Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Sep 19, 2013 3:18 pm

Το πλοίο μας είχε βγει πλέον στα ανοικτά του Elena, η θάλασσα ήταν αρκετά άγρια και ο αέρας φυσούσε μανιασμένα. Ένα χαμόγελο υπήρχε στο πρόσωπο μου, ήμουν χαρούμενος που είχα αντίπαλο μου την θάλασσα. Ένιωθα ζωντανός καθώς το παγωμένο νερό χτυπούσε το πρόσωπο μου, το χέρι μου χάιδευε την κόκκινη λαβή του κατάνα μου.
Το πλοίο που είχαμε κλέψει από τον νεκρό πλέον Gasparde ήταν κάτι παραπάνω από γερό σκαρί. Σκίζαμε τα κύματα με μεγάλη ευκολία και φαινόταν πως δεν θα μπορούσαμε να αναποδογυρίσουμε ακόμα και με πιο δύσκολο καιρό. Έτσι το ταξίδι μας πέρασε σχετικά γρήγορα, σύντομα μπορούσαμε να δούμε το αχνό τοπίο του επόμενου νησιού που θα κάναμε στάση.


Last edited by Roni on Fri Oct 25, 2013 7:12 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Sep 20, 2013 2:59 pm

Το ταξίδι μας έφτανε στο τέλος του καθώς το νησί ερχόταν όλο και πιο κοντά μας, ωστόσο υπήρχε κάτι που με ενοχλούσε. Το νησί φαινόταν να είναι βαμμένο σε ένα ροζ χρώμα, τα δέντρα, το χώμα, όλα είχαν μια ροζ απόχρωση. O Scar με τον Ikkaku παρατηρούσαν το νησί με μια αηδία ζωγραφισμένη στο πρόσωπο τους.
Καλύτερα να μην μείνουμε εδώ πέρα Kenshin... Δεν ξέρω αλλά κάτι δεν με τραβάει στο νησί αυτό, άσε με διακατέχει ένα περίεργο αίσθημα ανατριχίλας και αηδίας...
Θα συμφωνήσω με τον μετεωρολόγο μας σε αυτό... Δεν μπορώ να με φανταστώ να μένω σε ένα νησί με ροζ χρώμα...!
Τς, έχετε δίκιο... Ούτε και εμένα δεν με τραβάει το μέρος, αλλά δυστυχώς πρέπει να μείνουμε εδώ για να ρυθμιστεί η Log Pose. Δυο μέρες είναι και θα περάσουν θέλω να πιστεύω.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Oct 03, 2013 3:04 pm

Μετά από σχεδόν δεκαπέντε λεπτά ταξιδιού φτάσαμε σε ένα ήσυχο μέρος και δέσαμε το πλοίο μας στην στεριά. Κατεβήκαμε και προχωρήσαμε προς το εσωτερικό του νησιού, κανένας μας δεν ήταν ενθουσιασμένος με το τοπίο. Ούτε καν η Rangiku που ήταν και γυναίκα δεν ένιωθε καλά με τόσο ροζ που υπήρχε γύρω μας. Περπατήσαμε αρκετά μέχρι που φτάσαμε στα πρώτα σπίτια μιας περίεργης πόλης. Μείναμε ακίνητοι και κοιταζόμασταν για λίγο μέχρι που τελικά αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε να την επισκεφτούμε. Μερικά λεπτά αργότερα βρεθήκαμε να περπατάμε σε έναν αρκετά φαρδύ δρόμο που είχε σπίτια αριστερά και δεξιά του. Για κάποιον λόγο το χέρι μου ήταν γαντζωμένο πάνω στην λαβή του κατάνα μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Oct 07, 2013 9:48 am

Φτάσαμε μπροστά σε μια μεγάλη πλατεία και κοντοσταθήκαμε, ήμουν σίγουρος πως κάποιος μας πλησίαζε αλλά δεν είχα ιδέα από που. Το μόνο που ήξερα ήταν πως ήταν ένας αρκετά δυνατός αντίπαλος, έκανα ένα νόημα στους υπόλοιπους τρεις και ευθύς ετοιμάστηκαν για μάχη.
Νιώθω λες και μας πλησιάζει ένα άγριο θηρίο. Πόσο δυνατός είναι αυτός ο άνθρωπος? Τς, τουλάχιστον αυτό το μέρος έχει κάτι καλό επάνω του.
Δεν θα το έλεγα φίλε.. Κοίτα εκεί.. Αναφώνησε ο Ikkaku καθώς κινούσε το κεφάλι του προς μια κατεύθυνση, κοίταξα το μέρος που μου έδειχνε και είδα έναν τύπο με τεράστιο κεφάλι να μας κοιτάει με ένα περίεργο χαμόγελο στα χείλι του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Oct 09, 2013 9:56 am

Δίχως να προλάβουμε να κινηθούμε βρεθήκαμε ανάμεσα σε αρκετούς "άντρες" αλλά και "γυναίκες", το μόνο πρόβλημα ήταν πως δεν μπορούσες να καταλάβεις ποιος ήταν τι. Μαζευτήκαμε ο ένας κοντά στον άλλο και ετοιμαστήκαμε για κάθε ενδεχόμενο.
Οι Ikkaku, νομίζω πως είναι από "εκείνους"... Δεν εξηγείτε αλλιώς...
Θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτό... Δεν μπορώ να κουνηθώ από την ανατριχίλα... Τόσα και τόσα νησιά υπήρχαν στην Μεγάλη Γραμμή, σε αυτό βρήκαμε να πέσουμε...?
Όσο αηδιαστικό και αν είναι, είναι ακόμα άνθρωποι. Ίσως είναι φιλικοί και δεν χρειαστεί να πολεμήσουμε...
Θα προτιμούσα να πολεμάω κάθε μέρα παρά να πάρω βοήθεια από αυτούς Rangiku...
Θα προτιμούσα να πολεμάω κάθε μέρα παρά να πάρω βοήθεια από αυτούς Rangiku...
Είπαν με μια φωνή ο Scar με τον Ikkaku, παρά την "δυσκολία" της κατάστασης μας δεν μπορούσα να μην γελάσω με την αντίδραση τους.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Oct 13, 2013 2:54 pm

Ένας από τους "οικοδεσπότες" μας βγήκε πιο μπροστά από τους άλλους και μας κοίταξε από την κορφή μέχρι τα νύχια. Το βλέμμα του έμμεινε για λίγο πάνω μου αλλά σύντομα με προσπέρασε και συνέχισε για να κοιτάξει και τους υπόλοιπους.
Σας ξέρω εσάς! Οι εφημερίδες γράφουν σχεδόν συνέχεια άρθρα για το πλήρωμα σας... Είσαι ο Kenshin έτσι δεν είναι? Δεξί χέρι του πειρατή Alucard και αρχηγός αυτών των τριών ανθρώπων... Πες μου, τι κάνει ένας πειρατής σαν και εσένα στο νησί μας? Ίσως, θέλεις να γίνεις ένας από εμάς...? Ίσως πάλι και όχι... Θα δείξει υποθέτω...
Τς, πρόσεχε τα λόγια σου έκτρωμα... Δεν σκοπεύω να γίνω ένας από.. ότι είστε τέλος πάντων... Βρεθήκαμε τυχαία στο νησί σας και κάναμε μια στάση μέχρι να πιάσουμε το επόμενο μαγνητικό πεδίο στην Log Pose μας...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Oct 13, 2013 3:00 pm

Τελικά οι πειρατές δεν έχουν καθόλου τρόπους... Αλλά δεν πειράζει, μου αρέσουν οι άγριοι άντρες...
Χεχεχεχε, oi Kenshin νομίζω πως απέκτησες νέα θαυμάστρια... Μάλλον θα έχει πρόβλημα η Rangiku αν επιλέξεις εκείνην τελικά... Ψιθύρισε ειρωνικά ο Ikkaku αλλά το έκοψε καθώς το βλέμμα της Rangiku ήταν ιδιαίτερα δολοφονικό...
Χαμογέλασα και έκανα ένα βήμα μπροστά.
Κοίτα, δεν θέλουμε προβλήματα. Μπορείτε να μείνετε στα σπίτια σας και να κάνετε ότι κάνουν οι άνθρωποι που είναι σαν και εσάς... Σε δυο μέρες θα φύγουμε από εδώ πέρα και θα σας αφήσουμε στην ησυχία σας. Μέχρι τότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Oct 13, 2013 3:07 pm

Ihahahahaha, μικρέ πειρατή. Φυσικά θα καταλαβαίνεις πως κάτι τέτοιο είναι απίθανο να συμβεί, δεν μπορείτε απλά να έρθετε στο όμορφο νησί μας και να μας αναγκάσετε να κάνουμε αυτό που θέλετε... Ακόμα και αν είστε πειρατές, αυτό δεν θα γίνει ποτέ... Γιατί στο βασίλειο μας όλοι είναι ελεύθεροι και όλοι είναι ίσοι, άντρες και γυναίκες... Άλλωστε πόσο εύκολο είναι να είσαι άντρας... και να μην είσαι και γυναίκα συγχρόνως...? Φώναξε ο τύπος με το τεράστιο κεφάλι και μονομιάς από τα δάχτυλα του βγήκαν μικρές βελόνες, τις κάρφωσε στο σώμα του και άρχισε να μικραίνει μέχρι που έγινε σώμα γυναίκας.
Τον ξέρω αυτόν τον άνθρωπο, ή μάλλον έχω διαβάσει για αυτόν... Ένας από τους αρχηγούς των επαναστατών, ο άνθρωπος που έχει την δύναμη να χειρίζεται τις ορμόνες... Emporio Ivankov.... Ψέλλισε η Rangiku με τρεμάμενη φωνή.
Λένε πως είναι το δεξί χέρι του Kakumeika Dragon, του αρχηγού όλων των επαναστατών... Όμως θα έπρεπε να είναι νεκρός, άλλωστε ήταν χρόνια εξαφανισμένος από τα μάτια του κόσμου.... Συνέχισε...!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Oct 22, 2013 11:47 am

Emporio... Ivankov? Δεν μου λέει κάτι αυτό το όνομα, βέβαια δεν είμαι και ο ποιο κατάλληλος άνθρωπος σε θέματα μνήμης αλλά υποθέτω πως είναι αρκετά δυνατός αφού είναι και το δεξί χέρι του αρχηγού όλων των επαναστατών... Χμ, ενδιαφέρον.. Λοιπόν θα σου κάνω μια πρόταση, αν σε νικήσω σε μάχη θα μας αφήσετε να μείνουμε στο νησί σας για δυο μέρες. Αν χάσω μπορείς να κάνεις ότι θες μαζί μας, βέβαια αυτό δεν πρόκειται να συμβεί οπότε έχεις κάθε ελεύθερο.
Είσαι πολύ σίγουρος για τον εαυτό σου μικρέ... Βέβαια το όνομα σου έχει ακουστεί αρκετά και για πολύ καιρό αλλά και πάλι είσαι πολύ μικρός για να τα βάλεις μαζί μου και να περιμένεις να κερδίσεις... Αυτή η πρόταση δεν έχει κανένα ενδιαφέρον για εμένα, οπότε δεν θα την δεχτώ...Είπε ο τύπος με γυναικεία πλέον φωνή.
Χαμογέλασα και έβγαλα το κατάνα μου.
Το περίμενα πως θα το πεις αυτό, όμως η αλήθεια είναι πως δεν έχεις επιλογή να μην πολεμήσεις... Άλλωστε όπως είπες και εσύ... Είμαστε πειρατές, ότι θέλουμε το παίρνουμε με την βία και δεν δίνουμε τίποτα πίσω.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Oct 25, 2013 7:05 pm

Ihahahahaha. Πολύ καλά λοιπόν, δεν μου αφήνεις άλλη επιλογή από το να σε μυήσω στον όμορφο κόσμο των Okama! Ετοιμάσου Kenshin, να υποδεχτείς την γυναικεία πλευρά σου...
Είπε ενώ βρισκόταν ήδη στον αέρα με τις καρφίτσες που είχε στις άκρες των δαχτύλων του να είναι σε θέση μάχης. Όλα έγιναν μέσα σε μια στιγμή, οι καρφίτσες άγγιξαν το δέρμα μου αλλά δεν μπόρεσαν να ξεπεράσουν την προστασία που μου έδινε το Busoshoku Haki, έσφιξα το χέρι μου και μια γερή γροθιά με Haki ράγισε το σαγόνι του βασιλιά των Okama. Έκανε αρκετά βήματα πίσω και με κοίταξε σαστισμένα, δεν μπορούσε να πιστέψει πως είχε συμβεί κάτι τέτοιο.
Ώστε μπορείς πράγματι να χρησιμοποιήσεις αυτήν την δύναμη... Δεν είναι πολύ νέοι πειρατές που μπορούν, με εκπλήσεις μικρέ. Είπε καθώς το σώμα του γινόταν και πάλι αντρικό μετά από μια ένεση που έκανε στον εαυτό του.
Πολύ καλά λοιπόν, μπορείτε να μείνετε στο νησί μας. Είμαι από τους ανθρώπους που σέβονται την δύναμη όταν την δουν. Τώρα με συγχωρείτε αλλά πάω να φτιάξω τον εαυτό μου από την γροθιά σου, αυτή η νίκη είναι δική σου μικρέ! Τελείωσε με αντρική φωνή καθώς γύρναγε την πλάτη του..
Back to top Go down
Sponsored content





Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ultra... Okama... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The legend [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Momoiro Island-
Jump to: