Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] It is growing

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 11:39 pm

Προσπαθησα να της δωσω μια μπουνια αλλα με αποφυγε πηγαινοτντας πισω μου και υστερα ειχε βγαλει απο τις πισω τσεπες της κατι μαχαιρια. Πηγε μετα να με τραυματισει στην πλατη μου αλλα την ειχα προλαβει και την επιασα απο τον καρπο της. Υστερα καθως την ειχα πιασει της εδωσα μια μπουνια. Ειχε παει λιγα βηματα πισω απο την μπουνια μου. Αμεσως μετα αρχισε να ερχετε προς τα μενα.
-Ωστε για αυτο τον λογο ηρθες εδω ε, τοτε θα πρεπει να σε σκοτωσω!!! Βρηκαμε περιουσια οταν ηρθαμε εδω, ημαστε πλουσιοι. Κανεναν δεν θα αφησω να μας παρει αυτη την περιουσια!!! Ειπε και πηγε παλι να μου κανει επιθεση με τα μαχαιρια της. Την αποφευγα ομως συνεχιεα αλλα σε καποια στιγμη δεν μπορεσα να την αποφυγω και μου ειχε κανει ενα μικρο τραυμα στον δεξι μου ωμο. Ειχε αρχισει να τρεχει λιγο αιμα αλλα δεν ποναγε.
-Αυτο εχεις μονο, αν ναι τοτε εισαι ξοφλημενη! της ειπα και πηγα να της κανω παλι επιθεση. Προσπαθισα να της δωσω μια μπουνια αλλα εκεινη μου αποτρεψε την επιθεση σκηβοντας προς τα κατω αλλα δεν ηταν αρκετο για να αποφυγει την επιθεση μου. Ετσι καθως ηταν σκυμμενη της εδωσα μια κλωτσια στην μουρη. Εκεινη δεν μπορουσε να κανει κατι καθως ηταν σκυμμενη με αποτελεσμα να παει λιγα μετρα πισω.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 12:04 am

-Δυνατος ειναι αλλα πρεπει να σε νικησω οπως και να εχει! Ειπε και αμεσως αρχισε να ερχετε προς τα εδω παλι αλλα φαινοταν πεντακαθαρα οτι ποναγε με αποτελεσμα να μην ειναι οπως πριν.
-Με τοση ζημια που εχεις πιστευεις οτι θα μπορεις να με σκοτωσεις! Της ειπα καθως πηγαινα και εγω να την επιτεθω. Ετσι οταν φτασαμε κοντα της εδωσα μια μπουνια και εκεινη με τα μαχαιρια της πηγε να με τραυματισει στο κεφαλι. Οι επιθεσεις μας ειχαν συγκρουστει η μια με την αλλη οι οποιες ειχαν μεγαλη πιεση και ακουστηκε ενας μεγαλος θορυβος. Επειτα απομακρυνθηκαμε και αμεσως αρχισα να τρεχω σε εκεινη, εκανε και εκεινη παλι το ιδιο. Οταν ειχαμε φτασει πηγε να μου επιτεθει φερνοντας τα μαχαιρια της προς τα αριστερα αλλα πηδηξα ψηλα και την κλωτσησα στο κεφαλι. Την εστιλα στον τοιχο τοσο δυνατα οπου μετα δεν μπορουσε να κουνηθει αλλο.
-Καπετανισα!!! Ειπαν οι δικοι της. Πηγαν αμεσουν να μου επιτεθουν αλλα ουτε καν που μπορουσαν να κανουν κατι. Με δυο μπουνιες τους ειχα βγαλει νοκ ουτ.
Ετσι αφου δεν ειχα τιποτε αλλο να κανω τωρα οπου ειχα νικησει την Yuki Sawaka αμεσως εφυγα.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 12:21 am

Ετσι αφου βγηκα απο το κτιριο αμεσως επρεπε να παω στην Lucy να της πω τα νεα. Αραγε ομως πως να πανε οι αλλοι, βασικα αδικα ανυσηχω επειδη ξερω οτι τα πανε μια χαρα. Ειναι δυνατοι ανθρωποι οπου και να σκοτωσεις δεν παιθενουν.

(Οπτικη Γωνια με τον Erza)

Ειχα φτασει επιτελους στην δυτικη πολη του νησιου. Τωρα πρεπει να ψαξω τον πειρατη Rei Abiru. Ειναι βαρετο ομως να τον βρω απο μονη μου οποτε ξερω τι θα κανω
-Εδω ειναι αραγε??? Oi Rei Abiru βγες εξω οπου και να εισαι!!! Ηρθε το τελος σου!! Ειπα εντονα και τοτε σιγα σιγα αρχιζα να βλεπω καποιον στον οριζοντα.
-Ψαχνεις εμενα??? Τι με θες??? Ειπε εκεινος. Δεν φαινοταν τοσο δυνατος αλλα σιγουρα θα κουραστω λιγο μεχρι να τον τακτοποιησω.
-Ηρθα να σε τελειωσω, τι στιγμη που μιλαμε ο καπετανιος μου εχει αποτελειωσει την καπετανισσα σου οταν του ειπα αυτο το πραγμα δεν με πιστευε και την ιδια στιγμη αρχισε να ενευριαζει.
-Πως τολμας να λες ετσι!!! Ειπε και αμεσως πηγε να μου επιτεθει.


Last edited by Rikuo on Sat Oct 10, 2015 1:55 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 12:33 am

Δεν ξερω πως θα μου επιτεθει και για αυτο θα πρεπει να ειμαι σε σταση μαχης για οτιδιποτε ερθει σε μενα.
Απο την πλατη του ειχε βγαλει μετα μια βαλιστρα οπου εμιαζε σαν τοξο. Επειτα αρχιζε να μου ριχνει πανω μου αλλα αμεσως αρχισα να τρεχω προς τα δεξια. Δεν με πετυχεναι ουτε ενα τοξο του. Ερχοντουσταν κιολας με γρηγορη ταχυτητα.
-Αν πολεμας ετσι ποτε δεν θα με νικησεις του ειπα και αμεσως αρχισα να τρεχω προς το μερος του. Εκεινος συνεχιζε να μου ριχνει τοξα αλλα ακομα δεν με πετυχεναν, τα απεφευγα ολα καθως πηγαινα στο μερος του. Ετσι ειχα φτασει και πηγα να του επιτεθω με το σπαθι μου φερνοντας το προς τα αριστερα. Εκεινος πηγε ενα βημα πισω για να αποφυγει την επιθεση μου και συνεχισε να μου ριχνει τοξα. Τα αποκρουσα ομως και ξανα αρχισα να πηγαινω πανω του. Αυτη την φορα που ειχα φτασει του εκανα παλι επιθεση αλλα δεν προλαβε να κανει κατι επειδη του την ειχα κανει ακομα πιο γρηγορα. Του δημιουργησα ενα μεγαλο τραυμα στο στηθος.
-Παει και αυτος ειπα και μετα αρχισα να πηγαινω προς την ανατολικη πολη οπου ειχε μεινει ο Natsu.


Last edited by Rikuo on Sat Oct 10, 2015 1:57 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 1:13 am

(Οπτικη Γωνια με τον Elfman)

Ο gray και εγω δεν ξεραμε που ακριβως να παμε γιατι υπηρχαν πολλα χωρια στο νησι, ποιο απο'λα να διαλεξουμε δεν ξεραμε. Πηγαμε σε ενα ομως ετσι για να δουμε μηπως ειναι εκει.
-San βγες εξω!!! Ειπε ο Gray ενω κοιταζε στο χωριο. Εκεινη την στιγμη ειχανε ερθει κατι αντρες και αρχισαν να μας ρωτανε πραγματα.
-Τι θες εσυ εδω, τι θες με τον καπετανιο μας??? Μας ελεγαν τοτε και εγω για ανταπαδοση ειχα αρχισει να τρεχω κατα πανω τους. Οταν ειχα φτασει σε εκεινους ειχα δωσει σε ολους 2 με 3 μπουνιες.
-Τιποτα απλα να βγει εξω θελουμε οταν το ειπα αυτο αμεσως μετα ειχε βγει ενας αντρας.
-Τι θελετε με μενα??? Ειπε και αμεσως ο Gray πηγε να του κανει επιθεση, δεν θα τους αφησουμε καν να μιλησουν. Με το σπαθι του πηγε να του κανει επιθεση φερνοντας το διαγωνια προς τα κατω. Εκεινος δεν προλαβε να τον δει και για αυτο τον λογο του ειχε κανει ενα μεγαλο τραυμα στον ωμο του. Υστερα επεσε στο εδαφος, δεν μπορουσε να σηκωθει οσο και να πρωσπαθουσε.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 1:22 am

Και τους δικους τους ειχαμε κανονισει ηδη οποτε δεν χριαζομασταν να μεινουμε αλλο εδω περα.
-Παμε πισω Gray του ειπα.
-Ναι! Μου ειπε και επειτα αρχιζαμε να πηγαινουμε στην ανατολικη πολη οπου ειχαμε αφησει τον Natsu.

(Επιστροφη τωρα με τον Natsu σαν οπτικη γωνια)

Σε λιγα λεπτα ειχα φτασει στην Lucy και αμεσως πηγα να της πω τα νεα.
-Lucy την νικησα!!! Της ελεγα και εκεινη ειχε αρχισει να βαζει τα κλαματα απο την μεγαλη της χαρας. Υστερα μετα απο λιγο ειχαν ερθει και οι δικοι μου προς τα εδω και μας ειχαν πει οτι και εκεινοι καταφεραν να νικησουν τους αλλους αρχηγους καπετανιους. Τωρα πια δεν θα εχουν προβλημα αυτο το νησι. Το μονο που λειπει ειναι να πανε οι κατοικοι να τους πιασουν ωστε να τους ριξουν στην φυλακη.
-Natsu σε ευχαριστω που μας βοηθησες να τους πιασουμε, θα σου ειμαι για παντα ευγνωμων μου ειπε. Μετα ειχε κλεισει τα ματια της. Πολεμαγε εβλεπα με κατι.
-Θελω να ερθω και εγω στα ταξιδια σας, ειχα ονειρα πολλα αλλα ζουσα σε αυτο το νησι και δεν μπορουσα να τα εκπληρωσω με τους πειρατες. Τωρα ομως που ειναι ενταξει γινεται.
-Και βεβαια μπορεις να ερθεις
οι αλλοι κιολας δεν ελεγαν οχι, την ηθελαν και εκεινοι. Ο καθενας ειναι ευπροσδεκτος αρκει να ειναι καλος ανθρωπος και να νοιαζεται για τον συντροφο του.


Last edited by Rikuo on Sat Oct 10, 2015 2:00 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 1:36 am

-Γιαγια μπορω να παω μαζι τους??? Ρωταγε την γιαγια της. Πρεπει μαλλον να παρει την εγκριση της αλλιως δεν θα μπορεσει να ερθει.
-Χμμ, πηγαινε ηξερα πως ολα τα χρονια ηθελες να πας αλλα δεν μπορουσες, τωρα που ειναι ελευθερα μπορεις να πας ετσι αφου της ειπε το ναι τοτε εκεινη ενιωσε μεγαλη χαρα. Πηδαγε πανω κατω απο την χαρα της.
-Ωραια τοτε Lucy αφου ολα εφτασαν στο τελος τους πρεπει να φυγουμε αμεσως θελαμε να παμε στο χωριο μου για μια τελευταια φορα πριν φυγουμε απο αυτη την θαλασσα. Εκεινη ομως δεν τον περιμενε τοσο νωρις.
-Καλα αφου πρεπει απο τωρα, ενταξει. Πρεπει να αποχαιρετισω ομως τους συγγενεις μου και τους συμπατριωτες μου. Γεια σας!!! Φευγω τωρα αλλα υποσχομαι θα ξανα ερθω και θα σας πω τις περιπετειες που θα περασω!!! Ετσι μετα αφου τους αποχαιρετησε αμεσως αρχισαμε να πηγαινουμε ολοι μαζι προς το καραβι.
Οταν φτασαμε, ολοι μας μπηκαμε στο καραβι. Ενεβασαμε την αγκυρα και αμεσως βαλαμε πλωρη για το επομενο νησι.
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 3:54 pm

Όνομα χαρακτήρα: Natsu Dragneel

P.o.M. Points: 5

Belli: 33.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
Είχα καιρό να διαβάσω ιστορία σου, όμως από όσα θυμάμαι από τις παλιές σου έχεις σίγουρα βελτιωθεί. Συνέχισε την καλή δουλειά. Τώρα τα περί της ιστορίας:
1)Αυτό που πιστεύω ότι θέλει δουλειά είναι οι διάλογοι σου. Δεν με έπειθαν πάντα ενώ φορές μέσα από αυτούς έτρεχες τα πράγματα, μα αυτό που δεν μου άρεσε κυρίως ήταν ότι μέσα στα λόγια του Νάτσου επαναλάμβανες πράγματα που είχες μόλις αναφέρει στην περίληψη και αυτό χάλαγε την εικόνα της ιστορίας.
2)Πέρα του ότι τα πάντα πήγαν υπερβολικά γρήγορα, ο κύριος λόγος που σου κόβει είναι για την ευκολία που έβαλες. Marines,οι αρχηγοί των πειρατών...όλοι έχασαν χωρίς να κάνουν σε κανένα σας ζημιά, τίποτα απολύτως. Ο Νάτσου συγκρούστηκε με τα μαχαίρια της άλλης και δεν είχε καν γρατζουνιά. Ξέρω ότι εφόσον έχεις κρατήσει τον παλιό σου χαρακτήρα έχεις τα στατιστικά για πολύ δυνατότερους αντιπάλους στο παιχνίδι, όμως αυτό δεν είναι δικαιολογία για να κάνεις τα πράγματα τόσο εύκολα. Όσο ακόμα μένεις στις αρχικές πρέπει να φροντίζεις να δρας αναλόγως. Σκέψου το έτσι αν εσύ είσαι τόσο δυνατός και βρίσκεσαι στις αρχικές τι εμποδίζει άλλα εξίσου τόσο δυνατά άτομα να κάνουν το ίδιο και να μένουν πίσω.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] It is growing - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] It is growing   [Τέλος] It is growing - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] It is growing
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» Η αναζήτηση.[Τέλος]
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Las Camp-
Jump to: