Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος]   (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος] - Page 5 I_icon_minitimeFri Feb 28, 2014 4:11 pm

«Συνέχισε,» γάβγισε τη διαταγή του.
«Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα από ποιον πέθανε ο πατέρας σου.» Το φρύδι σηκώθηκε με αμφιβολία. «Πρέπει να με πιστέψεις. Είμαι όσο χαμένος είσαι κι εσύ γι αυτό το θέμα και πραγματικά έκανα έρευνα για να βρω κι εγώ ο ίδιος ποιος το έκανε μα δεν είχα σοβαρά αποτελέσματα. Έτσι υπερέβαλα για το πόσο σοβαρές απειλές πέταξε ο Λαγός στον πατέρα σου και σου έδωσα την αναφορά. Αλλά μετά αποδείχθηκε ότι ήταν ένας κατα συρροήν δολοφόνος! Που τελικά ήταν ο Λαγός αυτός, οπότε κατά λάθος σου έφερα τον πραγματικό ένοχο...νόμιζα ότι το είχαμε λύσει αυτό.»
«Μην κάνεις τον ανήξερο. Ο Λαγός παγιδεύτηκε. Γιατί να πιστέψω ότι δεν το έκανες εσύ με τη βοήθεια κάποιου άλλου; Προφανώς ήθελες τη μαμά για τον εαυτό σου, γιατί να μη φανταστώ ότι μέχρι ενός σημείου ήσουν υπαίτιος του θανάτου του;»
«Γιατί...» δίστασε. Μπορούσε να καταλάβει από τον τρόπο που φερόταν πως το άλλοθί του ήταν και η καταδίκη του. Επανέλαβε την ίδια λέξη πάνω από τρεις φορές, ώσπου κοιτώντας τελείως απ'την άλλη είπε: «γιατί όταν εξαφανίστηκε κι αργότερα βρέθηκε εγώ αγόραζα φάρμακα για να τον δηλητηριάσω.»

Μια μκρή στιγμή αμήχανης σιωπής αργότερα, ο Στεφάν επιτέλους βρήκε το κουράγιο να του κάνει τη χάρη και να ρωτήσει: «δηλαδή μου λες ότι ο λόγος που δεν σκότωσες εσύ τον μπαμπά ήταν επειδή εκείνη τη στιγμή ήσουν πολύ απασχολημένος με το να σχεδιάζεις τον φόνο του;»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος]   (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος] - Page 5 I_icon_minitimeFri Feb 28, 2014 4:12 pm

Παραμένω στο νησί.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



(Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος]   (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος] - Page 5 I_icon_minitimeFri Feb 28, 2014 7:30 pm

Όνομα χαρακτήρα:Στεφαν Μπολντο

P.o.M. Points:36

Belli:97.000

Τυχόν παρατηρήσεις:

Η ιστορια γραφτηκε σχετικα γρηγορα (3-4) μερες και νομιζω οτι αυτο ευθυνεται για τα αρκετα ορθογραφικα και απροσεξιες (συγκριτικα με τις αλλες σου ιστοριες)

δεν ξερω αν ηταν απροσεξια ή οχι, τα συγκεκριμενα:

''κουβαλουσαν βαρυ φορτια''

Λοιπον, η ιστορια ειχε πολυ καλη συνοχη,ροη και κραταγε το ενδιαφερον. Εχω ομως να σχολιασω καποια πραγματα:

1)οταν ο Στεφαν ανακοινωσε την στηριξη του Γκιοργκι, παρουσιασες τους υπολοιπους να αντιδρουν υπερβολικα εγωιστικα και αρνητικα. Δεν βρισκονταν ομως στο δασος κρατώντας οπλα. Βρισκονταν σε κηδεια που φορουσαν μασκες. Ποσο μαλλον τετοιου ειδους χαρακτηρες που ακουγοντας τον νεο 'ανωτερο' θα εσπευδαν νομιζω να φορεσουν την μασκα του υποστηρικτη επιδιωκοντας να ειναι το 'δεξυ χερι' .   Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον!

2)Αυτες οι τρεις ερωμενες, μπορει να επεσαν απο τα συννεφα καθως μπορει να νομιζαν οτι θα τους εκανε προταση γαμου ή οτιδηποτε, ομως μου φανηκαν πολυ κυριες και ψυχραιμες. Ουτε ενα χαστουκι, μαλλιοτραβηγμα, μια φωνη εστω??  Razz

3)Στα πρωτα 13 ποστ δεν ανεφερες καθολου το ονομα του Στεφαν και εγινε αισθητο. Η πρωτη φορα που το συναντησα ηταν στο 14ο ποστ (ξανακοιταξα πισω αλλα δεν το πετυχα). Ηταν ασχημη η γνωριμια μας με το ονομα του. Περιμενα με τοση σιωπη, να ερχοταν καποιος και να τον καλουσε, οχι ετσι!


Γενικα παντως να ξερεις οτι μου αρεσε πολυ αυτη η ιστορια (σιγουρα περισσοτερο απο τα 'αρωματα') καθως ειχε εντονα το στοιχειο του ντεντεκτιβ που θελω και γω να βαλω σε καποια ιστορια μου....
Επιπλεον, μου αρεσε που δεν καταλαβα εξ αρχης οτι επροκειτο για την Lorenza.
To Curtis κατι μου θυμισε, και το Bane το ειχα περασει στο ντουκου(αλλωστε δεν ειχα συνδυασει οτι οι 2 χαρακτηρες ειναι συντοπιτες) οποτε το θετικο για σενα ειναι οτι χειριζεσαι ωραια την σκοπια με την οποια παρουσιαζεις την ιστορια...

Για να δουμε τη συνεχεια!
Back to top Go down
Sponsored content





(Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος]   (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος] - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
(Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος]
Back to top 
Page 5 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Who framed Joe the Rabbit? (Μέρος 2ο)[Τέλος]
» All the King's men. Μέρος πρώτο.[Τέλος]
» [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)
» All the King's men. Μέρος δεύτερο. [Τέλος]
» Για να χαθούν τα χάρτινα. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Colt Town-
Jump to: