Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Search for answers

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 3:11 pm

Από την στιγμή που είχαμε φύγει από το νησί Baterilla δεν είχαν περάσει πολλές μέρες αλλά για μένα φαινόταν σαν αιώνες επειδή δεν είχαμε βρει ακόμη κάποιο νησί ώστε να μείνουμε για λίγο. Εντάξει και στο καράβι ξεκουραζομαστε βασικά αλλά αν πάμε σε ένα νησί μπορεί να δούμε καλά πράγματα.
-Gray για δες αν υπάρχει τίποτα μπροστά είπε ο Elfman στον Gray. Έπειτα ο Gray πήρε τα κιάλια για να δει.
-Όχι δεν υπάρχει του είπε, δεν ήταν όμως μόνο ότι δεν είχαμε βρει νησί για μέρες αλλά κιόλας ο άνεμος εδώ και κάτι ώρες είχε κοπιάσει με αποτέλεσμα να μας κάνει να μας σταματήσει να προχωράμε με τον ρυθμό οπού προχωρούσαμε.
-Στάσου κάτι όμως βλέπω στον ορίζοντα είπε ο Gray σε όλους μας. Ήλπιζα να είναι νησί αλλά δύστυχος για εμάς δεν ηταν


Last edited by Rikuo on Sun Oct 04, 2015 6:33 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 4:16 pm

Ο Gray προσπαθούσε να φτιάξει τα κιάλια ώστε να μπορέσει πιο καλά να δει. Όταν το έκανε είδε τι ήταν μπροστά αλλά δεν μου άρεσε η έκφραση προσώπου που είχε κάνει, φαινόταν ότι κάτι το κακό είναι μπροστά μας.
-Προσέχετε μπροστά μας βλέπω ένα πλοίο από marines!!! Μας φώναξε, το είχα καταλάβει καλά ότι κάτι τέτοιο μπορεί να είναι, θα πρέπει να κάνουμε κάτι στα σίγουρα πριν μας επιτεθούν επειδή ήμαστε πειρατές. Μπορεί να μην ήμαστε γνωστοί ακόμη αλλά δεν έχει σημασία όταν δουν μια πειρατική σημαία, έστω και αν είναι ασήμαντη τότε αρχίζουν τις κανονιές. Πήγα για αυτό τον λόγο να την κατεβάσω.
-Τι κάνεις εκεί Natsu??? Mου είπε η Erza.
-Αν δεν την κατεβάσω τότε θα αρχίσουν να κανονίζουν!!! Της είπα έντονα. Της είχα φωνάξει λίγο επίσης επειδή δεν θα ήθελα να μας έπιαναν αυτή την στιγμή, δεν έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που βγήκα στην θάλασσα και για κάποιο λόγο τα καλά τώρα τελευταία γίνονται.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 4:39 pm

Αλλά όλα αυτά που προσπαθούσα να κάνω ήταν μάταια επειδή μας είχαν καταλάβει και αμέσως άρχισαν να ρίχνουν κανονιές. Δεν ήξερα τι να κάνω αυτή την στιγμή, για καλή μας τύχη όμως οι κανονιές δεν μας πετύχαιναν. Αυτό όμως μπορεί να έχει να κάνει επειδή είναι ακόμα κάπως μακρυά, αν πλησιάσουν λίγο ακόμη θα την έχουμε βάψει. Κάποιες στο περίπου ερχόντουσταν εδώ αλλά η Erza της απέκρουγε όσες ερχόταν. Πόσο ακόμη όμως θα συνεχιστεί αυτό το πράγμα δεν ξέραμε.
Όσο πέρναγε η ώρα τόσο πιο κοντά ερχόντουσταν και πιο κοντά κιόλας οι κανονιές ήταν με αποτέλεσμα να μπορέσουν να μας κάνουν ζημιά πιο εύκολα από πριν. Αυτή την φορά ακόμα και εγώ προσπαθούσα να αποκρούω τις κανονιές αλλά ήταν τόσο πολλές οπού δεν γινόταν και τελικά τα χτυπήματα είχαν αρχίσει. Είχε πέσει μια στο κατάστρωμα και σχεδόν το είχε ισοπεδώσει και αυτό το πράγμα όλο και πιο χειροτέρευε. Είχε φτάσει κιόλας σε σημείο μετά από λίγο οπού το καράβι φαινόταν σαν να βούλιαζε από στιγμή σε στιγμή αλλά δεν είμαι μηχανικός οπότε δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι άρχιζαν να φεύγουν οι marines επειδή έβλεπαν πως ήμασταν έτοιμοι να βουλιάξουμε οπότε λογικά θα μας είχαν βγάλει ετοιμοθάνατους οπότε δεν υπάρχει λόγος να μας πιάσουν. Από την πόλη κούραση που είχα υπεστεί σε αυτή την μάχη τα μάτια μου άρχιζαν να είναι αδύναμα και για αυτό το λόγο είχα πέσει στο πάτωμα χάνοντας τις αισθήσεις μου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 4:56 pm

Ύστερα από 4 ώρες
Η επίθεση εκείνη με είχε πιάσει απροετοιμαστο, δεν ξέρω τι συμβαίνει. Είχαμε πεθάνει, ζούσαμε. Η αν είχε πεθάνει κάποιος από εμάς. Ήθελα να μάθω στα σίγουρα αλλά δεν μπορούσα επειδή τα μάτια μου δεν μπορώ να τα ανοίξω, ήταν λες και βρισκόμουν σε κώμα. Όμως επιτέλους σιγά σιγά τα μάτια μου άρχιζαν να ανοίγουν και σε λίγα λεπτά τα είχα ανοίξει πλήρως. Όταν τα άνοιξα δεν ήξερα που ήμουν, δεν γνώριζα κανένα από τα τοπία που έβλεπα γύρω μου. Βρισκόμουν σε ένα δωμάτιο κάτασπρο, πάνω σε ένα κρεβάτι. Ήθελα να μάθω που ήμουν στα γρήγορα και τι απεγειναν οι σύντροφοι μου κιόλας.
Σηκώθηκα από το κρεβάτι και αμέσως πήγα να ανοίξω την πόρτα του δωματίου ώστε να φύγω για να ψάξω για τους συντρόφους μου. Όταν άνοιξα την πόρτα για καλή μου τύχη τους είχα δει όλους γύρω από ένα τραπέζι να τρώνε φαγητό. Το στομάχι μου είχε αρχίσει να γουργουρίζει όταν τους είχα δει.
-Έλα Natsu και εσύ να φας λίγο μου είπε ο Elfman. Δεν δίστασα να μην πάω να φάω.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 5:17 pm

Από την πείνα που είχα παραλίγο να ξεχάσω αυτά που ήθελα να τους πω, οπότε σταμάτησα να τρώω και αμέσως γύρισα την προσοχή μου στους συντρόφους μου.
-Να σας ρωτήσω παιδιά που ήμαστε, ποιο είναι αυτό το μέρος??? Τους είπα, δεν ήξεραν τι να απαντήσουν στην αρχή αλλά μετά ο Gray άρχισε να μου μιλάει.
-Ήμαστε στο νησί Todash και εδώ είναι ένα ξενοδοχείο τους, είχαμε υπέστη μεγάλη ζημιά από τους marines που είχαμε δει αλλά ευτυχώς είχαμε καταφέρει να ζήσουμε από εκείνη την μάχη. Ήμασταν τυχεροί πολύ οπού βρεθήκαμε εδώ πέρα είχα χαρεί λίγο αλλά από την άλλη τώρα οπού ήμουν εντάξει σκεφτόμουν πως είχα υπέστη την πρώτη μου ήττα αλλά στα σίγουρα θα είναι τελευταία.
-Natsu πρέπει να σου πούμε κιόλας κάτι μου είπε ο Elfman. Δεν ήξερα τι ήθελε να πει αλλά αυτή η μέρα δεν ήταν καλή οπότε πιστεύω δεν θα είναι κάλο αυτό που θα μου πει.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 5:26 pm

-Τι είναι Elfman??? Τον ρώτησα
-Το καράβι έχει υπέστη πολλές ζημιές οπότε θα πρέπει να μείνουμε εδώ για κάμποσες μέρες ώστε να μπορέσω να το φτιάξω, αν θέλεις μπορούμε να αγοράσουμε άλλο ώστε να φύγουμε, δίκη σου επιλογή είχε δίκιο ήταν δική μου επιλογή αλλά αν αγοράσουμε άλλο τότε τα λεφτά που έχουμε θα λιγοστέψουν και δεν θα μπορούμε να βγάλουμε τις ανάγκες που πρέπει. Για αυτό ον λόγο δεν πειράζει να κάτσουμε εδώ πέρα αν είναι για να μην δώσουμε λεφτά.
-Εντάξει ας κάτσουμε λίγες μέρες εδώ πέρα και έπειτα θα φύγουμε για το επόμενο νησί όταν οι επισκευές τελειώσουν τους είπα και ύστερα σηκώθηκα από το τραπέζι. Όταν σηκώθηκα μετά πήγα να φύγω από το ξενοδοχείο ώστε να δω τι προσφέρει και αυτό το νησί κιόλας. Είχαμε έρθει σε νησί, θα ήταν ντροπή να μην το εξερευνήσω λιγάκι. Όταν είχα βγει τότε βγήκαν και οι άλλοι αλλά στα σίγουρα ο καθένας μας θα πάει από αλλού.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 5:35 pm

Τελικά όμως δεν είχαμε πάει σε διαφορετικους δρόμους αλλά ο Elfman είχε πάει όπως είχε πει, πήγε προς το καράβι για να αρχίσει τις επισκευές. Ο Gray με την Erza ακολούθησαν εμένα επειδή για κάποιο λόγο δεν με εμπιστευονται, νομίζουν θα πάω να κάνω πάλι μια κουταμάρα όπως είχα κάνει και στο νησι baterilla, όταν είχα καλέσει τον Gray να έρθει μαζί μας στο πλήρωμα. Δεν είμαι όμως παιδί τώρα πια, τις αποφασίσεις τις παίρνω εγώ και όχι άλλοι.
Η πόλη αυτή φαινόταν πολύ ωραία και το πιο ωραίο από όλα ήταν ότι είναι μια παραλιακή πόλη, δηλαδή μπορούσες να δεις την παραλία χωρίς να ψάξεις πολύ αλλά για κάποιο λόγο έβλεπα πολλούς οπού έμοιαζαν σαν πειρατές. Μπορεί να είναι γεμάτο και για αυτό μάλλον εδώ πέρα εύκολα μπορείς να μπεις σε καυγά με κάποιον.
Την στιγμή όμως που περπατούσαμε στους δρόμους της πόλης αυτής ξαφνικά μπροστά μου βλέπω ένα πρόσωπο οπού δεν περίμενα να το δω καθόλου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 5:54 pm

Ήταν ένας παιδικός φίλος οπού τελευταία φορά τον είχα δει πριν φύγω από το νησί μου για να γίνω πειρατής. Είχε περάσει σχεδόν ένας χρόνος από τότε, πότε έγινε και εκείνος πειρατής η απλά βγήκε στην θάλασσα? Θα το είχα καταλάβει αν είχε γίνει κάτι τέτοιο, μπορεί κιόλας να κάνω λάθος και για αυτό τον λόγο πήγα να του μιλήσω ώστε να βεβαιωθώ. Η Erza και ο Gray μου έλεγαν όχι επειδή μπορεί πάλι να μπλεξω.
-Συγνώμη μήπως ήσαστε ο Jellal Fernandes??? Τον ρώτησα, μετά αυτός γύρισε και την στιγμή που είχε γυρίσει είχα καταλάβει ποιος ήταν. Στα αλήθεια ήταν εκείνος αλλά δεν ήξερα τι γινόταν, πως ήταν εδώ.
-Jellal τι γυρεύεις εδώ πέρα??? τον ρώτησα.
-Natsu εσύ είσαι??? Μου είπε, είχε ξαφνιαστεί και εκείνος φαίνεται αλλά για κάποιο λόγο είχε ανακουφιστεί κιόλας.
-Ναι εγώ είμαι, δεν μπορείς να καταλάβεις??? Τον ρώτησα.
-Και βέβαια σε κατάλαβα αλλά όταν σε είδα μπορείς να πεις ανακουφίστικα είχα δίκιο για το ότι είχε ανακουφιστεί.
-Για πιο λόγο???
-Natsu είχα σκεφτεί ένα σχέδιο και έψαχνα κάποιους ώστε να το βάλω σε εφαρμογή, τι λες θες να σημεταχεις???
Με ρώτησε και μπορώ να πω δεν θα έλεγα όχι επειδή από μικροί που ήμασταν πάντα έφτιαχνε καταστροφικά σχέδια και μου άρεσαν.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 6:07 pm

Η Erza και ο Gray προσπαθούσαν να με πείσουν να του πω όχι επειδή δεν τον ήξεραν εκείνον, μπορεί να τον ήξερα εγώ αλλά η Erza και ο Gray δεν μπορούσαν να τον εμπιστευτούν. Δεν είχε όμως σημασία, την απόφαση μου την είχα πάρει.
-Jellal θα έρθουμε για αυτό που έχεις στο νου σου, από παλιά σκάρωνες πάντα σχέδια, δεν είναι η πρώτη φορά που σκαρώνεις κάτι αλλά αυτή την φορά για μένα είναι διαφορετικό. Πρέπει να γίνω γνωστός όσο πιο γρήγορα γίνεται και να τα βάλω με ένα σωρό δυνατούς όταν του είπα αυτό τότε γέλασε εκείνος και έπειτα μου είπε κάτι.
-Το ήξερα ότι θα έλεγες κάτι τέτοιο, από μικροί ήξερα ότι ήθελα να γίνεις πειρατής και γνωστός μάλιστα. Εντάξει θα σου πω το σχέδιο μου αλλά θα πρέπει να μαζέψεις όλο το πλήρωμα σου αλλιώς δεν θα μπορέσω να το πω σε όλους έπρεπε εμείς όμως να κάτσουμε εδώ πέρα για λίγο οπότε δεν βιαζόμαστε.
-Εντάξει αλλά να ξέρεις κάτι, το καράβι μας τώρα δεν είναι έτοιμο για να σαλπάρει. Θα χρειαστούμε κάτι μέρες μέχρι να είναι πάλι έτοιμο αυτό το πράγμα δεν του άρεσε επειδή φαίνεται θα ήθελε ακριβώς την επόμενη μέρα.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitimeSun Oct 04, 2015 6:16 pm

-Καλά τότε απλά θα το αλλάξω λίγο το σχέδιο τις μέρες αυτές που θα κάτσουμε εδώ και όταν θα είναι πάλι έτοιμο το καράβι σας θα φύγουμε για κάποιο λόγο το ήξερα κιόλας ότι θα το πει αυτό επειδή όταν κάτι δεν του πήγαινε καλά δεν το έπαιρνε στραβά και έκανε τα πάντα για να το φτιάξει.
Αφού είχαμε αποφασίσει να ακουλουθησουμε το σχέδιο του τότε αμέσως είχαμε φύγει για να πάμε εκεί που είναι ο Elfman. Σε λίγα λεπτά είχαμε κιόλας φτάσει επειδή δεν ήταν και τόσο μακρυά. Του το είπαμε στου Elfman και δεν είχε αντίρρηση εφόσον ήταν επιλογή δίκη μου.
-Αφού όλοι είστε εδώ θα σας πω τι ακριβώς θα κάνουμε έπειτα άρχιζε να μας λέει τι θα κάνουμε. Αυτό που μας είχε πει μου άρεσε πάρα πολύ και ήθελα να πετύχει επειδή αν πετύχει τότε θα γίνει ξακουστός σε πολλές περιοχές. Το θέμα είναι αντί να το κάνουμε τώρα θα πρέπει να περιμένουμε πόσες μέρες επειδή το καράβι μας είναι σε χάλια κατάσταση, τώρα καταλαβαίνω τον Jellal οπού ένιωθε λίγο άσχημα όταν έμαθε πως δεν μπορούσαμε να φύγουμε αμέσως.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Search for answers Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Search for answers   [Τέλος] Search for answers I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Search for answers
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Todash-
Jump to: