Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 6:02 pm

Πραγματι ο Dalton oταν συνερχοταν, δεν θα ηθελε σε καμμια περιπτωση να ασχοληθει με τους ψαραδες. Θα ειχε πιο σημαντικα προβληματα. Βγαινοντας εξω απο το σπιτι, κοιταξα προς την πλαγια που οδηγουσε προς την θαλασσα και ειδα τον Wapol και τους αλλους να ανηφοριζουν προς το κεντρικο χωριο στο οποιο βρισκομασταν. Αυτο θα ηταν κατι με το οποιο θα ηθελε να ασχοληθει ο Dalton. "Ας μην του στερησω την χαρα λοιπον!" σκεφτηκα και τον παρατησα στην μεση της πλατειας του χιονισμενου χωριου. Στο χωριο επικρατουσε αναμπουμπουλα καθως κανενας δεν μπορουσε να οργανωσει την αμυνα εναντι του Wapol και σιγουρα θα ειχε πολλα πλεονεκτηματα στην μαχη του για την καταληψη της εξουσιας του Drum island. To αν θα τα καταφερνε δεν με ενδιεφερε καθολου. Το ιδιο μισητοι για μενα ηταν οι ντοπιοι και ο Dalton, οσο και οι Wapol Pirates. Aς σφαζοντουσαν μεταξυ τους λοιπον. Καθως λοιπον οι ντοπιοι ετρεχαν εδω και εκει ανησυχοι και ψαχνοντας γνωστους και φιλους, πολλοι μου επιτεθηκαν φραστικα βλεποντας με να παραταω τον Dalton αδιαφορα στο εδαφος. Τους αγνοησα και αποτραβηχτηκα στην ησυχια της αορατότητάς μου...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 6:08 pm

Το επομενο μου βημα ηξερα ποιο ηταν: να ελευθερωσω τους φιλους μου. Ο Charlie, o Dimitrov και το κατοικιδιο μου το Absol σιγουρα θα ειχαν φυλακιστει απο τον Dalton αφοτου μας επιασαν οι Marines. Εφοσον λοιπον γνωριζα που ακριβως ηταν τα κελια στα οποια και εγω ειχα κρατηθει, κινηθηκα προς εκεινην την γειτονια με αργο και σιγουρο περπατημα . Ειχα βαλει τα χερια οριζοντια στον λαιμο μου και σφυριζα τραβώντας τα βλεμματα των περαστικων παροτι ειχαν να ασχοληθουν με τον Wapol. Oπωσδηποτε ενα σφυριγμα που περναει απο μπροστα σου ειναι πιο παραξενο απο τον κλασσικο ασταματητο και ακουραστο Wapol που προσπαθει αιωνια να ανακτησει την εξουσια τουτου του νησιου.
Οταν εφτασα στις φυλακες, τις βρηκα στην ιδια ακριβως φαση που τις ειχα αφησει βδομαδες πισω: ερημες. Ολοι οι αντρες προετοιμαζονταν για την μαχη με τον Wapol oποτε στις φυλακες ειχαν μεινει μοναχα οι πιο αδυναμοι και αχρηστοι στην μαχη.
"Τι πιο ευκολο?" σκεφτηκα καθως εβαζα κατω τον πρωτο φυλακα και αρπαζα την αρμαθια με τα κλειδια του.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 6:17 pm

Η ιδια τυχη περιμενε και τους υπολοιπους φυλακες με αποτελεσμα να βρεθω μονος μου σε μια ερημη φυλακη κρατώντας τα κλειδια απο καθε κελι.
Καθως περπατουσα τους υγρους και σκοτεινους υπογειους διαδρομους, πηρα ενα σατανικο χαμογελο και κοιταξα τα κλειδια.
---Λοιπον κρατουμενοι!!! Σας ανακοινωνω οτι εγω, ο Silver Elf , σας προσφερω την ελευθερια σας ξανα!! Οι φυλακες ειναι αδειες και μπορειτε να επιστρεψετε ξανα στα χωρια ή στα νησια σας!!
Ενα κυμα απο κραυγες χαρας ξεσπασε και λιγες ωρες αργοτερα, ολοι οι φυλακισμενοι του Drum island χοροπηδουσαν στους διαδρομους ευχαριστωντας με. Μεσα σ'αυτους, ηταν και ο Charlie o Dimitrov και το Absol, τους οποιους εκανα αορατους και αρχισαμε να τρεχουμε ανενοχλητοι προς το λιμανι .
Στον δρομο, προσπερασαμε τον Wapol και αρχισα να σκεφτομαι τι θα μπορουσαν να ελεγαν την επομενη μερα οι κατοικοι του Drum island και οχι μονο. Εμφανιστηκα μαζι με ενα πλοιο φαντασμα και τους ορκισμενους εχθρους τους, εβαλα κατω τον Dalton, ελευθερωσα καθε κρατουμενο και ποιος ξερει τι αλλο!!
Καθως κλεβαμε ανενοχλητοι το μεγαλυτερο καραβι που βρηκαμε στο λιμανι, αναρωτιομουν το χαος που προκληθηκε σχεδον εξ αιτιας μου σ'αυτον τον τοπο...
Ενα χαμογελο λοιπον με συνοδευε καθως εγκαταλειπαμε το Drum island παρεα με τους συντροφους μου και ενα αισθημα εκδικησης για τα δεινα που και εγω τραβηξα απο τον Dalton...




τελος...συνεχεια σε Banaro island.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 2:16 pm

Όνομα χαρακτήρα: Silver Elf

P.o.M. Points:25

Belli:82.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Καλή η ιστορία με αρκετή δράση . Δυο παρατηρήσεις. Η μάχη με τον Chess ήταν λίγο fail ! Στο οτι το πίστεψε κυρίως!
Επίσης  έγραψες κάτι για ''επιτιθενται στο λιμανι με ενα πλοιο-φαντασμα '' όταν μιλούσε ο Dalton με τους ψαραδες...Aυτό δεν γίνεται καθώς αν σταματάς να ακουμπάς κάτι, σταματάει να είναι αόρατο  (Αν ακουμπήσεις κάτι και το αφήσεις δεν μένει αόρατο κατα δική σου βούληση.Δηλαδή δεν είναι παρόμοιο με το φρούτο του shiki που ακουμπά κατι και μετα μπορει να το κουνήσει ακομα και αν ειναι χιλιομετρα μακρυά) . Το να είσαι επάνω στο πλοιο και να το κάνεις αόρατο ναι είναι λογικό, αλλα το άλλο είναι εκτός δυνατοτήτων του φρούτου! Γενικά μου άρεσε η ιστορια!
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τέλος] Η επιστροφή![Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Moving on! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Drum Island-
Jump to: