεσαι στον Willy ότι θα μας ξελασπώσει και στους υπόλοιπους απλά να μας αφήσουν;Είπες κάτι παρόμοιο και πριν που μιλούσες με τον Willy,αλλά δεν το καταλαβαίνω να πω την αλήθεια.
-Βλέπεις Kanae...όσο ήμουν εδώ έμαθα κάποια πράγματα και άκουσα για κάποια άλλα...πολλά υπόθηκαν και έτσι ξέρω ότι ο Willy δεν μπορεί να απλώσει χέρι πάνω μου,όχι προτού κάνω ξεκάθαρα κάτι εναντίων μου.Δυστυχώς δεν γνωρίζω τις λεπτομέριες και αυτό με φασανίζει,γιατί οι πληροφορίες αυτές είναι πολύ σημαντικές για μένα,όμως τα όσα ξέρω είναι αρκετά για να είμαι σίγουρος ότι για την ώρα δεν κινδυνεύουμε από αυτούς.
Εκείνη μου έγνευσε θετικά.


Last edited by Argon on Tue Oct 13, 2015 1:17 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 1:13 am

-Ξέρω ότι δεν έχουμε πολλές ώρες εδώ αλλά ήδη νιώθω πολύ άσχημα και άβολα. σχολίασε η Kanae μετά από λίγο.
-Που να χρειαζόταν να περνάς κάθε σου μέρα εδώ. απάντησα εντελώς ασυναίσθητα.
Σήκωσα το βλέμμα και βλέποντας την στεναχωρημένη κατάλαβα το λάθος μου να προφέρω αυτές τις λέξεις.
-Συγνώμη... μου είπε σιγανά.
-Γιατί πράγμα ζητάς συγνώμη;
-Επειδή εξαιτίας μου και της οικογένειας μου αναγκάστηκες να μείνεις μαζί τους.Επειδή απείλησαν ότι θα χάναμε τις ζωές μας θυσίασες εσύ την δικιά σου.Ποτέ δεν το ξέχασα αυτό...
-Kanae σταμάτα!Εσύ και οι δικιοί σου είσασταν ότι πιο κοντινό είχα ποτέ μου ως οικογένεια.Ήσασταν από τους λίγους που ακόμα και αφότου εντάχθηκα στο πλήρωμα των ψαρανθρώπων συνεχίσατε να είστε καλλοί μαζί μου και να με προσέχετε.Δεν μπορούσα να σας χάσω και αυτό που με ανάγκασαν να κάνω ήταν μικρό τίμημα μπροστά στην ασφάλεια σας.
-Μα... πήγε να μιλήσει αλλά την διέκοψα.
-Kanae είπα σταμάτα!Δεν θέλω άλλα παράπονα και πάνω από όλα δεν θέλω να κατηγορείς τον εαυτό σου για αυτό.Ότι έγινε έγινε και δεν αλλάζει.Δεν θέλω να νιώθεις άσχημα για κάτι τέτοιο γιατί μετά θα κάνεις και εμένα να νιώθω πιο άσχημα.Κατάλαβες;
Μου έγνευσε θετικά χωρίς να μιλήσει.
-Είσαι σημαντική για εμένα Kanae και αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ.Για αυτό άσε με να σε προστατεύω όποτε χρειάζεται.
Μου έγνευσε για άλλη μια φορά και μετά μου χαμογέλασε.
-Σε ευχαριστώ... είπε και χωρίς τίποτε άλλο άρχισε να τρώει.
Εκείνη την ώρα ο Arashi επέστρεψε και ήρθε δίπλα μου.
-Μπράβο το αγόρι μου. του είπα και του πέταξα ένα κομμάτι κρέας.
Δεν πέρασε πολύ ώρα προτού ο Rav φανεί για άλλη μια φορά στην αίθουσα.
-Στην περίπτωση που δεν επιβιώσει το μάτι του κρατούμενου,ποιος το θέλει για σουβενίρ; φώναξε.
Μια ταυτόχρονη έκρηξη από τις φωνές των ψαρανθρώπων ξέσπασε καθώς διεκδικούσαν αυτό το "βραβείο".Εγώ απλά έμεινα στο φαϊ μου έχοντας συνηθίσει τέτοια πράγματα,όμως η Kanae φάνηκε να χάνει την όρεξη της μετά από αυτό.Οι σκέψεις μου ήταν στον Rin.Το καλό που του ήθελα να τα κατάφερνε και να σκότωνε αυτόν τον αλήτη.Θα ήθελα να το κάνω προσωπικά,αλλά η αλήθεια είναι ότι μερικοί νεκροί ανάμεσα στα βασικά μέλη του πληρώματος,προτού αρχίσει η κανονική μάχη θα ήταν σίγουρα καλό.
Εν το μεταξύ έπρεπε κάποια στιγμή να δω τον Nad,αλλά με αυτά και με αυτά το είχα ξεχάσει.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 9:46 am

O Shadow με την κοπέλα που τον ακολουθούσε και εκείνον τον λύκο με αφήσανε μέσα στην καμπίνα με τα υπόλοιπα εργαλεία της δουλειάς του Rav. Μου είπε να περιμένω εδώ τον λύκο του για να μου φέρει κάτι σε λίγο και ύστερα έφυγαν.
Και τώρα τι κάνουμε; Μείναμε μόνοι μας...
Δεν είμαστε ποτέ μόνοι μας... Από την στιγμή που είμαστε και οι δυο μαζί.. Θα περιμένουμε εδώ όπως είπε ο κοκκινομάλλης. Αυτός ο βρωμό ψαράνθρωπος θα κάνει σίγουρα μια στάση για να πάρει κάτι καινούργιο... Εδώ θα τον σκοτώσουμε...
Έχεις δίκιο! Ζεχαχαχα.. Ενθουσιάστηκα με το πόσο καλά μπορείς να χειρίζεσαι την δύναμη μας.. Εγώ δυσκολεύομαι αρκετά να την χρησιμοποιήσω τόσο εύκολα σε μάχη... Μου λείπει το κατάνα μου...
Πίσω μας. Εκεί ανάμεσα στα κιβώτια. Έχει μερικά μαχαίρια. Πάρε αυτά προς το παρόν... Δεν μας χρειάζεται κάτι άλλο... Θα σου μάθω να πολεμάς δίχως να χρειάζεσαι το κατάνα σου... Έχουμε την δύναμη να ελέγχουμε κάθε μέταλλο.. Είμαστε σε έναν κόσμο που είναι φτιαγμένος από μέταλλο.. Καταλαβαίνεις; Είμαστε θεός ανάμεσα σε ανθρώπους... Συμπλήρωσε με ένα ιδιαίτερα κακό τόνο ο Faust. Είχε δίκιο... Έπρεπε να είμαστε θεός, αλλιώς δεν είχαμε το δικαίωμα να τα καταστρέψουμε όλα και να τα αρχίσουμε από την αρχή και πάλι...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 10:00 am

Rin. Ήρθε ο λύκος..
Πήγα στην πόρτα και την άνοιξα, όπως είχε πει ο Faust ο λύκος ήταν εκεί και με περίμενε. Στο στόμα του είχα μερικά κλειδιά. Άπλωσα το χέρι μου και τα πήρα, το ζώο γύρισε και έφυγε τρέχοντας προς το μέρος που είχε πάει ο αφέντης του.
Τι είναι αυτά;
Τα κλειδιά του Rav δίχως αμφιβολία. Βλέπεις αυτό το μπλε, είναι φτιαγμένο από kairoseki. Το υλικό που τραβάει τις δυνάμεις μας... Έρχεται... Κρύψου γρήγορα στις σκιές.
Τον άκουσα και προχώρησα στο πίσω μέρος της καλύβας. Ο ελάχιστος φωτισμός που υπήρχε εκεί μέσα ήταν η τέλεια κάλυψη για εμένα.
Πως τα ξέρεις όλα αυτά; Πράγματα που γίνονται δίχως να τα δω εγώ..
Είμαι το αριστερό σου μάτι.. Έχω την δύναμη να βλέπω πράγματα που δεν μπορείς να δεις. Είναι το τίμημα που πλήρωσα για να αφήσω το σώμα σου σε σένα...
Την συνομιλία μας διέκοψε η πόρτα που άνοιξε. Εμφανίστηκε ο Rav.. Χοντροκομμένος όπως ήταν και με εκείνη την απαίσια φάτσα...
Το σώμα έτρεμε από ανυπομονησία να τον σκοτώσει...
Όχι. Θυμήσου την συμφωνία μας... Αυτός είναι δικός μου. Κλείσε το μάτι σου και άσε το σώμα μας σε μένα.
Εντάξει λοιπόν... Κάνε όπως νομίζεις... Μόνο φρόντισε να πεθάνει από αφόρητους πόνους...
Ζεχαχαχαχαα, αυτό μπορώ να στο υποσχεθώ. Είπε ο Faust καθώς έκλεινα το μάτι μου. Ένιωσα λες και βγήκα από το σώμα μου και παρατηρούσα τις κινήσεις μου από μια γωνία.
Περίεργο..
Όποτε δεν μπορείς να νικήσεις κάποιον αντίπαλο, μπορείς απλά να κλείνεις το μάτι σου. Έτσι μου δίνεις τον έλεγχο... Και τώρα, κάτσε πίσω και απόλαυσε το.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 10:10 am

Ο Rav πέρασε στο εσωτερικό και βάλθηκε να διαλέγει τα πράγματα που θα χρειαζόταν σφυρίζοντας ρυθμικά ένα τραγούδι. Απολάμβανε πολύ την δουλειά που έκανε φαίνεται..
Τώρα τι άλλο να πάρω; Αναρωτιέμαι αν ζει ακόμα αυτό το σκουπίδι.. Δεν έχω και πολλές ελπίδες πως θα με αφήσει να το ευχαριστηθώ για καιρό ακόμα... Θα τα τινάξει είμαι σίγουρος.. Αν δεν τα έχει τινάξει ακόμα... Μονολόγησε ο ψαράνθρωπος καθώς κοιτούσε τα νυστέρια του στο ελάχιστο φως που προσέφερε η λάμπα... Τότε όμως ήταν που είδε κάτι πίσω του. Το κόκκινο μάτι του Faust να τον κοιτάει. Γύρισε τρομαγμένος μόνο για να αντικρίσει το σαρδόνιο χαμόγελο του άντρα.
Εκείνος σήκωσε τα χέρια του και έκλεισε το στόμα της μάσκας αποκαλύπτοντας την σειρά από δόντια που είχε επάνω.
Πως; Εσύ είσαι κάτω... Δεν μπορεί... Φρουροί...!!! Ο αιχμάλωτος το έσκασε.. Ο Rin είναι ζωντανός. Ούρλιαξε. Ακούστηκαν βήματα αλλά ο πάγκος με τα εργαλεία σηκώθηκε στον αέρα και έσκασε πάνω στην πόρτα που άνοιγε εκείνη την ώρα. Ένας ψαράνθρωπος έχασε την ζωή του από την σύγκρουση. Ο Faust γύρισε τα δάχτυλα του χεριού του και ο πάγκος λύγισε ανάλογα κλείνοντας έτσι κάθε πιθανότητα εισόδου στην καλύβα.
Επέτρεψε μου να σε διορθώσω... Δεν είμαι ο Rin.. Το όνομα μου είναι.. Faust..


Last edited by Roni on Tue Oct 13, 2015 10:23 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 10:22 am

Faust? Τι είναι τούτο; Το όνομα σου είναι Rin. Το μάθαμε αυτό... Θες μήπως να περάσουμε άλλη μια φορά εκείνο το στάδιο για να το θυμηθείς.;
Ο νεαρός με τα λευκά μαλλιά κινήθηκε σαν τον άνεμο και χτύπησε με δύναμη το στήθος του αντιπάλου του κάνοντας έτσι τον ψαράνθρωπο να κάνει μερικά βήματα πίσω και να κολλήσει στον τοίχο της καλύβας...
Τι στο... Ψέλλισε αλλά το πόδι του νεαρού σηκώθηκε στον αέρα, κόμματια από τον διαλυμένο πάγκο κόλλησαν πάνω του και όλα μαζί χτύπησαν τον Rav στο κεφάλι. Αίμα και δυο δόντια πετάχτηκαν μαζί τα σάλια του. Ο ψαράνθρωπος έπεσε στο έδαφος.
Κινήθηκε όμως γρήγορα και απομακρύνθηκε λίγο από τον Faust. Έξω από την καλύβα αρκετοί ψαράνθρωποι χτυπούσαν τους τοίχους. Ήταν προφανές πως δεν θα είχαν και πολύ χρόνο ακόμα οι δυο τους.
Πως το έκανες αυτό;
Σου είπα, έχουμε την δύναμη που ταιριάζει σε αυτόν τον κόσμο... Δεν χρειαζόμαστε όπλα.. Είμαστε ένα όπλο από μόνοι μας. Μείνε εκεί που είσαι.. Θα σου προσφέρω ένα σόου που δεν έχεις ξαναδεί μέχρι τώρα...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitimeTue Oct 13, 2015 10:35 am

Ο Rav σηκώθηκε και άρπαξε δυο νυστέρια για να επιτεθεί στον νεαρό.
Πραγματικά νομίζεις πως με αυτό μπορείς να κάνεις κάτι απέναντι μου; Δεν μπορείς καν να με πλησιάσεις. Είπε ο Faust καθώς τα νυστέρια σταματούσαν λίγα εκατοστά μακριά του.
Ζεχαχχα, δεν σκόπευα να κάνω κάτι με αυτά Rin. Απλά ήθελα να έρθω κοντά σου... Γάβγισε ο ψαράνθρωπος και επιτέθηκε με το πόδι του. Σήκωσε το χέρι του και σταμάτησε το χτύπημα στον αέρα.
Σου είπα.. Το όνομα μου είναι Faust..
Γύρισε την λαβή του και άρπαξε το πόδι του Rav, το τράβηξε ακόμα πιο κοντά και τον βάρεσε δυνατά στο σαγόνι με τον αγκώνα του. Ύστερα έπιασε το πόδι του και με το άλλο χέρι και τον έστειλε ιπτάμενο στον πίσω τοίχο. Ο ψαράνθρωπος έβγαλε μια κραυγή πόνου καθώς έπεσε πάνω σε κάτι κιβώτια που έσπασαν αποκαλύπτοντας αρκετά όπλα.
Τα ξέρω αυτά... Υπήρχαν και στο Frost Island που ήμουν πριν...
Ishishishishi.. Αυτά είναι το εξιτήριο μας από εδώ πέρα...
Σήκωσε τα χέρια του και αρκετές ξιφολόγχες πέταξαν στον αέρα για δυο δευτερόλεπτα.. Μόνο για να πετάξουν με δύναμη προς τα χέρια και τα πόδια του ψαρανθρώπου. Καρφώθηκαν πάνω του προκαλώντας τον να ουρλιάξει από τον πόνο.
Ναι!!! Και άλλο. Θέλω να δω τον φόβο στο πρόσωπο σου... Ούρλιαξε και ο Faust από χαρά.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή} The Punisher Pirates: Οικογενειακές Ιστορίες {Τέλος}
» [Τέλος] Guiltiness!
» [Τέλος-Minion] The Following Destiny
» Ιστορίες και Ιστορίες
» Τελειωμένες ιστορίες

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Aldean-
Jump to: