Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 14, 2013 10:59 pm

-Ώστε μετά από όλο αυτό τον καιρό αναμονής έρχεται να αναλάβει την αποστολή ο Mr.Shadow.Φαίνεται ότι η αναμονή άξιζε. μίλησε πρώτος ο βασιλιάς.
-Με τιμάει αυτό που λέτε εξοχότατε. ανταποκρίθηκα και χαμήλωσα το κεφάλι μου ως ένδειξη σεβασμού.
-Απλά χαίρομαι που κάποιος εμφανίστηκε.Έχω ζητήσει την βοήθεια κυνηγών αρκετό καιρό τώρα,όμως η άρνηση μου να ενταχθώ στην παγκόσμια κυβέρνηση έκανε τους Marines να μην διαδώσουν το αίτημα μου για βοήθεια.Βέβαια η φήμη που έχεις αποκτήσει κάνει την χαρά μου ακόμα μεγαλύτερη.
-Βασικά μεγαλειότατε δεν βρισκόμουν εδώ για την αποστολή σας.Απλά έτυχε να ακούσω ότι χρειάζεστε βοήθεια και αποφάσισα να περάσω να δω τι μπορώ να κάνω.
-Και τότε επέτρεψε μου να ρωτήσω.Ποιος είναι ο κύριος λόγος που βρίσκεσαι στο νησί;
-Ήμουν στα χνάρια ενός πολύ γνωστού πειρατή όταν έλαβα πληροφορίες ότι θα περνούσε από το νησί σας και έτσι αποφάσισα να έρθω εδώ να τον βρω.
-Χμ...δεν θυμάμαι να άκουσα τίποτα για πειρατές.
-Πράγματι...Βλέπετε γεγονότα καθυστέρησαν την άφιξη μου στο νησί,οπότε πολύ φοβάμαι ότι ο πειρατής ήρθε εδώ κρυμμένος και αποχώρησε ήδη.Με την καθυστέρηση που είχα θα έλεγα ότι αν ήταν εδώ θα πρέπει να είχε πάνω από βδομάδα.
-Λυπάμαι που δεν τον βρήκες από την μία,αλλά από την άλλη χαίρομαι κιόλας που κάποιος σαν και αυτόν,ακόμα και αν ήρθε όντως,έφυγε χωρίς να προκαλέσει φασαρίες.
-Το καταλαβαίνω...Αρκετά όμως κουβεντιάσαμε...πείτε μου σχετικά με την αποστολή.
-Ναι φυσικά...Έχεις ακούσει για την συμμορία ονόματι Ice gang;
-Έχει τύχει.
-Η οργάνωση αυτή δρα για χρόνια εδώ στο νησί.Ελέγχει όλη την μαύρη αγορά και παράλληλα κάνει παράνομη διακίνηση όπλων και όχι μόνο εντός του νησιού.Η φρουρά μου αδυνατεί να τους πιάσει και να τους σταματήσει και έτσι το πρόβλημα μου δεν λέει να εξαλειφθεί.Έτσι αποφάσισα να επικηρύξω τον αρχηγό της συμμορίας,ένα άντρα με το όνομα Braze.Αυτό που θέλω από εσένα είναι να βρεις τον Braze να τον συλλάβεις και να μου τον φέρεις εδώ ζωντανό.Υπάρχουν κάποιες πληροφορίες που θέλω να πάρω από αυτόν.Φυσικά όταν τον συλλάβεις θα ήθελα να τον κάνεις να σου αποκαλύψει και το κρησφύγετο της συμμορίας του.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 14, 2013 11:10 pm

-Θα το φροντίσω λοιπόν...Και γιατί αμοιβή μιλάμε;
-Δέκα εκατομμύρια μπέλι...
 Να τες  πάλι εκείνες οι φαντασιώσεις με το σάκε.
-Πείτε πως έγινε κιόλας.Το μόνο που θέλω είναι μια εικόνα του Braze ή έστω μια περιγραφή του.
-Θα την έχεις. είπε ο βασιλιάς και έκανε νόημα στον νέο δίπλα  του,ο οποίος με πλησίασε και μου έδωσε την αφίσα του καταζητούμενου.
 Άσχημος ήταν.Τώρα που το σκέφτομαι οι περισσότεροι πειρατής ήταν.Αν και αυτός δεν ήταν πειρατής...τέλος πάντων.
-Τριγυρνάει συχνά στην πόλη,ασχέτως την παρουσία των αντρών μου που έχουν αποδείξει την ανικανότητα τους.Να τον βρεις δεν πιστεύω να είναι πολύ δύσκολο.Με μερικές δωροδοκίες και ψάχνοντας στα καταγώγια της πόλης τον βρίσκεις.Το δύσκολο θα είναι να τον πιάσεις,γιατί όχι μόνο είναι πολύ δυνατός αλλά έχει πάντα γύρω του άντρες του.Μπορεί να μην τους παρατηρήσεις με την μία γιατί αναμηγνύονται με το πλήθος μα θα είναι εκεί γύρω στο εγκιάμαι.Αυτά πρέπει να προσέχεις.Εσύ συνέλαβε τον και θα φροντίσω όλη η φρουρά της πόλης να σε προστατεύει στον γυρισμό σου στο παλάτι.
-Κατανοητά όλα αυτά εξοχότατε.Όμως προτού φύγω υπάρχει και κάτι άλλο που θέλω να συζητήσουμε.
-Και τι είναι αυτό;
-Η εξαφάνιση της φρουράς έξω από τα τείχη της πόλης.
-Ώστε το άκουσες και εσύ; ρώτησε ο βασιλιάς χωρίς να φαίνεται ούτε στο ελάχιστο παραξενεμένος.
-Νομίζω πως δεν υπάρχει κάποιος που να μην το άκουσε.Λίγο δύσκολο να καλυφθεί εντελώς ένα τέτοιο γεγονός.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 14, 2013 11:25 pm

-Έχεις δίκιο...και αυτό με προβληματίζει πολύ.Πως μπορεί κάτι τέτοιο να συναίβει;Και σαν μην έφτανε αυτό έπρεπε να συμβεί την περίοδο που η δράση της Ice Gang είναι αυξημένη.
-Μην ανησυχήτε.Το πρόβλημα με την Ice Gang θα λυθεί σήμερα κιόλας και αν με αφήσετε διατίθεμαι να βοηθήσω να λύσετε και το πρόβλημα σας με την φρουρά.
-Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω ή να σε υποτιμήσω Mr.Shadow φοβάμαι ότι αυτό είναι πέρα των δυνατοτήτων σου.
-Δεν θα διαφωνούσα μαζί σας εξοχότατε,όμως πέρα από αυτούς τους δύο που έχω μαζί μου στην πόλη αναμένουν άλλοι έντεκα στρατιώτες υπό τις διαταγές μου.Σίγουρα ότι το έκανε αυτό δεν ήταν μόνο ένα άτομο.Πιθανότατα ένας μικρός στρατός.Πιστεύω ότι ο αριθμός της ομάδας μου είναι αρκετός για να διευθετίσουμε το πρόβλημα.Παρόλα αυτά πρώτα σκοπεύουμε να διερευνήσουμε την κατάσταση.Αν βρούμε ότι ο αντίπαλος που μας περιμένει εκεί έξω είναι πέρα των δυνάμεων μας θα επιστρέψουμε ώστε μαζί με δικές σας ενισχύσεις να αντιμετωπίσουμε αυτόν τον εχθρό.
 Ο βασιλιάς έδειχνε να συλλογίζεται την όλη κατάσταση.Κάποια στιγμή γύρισε προς την γυναίκα  δίπλα του η οποία του έγνεψε θετικά και τελικά συμφώνησε.
-Εντάξει λοιπόν θα το κάνουμε έτσι.Ανέλαβε τον Braze και έπειτα δες τι μπορείς να κάνεις για την δεύτερη υπόθεση,όσο εγώ προετοιμάζω τους άντρες μου.Και τι αμοιβή επιπλέον ζητάς;
-Τι θα λέγατε για άλλα δέκα εκατομμύρια;
-Έγινε. είπε ο βασιλιάς.
 Μπορεί να μην βρήκα τον Raziel,όμως με αυτά και με αυτά στο τέλος θα έβγαζα τα ίδια λεφτά με το να τον έπιανα.Έπειτα δεν ήμουν καν σίγουρος για το αν ήταν ή όχι στο νησί.Αν ήμουν αρκετά τυχερός και ας πούμε βρισκόταν μεταξύ αυτών που επιτέθηκαν στο κτήριο της φρουράς,έτσι και τον έπιανα θα βρισκόμουν τελικά είκοσι εκατομμύρια παραπάνω κέρδος.Και πάλι οι φαντασιώσεις με το σάκε πέρασαν από το μυαλό μου.
 Έπειτα από αυτά ρώτησα τον βασιλιά αν υπήρχε κάτι για την υπόθεση της φρουράς που δεν είχε διαδοθεί και έπρεπε να το ξέρω.Όπως φαίνεται ότι ήξεραν ήξερα ή ίσως να ήξερα κάτι παραπάνω ύστερα από τον συνειρμό μου πίσω στο πανδοχείο.Είχα ήδη την πιο πιθανή τοποθεσία των υπαίτιων.Δεν ενημέρωσα πάρα αυτά τον βασιλιά για το τι είχα σκεφτεί γιατί δεν ήθελα την παρεμβολή του.Τουλάχιστον όχι προτού την θεωρήσω εγώ ο ίδιος απαραίτητη.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 12:06 am

Έπειτα αποχώρησα μαζί με την ομάδα μου.Είχα πολλά να κάνω και καταρχήν να συναντηθώ με τον Marok πίσω στο πανδοχείο.Θα έπρεπε να μας είχε πάρει περίπου δέκα λεπτά μέσα στο παλάτι,οπότε ήταν ακόμα νωρίς να επιστρέψουμε στο πανδοχείο.Πληροφορίες παραπάνω δεν θα βρίσκαμε,όμως κανείς δεν είπε ότι δεν μπορούσαμε να βρούμε τον Braze.
-Τι κάνουμε τώρα αφεντικό;Επιστρέφουμαι στο πανδοχείο.
-Όχι...όχι ακόμα.Είναι νωρίς.Ας περιπλανηθούμε για λίγο στην πόλη... είπα και τους πέταξα την αφίσα του Braze ...Να πάρτε.Δείτε καλά την φάτσα του και κοιτάτε γύρω μήπως τον βρείτε.
-Μην ανησυχείς  αφεντικό...το έχουμε. με διαβεβαίωσε ο Yosaku και ήλπιζα να μην παρακολουθεί όπως πολεμάει.
 Έτσι με χαλαρούς ρυθμούς αρχίσαμε μέσα στην πόλη,της οποίας οι δρόμοι ήταν γεμάτοι κόσμο.Υπήρχαν πολλά μαγαζιά εκεί γύρω,μα κυρίως αυτά που ξεχώριζαν μέσα στο χαμό ήταν τα μαγαζιά που πουλούσαν όπλα.Πως να μην ξεχωρίζουν,άλλωστε το νησί φημιζόταν για την ποιότητα και την δύναμη των όπλων του.Για αυτό τον λόγο μάλιστα αποφάσισα να αφήσω τον Johnny και τον Yosaku να συνεχίσουν το ψάξιμο,ενώ εγώ με  τον Arashi κάναμε επισκέψεις στα οπλοπωλεία.Είχαν σίγουρα κάποια πολύ καλά και εντυπωσιακά φτιαγμένα όπλα,όμως κάτι που θα με έκανε να το αγοράσω.Δεν είχα ανάγκη τα παραπάνω ξίφη και έτσι για να πάρω κάποιο θα έπρεπε να είναι πολύ ιδιαίτερο.Κάποιο σαν τα δύο ξίφη που είχα.Κάτι σπάνιο που να αξίζει την κάθε δεκάρα που θα έδινε κάποιος για αυτό.Όμως δεν έβρισκα κάτι τέτοιο.Καλά όπλα,όμως ότι εγώ ήθελα.
 Δεν έβρισκα τίποτα και όπως φαινόταν είχα πάρει τσάμπα μαζί μου λεφτά τα οποία σκόπευα να ξοδέψω.Μέχρι που τελικά έφτασα μπροστά από ένα μαγαζί και τότε συνειδητοποίησα ότι κάτι θα αγόραζα.Ήμουν έτοιμος να το προσπεράσω,όταν έτυχε να γυρίζω το κεφάλι μου και μέσα από την ανοιχτή πόρτα του μαγαζιού είδα στον τοίχο απέναντι,μέσα σε μια γυάλινη θήκη,ένα σπαθί.Βρισκόταν έξω από την θήκη του για επίδειξη και  έτσι μπόρεσα να καταλάβω την τελειότητα του.Ένα σπαθί που ταίριαζε σε αυτό που έψαχνα.Μπήκα αμέσως μέσα και ζήτησα από τον τύπο στο μαγαζί αν μπορούσε να μου το κατεβάσει να το δω από κοντά.Εκείνος άνοιξε την θήκη και μου το παρέδωσε με προσοχή.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 12:25 am

Κόκκινη λαβή και θήκη.Στην λεπίδα του ένας δράκος σχεδιασμένος έτσι ώστε να μοιάζει να την περιβάλλει κυκλικά.Φυσικά τα σχέδια και το χρώμα δεν είχα καμία σημασία.Με την παλάμη μου "χάιδεψα" την λεπίδα του ξίφους.Ένιωθα την αφή οικεία.Έμοιαζε πολύ με την λεπίδα της Σκιάς,φυσικά με τις δικές της ιδιαιτερότητες.Έμοιαζαν πράγματι η λεπίδες,όμως αυτή του ξίφους που κρατούσα ήταν κάπως πιο τραχιά και άγρια.Επίσης ήταν ελαφρός πιο πλατιά.Σταμάτησα να το περιεργάζομαι και άρχισα να κινούμαι στον χώρο και να κάνω μανούβρες για να δω πόσο καλά μπορούσα να το ελέγξω.Το φάρδος του και η τραχιά του επιφάνεια έκαναν την αντίσταση του αέρα δυνατότερη και άρα μπορούσα να πω με σιγουριά ότι είναι πιο δύσκολο να χρησιμοποιηθεί από ότι η Σκιά.Παρόλα αυτά δεν με δυσκόλευε τόσο όσο το να συγκρατώ το βάρος του Yoku και έτσι δεν βρήκα κάποια ιδιαίτερη δυσκολία.
 Το ξίφος αυτό ήταν σίγουρα ξεχωριστό.Δεν ήξερα πως μα το ένιωθα.Ή μάλλον το ήξερα.Δεν ήμουν καλός στο να διακρίνω πράγματα και να καταλαβαίνω την αξία τους,όμως με τα ξίφη ήταν αλλιώς.Ήταν σαν έμφυτη γνώση να καταλαβαίνω την μοναδικότητα,την δύναμη,τα κρυφά  χαρίσματα και την ομορφιά κάθε ξίφους,γνώση η οποία καλλιεργήθηκε και αναπτύχθηκε επίσης και από τον δάσκαλο μου τον Moriya.Ήταν ξεχωριστό και έπρεπε να μου ανήκει.
-Έχεις καλό μάτι ξένε... είπε ο πωλητής ...Αυτό είναι σίγουρα ότι καλύτερο έχω και πιθανότατα ότι καλύτερο υπάρχει στο νησί,και όχι μόνο σύμφωνα με τα δικά μου λεγόμενα.
-Εσύ είσαι ο κατασκευαστής του;
-Όχι...όσο και να θέλω να παινευτώ για κάτι τέτοιο,δεν είμαι.Ένας ξένος ήρθε πριν δύο μήνες στο νησί και μου το άφησε.Περίεργο έτσι;Ούτε που ζήτησε κάτι σαν αντάλλαγμα για αυτό.
-Όντως πολύ περίεργο. μονολόγησα καθώς συνέχισα να παρατηρώ το ξίφος.
-Το όνομα του είναι Blood Dragon-του ξίφους εννοώ-αν θες να ξέρεις.
-Ωραία όνομα...Και πόσα θες για αυτό;
-Εδώ είναι το πρόβλημα.Βλέπεις νεαρέ μου πολύ έχουν φτάσει σε αυτό το σημείο της αγοράς...Όλοι όσοι το βλέπουν μπαίνουν μέσα,το επεξεργάζονται,βλέπουν ότι τους αρέσει και μετά ρωτάνε το κόστος.Μα κανείς δεν έχει τα λεφτά  που αξίζει αυτό το ξίφος.Τουλάχιστον δεν έχει εμφανιστεί κανείς ακόμα. μου απάντησε κάπως απογοητευμένα ο πωλητής.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 12:41 am

-Λοιπόν πόσο κάνει; επέμεινα εγώ.
-Ένα εκατομμύριο μπέλι.
-Έπρεπε να περιμένω μια τέτοια τιμή...Πολύ καλά λοιπόν θα το πάρω.
-Πως!Στα αλήθεια; αναφώνησε γεμάτος έκπληξη ο πωλητής.
-Ναι... του είπα και του πέταξα τα λεφτά.
 Βασικά ήταν όλα όσα είχα.Δεν περίμενα να βρω κάποιο σπαθί να αξίζει παραπάνω.Βασικά δεν περίμενα καν να βρω κάποιο να αξίζει τόσα,πάντως το θέμα ήταν ότι δεν είχα άλλα.
-Για ένα λεπτό... ακούστηκε τότε κάποιος να φωνάζει από την είσοδο.
 Γυρίσαμε και είδαμε έναν άντρα να στέκεται εκεί.Στο ύψος μου,λίγο μεγαλύτερος σε ηλικία,μοβ μαλλιά μέχρι τους ώμους του,ένα σκουφάκι στο κεφάλι-το οποίο ήταν λες και είχαν πετσοκόψει ένα κάστορα για να το φτιάξουν-,ένα παλτό και χοντρό παντελόνι ασορτί με το καπέλο του και ένα ξίφος περασμένο στην δεξιά πλευρά της ζώνης του.Με πλησίασε αποφασιστικά και κοπάνισε τον πάγκο μπροστά μου.
-Έχω βάλλει αυτό το ξίφος στο μάτι εδώ  και πολύ καιρό και επιτέλους έχω τα λεφτά να το αγοράσω.Δεν θα επιτρέψω λοιπόν σε κάποιον σαν του λόγου σου να το πάρει μέσα από τα χέρια μου.
-Βασικά είναι στα δικά μου χέρια,οπότε δεν σου πήρα τίποτα.Άρα όλα καλά. του ανταποκρίθηκα.
-Μην παίζεις μαζί μου εντάξει.Ήρθα να αγοράσω αυτό το ξίφος και αυτό θα κάνω με ακούς.Δεν σε αφήνω να το πάρεις. μου ξαναφώναξε.
 Ο πωλητής προσπάθησε να τον ηρεμήσει,αλλά μάταιος κόπος.Εκείνος συνέχισε να φωνάζει ότι θέλει το ξίφος του.Δεν άντεχα να κάνει σαν μωρό και έτσι σκέφτηκα ότι υπήρχαν δύο τινά.Είτε θα του έδινα μια μπουνιά στην μούρη μπας και ηρεμούσε,αν και μάλλον τότε θα άρχιζε κάποια μάχη,είτε θα πρότεινα απευθείας να γίνει μάχη με βραβείο το ξίφος.Συνήθως δεν θα έκανα την επιλογή που έκανα εκείνη την στιγμή,αλλά τι να κάνεις...τώρα το αποφάσισα.Γύρισα απότομα και με μια μπουνιά στο αριστερό μάγουλο έκανα τον τύπο να σταματήσει να μιλάει,να παραπατήσει και τελικά να κολλήσει στον τοίχο δίπλα του.
 Ήταν έτοιμος να με βρίσει ή κάτι τέτοιο,όμως μίλησα προτού προλάβει εκείνος.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 1:23 am

-Ηρέμησε φίλε... του είπα ...Δεν είσαι μωρό να κάνεις έτσι.Υπάρχει τρόπος να το λύσουμε και είναι πολύ απλός.Με μια μάχη.Είμαι ξιφομάχος και είναι ξεκάθαρο πως και εσύ είσαι.Οπότε ας παλέψουμε.Ο πιο άξιος θα πάρει το ξίφος.Ο χαμένος κρατάει τα λεφτά του και είναι τυχερός που έχει το ένα εκατομμύριο.
 Ο άντρας τότε φάνηκε να ηρεμεί.Στηριζόμενος στο ένα του πόδι σηκώθηκε όρθιος και στάθηκε μπροστά μου.
-Πολύ καλά...Ας γίνει έτσι.Ο νικητής παίρνει το ξίφος. συμφώνησε και βγήκε έξω από το μαγαζί.
 Εγώ με τον Arashi τον ακολουθήσαμε.Βγήκαμε έξω και είδα τον άντρα να βγάζει το παλτό του και να πετάει κάτω το καπέλο του.Έκανα νόημα στον Arashi να μην κάνει τίποτα,αν και το ήξερε και από μόνος του πλέον,και στάθηκα απέναντι από τον άντρα.Δεν είπε τίποτα,αν και το βλέμμα του ήταν σαν να μου έλεγε ας τελειώνουμε.Τράβηξε το ξίφος του και άρχισε να τρέχει προς το μέρος μου.Ήμουν κουρασμένος με κάποιες πληγές έτοιμες να ανοίξουν και είχα πολλά να κάνω,οπότε αποφάσισα να μην χρησιμοποιήσω κανένα Shadow Step σε αυτή  την μάχη.Με το που με έφτασε ο αντίπαλος μου τράβηξα αμέσως την Σκιά και τον μπλόκαρα.Τον απώθησα γρήγορα,έκανα ένα επιτόπου βήμα μπροστά και κατέβασα το ξίφος μου κάθετα προς τον ώμο του.
 Πλέον ήταν η σειρά του να μπλοκάρει και έπειτα να με απωθήσει.Έτεινε το ξίφος του ευθύγραμμα  στοχεύοντας με απευθείας στο στήθος.Με μια γρήγορη στροφή τον άφησα να περάσει και όπως βρέθηκα στο πλάι του του έδωσα μια γερή αγκωνιά στο δεξί του μάγουλο.Πριν προλάβει να συνέλθει από το σοκ συνέχισα την κίνηση μου και όπως βρέθηκα πίσω του τον χτύπησα με το ξίφος.Συνήλθε όμως γρηγορότερα από  ότι περίμενα και έτσι πηδώντας μπροστά κατάφερε να μειώσει την ζημιά από το χτύπημα μου και να έχει μόνο ένα επιφανειακό γδάρσιμο.Χωρίς να περιμένω έκανα άλλο ένα βήμα μπροστά στοχεύοντας άλλη μια φορά την πλάτη του.Αυτή την φορά ο αντίπαλος έπεσε μπροστά κάνοντας μια κωλοτούμπα η οποία τον απομάκρυνε από εμένα και του έδωσε χρόνο να γυρίσει,ώστε να με έχει και εκείνος μπροστά του.


Last edited by Argon on Thu Aug 15, 2013 1:24 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 1:23 am

 Πλησιάσαμε ξανά ο ένας τον άλλο και τα ξίφη μας συγκρούστηκαν ενδιάμεσα μας.Σπρώξαμε ο ένας τον άλλο πίσω και "ξεκολλήσαμε".Εκείνος ξανά έκανε ευθύγραμμη επίθεση αυτή την φορά στοχεύοντας το κεφάλι μου.Έσκυψα προς τα δεξιά μου αφήνοντας την λεπίδα του να μου γδάρει ελαφρώς το μάγουλο και κατεύθυνα το ξίφος μου προς το αριστερό του πλευρό.Εκείνος με το ελεύθερο του χέρι έπιασε το δικό και το σταμάτησε λίγο πριν τον κόψω στην μέση.Η λεπίδα μου τον ακουμπούσε και μια μικρή πληγή είχε ήδη δημιουργηθεί,όμως τίποτα το σοβαρό.Έπιασα τότε αμέσως το δικό του χέρι που κρατούσε το όπλο.Βασικά έφερα το χέρι μου έτσι ώστε να τυλίξει το δικό του και με ένα απότομο τράβηγμα τον έφερα κοντά μου.Κατέβασα τότε το κεφάλι μου και μην μπορώντας να σταματήσει δέχθηκε μια κεφαλιά στο σαγόνι του θα έλεγα μιας και δεν μπόρεσα να το δω.Το κακό ήταν ότι πόνεσα και εγώ έτσι,πάντως σίγουρα όχι όσο αυτός.
Το χέρι του με άφησε απότομα καθώς το σώμα του έφευγε προς τα πίσω από την σύγκρουση.Παρόλα αυτά δεν το άφησα.Τον τράβηξα ξανά προς το μέρος μου και πλέον έχοντας ελεύθερο το άλλο μου χέρι τον έκοψα διαγώνια στο στήθος.Έπειτα άφησα το χέρι του και με μια κλωτσιά στο στομάχι τον πέταξα κάτω.Έδειχνε να πονάει πολύ παρόλα αυτά δεν περίμενε ούτε στιγμή μέχρι να κάνει την επόμενη του κίνηση.Έπιασε μια χούφτα χιόνι και μου την πέταξε στο πρόσωπο.Πρόλαβα να βάλλω το χέρι μου στην μέση,όμως και πάλι δεν θα έβλεπα για αρκετό χρόνο ώστε εκείνος να μου κλωτσήσει το αριστερό μου πόδι κάνοντας με να χάσω την ισορροπία μου και να σωριαστώ δίπλα του.Τότε γύρισε το χέρι του,με το ξίφος,και προσπάθησε να με χτυπήσει.Κυλίστηκα γρήγορα στο πλάι και έτσι το μόνο πράγμα που κόπηκε ήταν το χιόνι.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 1:25 am

 Σηκωθήκαμε γρήγορα και οι δύο.Εκείνος ήρθε καταπάνω μου,ενώ εγώ έπαιρνα μαζί μου και μια χούφτα χιόνι.Ακολουθώντας το παράδειγμα του με το που με πλησίασε του πέταξα χωρίς να το περιμένει το χιόνι στα μάτια.Ακόμα και τις δικές του κινήσεις τις έκανα καλύτερα.Μην μπορώντας να δει τίποτα βρήκα τον χώρο και τον χρόνο και τον χτύπησα με την γροθιά μου στο στομάχι,κάνοντας τον να λυγίσει.Ξανά σήκωσα την γροθιά μου και όπως ήταν σκυμμένος τον βάρεσα στο πρόσωπο σηκώνοντας τον πάλι απάνω.Με το που σηκώθηκε τράβηξα γρήγορα το ξίφος μου το οποίο διένυσε την κοιλιά του κατά μήκος.Εκείνος παραπάτησε και σφαδάζοντας από τον πόνο έκατσε κάτω.Με τα πολλά καθάρισε τα μάτια του και με κοίταξε αγριεμένα.
 Τότε κατεύθασαν άντρες της φρουράς οι οποίοι είχαν σκοπώ να μας σταματήσουν,όμως εκείνοι ήταν που σταμάτησαν απότομα όταν είδαν ότι εγώ έπαιρνα μέρος στην μάχη.
-Υποθέτω ότι δεν είναι σωστό να ταράζουμε ολόκληρη την πόλη για την διαμάχη μας... είπα στον αντίπαλο μου ...Οπότε αν μπορείς ακολούθησε με και πάμε να την τελειώσουμε κάπου αλλού. είπα και άρχισα να τρέχω προς την έξοδο της πόλης.
 Εκείνος σηκώθηκε αγριεμένος και άρχισε να με ακολουθεί.Φτάσαμε τελικά στην πύλη η οποία ήταν ανοικτή και βγήκαμε έξω.Δεν συνέχισα για πολύ ακόμα να τρέχω.Σταμάτησα ακριβώς μόλις έφτασα ένα από τα δέντρα που βρίσκονταν κοντά στην πύλη.Σήκωσα το σπαθί μου κάθετα,έτσι ώστε η κοφτερή πλευρά να κοιτάζει προς τα πίσω μου και περίμενα τον αντίπαλο μου.Με το που με έφτασε τράβηξα πίσω τα χέρια μου,πάνω από το κεφάλι μου σαν να ήμουν έτοιμος να χτυπήσω.Η κοφτερή πλευρά της λεπίδας πέτυχε ένα κλαδί που βρισκόταν από πάνω.Το έκοψε και εκείνο έπεσε πάνω στο αντίπαλο μου.Εκείνος δεν έπεσε από το χτύπημα όμως ήταν εμφανώς ζαλισμένος και ανήμπορος να αντιδράσει.Όπως κουνούσα τα χέρια μου γύρισα το ξίφος μου έτσι ώστε πλέον η κοφτερή πλευρά της λεπίδας κοιτούσε προς τα πάνω.Όταν έφερα τελικά το ξίφος μου στο επίπεδο του κεφαλιού μου τον έτεινα μπροστά και εκείνο διαπέρασε τον αντίπαλο μου και καρφώθηκε στον ώμο του,που κρατούσε το ξίφος του..
 Το όπλο του έπεσε από το χέρι και μόλις έβγαλα την λεπίδα μου από μέσα του κατέρρευσε και ο ίδιος και βρέθηκε γονατιστός στο έδαφος.Έβαλα την Σκιά στην θήκη της και ήμουν πλέον έτοιμος να απολαύσω την νίκη μου και να αποκτήσω εκείνο το υπέροχο ξίφος.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 10:10 pm

Ο αντίπαλος μου πίεσε τον εαυτό του και στηριζόμενος από το δέντρο δίπλα του σηκώθηκε με εμφανή δυσκολία.Έσκυψα και πήρα το ξίφος του από το έδαφος,μιας και θα ήταν δύσκολο για εκείνον να ξανασκύψει,και του το παρέδωσα.Εκείνος έγνεψε για να μου πει ευχαριστώ και έβαλε το όπλο του στην θήκη του.
-Δεν το πιστεύω ότι έχασα... είπε με κομμένη ανάσα.
-Έδωσες καλή μάχη.Κάτι είναι και αυτό.
-Τίποτα δεν είναι αυτό.Έχασα το ξίφος και τραυματίστηκα προτού... είπε και σταμάτησε απότομα.
Έπαιρνε συνεχώς βαθιές ανάσες και μου έδειχνε την δυσκολία του να μιλάει,όμως παρότι προσπάθησε να καλύψει τα λόγια του δεν είχε σταματήσει λόγο του πόνου και της κούρασης.Το είχα καταλάβει.Έπειτα δεν συνέχισε μετά τα λόγια του,οπότε ήταν κάτι ακόμα που τον πρόδωσε.Θα μπορούσε να είναι κάτι προσωπικό που δεν ήθελε να φανερώσει,όμως με τα όσα συνέβαιναν στο νησί είχα διαφορετικές υποθέσεις στο μυαλό.Βέβαια δεν είπα τίποτα,ούτε επέμενα να τον ρωτήσω.Αν όντως ήταν κάποιος πιθανός εχθρός μπορεί να προδιδόμουν αν ζητούσα πολλές εξηγήσεις.
-Δεν χρειάζεται να θυμώνεις... του είπα τελικά ...Επεξεργάσου την μάχη μας και συνέχισε να προπονήσε και έτσι θα γίνεις δυνατότερος.Όπως λέω πάντα με την νίκη παίρνεις ένα μάθημα.Με την ήττα εκατό.
Εκείνος με κοίταζε.Συνέχισε να λαχανιάζει.
-Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση,όμως δεν με βοηθάει ιδιαίτερα αυτό. μου είπε και στάθηκε όρθιος ...Απόλαυσε την νίκη και το βραβείο σου. συμπλήρωσε και άρχισε να περπατάει προς το δάσος.
-Δεν πρέπει να δεις κάποιον γιατρό για τις πληγές σου; ρώτησα τότε καθώς η κίνηση του αυτή ήταν πολύ περίεργη.
-Θα δω...Μόλις επιστρέψω στους δικούς μου. ήταν η απάντηση του.
-Και με τους δικούς σου μένετε στο δάσος;
-Ναι μας αρέσουν τα κάμπινγκ. μου είπε,με χαιρέτησε και έφυγε όπως έφυγε και ο λίγος κόσμος που είχε έρθει κοντά στην πύλη για να δει την μάχη.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ
Back to top 
Page 2 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος δεύτερο:Προσωπικά με την επανάσταση.
» Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]
» [Μέρος Πρώτο] Γράμματα και Αίματα [Τέλος-αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Υπόθεση "Χαμένος Χαρτοφύλακας" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» All the King's men. Μέρος πρώτο.[Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: The Frost Kingdom-
Jump to: