Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 0 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests :: 1 Bot

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Marine
Marine

Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Sat Jul 05, 2014 11:48 pm

Στην μεριά του Kenshin:
Πήδηξα στον αέρα και χτύπησα το κτήριο που βρισκόταν μπροστά μου με την γροθιά μου, φλώγες κάλυψαν όλο το τοπίο γύρω μου καθώς το κτήριο εκρήχθηκε...
Προσγειώθηκα στο έδαφος και έσφιξα τις γροθιές μου, ύστερα γύρισα και τις έχωσα στο χώμα μπροστά μου. Κάλυψα τα χέρια μου με Haki και άρχισα να δημιουργώ εκρήξεις συνεχόμενα. Τα κύμματα καταστροφής άνοιγαν όλο και πιο πολύ τον χώρο γύρο μου. Κτήρια διαλύονταν το ένα πίσω από άλλο καθώς "έσκαβα" όλο και πιο βαθειά.
Ένιωσα μια ακτίνα να κατευθύνεται προς το μέρος μου και μονομιάς σηκώθηκα για να την αποφύγω...
Ώστε ήρθατε!! Καιρός ήταν... Φώναξα ορμώντας προς την άψυχη "κούκλα" της κυβέρνησης που μου είχε μόλις επιτεθεί.
Τέσσερις ακόμα ακτίνες πέταξαν προς το μέρος μου, όμως ήξερα ακριβώς που θα χτυπούσαν και έτσι τις απέφυγα με ιδιαίτερη ευκολία. Η νίκη ήταν δική μου πριν καλά καλά ξεκινήσει η μάχη... Μπορούσα να το νιώσω σε κάθε μεριά του σώματος μου.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Sun Jul 06, 2014 7:11 pm

Πάτησα γερά στο έδαφος και εξαπέλυσα μερικές εκρήξεις προς το μέρος του Pacifista, η μηχανική κούκλα της κυβέρνησης όμως δεν θα έπεφτε με ένα τόσο φτηνό κόλπο. Πήδηξε στον αέρα και μου επιτέθηκε με μερικές ακόμα ακτίνες. Με μια κίνηση πήδηξα προς το μέρος του και προκαλόντας εκρήξεις στα πόδια μου άρχισα να "περπατάω" στον αέρα δίχως να του δώσω την ευκαιρία να αποφύγει και αυτή την επίθεση.
Γνώρισε το τέλος σου πιτσιρίκο... Είσαι έτη φωτός πίσω μου... Μονολόγησα καθώς το κατάνα μου έσκιζε την ψεύτικη σάρκα του. Μέσα σε δευτερόλεπτα εμφανίστηκε ο μηχανισμός που έκρυβε κάτω από το δέρμα του. Το ελεύθερο μου χέρι κινήθηκε με αστραπιαία ταχύτητα και το χτύπησε με μια έκρηξη στον μηχανισμό που τον κρατούσε στην ζωή...
Ηλεκτρισμός ξεχύθηκε στην ατμόσφαιρα καθώς το σώμα του Pacifista έπεφτε νεκρό στο έδαφος.
Θα μπορούσα να πω πως ενθουσιάστηκα που σε σκότωσα.. Αν βέβαια μπορούσα να σε θεωρήσω και ποτέ ζωντανό... Ούτε καν πέντε λεπτά δεν άντεξες... Τς, μόνο αυτό έχεις να μου προσφέρεις κυβέρνηση? Είπα καθώς προσγειωνόμουν δίπλα του. Δίχως άλλη κουβέντα γύρισα την πλάτη μου και συνέχισα την θανατηφόρα βόλτα μου προς το κέντρο του νησιού.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Jul 07, 2014 8:23 pm

Λίγα μέτρα πιο μπροστά ο Ikkaku με τον Scar βρέθηκα και πάλι αντιμέτωποι με μερικούς μαρίν, ωστόσο δεν τους πήρε και πολύ ώρα να τους νικήσουν. Μπορούσα να νιώσω τον καθένα από τους τρεις φίλους μου λες και ήταν δίπλα μου, αρκούσε μόνο να συγκεντρωθώ στην αύρα τους...
Μέχρι εκεί πειρατή, μην κάνεις βήμα άλλο... Είσαι περικυκλωμένος από τους καλύτερους κυνηγούς της Μεγάλης Γραμμής...
Σήκωσα το βλέμμα μου για αντικρίσσω έναν αρκετά μυώδη άντρα να στέκεται μερικά μέτρα μπροστά μου πάνω στον χοντρό κορμό ενός από τα τεράστια δέντρα του νησιού.
Είσαι σίγουρος πως θέλεις να το κάνεις αυτό? Πιστεύω πως είδες τι έπαθε το Pacifista εκεί πίσω... Καλύτερα να τα παρατήσετε και να φύγετε...
Το ακριβώς αντίθετο... Αν καταφέρουμε να σε αιχμαλωτίσουμε θα γίνουμε ιδιαίτερα πλούσιοι άνθρωποι και εκτός αυτού θα έχουμε την εύνοια της κυβέρνησης που καθαρίσαμε τον τόπο από ένα αγκάθι σαν και εσένα...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Jul 07, 2014 8:29 pm

Τς, αν αυτό πιστεύετε... Ελπίζω μόνο να είστε μια ενδιαφέρουσα μάχη... Δεν είμαι και τόσο πρόθυμος για παιχνίδια με αδύναμους αντίπαλους...
Ζεχαχαχα, άντρες! Ας του δείξουμε τι μπορούμε να κάνουμε... Απάνω του!!!
Οι κυνηγοί μου επιτέθηκαν με την εντολή του αρχηγού τους αλλά πριν ακόμα φτάσουν αρκετά κοντά μου σταμάτησαν από μια άλλη φωνή...
Μην κουνηθεί κανείς... Ο άντρας αυτός είναι καταζητούμενος από την Κυβέρνηση και είμαι εδώ για να τον συλλάβω...
Ο τύπος που φώναξε είχε ήδη βγάλει εκτός μάχης τον αρχηγό των κυνηγών. Στο δεξί του χέρι κρατούσε ένα αρκετά μεγάλο δίκοπο τσεκούρι, ωστόσο πέραν αυτού δεν φαινόταν και τόσο δυνατός... Το σώμα του ήταν παράδοξα χοντρό για να είναι ένας άνθρωπος της κυβέρνησης... Οι κυνηγοί ωστόσο πάγωσαν στην όψη του και σιγά σιγά διασπάστηκαν και απομακρύνθηκαν...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Jul 07, 2014 8:37 pm

Και ποιος μπορεί να είσαι εσύ? Δεν θύμαμαι να σε συνάντησα στα προηγούμενα ταξίδια μου.. Ωστόσο αν νομίζεις πως μπορείς να με συλλάβεις τότε φίλε μου οφείλω να σου ομολογήσω πως είσαι βαθιά νυχτωμένος...
Το όνομα μου δεν έχει σημασία και δεν πρόκειται να στο πω... Αυτό που σου αρκεί να ξέρεις Kenshin είναι πως σε μερικά λεπτά θα είσαι ήδη στην δικαιοδοσία του νόμου. Αύριο κιόλας θα ξεκινήσεις το ταξίδι σου για την Impel Down όπου και θα μείνεις μέχρι την εκτέλεση σου...
Τς, τόση κακιά... Αναρωτιέμαι αν έχεις ότι χρειάζεται για να φερθείς στο ύψος αυτών που μόλις είπες... Λοιπόν τι λες? Ξεκινάμε? Σίγουρα φαίνεσαι πιο δυνατούς από αυτούς του κυνηγούς.. Δεν βλέπω την ώρα να αφαιρέσω το κεφάλι σου από τον λαιμό σου...!
Δεν χρειαζόταν να μου το πεις για να ξεκινήσουμε... Είπε ο τύπος και μέσα σε λιγότερο από πέντε δευτερόλεπτα βρέθηκε μόλις μερικά εκατοστά μακριά μου..
Πως στο..?
Ashigara Dokoi!
Το χτύπημα του με βρήκε στο στήθος και με πέταξε αρκετά μέτρα πίσω. Ένιωσα λες και τα κόκκαλα μου θα έσπαγαν από την δύναμη του...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Jul 09, 2014 10:20 am

Πάτησα γερά στο έδαφος για να μπορέσω να σταματήσω την πορεία του σώματος μου. Ο αντίπαλος μου δεν έχασε την ευκαιρία και ξαναεπιτέθηκε, ωστόσο αυτή την φορά δεν θα πιανόμουν και πάλι κορόιδο. Μπλόκαρα το χτύπημα του και γυρνώντας το σώμα μου στο πλάι του έδωσα ώθηση για να πέσει στο έδαφος.
Δεν περίμενα πως ένας τύπος σαν και σένα μπορούσε να χρησιμοποιήσει Haki.. Ίσως και να είσαι κάτι παραπάνω από όσα φαίνεται να είσαι..
Δεν χρειάζομαι την καλή γνώμη ενός πειρατή. Ακόμα και αν αυτός γνωρίζει για το Haki, τελικά έχουν δίκιο στην Κυβέρνηση που σε βλέπουν σαν μεγάλη απειλή... Θα φροντίσω να σταματήσει η πορεία σου εδώ Kenshin, τελευταίος σου προορισμός θα είναι η Impel Down.
Tς, ξεχνάς ένα πράγμα φιλαράκο... Δεν γνωρίζω απλά για την μοναδική αυτή δύναμη, μπορώ να την χρησιμοποιήσω κατά βούληση! Φώναξα χαιρέκακα καθώς οι γροθιές μου κατευθύνονταν προς το έδαφος... Ο μεγαλώσομος αντίπαλος μου κινήθηκε γρήγορα για μια ακόμα φορά και απομακρύνθηκε καθώς ο χώρος γύρω μου εκρυγνιόταν...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Sep 10, 2014 9:04 pm

Τς, φαίνεται πως ξέρεις πως να κινηθείς στον χώρο... Οφείλω να το παραδεχτώ αυτό, αλλά μην νομίζεις πως με το να με αποφεύγεις θα ζήσεις περισσότερο... Ένα πράγμα απεχθάνομαι περισσότερο από τους Μαρίν, αυτό είναι οι συμμάχοι τους...!
Δεν χρειάζεται να μιλάς άλλο. Απεχθάνομαι την φωνή σου ούτως ή άλλως, βγάλες  τον σκασμό πειρατή και παραδώσου με το καλό... Φώναξε ο τύπος και μου επιτέθηκε με ότι είχε και δεν είχε. Έσφιξα για μια ακόμη φορά τις γροθιές μου και ξεχύθηκα στην μάχη απέναντι του, δεν άντεχα άλλο την βρώμα της κυβέρνησης... Θα διακοσμούσα το έδαφος με το χρώμα του αίματος του...
Οι γροθιές και τσεκούρι ενώθηκαν μέσα σε αρκετές εκρήξεις, με το αριστερό μου χέρι έπιασα την λαβή του κατάνα μου και του επιτέθηκα και με αυτό για να τον κόψω. Ωστόσο το τσεκούρι του βρέθηκε μπροστά μου για να "παραλάβει" το χτύπημα και να τον προστατέψει για μια ακόμη φορά.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Oct 27, 2014 6:45 pm

Η δύναμη μας ήταν παραπλήσια, τόσο εγω όσο και αυτός ήμασταν ιδιαίτερα καλοί χρήστες χακι. Μια μάχη ανάμεσα μας μπορούσε να επιφέρει αρκετά επικυνδινα αποτελέσματα, το τοπίο αλλαζε με κάθε κίνηση του σπαθιού μου ή με κάθε έκρηξη που έστελνα προς το μέρος του. Από την άλλη εκείνος μπορεί να μην ήταν χρήστης φρούτου αλλά σίγουρα ήταν ένας άνθρωπος που δεν μπορούσα να τον πάρω στο χαλαρό.
Οι δυο μας σταματησαμε και απομακρυνθηκαμε καθώς αρκετοί μαριν μας κύκλωσαν, πίσω μου ένιωσα την αύρα του Scar και της Rangiku να πλησιάζουν. Ο Ikakku ήταν στην άλλη άκρη του νησιού και έδειχνε να έχει αναμειχθεί σε μια άλλη μάχη. Οι δυο φίλοι μου είχαν έρθει για να με βοηθήσουν και σύντομα μπλεχθηκαν με τους μαρίν που ήταν γύρω μου. Το ποδοπατημα σήκωσε ένα σύννεφο σκόνης και έτσι έκλεισα τα μάτια μου για να εντοπισω την αύρα του αντιπάλου μου. Όμως κάτι άλλο μου απέσπασε την προσοχή, ο Scar και η Rangiku έπεσαν νεκροί μπροστά μου... Ένας από τους αντιπάλους μαρίν ήταν χρήστης φρούτου και τους σκότωσε. Το σώμα μου πάγωσε από θυμό, δεν ήξερα τι να κάνω...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-