Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 1:12 am

-Όχι και άσχημα. Ελπίζω όμως οι δικοί σου να είναι προετοιμασμένοι για αυτό που έρχεται. μου είπε γελώντας αλλά δεν κοιτούσε εμένα. Το βλέμμα του ήταν καρφωμένο πίσω μου, στο βάθος του δρόμου. Γύρισα να κοιτάξω και η κατάσταση ήταν όπως την φοβόταν ο Ren. Οι υπόλοιποι πειρατές, καμιά 15αριά, είχαν βγει από διάφορα στενά πίσω μας και μας περικύκλωσαν. Μπορεί μέχρι αυτή την στιγμή να νικούσαμε την μάχη, έχοντας βεβαίως κι εμείς κάποιες απώλειες, αλλά αυτά τα επιπλέον άτομα μπορούσαν πολύ γρήγορα να μας ξαναβάλουν σε μπελάδες. Την στιγμή που γύρισα, ένας από αυτούς κάρφωνε τον κοντό στο στομάχι, ενώ εκείνος είχε προλάβει τραυματίσει σοβαρά 2 πειρατές. Λίγο πριν "σβήσει", πυροβόλησε άλλον ένα στην πλάτη μειώνοντας τις ενισχύσεις των αντιπάλων αρκετά. Ένα κύμα θλίψης αλλά και περηφάνιας, για την υπεράνθρωπη προσπάθειά του στο τέλος της ζωής του, με διαπέρασε. Μπορεί να είχαμε κόντρα αλλά δεν ήθελα και να πεθάνει, αφού τον θεωρούσα φίλο μου κατά βάθος κι ας μην του το έδειχνα ποτέ. Αυτό με έκανε να χαθώ για λίγο στις σκέψεις μου και ο Lomedan βρήκε ευκαιρία να μου επιτεθεί. Ευτυχώς η αδερφή μου ήταν δίπλα μου και κατάφερε να αποκρούσει την επίθεση του, "αλλιώς θα έβλεπα ήδη τα ραδίκια ανάποδα" σκέφτηκα.
-Μην ξεχνάς ποιος είναι ο αντίπαλός σου μικρέ. Δεν θα είναι για πάντα η ομορφούλα από εδώ για να σε σώζει. μου είπε κοροϊδεύοντάς με αλλά δυστυχώς είχε δίκιο.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 1:27 am

Σήμερα αυτή ήταν η δεύτερη φορά που κάποιος με έσωζε. Την πρώτη ήταν ο κοντός, ο οποίος δεν είχε και αυτός κάποιον δίπλα του να τον σώσει, και η δεύτερη ήταν αυτή που μόλις με έσωσε η Shizu. Έπρεπε να γίνω πιο δυνατός για να μπορώ να σώσω κι εγώ άτομα. "Αν δεν το καταφέρω αυτό, τότε δεν είχα ελπίδα να σώσω τον αδερφό μου από τον ίδιο του τον εαυτό" σκέφτηκα και χωρίς να χάσω άλλο χρόνο, ξαναμπήκα στην μάχη. Τα χτυπήματα μου διαδέχονταν το ένα το άλλο και όσο περνούσε η ώρα τόσο πιο γρήγορα και δυνατά ήταν. Η Shizu από ένα σημείο και μετά έκανε στην άκρη, γιατί δεν μπορούσε να ακολουθήσει στην ταχύτητα της μάχης.
-Για να δούμε πώς θα αντιδράσεις όταν χάσεις την ομορφούλα. Μου είπε και αφού κατάφερε να με απωθήσει, κινήθηκε προς την Shizu. Για μερικά κλάσματα του δευτερολέπτου, που μου φάνηκαν ώρες ολόκληρες, το αίμα μου πάγωσε. Όμως, γρήγορα θυμήθηκα τις προηγούμενες σκέψεις μου, αμέσως τον ακολούθησα. Η Shizu κατάφερε να αποκρούσει την πρώτη του επίθεση κι εκείνη την στιγμή έφτασα δίπλα του.
-Άσε. Την αδερφή μου. Ήσυχη! Με κάθε παύση του έκανα και μια επίθεση, ενώ ανάμεσα στις επιθέσεις μου προλάβαινε να επιχειρήσει κι εκείνος με την σειρά του επίθεση στην Shizu. Όμως, τελικά, υπερεκτίμησε τις ικανότητές του, ή υποτίμησε τις δικές μας, δεν μπορούσα να είμαι σίγουρος, και τελικώς κατάφερα να τον πετύχω.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 1:50 am

Το σπαθί μου τον κάρφωσε στα πλευρά και αμέσως πετάχτηκε 2 μέτρα παραπέρα. Αυτό που μου προκάλεσε εντύπωση ήταν ότι δεν τράβηξα το σπαθί μου εγώ από την πληγή πρώτος, αλλά αυτός έφυγε μακριά, πιθανόν για να με αποτρέψει από το να πιέσω το σπαθί ακόμα πιο βαθιά και τον κόψω στα 2. Το αίμα γέμισε αμέσως τα ρούχα του, αλλά δεν πτοήθηκε ιδιαίτερα. Συνέχισε να επιτίθεται στην Shizu και για κακή του τύχη τον ξαναπέτυχα, προκαλώντας μεγαλύτερη πληγή αυτή την φορά, ένα κόψιμο από το ύψος της προηγούμενης πληγής περίπου και 20 εκατοστά προς τα πάνω. Η αιμορραγία δεν έλεγε να σταματήσει, οι ικανότητές του έπεφταν δραματικά αλλά το πείσμα του δεν τον άφηνε να σταματήσει να προσπαθεί.
-Δεν θα μου καταστρέψετε εσείς τα σχέδια. ψέλλιζε κάθε λίγα δευτερόλεπτα, όμως κάποια στιγμή αποφάσισα να δώσω τέλος σε αυτό το μαρτύριο που περνούσε. Με ένα βαθύ κάρφωμα του σπαθιού, για άλλη μια φορά στα πλευρά του, διαπέρασα το στήθος του  και η άκρη του σπαθιού βγήκε στην μπροστινή πλευρά του ώμου του. Δεν ξέρω αν πέτυχα και την καρδιά του, αλλά ο θάνατος ήταν ακαριαίος. Έβγαλα το σπαθί μου από μέσα του και το άψυχο σώμα του έπεσε στο έδαφος.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 2:47 am

Η Shizu, εμφανώς ανακουφισμένη που καταφέραμε να τον αντιμετωπίσουμε, γύρισε να βοηθήσει τους υπόλοιπους με τις μάχες τους και την ακολούθησα μιας και αρκετοί πειρατές έδιναν σκληρή μάχη.
-Καπετάνιε! φώναξαν μερικοί που αντιλήφθηκαν τον θάνατο του καπετάνιου τους και οι περισσότεροι άρχισαν να τρέχουν. Έτσι, έγιναν εύκολη λεία για τους εναπομείναντες marines, οι οποίοι τραυμάτισαν θανάσιμα τους πιο πολλούς στην προσπάθειά τους να τους ακινητοποιήσουν. Λιγοστοί ήταν αυτοί που δεν έτρεξαν αλλά πολύ γρήγορα παραδόθηκαν γιατί δεν ήθελαν να καταλήξουν σαν τους άλλους. Η μάχη με τους L Pirates έλαβε τέλος, με νικητές τους marines. Στο σύνολο συλλάβαμε 14 άτομα και το μόνο που έμενε τώρα ήταν να ειδοποιήσουμε για να έρθουν να τους μαζέψουν, μιας και το νησί δεν είχε δική του βάση των marines. Όλοι ήμασταν πεσμένοι κάτω για να ξαποστάσουμε.
-Seiji, Shizu. Πολύ καλή δουλειά. Όμως δεν έχουμε χρόνο για ξεκούραση τώρα. Seiji, θέλω να πας στο πλοίο μας, να ειδοποιήσεις τους ντόπιους που μαζεύτηκαν εκεί ότι μπορούν να γυρίσουν πίσω και να πεις στον πλοηγό να φέρει το πλοίο στο λιμάνι. είπε ο Ren και φαινόταν ότι βιαζόταν αρκετά.
-Έφυγα. απάντησα και ξεκίνησα με γοργό βήμα για το πλοίο.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 3:46 am

Περίπου 15 λεπτά μετά, έφτασα στο σημείο που είχαμε το πλοίο και μαζί με όλους όσους περίμεναν εδώ, βρήκα και 3 κρατούμενους και 3 πτώματα.
-Προσπάθησαν να βάλουν φωτιά στο πλοίο μας και φυσικά τους σταματήσαμε. [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 1889509032 Είπε όλο καμάρι ένας από τους 5 που είχαμε αφήσει πίσω για να προστατεύσουν τους πολίτες και το πλοίο.
-Καλή δουλειά τους επιβράβευσα και, αφού πήρα μια ανάσα μετά από τόσο γρήγορο περπάτημα, εξήγησα σε όλους τι συνέβη στην πόλη. Όλοι άρχισαν να πανηγυρίζουν και να μετακινούνται και πάλι προς τα σπίτια τους στην πόλη, ενώ οι marines πήραμε τους κρατούμενους και τα πτώματα και ανεβήκαμε στο πλοίο. 1 ώρα μετά βρισκόμασταν στο λιμάνι όπου μας περίμεναν όλοι οι υπόλοιποι marines. Μόλις δέσαμε στο λιμάνι, ο Ren έφυγε τρέχοντας για το δωμάτιο επικοινωνιών και από τους υπόλοιπους, άλλοι έβαλαν τους πειρατές στα μικρά κελιά του πλοίου, μέχρι να έρθουν για να τους παραλάβουν τουλάχιστον, άλλοι άρχισαν τις καθιερωμένες τους δουλειές και άλλοι απλά πήγαν για ξεκούραση νωρίς νωρίς. Εγώ άνηκα στην τελευταία κατηγορία και έπεσα ξερός για ύπνο.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 3:47 am

Η επόμενη μέρα ήταν ημέρα περίεργη καθώς πανηγυρίζαμε και πενθούσαμε ταυτόχρονα. Το πρωί μαζέψαμε όλα τα πτώματα, τα διαχωρίσαμε σε πειρατές και marines, για να κάψουμε των πειρατών και όσων marine ήμασταν σίγουροι δεν είχαν οικογένεια, εκτός του Lomedan που έπρεπε να ταυτοποιηθεί για να είναι σίγουρο ότι είχαμε τον σωστό άνθρωπο. Μόνο αυτός και ο αδερφός του είχαν bounty στο πλήρωμα, και τον αδερφό του τον είχαμε πιάσει ζωντανό. Όσοι είχαν οικογένεια, κρατήθηκαν στην καλύτερη δυνατή κατάσταση μέχρι να έρθει το πλοίο να τους παραλάβει. Όταν τέλειωσαν τα γραφειοκρατικά, μαζευτήκαμε αρκετά άτομα σε ένα άνοιγμα χωρίς δέντρα, παραλιακά, λίγο έξω από την πόλη και τα κάψαμε. Σε όλη την διάρκεια που καιγόντουσαν, δεν κουνήθηκα από την θέση μου, αλλά ούτε και μίλησα καθόλου και στο πλάι μου η αδερφή μου. Ανάμεσα στα άτομα που είχαν σαν μόνη τους οικογένεια το σώμα των marines ήταν και ο κοντός. Προς το τέλος, με πλησίασε ο ψηλός κατάσκοπος και στάθηκε δίπλα μου χωρίς να μιλάει.
-Εγώ φταίω. Συγγνώμη. Του είπα, ύστερα από μερικά λεπτά, και ένα δάκρυ κύλισε στο μάγουλό μου.
-Τι είναι αυτά που λες? Εσύ και η αδερφή σου μας δώσατε αυτή την μάχη, επειδή κρατούσατε τον Lomedan, δεν υπήρχε περίπτωση να μπορούσες να κάνεις οτιδήποτε για να τον σώσεις. Μην βασανίζεις άδικα τον εαυτό σου. Πρέπει να ήταν η πρώτη φορά που μου έλεγε κάτι καλό και, αφού μου έριξε ένα παρηγορητικό χτύπημα στην πλάτη, απομακρύνθηκε αργά αργά.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 3:49 am

Ήξερα τι έλεγα. Αν ήξερα να χρησιμοποιώ τις δυνάμεις μου, θα τον είχα αλλάξει θέση με έναν πειρατή και θα τέλειωνε η υπόθεση. Αλλά ακόμα είμαι αδύναμος. Η Shizu που στεκόταν δίπλα μου, έριξε το βάρος του σώματός της πάνω μου και με αγκάλιασε.
-Δεν ξέρω τι σε βασανίζει αλλά θα το αντιμετωπίσουμε μαζί. μου είπε χωρίς να πει τίποτα άλλο. Ούτε εγώ της είπα κάτι, απλά ανταπέδωσα την αγκαλιά. Η υπόλοιπη μέρα πέρασε ήρεμα με μερικές αγορές και πωλήσεις αντικειμένων στην πόλη, για να ανανεωθεί ο εξοπλισμός μου, να είναι ότι πιο συναρπαστικό έγινε. Το επόμενο πρωί κατέφθασε πλοίο από το Dawn Island για παραλαβή των κρατουμένων και ενίσχυση του προσωπικού του πλοίου μας. Στα τελευταία 2 νησιά είχαμε χάσει αρκετούς και καλούς στρατιώτες για να κερδίσουμε τις μάχες απέναντι σε 2 πολύ δυνατά πειρατικά πληρώματα και μπροστά μας είχαμε άλλο 1 για να ολοκληρωθεί αυτή η μεγάλη προσπάθεια που κάναμε να καθαρίσουμε όσα περισσότερα νησιά μπορούσαμε από πειρατές, οπότε χρειαζόμασταν τις ενισχύσεις αυτές. Η διαδικασία μεταφοράς κρατουμένων και πτωμάτων διήρκησε περίπου ένα τρίωρο, το μεγαλύτερο διάστημα το κάλυψαν τα πτώματα για την προσεκτική τους διαχείριση. Όταν όλα ήταν έτοιμα αναχώρησε πρώτο πλοίο για το Dawn Island. Λίγο αργότερα φύγαμε κι εμείς και σχεδόν ολόκληρη η πόλη μας ξεπροβόδισε. Όσο απομακρυνόμασταν από το νησί, ένα πράγμα κράτησα. Τα χαμόγελα των ανθρώπων που βοηθήσαμε, σε άλλο ένα νησί.
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 4:27 pm

Όνομα χαρακτήρα: Masayuki Seiji

P.o.M. Points: 18

Belli: 71.000 + 6.000 από αποστολή

Τυχόν παρατηρήσεις:
Γράφεις καλά και για αυτό σε συγχαίρω.
Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν στην μάχη σου με τον Lomedan. Σε όλη την ιστορία τον έδειχνες πολύ δυνατό και πήγες να τον πολεμήσεις με την αδερφή σου ώστε να μην μπορέσει να σκοτώσει τους υπόλοιπους, όμως μετά από ένα σημείο πήγε πολύ γρήγορα. Εκεί που "ξύπνησες" και έπεσες πάνω του για να σώσεις την αδερφή σου μου άρεσε και περίμενα να αρχίσει το καλό, όμως εσύ το τελείωσες σε μία δύο προτάσεις μετά στο ίδιο ποστ, λέγοντας ότι έκανες τις επιθέσεις σου όποτε μπορούσε έκανε και εκείνος τις δικές του...αυτά, μέχρι που κέρδισες. Που στο καλό πήγε όλη εκείνη η σπουδαία δύναμη;

υ.γ. Κρίμα που πέθανε ο κοντός, αλλά η θυσία του δεν πήγε χαμένη. Η αποστολή ολοκληρώθηκε με επιτυχία.

Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!
» τελος -αποστολή ] μια περίεργη αποστολή
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Organ Islands-
Jump to: