Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 10, 2013 4:29 pm

---Το πληρωμα μου εχει μια συνεργασια με τον LongMaster , τον βασιλια αυτου του νησιου  για λογους που δεν σε νοιαζουν. Το θεμα ειναι οτι την κοπελα σου την παραδωσαμε στον LongMaster και την κατεχει εκεινος. Επειδη οι Longarms εχουν εχθρα προς τους περισσοτερους του ανθρωπινου ειδους και επειδη ο βασιλιας εδω ειναι λιγο αλαζονας, ψαχνει συνεχως κοριτσια απο την ανθρωπινη φυλη για να διατηρει το προσωπικο του χαρεμι. Εμεις απλα του τις φερνουμε δεν χρειαζεται να μας πειραξεις εμας.
Τραβηξα το παγερο και κοφτερο μου μαχαιρι και χαιδεψα αργα και βασανιστικα τον λαιμο του.
---Τι σε κανει να νομιζεις οτι θα με εμποδισει κατι απο το να σε σκοτωσω μια κ'εξω?
Ολο του το σωμα ετρεμε και τα ματια του κοιταζαν πανω κατω σα χαμενα.
---Πες μου πως θα βρω τον LongMaster και θα σε αφησω. Αν με κοροιδεψεις θα κυνηγησω εσενα...
---Ειναι σε εκεινο το ψηλο κτηριο ! φωναξε και εδειξε προς μια κατευθυνη. Αυτο ειναι το παλατι του! Τον εσπρωξα με δυναμη στο πατωμα και ο ψαρανθρωπος τον πλησιασε να τον βοηθησει.
Χωρις αλλες κουβεντες, κατευθυνθηκα αμεσως προς το παλατι του βασιλια των Longarms, LongMaster
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 10, 2013 4:40 pm

"Λες ο Charlie και ο Shin να εμαθαν και αυτοι καποια σημαντικη πληροφορια για το πως να βρουμε την Rosa ή τριγυριζουν ασκοπα στην πολη? " σκεφτομουν καθως κατευθυνομουν προς το παλατι. Πραγματι η βοηθεια τους θα ηταν εξαιρετικη καθως δεν ηξερα τι ακριβως θα αντιμετωπιζα στο παλατι.
Επελεξα να συνεχισω να προχωραω αορατος καθως δεν ηθελα να ξερει κανεις Longarm που βρισκομαι.
"Ελπιζω μονο αυτος ο Devil Dias να μου ειπε την αληθεια αλλιως θα τον κυνηγησω μεχρι το Elfheim island !"
Tι ηθελα και το θυμηθηκα ομως το νησι απόπου καταγομουν? Ειχα τοσο πολυ καιρο να παω και δεν ειχε μεινει κανενας δικος μου πισω να με περιμενει. Σαν να ειχα χασει καθε δεσμο με εκεινον τον τοπο...
Μ'αυτα και με κεινα, εφτασα μπροστα απο το μεγαλο και επιβλητικο παλατι του LongMaster...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Nov 16, 2013 12:41 pm

Σταθηκα σε ενα στενο σοκακι ωστε να εχω πληρη θεα της εισοδου του παλατιου. Υπηρχαν δυο δυαδες φρουρων στην μεγαλη εισοδο που σιγουρα περιμεναν με βαρεμαρα. Μπορει και να κοιμοντουσαν ορθιοι γιατι μολις εμφανιστηκαν δυο αγνωστοι αργησαν να αντιδρασουν.
Ο ενας απο τους δυο αγνωστους πυροβολησε στην κοιλια δυο φρουρους, ενω ο αλλος εδωσε ισχυρες κλωτσιες που αν δεν σκοτωσαν σιγουρα ακινητοποιησαν για πολυ τους αλλους δυο φρουρους.
Δεν αργησα να καταλαβω οτι οι δυο ξενοι ηταν ο Shin και ο Charlie που πηδωντας πισω απτα καγκελα μπηκαν μεσα στην επαυλη.

Τους ακολουθησα ακομα αορατος και βουτηξα και εγω μεσα στην επαυλη
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 17, 2013 11:56 am

Mεχρι να εισχωρησω στην επαυλη εκεινοι ειχαν απομακρυνθει λιγακι αλλα μπορουσα ακομα να τους δω. Ειδα και τρεις τυπους που εμφανιστηκαν απο το πουθενα εχοντας προφανως αντιληφθει την ξενη εισβολη. Ο Shin ξαπλωσε τον πρωτο κατω, οσο ο Charlie ανταλλαζε πυρα με τον δευτερο. Χωρις ομως να τον καταλαβει ο Shin, ο τριτος φρουρος εμφανιστηκε απο πισω του και επεσε πανω στον συντροφο μου ξαπλωνοντας τον στο εδαφος. Φαινοταν τρομερα αποφασισμενος να τον σκοτωσει αφου πηρε φορα με το χερι του και ορμηξε να ξεσκισει τον λαιμο του ακινητοποιημενου πλοηγου μου.
Ευτυχως την τελευταια στιγμη, ο Charlie εδωσε μια θανασιμη σφαιρα στον τριτο φρουρο σωζωντας την ζωη του Shin. O Charlie σταθηκε απο πανω του και του εδωσε το χερι για να σηκωθει.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 17, 2013 12:10 pm

Ενοιωσα πολυ ομορφα κοιταζοντας το σκηνικο απο μακρια. Οι δυο φιλοι μου που πηγαιναν να σωσουν την Rosa , αλλο μελος του πληρωματος, ηρθαν αντιμετωποι με τρεις φρουρους ενας εκ των οποιων θα σκοτωνε τον Shin αν δεν τον εσωζε ο Charlie.
Η εννοια της αλληλεγγυης και της συντροφικοτητας ηταν δεδομενη στο πληρωμα μου και δεν χρειαζοταν καθε φορα να βρισκομαι παντου να σωζω καταστασεις (οταν τουλαχιστον δεν τις δημιουργω εγω )

---Shin, Charlie εγω ειμαι!! Ειμαι περηφανος για σας! Τα πηγατε τελεια.
---Τον Charlie ευχαριστω που μου εσωσε την ζωη... ειπε ο Shin με τρεμομενα ματια
---Δεν κανει τιποτα...Ξερω οτι και εσυ το ιδιο θα εκανες για χαρη μου .. ειπε χαμογελαστος και καπως αμηχανος ο μικρος .
---Ωρα για διασκεδαση. Τι λετε να μπουμε αορατοι μεσα στο παλατι??
Κοιταχτηκαμε πονηρα και οι τρεις...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 17, 2013 12:21 pm

Kαναμε λιγους γυρους στο προαυλιο μεχρι που ακουσαμε μερικα ουρλιαχτα. Ενας τυπος που κρατουσε μια τσαντα προφανως γραμματεας και ειχε μολις εισελθει, ειδε τα πτωματα και ετρεχε τρομοκρατημενος προς το κτηριο. Τον ακολουθησαμε αορατοι και στις μυτες των ποδιων μας ωσπου μπηκε απο μια πισω πορτα για να εμφανιστει σε κατι σαν δωματια των υποτακτικων. Εκει αρχισε να ουρλιαζει
---Βοηθεια!!! Βρισκομαστε υπο κινδυνο! Ειδοποιηστε αμεσως τον LongMaster! Βοηθεια!!Φρουροι!!
Το θεαμα ηταν ακρως διασκεδαστικο. Οι υπαλληλοι της επαυλης εμφανιζονταν σαν μερμηγκια απο το πουθενα και τον περικυκλωναν, εκεινος τους εδειχνε το παραθυρο και αυτοι χανονταν στο βαθος προσπαθωντας να διακρινουν τα πτωματα στο εδαφος δινοντας την σειρα τους σε νεα ατομα που αναρωτιοντουσαν τι συμβαινει και πλησιαζαν τον ταραγμενο γραμματεα.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 17, 2013 12:35 pm

Το να παρακολουθεις ολο αυτο το μελισσι ειχε αρκετη πλακα, καποια στιγμη ομως εφτασε στο καλο
κομματι :
---Παιδια πρεπει καποιος απο μας να παει να ειδοποιησει ολους τους υπολοιπους φυλακες!!
---Και καποιος να ειδοποιησει τον LongMaster! Γρηγορα!!

Δυο ατομα αρχισαν να ανεβαινουν στην αρχη αργα μετα πιο νευρικα προς τα δωματια του ηγετη αυτου του βασιλειου.
Αυτους επιλεξαμε να ακολουθησουμε καθως μαζι με τον LongMaster σιγουρα ηταν και η Rosa.

Tρεχοντας και μεις απο πισω τους καναμε αρκετο θορυβο που εκανε εναν απ'αυτους να γυρισει και να μας κοιταξει. Το μυαλο του ομως δεν μπορουσε να φανταστει ουτε την υπαρξη μου εκει ουτε το φρουτο μου που εκανε εμενα και οτι αγγιζα αορατο.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 17, 2013 1:04 pm

Η αποστολη δυο ατομων που επρεπε να ειδοποιησει τον βασιλια "σκονταψε" πανω σε τεσσερις φρουρους που επρεπε να ειναι σιγουροι για το ποιος μπαινει και ποιος βγαινει στα βασιλικα δωματια.
---Ακολουθηστε μας. ειπε ενας απ'αυτους και πλησιασε προς μια μεγαλη πορτα.
---Ωρα μας παιδια! ειπα και γιναμε ξανα ορατοί.
Ο Charlie αμεσως εριξε μια σφαιρα που ξαπλωσε κατω εναν φρουρο και οι αλλοι 3 αρχισαν αμεσως να πυροβολουν προς το μερος μας. Ο Charlie κρυφτηκε σε μια κολωνα και πυροβολουσε οποτε εβρισκε ευκαιρια. Εγω με τον Shin ομως πλησιασαμε αορατα και εμφανιστηκαμε απο πισω τους. Ο Shin εριξε κατω εναν φρουρο και εγω εκανα κεφαλοκλειδωμα σε εναν αλλο. Ο τελευταιος μαζι με τους δυο υποτακτικους μπηκαν στο δωματιο που βρισκοταν ο βασιλιας και κλειδωσαν την πορτα. Απο πισω ακουστηκε η κραυγη του βασιλια.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 17, 2013 3:37 pm

---Εχει μεινει ενας οπλισμενος φρουρος εκει οποτε προσεχουμε πως μπουκαρουμε. Ειπε ο Shin και εδωσε ενα χτυπημα στην πορτα ριχνοντας την κατω.
Τους επιασα και τους δυο για να γινουμε αορατοι και βουτηξαμε μεσα στο βασιλικο δωματιο.
Στην αρχη μειναμε εκθαμβοι απο τον πλουτο που υπηρχε μεσα. Οι τοιχοι ηταν καλυμμενοι με χρυσαφι, οπως και τα επιπλα. Γυαλιστεροι πολυελαιοι και πλουμιστα στολιδια τοιχων. Τα παντα εδιναν την εικονα ενος βασιλικου δωματιου .
Οταν συνελθαμε απο το "σοκ" της επαφης με τοσο πλουτο, ειχαμε μπροστα μας εναν οπλισμενο φρουρο , δυο υποτακτικους και τον βασιλια. O Charlie εμφανισε το οπλο του και στοχευσε ολους εκτος του βασιλια.
Μπορει να καταφερε να πετυχει αμεσως τους δυο και αργοτερα τον φρουρο ξαπλωνοντας τον κατω, ομως ο φρουρος ειχε ηδη προλαβει να εμφανισει ενα μικρο πιστολακι απο το εσωτερικο της μποτας του και εριξε προς το μερος απο οπου καταλαβε οτι προερχονταν οι πυροβολισμοι...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Dec 05, 2013 10:49 pm

Αυτος που την εφαγε δεν ημουν εγω, ουτε ο Charlie αλλα ο Shin...
---Arggghhhh.... φωναξε και επεσε στο εδαφος.
Ταυτοχρονα με τον θανατο του φρουρου, ο βασιλιας ετρεξε προς το λουτρο. Ο Charlie ειχε ηδη πεσει πανω στον Shin.
---Που σε πετυχε? Εισαι καλα?
--- Στο ποδι εδω... Αουτς!!  Elf ! Τρεξε να προλαβεις τον βασιλια! Καλα ειμαι εγω!
Εριξα μια ματια στο ποδι του Shin σαν να περιμενα να μου επιβεβαιωσει οτι οντως ηταν καλα. Εστρεψα την πλατη μου και κυνηγησα τον βασιλια που ειχε χωθει σε μια πορτα. Οταν εφτασα μεσα συνειδητοποιησα οτι δεν ηταν τουαλετα αλλα μια τεραστια ντουλαπα με ολοκληρες στηλες με ρουχα του βασιλια, ταξινομημενα προφανως ανα κατηγορια. Ηταν κατι σαν ενας λαβυρινθος και δυσκολευτηκα τελειως να βρω εστω ενα ιχνος του.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Η βεντετα με τους Longarms I [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή]Συμφωνία υπό τους 0 C [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Επαναφέροντας τους στοχους [Τελος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολη] Ανακαλυπτοντας τους στόχους σου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή-Φρούτο] Πολεμώντας τους άγριους [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Kenzan Island-
Jump to: