Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
The Τread of Justice
Adv. Shades Squad
Roser Ritter
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
SlipKnoTaS
Administrator
Administrator

Όνομα Χαρακτήρα : Doctor Psyduck

Character sheet
Remaining Health: ∞

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 12:13 am

Mayakovsky wrote:
Π.χ για τα φρούτα, οκ δεν λέω να μην υπάρχει μια δυσκολία και ειδικά για Logia. Αλλά δεν χρειάζεται το random. δηλαδή γιατί ντε και καλά να μην μπορώ απλά να πάρω το φρούτο που θέλω; ειδικά που αν το καλοσκεφτείς η μόνη διαφορά θα είναι στις ιστορίες μου και όχι στις μάχες.. Οπότε γιατί να μην προχωρήσω όπως θέλω;

Μπορείς να προτείνεις κάποιο δικό σύστημα (ή έστω μια ανεπτυγμένη ιδέα) για να δούμε διαφορές με το παρόν και να το συζητήσουμε?

Υ.Γ.: Διάβασα μια παλιά συζήτηση που είχε γίνει για το σύστημα που έχουμε τώρα και γενικά τις προτιμήσεις/απόψεις του καθενός και αν ακόμα ισχύουν οι ίδιες απόψεις για τον καθένα, τότε το παρόν σύστημα είναι αυτό που ευχαριστεί τους περισσότερους. Αυτό επειδή είναι πιο κοντά στον παίκτη και στις προτιμήσεις του αλλά έχει και μια Χ τύχη (αν πάντα δεν πας για βιβλίο) που δίνει μια αίσθηση Ψ αληθοφάνειας κοντινή στην σειρά.

Μιας και το έπιασα κιόλας, ας το αναλύσω λίγο. Με το παρόν σύστημα κάποιος που θέλει 1 και μόνο 1 φρούτο, θα πάει για βιβλίο. Δεν τον χαλάει, ίσα-ίσα θα πάρει σίγουρα το φρούτο που θέλει (αν φυσικά κάνει αυτό που πρέπει μέσα στο χρονικό όριο που του δοθεί, το οποίο είναι στο χέρι του).
Τώρα, για την 2η επιλογή, που πας με την τυχαία επιλογή ανάμεσα σε Χ φρούτα: Από την στιγμή που διαλέγει ο ίδιος ο παίκτης ποια θα είναι τα φρούτα αυτά, γιατί να τον πειράξει όποιο και να πετύχει από τα Χ φρούτα. Για να τα έβαλε ως επιλογές, σημαίνει ότι τα θέλει. Αλλιώς θα πήγαινε για το βιβλίο όπως λέω πιο πάνω.

Αυτή είναι η άποψή μου. Όπως είπα και στην αρχή του ποστ, αν έχεις να προτείνεις κάποια ιδέα ή άλλο σύστημα, εδώ είμαι να το διαβάσω και να το συζητήσουμε. Πιστεύω αυτό που λες καλύπτεται από την μικρή ανάλυση που έκανα για το παρόν σύστημα, αν όχι πες μου να το συζητήσουμε με περισσότερη λεπτομέρεια. Smile

Για οποιαδήποτε ιδέα ή παράπονο έχετε, απευθυνθείτε στα αντίστοιχα θέματα εδώ.

Back to top Go down
View user profile http://onepiece-rpg.forumgreek.com
Badboy
Marine
Marine

Όνομα Χαρακτήρα : Ensign Red Fullman

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 12:20 am

Λοιπον, μετα απο μια γρηγορη ματια σε ολους τους κανονες εχω να προτεινω τις εξης μικρες/ασημαντες ή μεγαλες αλλαγες:

1. Να βγει ο περιορισμος των 5 αντικειμενων στον χωρο αποθηκευσης. Αληθεια τωρα, υπαρχει λογος?

2. Στις ειδικοτητες του ξιφομαχου και του σκοπευτη, στο πρωτο επιπεδο λεει οτι μπορει να εχει 2 μονοχειρα οπλα. duh... αυτο απο πριν δεν μπορουσε να το κανει? Ποια η διαφορα? Γιατι να μην επιλεξει το δευτερο? Τι εννοει ο ποιητης?

3. Σχετικα με τα PvP. Απο οσο θυμαμαι και εκτος αμα κανω λαθος, γινονταν σχετικα λιγα και ακομα και οταν γινονταν η κατασταση κατεληγε ζορικη. Ειδικα οταν ενας απο τους δυο δεν ενιωθε(ή ακομα χειροτερα, και οι δυο). Θα μου αρεσε να ειναι πιο απλουστευμενα τα πραγματα και με καποιες αλλαγες ετσι ωστε να γινονται περισσοτερα PvP και να υπαρχει περισσοτερος τζερτζελος. Ειναι 10 φορες πιο διασκεδαστικο να πολεμας εναν αλλο παιχτη παρα ενα μπος.
Συγκεκριμενα, να μην ειναι αναγκαστικο να γινει εστω και ενα ποστ στην ιστορια του αλλου. Ας μπορει να ειναι ξεχωρο το PvP. Αμα οι εμπλεκομενοι δεν θελουν να πολυ-μπλεχτουν αλλα γουσταρουν το PvP τοτε να μην το απορριπτουν. Φυσικα οποιοι παιχτες εχουν ορεξη μπορουν να αναμειξουν τις ιστοριες τους και να συννενοηθουν και να γραψουν ωραια πραγματα. Αλλα οποιος ανηκει στην πρωτη περιπτωση να μπορει να αγνοησει το αποτελεσμα του PvP και να γραψει κανονικα την ιστορια του.(ο περιορισμος να μην γραφουν ποστ οσο πολεμανε δεν θα αλλαξει). Συνοπτικα αυτα που ισχυουν τωρα γινονται προεραιτικα και μπορει ο επιτηθεμενος και ο αμυνομενος να κανουν κανονικα PvP και να μην εχει καμια επιπτωση στις ιστοριες τους και να συνεχισουν κανονικα.

4. Συνεπεια και εξελιξη του παραπανω ειναι οταν καποιος καταζητουμενος χανει(ειτε απο PvP ειτε απο Boss) να μην χρειαζεται να παει φυλακη. Αυτο σημαινει πως δεν θα αλλαξει νησι για να γραψει την αποδραση του στην βαση των Μαριν ουτε θα πηγαινει Ιμπελ Νταουν. Ετσι ουτε συνεχεις αποδρασεις απο τις βασεις θα εχουμε ουτε θα τιμωρειται καποιος που εχασε. Δεν του φτανει η ξενερα, πανε και φυλακη. Και μια ηττα στην μεγαλη γραμμη δεν θα ειναι το τελος του χαρακτηρα. Αυτο θα μπορει να δικαιολογειται εντος ιστοριας οτι ναι μεν εχασε αλλα ειτε καταφερε και ξεφυγε χτυπημενος τελευταια στιγμη ή οτι ο αντιπαλος για δικους του λογους τον αφησε και δεν τον μαζεψε. (τα λεφτα απο το bounty και τα βραβεια των marine θα τα παιρνει κανονικα). Βεβαια αν καποιος ηττημενος το επιθυμει θα μπορει να γραψει οτι πιαστηκε και να γραψει την επομενη ιστορια του στην βαση των μαριν και να αποδρασει.

5. Το Impel Down οπως ειναι δεν ειναι αναγκη να αφαιρεθει αν και εφοσων ισχυσει το παραπανω. Οταν και μονο οταν υπαρχει Buster Call τοτε ολοι οι ηττημενοι μπαινουν μεσα και οι επιλογες τους ειναι οπως αναγραφονται.

6. Οταν γινεται PvP, στις αρχικες φορμες να μην φαινονται οι δυναμεις του παιχτη παρα μονο οταν τις παιξει. Ετσι ο αντιπαλος παει πιο πολυ στα τυφλα, χωρις να μπορει να υπολογισει την μαχη οπως γινοταν μεχρι τωρα

7. Να υπαρχει επιβραβευση για τις κοινες ιστοριες. Το θελουμε αυτο. Θελουμε οι παιχτες να γραφουν μαζι ιστοριες. Ειναι δυσκολο και χρονοβορο αλλα πιο απολαυστικο. Ας υπαρχει μια ακομα ωθηση για να το κανουν αυτο οι παιχτες. Θα μπορουσε να ειναι διπλασια βραβεια ή +50% βραβεια ή κατι τετοιο. Κατι που να τους λεει, καντε κοινη ιστορια!

8. Η ιδεα με τα μπος δεν μου αρεσε. Μπελαλιδικο και οχι πρακτικο. Δεν το πολυκαταλαβα να σας πω την αληθεια αλλα δεν πιστευω πως υπαρχει προβλημα να νικιεται ενα μπος ξανα και ξανα.

9. Αφηστε ρε το new world. Νωρις ειναι.(επισης να σας θυμισω οτι μισω τα σποιλερ)

10. Για τα υπολοιπα δεν εχω κατι να πω, ισως επειδη ειναι και λιγο ασημαντα. Για τα φρουτα δεν το σκεφτηκα ακομα μιας και εδωσα βαση στα PvP.

Administrator
Administrator

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 12:59 am

Badboy wrote:
Λοιπον, μετα απο μια γρηγορη ματια σε ολους τους κανονες εχω να προτεινω τις εξης μικρες/ασημαντες ή μεγαλες αλλαγες:

1. Να βγει ο περιορισμος των 5 αντικειμενων στον χωρο αποθηκευσης. Αληθεια τωρα, υπαρχει λογος?

2. Στις ειδικοτητες του ξιφομαχου και του σκοπευτη, στο πρωτο επιπεδο λεει οτι μπορει να εχει 2 μονοχειρα οπλα. duh... αυτο απο πριν δεν μπορουσε να το κανει? Ποια η διαφορα? Γιατι να μην επιλεξει το δευτερο? Τι εννοει ο ποιητης?

3. Σχετικα με τα PvP. Απο οσο θυμαμαι και εκτος αμα κανω λαθος, γινονταν σχετικα λιγα και ακομα και οταν γινονταν η κατασταση κατεληγε ζορικη. Ειδικα οταν ενας απο τους δυο δεν ενιωθε(ή ακομα χειροτερα, και οι δυο). Θα μου αρεσε να ειναι πιο απλουστευμενα τα πραγματα και με καποιες αλλαγες ετσι ωστε να γινονται περισσοτερα PvP και να υπαρχει περισσοτερος τζερτζελος. Ειναι 10 φορες πιο διασκεδαστικο να πολεμας εναν αλλο παιχτη παρα ενα μπος.
Συγκεκριμενα, να μην ειναι αναγκαστικο να γινει εστω και ενα ποστ στην ιστορια του αλλου. Ας μπορει να ειναι ξεχωρο το PvP. Αμα οι εμπλεκομενοι δεν θελουν να πολυ-μπλεχτουν αλλα γουσταρουν το PvP τοτε να μην το απορριπτουν. Φυσικα οποιοι παιχτες εχουν ορεξη μπορουν να αναμειξουν τις ιστοριες τους και να συννενοηθουν και να γραψουν ωραια πραγματα. Αλλα οποιος ανηκει στην πρωτη περιπτωση να μπορει να αγνοησει το αποτελεσμα του PvP και να γραψει κανονικα την ιστορια του.(ο περιορισμος να μην γραφουν ποστ οσο πολεμανε δεν θα αλλαξει). Συνοπτικα αυτα που ισχυουν τωρα γινονται προεραιτικα και μπορει ο επιτηθεμενος και ο αμυνομενος να κανουν κανονικα PvP και να μην εχει καμια επιπτωση στις ιστοριες τους και να συνεχισουν κανονικα.

4. Συνεπεια και εξελιξη του παραπανω ειναι οταν καποιος καταζητουμενος χανει(ειτε απο PvP ειτε απο Boss) να μην χρειαζεται να παει φυλακη. Αυτο σημαινει πως δεν θα αλλαξει νησι για να γραψει την αποδραση του στην βαση των Μαριν ουτε θα πηγαινει Ιμπελ Νταουν. Ετσι ουτε συνεχεις αποδρασεις απο τις βασεις θα εχουμε ουτε θα τιμωρειται καποιος που εχασε. Δεν του φτανει η ξενερα, πανε και φυλακη. Και μια ηττα στην μεγαλη γραμμη δεν θα ειναι το τελος του χαρακτηρα. Αυτο θα μπορει να δικαιολογειται εντος ιστοριας οτι ναι μεν εχασε αλλα ειτε καταφερε και ξεφυγε χτυπημενος τελευταια στιγμη ή οτι ο αντιπαλος για δικους του λογους τον αφησε και δεν τον μαζεψε. (τα λεφτα απο το bounty και τα βραβεια των marine θα τα παιρνει κανονικα). Βεβαια αν καποιος ηττημενος το επιθυμει θα μπορει να γραψει οτι πιαστηκε και να γραψει την επομενη ιστορια του στην βαση των μαριν και να αποδρασει.

5. Το Impel Down οπως ειναι δεν ειναι αναγκη να αφαιρεθει αν και εφοσων ισχυσει το παραπανω. Οταν και μονο οταν υπαρχει Buster Call τοτε ολοι οι ηττημενοι μπαινουν μεσα και οι επιλογες τους ειναι οπως αναγραφονται.

6. Οταν γινεται PvP, στις αρχικες φορμες να μην φαινονται οι δυναμεις του παιχτη παρα μονο οταν τις παιξει. Ετσι ο αντιπαλος παει πιο πολυ στα τυφλα, χωρις να μπορει να υπολογισει την μαχη οπως γινοταν μεχρι τωρα

7. Να υπαρχει επιβραβευση για τις κοινες ιστοριες. Το θελουμε αυτο. Θελουμε οι παιχτες να γραφουν μαζι ιστοριες. Ειναι δυσκολο και χρονοβορο αλλα πιο απολαυστικο. Ας υπαρχει μια ακομα ωθηση για να το κανουν αυτο οι παιχτες. Θα μπορουσε να ειναι διπλασια βραβεια ή +50% βραβεια ή κατι τετοιο. Κατι που να τους λεει, καντε κοινη ιστορια!

8. Η ιδεα με τα μπος δεν μου αρεσε. Μπελαλιδικο και οχι πρακτικο. Δεν το πολυκαταλαβα να σας πω την αληθεια αλλα δεν πιστευω πως υπαρχει προβλημα να νικιεται ενα μπος ξανα και ξανα.

9. Αφηστε ρε το new world. Νωρις ειναι.(επισης να σας θυμισω οτι μισω τα σποιλερ)

10. Για τα υπολοιπα δεν εχω κατι να πω, ισως επειδη ειναι και λιγο ασημαντα. Για τα φρουτα δεν το σκεφτηκα ακομα μιας και εδωσα βαση στα PvP.
1)Συμφωνω
2)Wtf indeed.Νομιζω οτι χρειαζεται αμεση αλλαγη αλλα θα ρωτησω και τους αλλους μηπως υπαρχει κατι που δεν ξερω
3)Χμμ δεν μου πολυαρεσει ειναι η αληθεια.Ψαχνω να βρω τροπους να ενισχυθουν τα pvp αλλα δεν μπορω να πω οτι με τρελαινει ο συγκεκριμενος.Ωστοσο περιμενω να δω αποψεις και απο αλλους και βλεπουμε.
4)Χμμ ξανα.Λυνει οντως το θεμα των αποδρασεων αλλα και εδω κατι δεν μου καθεται τελειως καλα.Αν υπαρχει καλη δικαιολογηση ισως να μπορουσε να λειτουργησει.
5)Παει μαζι με τα δυο προηγουμενα Razz
6)Μ'αρεσει
7)Me gusta
8)Ειναι ακομα προς συζητηση.Μπελαλιδικο παντως δεν ειναι και το λεμε κυριως γιατι καπως θελουμε να προχωραμε και τον κοσμο με τις ιστοριες των παικτων.Αλλα οπως ειπα ηδη,ειναι προς συζητηση.
9)Νο spoilers και φυσικα ειναι νωρις.Αλλα σκεψου ο Roni ή η Tsitakos και ο Dirk(αν ξαναμπουν και θελουν να συνεχισουν με τους ιδιους χαρακτηρες) δεν θα χουν τιποτα αλλο να κανουν γτ εχουν περασει ολη την γραμμη σχεδον.Για αυτο ειπα αλλωστε οτι μπορει να προσθεσουμε κι αλλα νησια στην γραμμη.
10) Good Job!
Back to top Go down
View user profile
Badboy
Marine
Marine

Όνομα Χαρακτήρα : Ensign Red Fullman

Character sheet

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 1:22 am

Γενικα ολο το συστημα ως εχει δεν ειναι καθολου κακο. Δεν ειχαμε σταξει τοσο ιδρωτα τζαμπα. Ολα οσα ανεφερα ειναι λεπτομερειες. Δεν αλλαζουν κατι σημαντικο. Απλα πιστευω οτι με αυτες τις τροποποιησεις θα υπαρχουν περισσοτερα PvP

Administrator
Administrator

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 1:29 am

Badboy wrote:
Γενικα ολο το συστημα ως εχει δεν ειναι καθολου κακο. Δεν ειχαμε σταξει τοσο ιδρωτα τζαμπα. Ολα οσα ανεφερα ειναι λεπτομερειες. Δεν αλλαζουν κατι σημαντικο. Απλα πιστευω οτι με αυτες τις τροποποιησεις θα υπαρχουν περισσοτερα PvP
Συμφωνω και οπως ειπα,θα συζητηθει.Παντως ψαχνω κι αλλους τροπους να ενισχυθουν τα pvp
Back to top Go down
View user profile
Mayakovsky
Revolutionary
Revolutionary

Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis

Character sheet

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 2:20 am

Λοιπόν. Για τα φρούτα να το πώ απλά. Δεν χρειάζονται βιβλία και τέτοια πράγματα (αφήνω τα Logia εκτώς). Ας έχει 3-4 νοηματικές προΥποθέσεις, που, πότε, πως, γιατί το πήρες κλπ. Δεν χρειάζεται δλδ να έχω χρονική πίεση, γιατί αν έχω δεν θα το κάνω γιατί γυρνάω από τη δουλειά 7 η ώρα.. Αλλά και να μη γύρναγα, το τι φρούτο θα πάρω επηρεάζει μόνο τις ιστοριες μου, οπότε αν είναι να πάρω φρούτο και ποιοτικά η ιστορία μου το αξίζει, άσε με να το πάρω.

Επείσης, πιο σοβαρό για τα φρούτα θα ήταν ο χαρακτήρας να είναι υποχρεωμένος να εξηγήσει σταδιακα την εξοικίωση με την καινούρια δύναμη, παρά πως τη πήρε. Γιατί όπως είναι αν εγώ π.χ πάρω το φρούτου του whitebeard και σάω σεισμούς στον αέρα, θα είμαι imba στις ιστορίες και μάλιστα insta. Κι ας μη χρησιμοποιώ στο battle το abillity γιατί δεν το έχω αγοράσει.

Οπότε εν κατακλείδι; Απλή διαδικασία για φρούτο, ας πάρει ο καθένας όποιο θέλει. Και μια διαδικασία κατόπιν. Π.χ ανεξάρτητα από τις μάχες για όλους θα μπορούσε να υπάρχει ένα επίπεδο mastery στο φρούτο που να αυξάνεται ανάλογα με την ιστορία. Και έτσι ο χρήστης να είναι υποχρεωμένος να να αναπτύσει ικανότητες στο επίπεδο της κατηγορίας του. Να ξεκλειδώσει και λίγο το μυαλό ρε αδερφε.

Θα δώσω και ένα παράδειγμα.
Atsu Atsu No mi.(ανεβάζεις θερμοκρασία)
Επίπεδο 1: Απλή επιφανειακή χρήση του φρούτου. Π.χ ο χρήστης ανεβάζει θερμοκρασία στον εαυτό του.
Επίπεδο 2: Αλληλεπίδραση φρούτου με το περιβάλλον. Π.χ σκάει αλλαγή θερμοκρασίας στο κορμί του και πετάει. (να σκεφτεί τα Physics ομως)
Επίπεδο 3: Master. ότι του ρθει αρκεί να μας λέει και πως.

Προτείνω αυτό γιατί προσωπικά προτιμώ να διαβάζω καλές ιστορίες και άρα να δώσω εκεί levels, κίνητρα, βαθμούς δυσκολίας και challenges. Παρά να είναι όλα συγκεντρομένα στο αν θα πάρεις ενα φρουτο και οκ μετά προσεχε μη γράψεις καμια ακραιότητα στις πρώτες ιστορίες.

Administrator
Administrator

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 2:22 am

Mayakovsky wrote:
Λοιπόν. Για τα φρούτα να το πώ απλά. Δεν χρειάζονται βιβλία και τέτοια πράγματα (αφήνω τα Logia εκτώς). Ας έχει 3-4 νοηματικές προΥποθέσεις, που, πότε, πως, γιατί το πήρες κλπ. Δεν χρειάζεται δλδ να έχω χρονική πίεση, γιατί αν έχω δεν θα το κάνω γιατί γυρνάω από τη δουλειά 7 η ώρα.. Αλλά και να μη γύρναγα, το τι φρούτο θα πάρω επηρεάζει μόνο τις ιστοριες μου, οπότε αν είναι να πάρω φρούτο και ποιοτικά η ιστορία μου το αξίζει, άσε με να το πάρω.

Επείσης, πιο σοβαρό για τα φρούτα θα ήταν ο χαρακτήρας να είναι υποχρεωμένος να εξηγήσει σταδιακα την εξοικίωση με την καινούρια δύναμη, παρά πως τη πήρε. Γιατί όπως είναι αν εγώ π.χ πάρω  το φρούτου του whitebeard και σάω σεισμούς στον αέρα, θα είμαι imba στις ιστορίες και μάλιστα insta. Κι ας μη χρησιμοποιώ στο battle  το abillity γιατί δεν το έχω αγοράσει.

Οπότε εν κατακλείδι; Απλή διαδικασία για φρούτο, ας πάρει ο καθένας όποιο θέλει. Και μια διαδικασία κατόπιν. Π.χ ανεξάρτητα από τις μάχες για όλους θα μπορούσε να υπάρχει ένα επίπεδο mastery στο φρούτο που να αυξάνεται ανάλογα με την ιστορία. Και έτσι ο χρήστης να είναι υποχρεωμένος να να αναπτύσει ικανότητες στο επίπεδο της κατηγορίας του. Να ξεκλειδώσει και λίγο το μυαλό ρε αδερφε.

Θα δώσω και ένα παράδειγμα.
Atsu Atsu No mi.(ανεβάζεις θερμοκρασία)
Επίπεδο 1: Απλή επιφανειακή χρήση του φρούτου. Π.χ ο χρήστης ανεβάζει θερμοκρασία στον εαυτό του.
Επίπεδο 2: Αλληλεπίδραση φρούτου με το περιβάλλον. Π.χ σκάει αλλαγή θερμοκρασίας στο κορμί του και πετάει. (να σκεφτεί τα Physics ομως)
Επίπεδο 3: Master. ότι του ρθει αρκεί να μας λέει και πως.

Προτείνω αυτό γιατί προσωπικά προτιμώ να διαβάζω καλές ιστορίες και άρα να δώσω εκεί levels, κίνητρα, βαθμούς δυσκολίας και challenges. Παρά να είναι όλα συγκεντρομένα στο αν θα πάρεις ενα φρουτο και οκ μετά προσεχε μη γράψεις καμια ακραιότητα στις πρώτες ιστορίες.
Μ'αρεσει αυτο με τα levels αλλα ξεχνας γενικοτερα στο θεμα κατι σημαντικο.Τι γινεται στην περιπτωση που δυο οι παραπανω ατομα θελουν το ιδιο φρουτο?
Back to top Go down
View user profile
Mayakovsky
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 2:28 am

Οποιος το πάρει πρώτος. Αν το θέλουν την ίδια περίοδο τότε ίσως ένα εβεντ σε κοινή ιστορία;

Administrator
Administrator

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 2:30 am

Mayakovsky wrote:
Οποιος το πάρει πρώτος. Αν το θέλουν την ίδια περίοδο τότε ίσως ένα εβεντ σε κοινή ιστορία;  
Τα εβεντς τα σκεφτομαστε γενικα για λογκια.Το οποιος το αξιζει περισσοτερο δεν ειναι πιο δικαιο απο το οποιος το προλαβε?τουλαχιστον εμενα ετσι μου φαινεται

Υ.Γ Μ'αρεσει πολυ που βλεπω διαφορες αποψεις.Αυτο δειχνει πραγματικο ενδιαφερον!Keep the good work!
Back to top Go down
View user profile
Mayakovsky
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   Wed Sep 23, 2015 2:44 am

Είναι μωρέ αλλά δεν μπορεί να πηγαίνει έτσι πάντα. Πρέπει ο ένας να μην καθυστερεί τον άλλο. Π.χ άμα εσύ για τους xyz λόγους γράφει κάθε 15 και γω καθε 3 μέρες δεν μπορεί να περιμένω πότε θα κάτσεις να γράψεις...

Μπορεί πάλι να μπει ένα όριο χρονικό: Πχ το ζητάς δευτέρα μέχρι τετάρτη (γράψει δεν γράψεις ιστορία) αν το ζητήσει και άλλος ένας. Σας βάζουμε ένα κοινό challenge  με 5 άξονες και όποιος γράψει καλύτερη ιστορία δικό του. Ή ακόμα καλύτερα το challenge μπαίνει εφόσον κανεις από τους 2 δεν θέλει να παραιτηθεί.

Ή ακόμα απλούστερα, για να μην έχουμε και ανταγωνιμους-γκρίνιες τύπου ο βαθμος είναι λάθος. ένα ζαράκι λύνει το αναμεταξύ τους πρόβλημα.

PostSubject: Re: Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!   

Back to top Go down

Αλλαγες που θα θελατε να δειτε σε περιπτωση επανεναρξης!
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next