Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest :: 2 Bots

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Marine
Marine

Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Jul 03, 2013 11:20 pm

Προς τον αναγνώστη (Ελπίζω να είναι πολλοί!):

Ο καιρός δεν ήταν και τόσο καλός καθώς το πλοίο των τριών πειρατών κατευθυνόταν προς την μεγάλη πόλη του Water 7 με οδηγό τους την Eternal Pose αλλά και τις ικανότητες της Rangiku.
Ο Kenshin βρισκόταν στο κατάστρωμα και μανιωδώς προσπαθούσε να πιάσει κάποιο ψάρι, ωστόσο μέχρι στιγμής στο καλάθι του είχε μόνο τα ειρωνικά σχόλια του Scar.
Θα συνεχίσεις να γελάς για αρκετή ώρα ή θα με βοηθήσεις κάποια στιγμή?
Νομίζω πως θα κάνω το πρώτο για λίγο ακόμη... Όσο να ναι έχει ένα άλφα ενδιαφέρον να σε βλέπω να παλεύεις... Πραγματικά είσαι άχρηστος σε τέτοια θέματα έτσι δεν είναι?
Οκ, αυτό ήταν... Multiple Shots.
To καράβι ταρακουνήθηκε από τις πολλαπλές εκρήξεις που έγιναν στην θάλασσα, μερικά λεπτά αργότερα τα πρώτα ψάρια ήρθαν στην επιφάνεια νεκρά..

Shin Kirikaya

Story Characters:

Last edited by Roni on Sat Jul 06, 2013 2:04 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Jul 03, 2013 11:27 pm

Τς, έτσι θα μπορούσα να τα πιάσω και εγώ. Η μαγκιά είναι να τα πιάσεις με το καλάμι ρε γελοίε... Τι είναι αυτά? Boom από εδώ, boom από εκεί.. Βγαίνει ψάρι, πιάνεις ψάρι.. Άνθρωπε τον σπηλαίων..!
Τς, ότι και να λες εγώ τα ψάρια τα έψησα επί τόπου... Ποιος νομίζεις πως έχει όρεξη να κάθετε και να πλένει πάλι την κουζίνα?
Οι οι, πάλι μαλώνετε εσείς οι δύο? Τι θα γίνει επιτέλους? Με έχετε αφήσει μόνη μου να κουμαντάρω το πλοίο, θα κάνετε τουλάχιστον λίγη ησυχία?
Δεν μας παρατάς και εσύ ρε Rangiku... Έχουμε την διαμάχη μας θα έχουμε και εσένα...?
Καλά λέει ο Scar..!
Τι λέει ο Scar αγάπη μου?
Εεε?.. Χεχε.. Τίποτα ρε μωρό μου.. Τι να λέει και αυτός.. Αμαθής άνθρωπος, ξύλο απελέκητο...
Ναι ενώ εσύ.. Του Πανεπιστημίου..

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Jul 03, 2013 11:39 pm

Είπες κάτι μετεωρολόγε?
Ναι μικρό μου πυροτέχνημα... Για την ακρίβεια είπα πως είσαι του Πανεπιστημίου εσύ..! Να σε στείλουμε να διδάξεις, να βγάλουμε και κάνα ψιλό από την μπίζνα.
Άμα σου διδάξω μερικές εκρήξεις θα σου πω εγώ...
Ο Kenshin έτρεξε πάνω στον αντίπαλο του και έσφιξε το χέρι του για να τον χτυπήσει με μία από τις εκρήξεις του, τα χέρια τους συγκρούστηκαν αλλά καμία έκρηξη δεν έγινε...
Βράχηκε το μπαρούτι σου?!
Άμα σε σαπίσω στο ξύλο θα σου πω εγώ.. Ακούς εκεί βροχή.. Κατ'αρχάς αυτό είναι κλεψιά προς εμένα..
Ο Scar έτοιμος να χλευάσει τον φίλο και καπετάνιο του, άνοιξε το στόμα του. Όμως αυτά που είπε δεν θα αναφερθούν. Δεν με ενδιαφέρουν άλλωστε, προτιμώ να σας μιλήσω λίγο για εμένα...
Το όνομα μου δεν έχει σημασία, μπορείτε να με φωνάζετε Roni. Είμαι άνθρωπος πίσω από αυτούς τους μπετούς που έχω για χαρακτήρες, μπορείς κατά κάποιον τρόπο να πεις πως είμαι ο πατέρας τους. Έτσι λοιπόν έχω απόλυτη εξουσία πάνω τους, μπορώ για παράδειγμα να τους μεταφέρω αμέσως στο Water 7...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Jul 05, 2013 12:04 am

Η παρέα των τριών λοιπόν βρέθηκε και πάλι στην μεγάλη πόλη των μηχανικών! Η πόλη είχε αλλάξει από τότε που την είχε δει τελευταία φορά ο Kenshin. Όλες οι καταστροφές που είχε κάνει τότε είχαν επιδιορθωθεί. Ο κόσμος φαινόταν να έχει ξεχάσει το συμβάν έστω και για λίγο, μέχρι που ο πειρατής με τα 130.000.000 πλέον στο κεφάλι του έκανε και πάλι την εμφάνιση του. Τότε είχε bounty περίπου ίσο με του Scar, όμως τώρα όλα ήταν εντελώς διαφορετικά...
Τς, πως κάνουν έτσι? Μερικούς πολίτες είχα σκοτώσει μόνο.. Δεν έκανα δα και κάτι τόσο τεράστιο για να είναι ακόμα τρομοκρατημένοι... Κοίτα τους! Τρέχουν σαν τα ποντίκια να μπουν στα σπίτια τους...
Όπα όπα μεγάλε...! Δεν μιλάω δεν μιλάω αλλά μέχρι ένα σημείο! Είπαμε να μην κάνω παρέμβαση στις ιστορίες σου αλλά να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους... Να σου θυμίσω τι είχαν γράψει η εφημερίδες για εσένα? Συγκεκριμένα εγώ την είχα φτιάξει αν θυμάμαι καλά... "Ο Κυνηγός Κεφαλών σε μια ακόμα άκαρδη και εντελώς απάνθρωπη πράξη. Σκότωσε τρία παιδιά στην μέση του δρόμου, τα έδεσε και τα έκανε να εκραγούν ένα ένα..."
"Ποια είναι πάλι αυτή η φωνή? Η Yachiru? Δεν μπορεί να επέστρεψε..." Σκέφτηκε ο πειρατής...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Jul 05, 2013 12:12 am

Άι καλά... Και μετά αναρωτιόμουν γιατί δεν είχες καταλάβει πως η Shura ήταν πράκτορας της Κυβέρνησης... Τόσο καιρό στο Spam House με ποιον μαλώνεις ρε? Δυο είμαστε όλοι και όλοι...
Όχι... Όχι όχι... Δεν μπορεί..! Εσένα σε ξεφορτώθηκα νομίζω, αφού ο Roni σε βαρέθηκε και σε έσβησε. Δεν μπορεί να είσαι εσύ...
Ξέρεις.. Είμαστε και οι δυο κομμάτι του. Όσο υπάρχει αυτός, υπάρχω και εγώ, υπάρχεις και εσύ... Να σου θυμίσω πως με έχει πολύ πιο ψηλά από εσένα.. Με επέλεξε και σε άλλο φόρουμ να με έχει ως χαρακτήρα και τώρα ως κόκκινο.. Ενώ εσένα? Απλά σε έχει για να "σκάει" στα γέλια.. Δεν κάνει και για κάτι άλλο το φρούτο σου αλλά τέλος πάντων.. Είπε η περίεργη φωνή και μιας που εγώ γράφω την ιστορία θα τον εμφανίσω κιόλας...
Ο Scar και η Rangiku έκαναν δυο απότομα βήματα πίσω καθώς ο Grimjow εμφανιζόταν από την γωνία. Ο Kenshin έτριψε το κεφάλι του.
Τς.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Jul 05, 2013 12:22 am

Τς ρε λάκι... Που θα μου κάνεις και "τς" εμένα.. Άντε, ένα Ban σε έχω ξέρεις..
Αφού δεν είσαι πια αντμίν... Γιατί με ζαλίζεις ακόμα?
Οι Kenshin! Ποιος είναι πάλι αυτός? Γιατί όπου και αν πάμε πρέπει να βρίσκουμε και μια περίεργη περιπέτεια.. Θέλω διακοπές...
Συμφωνώ με τον Scar, χάθηκε να βρούμε ένα νησί όπως το Spa Island και να μείνουμε εκεί κάνα μήνα.. Μια χαρά θα μου άρεσε.
Ναι αλλά δεν μου αρέσει εμένα το Spa Island. Άλλωστε εγώ επιλέγω που ακριβώς θα πάτε...
Ποιος?
Ποιος?
Ποιος?
Ποιος?
Είπαν και οι τέσσερις της παρέας μαζί. Κοίταξαν γύρω τους αλλά δεν μπορούσαν να δουν κάποιον. Ο Kenshin και ο Scar πήραν απευθείας θέση μάχης, η Rangiku φαινόταν ήρεμη αλλά τα χέρια της ήταν έτοιμα να αποκρούσουν κάθε επίθεση. Ο Grimjow από την άλλη όντας πρώην Φοίνικας, δεν έκανε κάποια κίνηση να αμυνθεί αφού ούτως άλλως δεν θα πέθαινε...!

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Jul 05, 2013 12:36 am

Για να γλυτώσουμε τα μπερδέματα να σας πω πως είμαι ο δημιουργός σας, οπότε δεν ωφελεί να ετοιμάζεστε για μάχη. Δεν με βλέπεται άλλωστε, είστε απλά μέσα στο μυαλό μου (και χαίρομαι για αυτό μπορώ να πω). Λοιπόν, όπως καταλαβαίνετε σας μάζεψα όλους εδώ για να γνωριστούμε. Όλος ο κόσμος του φόρουμ σας ξέρει αλλά μεταξύ μας δεν μιλήσαμε ποτέ. Στην ιστορία αυτή θα μάθουμε καλύτερα ο ένας τον άλλον. Για παράδειγμα θα μπορούσα να κάνω κάτι σαν και αυτό:
Οι τρεις άντρες και η κοπέλα προχώρησαν στους άδειους πλέον δρόμους της πανέμορφης πόλης. Οι κάτοικοι είχαν εξαφανιστεί, ωστόσο ποδοβολητά ακούγονταν να τους πλησιάζουν. Ο Kenshin γνώριζε τι ερχόταν, ήξερε πως τόσο σταθερά βήματα ανήκουν μόνο σε άντρες που είναι έτοιμοι για μάχη.
Είχε δίκιο, μερικά λεπτά αργότερα τους είχαν περικυκλώσει αρκετοί από τους άντρες που δούλευαν στα ναυπηγία.
Τότε λοιπόν φίλοι μου θα πρέπει να πολεμήσετε, όταν γλυτώσετε από αυτό θα τα ξαναπούμε...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Jul 05, 2013 4:03 pm

Ώστε το έμαθαν τόσο γρήγορα? Τς, κρίμα και ήλπιζα να προλάβουμε να κρυφτούμε από τα πολλά βλέμματα προτού φτάσουν όλοι αυτοί.
Ίσως να έπρεπε να μην έχεις σκοτώσει εκείνα τα παιδάκια και όλους τους υπολοίπους κατοίκους. Για να μην αναφέρω πως παραλίγο να πάρεις την ζωή δυο εκ των βασικών μαστόρων των ναυπηγίων..
Σε αυτό έχεις ένα δίκιο πρέπει να ομολογήσω... Λοιπόν, θα πρέπει να τους πολεμήσουμε για να ξεφύγουμε. Θα πάρω τους μπροστά, πάρε αυτούς που είναι δεξιά μου. Rangiku, μπορείς να καταφέρεις τους αριστερούς?
Άστο πάνω μου, θα αποδείξω την δύναμη των πολεμικών τεχνών.
Τς, χαίρομαι που ενέκρινα αυτήν την κοπέλα. Τελικά δεν είχα κάνει κανένα απολύτως λάθος στις αναλογίες...
Μια δυνατή κλωτσιά βρήκε τον Grimjow στο κεφάλι και τον πέταξε στο έδαφος.
Με εσένα θα λογαριαστούμε αργότερα. Προς το παρόν απλά μην μιλάς. Του είπε η κοπέλα δίχως καν να τον κοιτάει. Ο Kenshin χαμογέλασε από ευχαρίστηση και σήκωσε το κατάνα του στον αέρα.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Jul 05, 2013 4:12 pm

Έτρεξαν προς τους αντιπάλους τους και ήχοι μάχης γέμισαν την ησυχία της πόλης του Water 7.
Ο Scar είχε γίνει αρκετά καλός στο να χρησιμοποιεί το φρούτο του, ένας ένας οι εχθροί του έπεφταν στο έδαφος μετά από μια αναμέτρηση με το κατάνα του ή τα κύματα αέρα που έστελνε προς το μέρος τους.
Ο Kenshin δεν χρησιμοποιούσε τις δυνάμεις που είχε, το μαύρο κατάνα που είχε στο χέρι του έφτανε και περίσσευε για να στείλει στον άλλο κόσμο όποιον τον πλησίαζε.
Όμως τα πράγματα δεν θα έμεναν για πάντα εύκολα, μια νέα λεπίδα μπλόκαρε την δικιά του. Αν και έτρεμε ελαφρώς κάτω από την πίεση που τις ασκούσε, ο Kenshin μπορούσε να καταλάβει πως η λεπίδα αυτή είχε έρθει για να πάρει το κεφάλι του και να γευτεί το αίμα του.
Σε ξέρω εσένα. Είσαι ο σύντροφος εκείνου του πορτοκαλομάλλη τύπου με τα σχοινιά.
Δεν με ξέρεις καθόλου καλά πειρατή! Παραλίγο να χάσω τους συντρόφους μου από τα χέρια σου, θα φροντίσω οι δικοί σου σύντροφοι να χάσουν εσένα.
Ενδιαφέρον! Ας δούμε τι αξίζεις! Φώναξε ενώ χαρά για την επικείμενη μάχη γέμιζε όλο του το είναι.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Sat Jul 06, 2013 12:50 pm

Τα κατάνα των δυο αντρών συγκρούστηκαν για μια ακόμη φορά. Και οι δυο γνώριζαν πολύ καλά πως η δύναμη του μάστορα δεν ήταν αρκετή για να συγκρατήσει την εκρηκτικότητα του Kenshin. Ωστόσο ο πρώτος θα έδινε ακόμα και την ζωή του για να πάρει εκδίκηση για τους συντρόφους του, πράγμα που έδινε μια ιδιαίτερη ηδονή στον αιμοβόρο πειρατή. Από τις μάχες του γνώριζε πως άντρες που είχαν τέτοια συναισθήματα μέσα τους συνήθως μπορούσαν να του δώσουν μια αρκετά ενδιαφέρουσα μάχη!
Άρχισε να κοπανάει το κατάνα του αντιπάλου του με το δικό του δίχως να έχει σταματημό, ο δεύτερος είχε μείνει σε θέση άμυνας για να μπορέσει να αντέξει αρκετά απέναντι σε αυτό το τέρας που είχε για αντίπαλο.
Τς, έλα ντάξει ας μην τα παραλέμε. Δεν είναι και τόσο τέρας, είναι καλός χαρακτήρας και αρκετά δυνατός δεν λέω. Αλλά ρε συ Roni, μαζί δεν τον φτιάχναμε? Εσύ αποφάσιζες τα στατιστικά και εγώ έκανα τα edit. Έχει κάποια μειονεκτήματα, βασικά έχει αρκετά αλλά τα έχουμε κρύψει καλά με τις δυνάμεις.
Κατά πρώτον δεν σε ρώτησα.. Κατά δεύτερον δεν καταλαβαίνω γιατί ακριβώς δεν είναι τέρας? Τόσα στατς και δυνάμεις.. Για να μην αναφέρω το χάκι...
Οι! Αν δεν σας πειράζει έχω να κάνω μια μάχη εδώ πέρα... Με αποσπάτε...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

Disaster Story (An epic version) [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Al Khamsa Story (four charecter's available) (please reply)
» Another mixed up Cinderella Story
» 8 word story.
» The Number-smart Parrot (More like information than a story...but...yah)
» High Noon (A Cowboy/wildwild west story)