Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jun 29, 2013 12:28 pm



Η εκπαίδευση των νεοσυλλέκτων είχε ολοκληρωθεί και πλέον ήταν σε θέση να ονομάζουν τους εαυτούς τους "ελίτ" των ναυτικών δυνάμεων. Η δουλειά που μου είχε ανατεθεί, πλέον ολοκληρώθηκε κι έτσι μπορούσα να απολαύσω λίγη ηρεμία. Φυσικά πόση ηρεμία μπορεί να απολαύσει κανείς σ'ένα γραφείο όπου στεγάζονται τα κεντρικά του Ναυτικού? Παραδόξως αρκετή.

Έχοντας λοιπόν, αυτόν τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο, μου δόθηκε η ευκαιρία να δοκιμάσω τις δυνάμεις του νέου μου φρούτου. Το inu inu no mi model wolf, αποτελούσε πλέον κομμάτι του εαυτού μου. Το αστείο ήταν πως πάντα είχα αδυναμία στον εκάστοτε λύκο των παραμυθιών. Πού να ήξερα όμως ότι θα κατέληγα κι εγώ ένας εξ'αυτών? Το θετικό ήταν ότι είχα διαβάσει αρκετά παραμύθια με λύκους κι έτσι θα μπορούσα να διδαχθώ από τα παθήματα τους ώστε να μην τα επαναλάβω ο ίδιος στο μέλλον.


Last edited by Destr0 on Mon Jul 22, 2013 1:24 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jul 03, 2013 1:24 pm

Οι δύο τελευταίες βδομάδες ήταν κάπως εξαντλητικές. Αναλώθηκα σε αρκετή προπόνηση, ώστε να μπορέσω να κοντρολάρω καλύτερα τις δυνάμεις μου. Οι μεταμορφώσεις μου σε λύκο, μπορώ να πω ότι ήταν επικές. Η δύναμη που κυλούσε μέσα στις φλέβες μου μ'έκανε και ανατρίχιαζα. Το σίγουρο ήταν ότι κι αυτοί που με έβλεπαν ανατρίχιαζαν μαζί μου. Ειδικά τα παιδάκια και οι γυναίκες.

Ένα βράδυ που είχα βγει έξω για να ξεσκάσω, αποφάσισα να κινηθώ στις σκιές και όποτε έβλεπα ένα ζευγαράκι να ξεπροβάλει, αμέσως έπαιρνα τη μορφή λύκου και έβγαιναν απότομα μπροστά τους. το γέλιο που έκανα ήταν απερίγραπτο. Βέβαια οι κραυγές των γυναικών ξεσήκωναν τον κόσμο που αναπαβόταν αλλά μικρό το κακό. Εγώ την πλάκα μου την έκανα.

Η είδηση ότι ένας λύκος κυκλοφορούσε στο Marineford και τρόμαζε ζευγαράκια, δεν θα μπορούσε να μείνει κρυφή για πολύ. Έτσι, ένα πρωινό κλήθηκα να παρουσιαστώ στο γραφείο της Vice Admiral Tsuru. Με το που με ειδοποίησαν για την εξέλιξη αυτή, άρχισα να σκέφτομαι τι δικαιολογίες θα πω για να σώσω το λυκοτόμαρο μου.
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jul 03, 2013 1:32 pm

Με αργό βηματισμό είχα φτάσει πια έξω από το γραφείο της VA. Πήρα μια βαθιά ανάσα και χτύπησα την πόρτα. Από μέσα ακούστηκε μια φωνή που με παρότρυνε να περάσω μέσα. Άνοιξα την πόρτα και μπήκα μέσα στο γραφείο της VA Tsuru. Το δωμάτιο ήταν αρκετά μεγάλο, με πίνακες διακοσμημένους στους τοίχους με θέμα, τι άλλο, τη θάλασσα και το ναυτικό. Δυο μεγάλες μπαλκονόπορτες ήταν ανοιχτές κάνοντας ρεύμα, με τις ακτίνες του ήλιου να φωτίζουν το δωμάτιο.

Η σεβάσμια VA καθόταν πίσω από ένα επιβλητικό γραφείο φτιαγμένο από ξύλο βελανιδιάς και είχε το κεφάλι της σκυμμένο μελετώντας κάτι έγγραφα που βρίσκονταν στα χέρια της. Πλησίασα προς το γραφείο και βαρόντας προσοχή παρουσιάστηκα.

-Commander Destro, με καλέσατε κυρία?
-Ναι Commander, πράγματι σε κάλεσα. Κάθισε σε παρακαλώ.
-Όποιος διατάζεται.


Αμέσως κάθισα στην καρέκλα που βρισκόταν απέναντι από το γραφείο και περίμενα να ακούσω τον λόγο για τον οποίο διατάχτηκα να έρθω εδώ.
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jul 03, 2013 1:46 pm

Η VA άφησα τα έγγραφα που κρατούσε στο γραφείο, σταύρωσε τα χέρια της κάτω από το πιγούνι και με κοίταξε κατάματα. "Τι άσχημη γριά", σκέφτηκα αμέσως, θέλοντας να σηκωθώ να φύγω. Αυτή συνέχιζε να με κοιτάζει επίμονα, δίχως να μιλάει. "Τι θα γίνει μωρή γριά θα τελειώνουμε καμιά ώρα". Το βλέμμα μου συναντούσε το δικό της για κάποια λεπτά, δίχως καμία κουβέντα να ειπωθεί. Έως ότου μία σταγόνα ιδρώτα, έτρεξε από το μέτωπο μου.

-Σε βλέπω ανήσυχο Commander, υπάρχει κάτι που θέλεις να μου πεις?
Η επιβλητική της ματιά συνεχίζει να με καρφώνει.
-Όχι, κυρία, δεν έχω κάτι να πω.
-Είσαι σίγουρος?
Με ρωτάει ακόμα πιο επίμονα αλλά εγώ συνεχίζω σα να μη συμβαίνει τίποτα να απαντώ.
-Μάλιστα κυρία.
-Τότε να πω εγώ. Σου έχω μια αποστολή. Αρκετά σημαντική θα έλεγα. Θα πρέπει να πας στο Nanimonai Island και κρατώντας χαμηλό προφίλ να παρακολουθήσεις αυτά που πρόκειται να συμβούν.

Στο άκουσμα αυτής της φράσης, κάπως έχασα την συγκέντρωση μου. Τι ήταν όλα αυτά που μου έλεγε? Μήπως ήταν ασυναρτησίες μιας γριάς καρακάξας που απλά παίζει μαζί μου ή τα λέει σοβαρά? Γιατί αν ισχύει το δεύτερο, δεν έχω καταλάβει τίποτα, εκτός από το που θα πρέπει να πάω.
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jul 03, 2013 2:24 pm

Η VA συνέχισε να με κοιτάει επίμονα και τα νεύρα άρχισαν κι αυτά να βγαίνουν στην επιφάνεια. Δεν ήταν σώφρων να αρχίσω να φωνάζω εδώ μέσα γι'αυτό προτίμησα μια πιο ήπια, γεμάτη απορία βέβαια, προσέγγιση.

-Δεν καταλαβαίνω τι μου ζητάτε. Είναι κάποιος γρίφος όλο αυτό?
-Το περίμενα, δεν είσαι και κάνα ξεφτέρι εξάλλου. Να σου εξηγήσω λοιπόν. Έχουμε πληροφορίες ότι στο νησί θα λάβει χώρα ένα meeting παρανόμων. Δεν γνωρίζουμε τους συμμετέχοντες ούτε το θέμα συνάντησης, γι'αυτό και στέλνουμε εσένα, για να μάθεις τι πρόκειται να γίνει και να μας ενημερώσεις ώστε να κινηθούμε ανάλογα. Η αποστολή αυτή απαιτεί εχεμύθεια και ιδιαίτερη προσοχή. Δεν θα μπορούσαμε να στείλουμε κάποιον γνωστό και δυνατό marine κι έτσι επιλέξαμε εσένα.
-Να το εκλάβω ως κοπλιμέντο?
-Να το εκλάβεις ως ευκαιρία. Γιατί κάτι άκουσα για έναν λύκο που γυρίζει και τρομάζει κόσμο. Μήπως θέλεις να κυνηγήσεις και να σκοτώσεις αυτόν τον λύκο?
-Προτιμώ την αποστολή στο Nanimonai.
-Ήμουν σίγουρη. Για να έχεις μία κάλυψη, εκδόσαμε ψεύτικη επικήρυξη για το κεφάλι σου. Το σενάριο που θα ακολουθήσεις είναι αυτό του αιχμαλώτου, πειρατή. Μία κυνηγός σ'έπιασε και σκοπεύει να σε παραδώσει σ'εμάς. Θα συναντηθείς με την κυνηγό στο νησί.
-Και πώς θα την βρω?
-Μην ανησυχείς!! Θα σε βρει αυτή!! Τώρα πήγαινε!! Μια μικρή βάρκα σε περιμένει στην προβλήτα.
-Βάρκα??
-Παριστάνεις έναν πειρατή, μήπως θες θωρηκτό? Φόρεσε απλά ρούχα και δρόμο!!
-Μάλιστα!!

"Γριά καρακάξα"
-Ακούω τι σκέφτεσαι, δρόμο.....

Η αγριεμένη φωνή που άκουσα από πίσω μου μ'έκανε να βαδίσω πιο γρήγορα και να βγω από το γραφείο, νιώθοντας τυχερός που το κεφάλι μου βρισκόταν στη θέση του.
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jul 03, 2013 2:44 pm

Πριν πάω στην προβλήτα όπου με περίμενε το μεταφορικό μου μέσο, πέρασα από το δωμάτιο μου φορώντας ένα κουστούμι με μία γαλαζοπράσινη γραβάτα. Ήμουν πραγματικός κούκλος. Κοιτάχτηκα στον καθρέφτη κι έφτυσα τον κόρφο μου για να μην με ματιάσω. "Φτου σου παλικάρι μου"

Αφού είχα αφήσει την ναυτική μου αμφίεση πίσω, κινήθηκα για την προβλήτα. Εκεί βρήκα την βαρκούλα μου να περιμένει. Άρχισα να την περιεργάζομαι, ψάχνοντας την μηχανή της. Ένας από τους αξιωματικούς που ήταν υπεύθυνος για το σημείο με πλησίασε κρατώντας δύο κουπιά.

-Αυτά ψάχνεις ε? Μας την έφεραν χωρίς κουπιά κι έστειλα έναν ναύτη να φέρει. Ορίστε.
Είπε και άπλωσε τα χέρια του δίνοντας μου τα κουπιά. Το βλέμμα μου ήταν κενό και οι ανάσες μου βαριές.
-Κουπιά εε? Σοβαρά τώρα??
Απ'ότι φάνηκε μονολογούσα μιας και ο άντρας είχε γυρίσει την πλάτη του κι απομακρυνόταν.
-Πόσο πιο χαμηλά θα πέσω, ολόκληρος commander να τραβάω κουπί γι'αυτό το χαζονήσι.
συνέχισα να κλαίω την μοίρα μου καθώς έμπαινα μέσα στην βάρκα κι άρχιζα να κωπηλατώ μεθοδικά, αφήνοντας πίσω μου το θρυλικό Marineford. Καθώς ανοιγόμουν στη θάλασσα, αποφάσισα να γίνω λύκος ώστε να δυναμώσω και να τραβάω κουπί ευκολότερα. Λίγο πριν φτάσω στον προορισμό μου θα έπαιρνα και πάλι την κανονική μου μορφή. Ευτυχώς το νησί δεν ήταν και πολύ μακριά και με δύο μερούλες χαλαρής κωπηλασίας θα έφτανα και η αποστολή μου θα ξεκινούσε.
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 1:54 pm

Οι μέρες πέρασαν, δυστυχώς, πολύ πιο αργά απ'όσο θα ήθελα. "Τα χεράκια μου έβγαλαν κάλους". Ακόμα και με τη λυκίσια μορφή μου, η συνεχόμενη κωπηλασία με κούρασε και μ'έκανε αρκετά γκρινιάρη και κατσούφη. "Φοβερή αποστολή μου δώσανε και ειδικά ο τρόπος που με στείλανε, ααααχχχχ, καταραμένη γριά." Άρχισα να φαντάζομαι την Tsuru πίσω από το γραφείο της να γελάει με τα χάλια μου κι αυτό με θύμωνε περισσότερο.

Με τα πολλά όμως είχα επιτέλους φτάσει στο χαζονήσι, το οποίο όπως γίνεται και αντιληπτό από το όνομα του δεν είχε και κανένα φοβερό μνημείο ή χώρο αναφοράς για να μείνει ευάριστα στο μυαλό. Στην ουσία αυτό το νησί ήταν μια καταραμένη ζούγκλα που σύμφωνα με το μύθο, δημιουργήθηκε από τα κόπρανα ενός τεράστιου ψαριού. "Καλημέρα σκατονήσι", ήταν η πρώτη σκέψη μου, μόλις το αντίκρισα.

Αφού πλησίασε αρκετά, κατέβηκα από τη βάρκα κατευθείαν μέσα στο νερό το οποίο έφτανε λίγο κάτω από τα γόνατα. Μια μικρή ζαλάδα την ένιωσα είναι η αλήθεια. "Τελικά δεν είναι υπερβολές αυτά για το νερό και το φρούτα." Τράβηξα την βάρκα μου στην στεριά και την έδεσα στον κορμό ενός δέντρου με χοντρό σκοινί, γιατί δεν θα ήθελα να ξεμείνω εδώ για κανένα λόγο και η βάρκα μου ήταν το μόνο μέσο μεταφοράς που γνώριζα ότι υπάρχει.
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 2:57 pm

"Και τώρα, τώρα, τι?? ~Τώρα χαμηλώστε τα φώτα~" Ένα τραγούδι που άκουσα στα νάτια μου, από ένα περιπλανόμενο τροβαδούρο ο οποίος είχε περάσει από ένα χωριό στο οποίο υπηρετούσα ως νεαρός ναυτικός και μου είχε χαραχθεί στη μνήμη. Ταίριαζε απόλυτα στην κατάσταση στην οποία βρισκόμουν. Δεν είχα ιδέα για το τι θα πρέπει να κάνω. "Θα σε βρει αυτή", ήταν τα λόγια της VA Tsuru. Το θέμα είναι ότι δεν γνώριζα τίποτα περισσότερα. Ούτε εμφάνιση, ούτε περιγραφή, τίποτα.

"Το μόνο που εύχομαι είναι να μην είναι καμιά άσχημη γριά σαν την Tsuru!! Φτοουυυ, αηδίασα." Καθώς σκεφτόμουν όλα αυτά, αποφάσισα να τριγυρίσω λίγο και να σκοτώσω τον χρόνο μου. Μπροστά μου απλωνόταν ένα τροπικό δάσος, θα το έλεγα, με τεράστια δέντρα και διάφορα άλλα φυτά. Κάπου εκεί υπήρχε ένα μικρό άνοιγμα, σαν μονοπάτι, που βέβαια είχε να πατηθεί πολύ καιρό, αλλά ήταν καλύτερα από το τίποτα. Άρχισα να προχωράω προς τα εκεί και λίγα λεπτά μετά, είχα ήδη μπει στο δάσος αυτό.

Με αργά και προσεχτικά βήματα, συνέχισα να μπαίνω όλο και πιο βαθιά. Και ακόμα πιο βαθιά. Όσο όμως και να προχωρούσα δεν έβρισκα τίποτα παραπάνω από δέντρα, θάμνους και φυτά. Που και που άκουγα και ήχους ζώων, τα οποία μάλλον άκουγαν εμένα και απομακρύνονταν. "Τουλάχιστον, αν υπάρχουν θηρία, δεν είναι εδώ κοντά." Η παρήγορη αυτή σκέψη μ'έκανε να συνεχίσω το περπάτημα προς τα βάθη του δάσους και κατ' επέκταση του νησιού.
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jul 06, 2013 1:32 pm

"Περπατώ, περπατώ εις το δάσος, όταν ο λύκος δεν είναι εδώ, λύκε, λύκε είσαι εδώ?? Μα φυσικά ανόητε, αφού εσύ είσαι ο λύκος!!" Συνέχισα να τραγουδάω το ίδιο κομμάτι ξανά και ξανά , γιατί η βαρεμάρα μου είχε αγγίξει επικίνδυνα επίπεδα. Όσο και να προχωρούσα προς τα βάθη του νησιού, δεν γινόταν τίποτα συναρπαστικό που θα τάραζε τα νερά και θα με "ξυπνούσε" λιγουλάκι.

Το βράδυ δεν άργησε να έρθει και η νύχτα "κάλυψε" το νησί όπως η μάνα καλύπτει το βρέφος για να μην κρυώσει. Και τώρα που είπα για κρύο, η νύχτα ήταν πραγματικά τσουχτερή. Είχα ανάψει μια μικρή φωτιά αλλά δεν ήταν αρκετή για να μείνω ζεστός. Αναγκαστικά κοιμήθηκα σαν λυκόπουλο, με το τρίχωμα μου σε συνδυασμό με την φωτιά που είχα προηγουμένως ανάψει, να κάνουν υποφερτό το κρύο. "Περπατώ, περπατώ εις το δάσος, όταν ο λύκος δεν είναι εδώ, λύκε, λύκε είσαι εδώ?? Άντε κοιμήσου λύκε, πολλά μας τα'πες σήμερα".

Χωρίς να το καταλάβω τα μάτια μου έκλεισαν και όταν άνοιξαν ξανά ήταν από τις πρωινές ακτίνες του ήλιου και μιας κρύας λεπίδας στο λαιμό μου. "Αυτό δεν είναι καλό." Ήταν η δεύτερη σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό. Η πρώτη ήταν ότι χρειαζόμουν επειγόντως να βρω ένα δεντράκι και να κάνω την ανάγκη μου, γιατί η φύση με καλούσε. Απορούσα βέβαια, πως θα έκανα την ανάγκη μου αν είχα την μορφή λύκου, θα πήγαινα σαν τα σκυλάκια και θα σήκωνα το πόδι ή θα το έκανα φυσιολογικά. Οι προβληματισμοί αυτοί θα έπρεπε να περιμένουν γιατί η λεπίδα πίεζε τον λαιμουδάκο μου όλο και περισσότερο.
Back to top Go down
Destr0
Marine
Marine
Destr0


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 111
Join date : 2013-06-16

[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jul 06, 2013 1:50 pm

-Τι θα γίνει ρεμάλι, θα σηκωθείς καμιά ώρα εεε? Έχουμε και δουλειές να κάνουμε!!
Ένα μικρό χασμουρητό πήγε να μου ξεφύγει στο άκουσμα αυτής της γυναικείας φωνής αλλά ούτε καν πρόλαβα να το ολοκληρώσω. Η κλωτσιά που δέχτηκα στην κοιλιά με επανέφερε.
-Τελείωνε λέω.
Αυτή την φωνή την είχα μισήσει. Βαρούσε σαν καμπάνα στο κεφάλι μου και ακόμα δεν είχα συνέλθει καλά-καλά από τον ύπνο.
-Ηρέμησε κυρά μου.
Είπα και έκανα να σηκωθώ, αλλά δέχτηκα μερικές κλωτσιές ακόμα και η λεπίδα που είχα στον λαιμό μου έσκισε λίγο δέρμα με αποτέλεσμα να ματώσω.
-Είσαι τρελή?? Θες να με σκοτώσεις??
Είπα και στην στιγμή, άρπαξα το πόδι που έβλεπα να στέκεται κοντά μου κι έριξα την γυναίκα κάτω στο έδαφος. Με μιας πήδηξα επάνω της και με τα χέρια μου έβαλα τα δικά της στο έδαφος κρατώντας τα σφιχτά.
-Δεν είσαι τόση σκληρή τώρα εεε?? Ποια είσαι λέγε!!!
Τα σάλια μου από το κτηνώδεις πρόσωπο μου, έπεφταν επάνω στο δικό της πρόσωπο και αυτή προσπαθούσε να μην τα καταπιεί. Απ'όσο μπορούσα να δω ήταν μια νεαρή γυναίκα, με κόκκινα μαλλιά φιλημένα από την φωτιά θα έλεγα, κόκκινα μάτια λες και ήταν κάποιος δαίμονας από τα παραμύθια που άκουγα μικρός και λίγο πιο κάτω ξεπρόβαλαν δύο μεγάλα......."Τι είναι αυτά τα κανόνια, θέε μου!!!"
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Ιστορία Φρούτου - Αναβάθμιση Ειδικότητας]Frozen Kingdom. The early years. [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» She is not just a beauty [Τέλος - Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Αναβαθμιση ειδικοτητας] Τhe Ruski Pirates [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Αναβαθμιση ειδικοτητας] Το τελευταιο βραδυ μου...(?) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Της εκκλησίας τα κάγκελα είναι για τους πολίτες [Τέλος- Αναβάθμιση Ειδικότητας] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Nanimonai Island-
Jump to: