Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Marine
Marine

Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Sat Jul 06, 2013 1:43 pm

Τς, σπαστικός που είσαι όμως ρε παιδάκι μου. Οκ, οκ... Θα τα τελειώσω όλα σε αυτό το ποστ.
Σε βαρέθηκα με την γκρίνια σου, Grim οφείλω να σου πω πως μάλλον είναι η τελευταία φορά που σε αφήνω να βγεις στην επιφάνεια. Πλέον θα έχω μόνο τους τρεις πειρατές μου, εσύ άλλωστε έχεις πλέον "πεθάνει".

Τι εννοείς έχω πεθάνει? Πως νομίζεις ότι θα εξαφανιστώ τόσο εύκολα?!
Για την ακρίβεια έχεις ήδη εξαφανιστεί... Από εδώ και στο εξής θα σε εξαφανίσω και από την ιστορία αυτή!
Καιρός ήταν!
Καιρός ήταν? Άμα σε... εε! Τι κάνεις ρε? Γιατί ξεβάφω? Τι? Τι γίνετε?
Και κάπως έτσι πεθαίνει ο μεγάλος Grimjow, άδοξα πάντως.. Δεν συμφωνείς Kenshin?
Εγώ απλά χαίρομαι που εξαφανίστηκε... Δεν τον πάω μια αυτόν τον τύπο..

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Sat Jul 06, 2013 1:48 pm

Αν πω πως δεν το είχα καταλάβει θα πω ψέματα. Τέλος πάντων, βαρέθηκα να γράφω. Σκοπεύω να σας στείλω στο Nanimonai μετά από εδώ.
Προτού ο πειρατής προλάβει να ανταποκριθεί, ο συγγραφέας της ιστορίας καθώς και δημιουργός του αποφάσισε να τελειώσει την μάχη και την ιστορία.
Ο Kenshin γύρισε το σπαθί στο χέρι του και έκοψε τον αντίπαλο του ψηλά στον ώμο προκαλώντας του μια ξαφνική αιμορραγία. Δίχως να χάσει στιγμή έσκυψε και τον χτύπησε χαμηλά στον λαιμό με την γροθιά του για να τον κάνει μερικά μέτρα πίσω. Σήκωσε το κατάνα του στον αέρα και του έριξε το τελειωτικό χτύπημα στο κεφάλι διαλύοντας έτσι το κρανίο του.
Το νεκρό σώμα του άντρα έπεσε στο έδαφος και από την τσέπη του ξέφυγε μια Eternal Pose για το Nanimonai Island. Ο πειρατής την πήρε στα χέρια του και έκανε νόημα στον Scar και την Rangiku.
Οι δυο τελευταίοι καθάρισαν όσους αντιπάλους είχαν μείνει ακόμα και τον πλησίασαν.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Sat Jul 06, 2013 2:03 pm

Ξεκίνησαν για να φύγουν από το νησί αυτό, γνώριζαν τον επόμενο προορισμό τους πλέον...
Όπα όπα.. Γιατί να φύγουμε από τώρα? Συνήθως μας πας σε κάποιο μπαρ, σε ένα μοτέλ. Με αφήνεις να κάνω μερικά "ωραία" βράδια με τον Kenshin... Γιατί θες να μας διώξεις από τόσο νωρίς?
Θα συμφωνήσω με το ερωτευμένο νιάτο από εδώ πέρα.
Δεν πρόκειται να μείνετε άλλο στο νησί. Το βαριέμαι ρε παιδιά, δεν το καταλαβαίνετε? Έχω έρθει δυο φορές με τον Kenshin εδώ πέρα... Πόσες ιστορίες να κάνω ακόμα?
Εγώ πάντως για να είμαι ειλικρινής συμφωνώ με τον Roni. Δεν έχει και κάτι άλλο εδώ πέρα, πόσα μέρη να δω? Ποιον άλλον να αντιμετωπίσω? Πλέον νίκησα όλα τα μπος του νησιού... Τι άλλο να κάνω?! Λοιπόν αποφάσισα! Εγώ είμαι ο αρχηγός σας οπότε λέω πως θα φύγουμε από το νησί.
That's my boy! Και έτσι για να σου δώσω έναν λόγο παραπάνω για να θες να πας στο Nanimonai, εκεί είναι ο Silver Elf.. Τον θυμάσαι έτσι δεν είναι? Τον έχεις αντιμετωπίσει δυο φορές στο παρελθόν...
Ναι τον θυμάμαι, αλλά δεν ήταν και τόσο δυνατός...
Τώρα δυνάμωσε αρκετά! Είχε μπει και στην Impel Down, αλλά απέδρασε! Θα είναι καλή μάχη πιστεύω.. Λοιπόν τι λες? Να κάνω ποστ ταξιδιού?
Οδηγούμαστε από δυο βλάκες μου φαίνεται.. Και καλά ο ένας τον ξέραμε τόσο καιρό, ο άλλος είναι ακόμα χειρότερος όμως..!
True Story Rangiku...
Έλα έλα... Πολύ μιλάτε, Roni κάνε το ποστ να τελειώνουμε! Δεν βλέπω την ώρα να τον δω και πάλι!
Οκ! Σας αφήνω! Θα τα ξαναπούμε λογικά κάποια στιγμή στο μέλλον...
Η μικρή παρέα του Kenshin, της Rangiku και του Scar κίνησε προς το λιμάνι για να φύγει. Μετά τα γεγονότα που είχαν γίνει στο Water 7 δεν είχαν κάποιον λόγο να μείνουν άλλο εκεί. Άλλωστε οι Μαρίν μπορεί να έφταναν από στιγμή σε στιγμή... Καθώς ήταν ήδη στην θάλασσα για το Nanimonai το μικρό Den Den Mushi του πλοίου ακούστηκε να χτυπάει. Η Rangiku το σήκωσε και μια φωνή από το παρελθόν ακούστηκε...
"Θα σε περιμένω στο Nanimonai για να τελειώσουμε την μάχη μας. Μην ανησυχείς Kenshin, έχω δυναμώσει αρκετά από την τελευταία φορά που σε αντιμετώπισα...! Silver Elf."
Οι τρεις πειρατές κοιτάχτηκαν και χαμογέλασαν, πολύ σύντομα θα έβλεπαν κάποιον παλιό γνωστό...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Deidara
StoryReader
StoryReader

Όνομα Χαρακτήρα : Deidara

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Jul 09, 2013 11:44 am

Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 5

Belli: 30.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
Εφόσον δεν είναι κανονική ιστορία δεν θα στην βαθμολογήσω ως τέτοια.
Ήταν σίγουρα ευχάριστη και φυσικά προκαλεί το γέλιο του αναγνώστη,αφού έτσι και αλλιώς αυτός ήταν και ο σκοπός της (οι διάλογοι ήταν όλα τα λεφτά).Μου άρεσε που παρόλα αυτά στο τέλος κατάφερες να την συνδέσεις και με την ιστορία του Elf και με όσα θα ακολουθήσουν.

υ.γ. γιατί εξαφάνισες τον Grim????   
πέρα ότι λυπήθηκα περίμενα να κάνει κάτι παραπάνω να πω την αλήθεια

Administrator
Administrator

Όνομα Χαρακτήρα : Υπηρεσιακός Άντμιν

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Jul 09, 2013 11:59 am

μπηκαν!

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Al Khamsa Story (four charecter's available) (please reply)
» Another mixed up Cinderella Story
» 8 word story.
» The Number-smart Parrot (More like information than a story...but...yah)
» High Noon (A Cowboy/wildwild west story)