Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 14 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 14 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 3:01 pm

Το ταξίδι προς το επόμενο νησί πήγαινε μια χαρά, είχα να βρω θάλασσα εδώ και μέρες αλλά ούτε και κάποιο νησί. Όσο παιρνουσαν οι μέρες τόσο πιο πολύ αρχίζαμε και βαριομασταν μέσα στην βάρκα εγώ και ο Yuuji. Δεν ξέραμε τι να κάνουμε, αυτό το πράγμα  δεν το μπορώ όταν είμαι στην θάλασσα. Αν πάρω ένα πλοίο τότε θα μπορώ να κάνω και άλλα πράγματα αλλά 2 άτομα σε ένα πλοίο δεν λεει.
-Τι λες να κάνουμε ρε Yuuji???? Τον ρώτησα αλλά ούτε εκείνος ήξερε κάτι οπότε πιάσαμε μετά από ένα κουπί και αρχίζαμε να κωπηλατούμε ώστε να βρούμε γρήγορα νησί. Κάναμε πολύ κουπί όμως και σε μεγάλη ταχύτητα αλλά σε κάποια στιγμή είχαμε κουραστεί και σταματήσαμε. Αυτό είναι ένας από τους λόγους οπού ήμαστε τόσες μέρες στην θάλασσα. Κάνουμε κουπί γρήγορα αλλά κουραζόμαστε γρήγορα και για αυτό σταματάμε οπού μας οδηγεί να μένουμε στην θάλασσα για πολύ. Όταν είχαμε σταματήσει ένιωθα λίγο κρύο να έχει αλλά δεν κρύωνα και τόσο και μετά από 10 λεπτά τα σύννεφα άρχιζαν και γινόντουσαν γκρίζα. Ήταν πρώτη φορά μετά από τόσες μέρες που είχα δει τον ουρανό γκρίζο, άρχιζα να πανικοβαλομαι επειδή αν πιάσει τρικυμιά μετά δεν θα μπορούμε να σωθούμε και θα μας πάρει το κύμα αφού ήμαστε σε μια μικρή βάρκα. Πιάσαμε ξανά τα κουπιά μπας και προλάβουμε να ξεφύγουμε την τρικυμιά αν έρθει αλλά τα νερά γινόντουσαν όλο και πιο άγρια. Δεν θα ήταν τόσο εύκολο να φύγουμε.


Last edited by Rikuo on Mon Jun 17, 2013 6:49 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 7:02 pm

Τα κύματα όλο και πιο γινόντουσαν μεγάλα αλλά όχι σε βαθμό οπού να μας έριχναν στην θάλασσα μέσα και μετά να μην μπορέσουμε να επιβιώσουμε. Για να μην γίνει αυτό το πράγμα όμως θα πρέπει να φύγουμε και άλλο πριν γίνουν έτσι τα πράγματα.
-Hayate δεν νομίζω να προλάβουμε να φύγουμε από εδώ, όλο και πιο άγρια γίνονται κύματα από λεπτό σε λεπτό, δεν χρειαζόταν να μου το πει το έβλεπα και μόνος μου αλλά από τι έβλεπα ότι και να κάνουμε δεν θα μπορούμε να αποτρέψουμε αυτό οπού πρόκειται να συμβεί. Η βάρκα που και που πεταγόταν στον αέρα αλλά πολύ λίγο και αν γίνουν ακόμη πιο άγρια τα κύματα σίγουρα θα ήμαστε μέσα στην θάλασσα και θα κολυμπάμε αλλά μπορεί και να μην κολυμπάμε επειδή θα μας παίρνει το ρεύμα, θα πέφτουν πάνω μας κύματα και δεν θα προβάρουμε να κολυμπήσουμε καλά.
-Hayate!!! Φώναζε κάποιος αλλά δεν άκουγα επειδή είχε πολύ φασαρία με αυτή την μπόρα, κατάλαβα όμως ότι ήταν ο Yuuji αλλά δεν ήξερα τι ήθελε.
-Τι θέλεις???? Του είπα και μου απάντησε, φαίνεται να είχε καταφέρει εκείνος να με ακούσει αλλά δεν ήξερα πως τα κατάφερε.
-Σιγά σιγά βλέπω κάτι βράχους, πρέπει να προσέχουμε αλλιώς θα πέσουμε πάνω τους, το συγκεκριμένο το είχα ακούσει αλλά δεν μου άρεσε αυτό που είχε πει.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 7:21 pm

Τα κύματα πλέον είχαν γίνει σχεδόν τεράστια και ήταν πολύ δύσκολο να τα αποφύγουμε. Ήταν ένα από πίσω μας και ερχόταν προς τα εδώ να πέσει πάνω μας, οι ελπίδες αποφυγής του κύματος ήταν 0 αλλά μπορεί να σωθούμε τουλάχιστον από αυτό αν δεν διαλυθεί η βάρκα αμέσως. Έτσι έπεσε το κύμα πάνω μας αλλά πάλι καλά που κρατηθήκαμε και εμείς αλλά και το καράβι, το καράβι όμως έφτανε όλο και πιο κοντά στα βράχια και θα ήταν δύσκολο να σωθούμε. Άντε αν η βάρκα σπάσει και να στηριχτούμε στα βράχια αλλά για πόσο θα στηριζόμαστε είναι το ερώτημα. Δεν αργήσαμε να φτάσουμε στα βράχια. Τα βράχια ήταν μεγάλα και αν μας έριχνε το κύμα στα βράχια σίγουρα θα διαλυθεί. Τότε πήγε να πέσει ένα κύμα πάνω μας, να κάνουμε κάτι δεν μπορούσαμε μόνο κάναμε κουπί μήπως και το αποφύγουμε αλλά έτσι όπως κάναμε κουπί που και που πέφταμε στα βράχια πάνω και δεν μπορούσαμε να ξεφύγουμε το κύμα εύκολα. Καθώς κάναμε κουπί το κύμα έπεσε πάνω μας και έγινε αυτό που δεν θέλαμε καθόλου, το οποίο το είχα αναφέρει πιο πάνω. Όταν έπεσε το κύμα μας πάνω μας, μας πέταξε πάνω σε ένα βράχο με αποτέλεσμα να σπάσει η βάρκα, πάλι καλά που είχαμε πέσει σε βράχο και καταφέραμε να σωθούμε αλλά αν δεν κάναμε κάτι σύντομα σίγουρα δεν θα αντέχαμε για πολύ. Τα κύματα έπεφταν το ένα μετά το άλλο αλλά η αντοχή μας όλο και λιγόστευε και έβλεπα τον Yuuji να αποδυναμώνει κιόλας. Μετά ερχόταν ένα προς τα εδώ οπού δεν ήταν καθόλου σαν τα άλλα, αυτό ήταν πιο μεγάλο και φαινόταν πιο δυνατό. Έτσι και αυτό έπεσε πάνω μας αλλά με αυτό το κύμα δεν κρατηθήκαμε και οι δυο και πέσαμε μέσα στην θάλασσα.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 7:46 pm

Όταν ήμασταν μέσα στην θάλασσα προσπαθούσα να κολυμπήσω προς τον Yuuji αλλά δεν τα κατάφερνα επειδή συνέχιζαν να πέφτουν πολλά κύματα και το ρεύμα με πήγαινε από εδώ και εκεί. Το ίδιο συνέβαινε και στον Yuuji. Και επειδή ήμουν στην θάλασσα πολύ ώρα άρχιζα να μην μπορώ να παίρνω αναπνοές καλά, προσπάθησα να πάω στην επιφάνεια αλλά δεν με άφηνε καθόλου η θάλασσα. Δεν ανησυχούσα για μένα αλλά για τον Yuuji επειδή και αυτός τα ίδια είχε πάθει. " Δεν μπορώ άλλο!!! " Είπα από μέσα καθώς είχα τα χέρια μου στο λαιμό μου. Είχα σκάσει πλέον και έχασα τις αισθήσεις μου. Τώρα ήμουν στην μοίρα του ρεύματος αλλά αυτό που με ανησυχούσε ήταν τι θα απογίνει ο Yuuji αφού αν με πάει κάπου το ρεύμα μετά πως θα συναντηθούμε και το μεγάλο ερώτημα είναι, θα είναι στο νησί οπού θα με βγάλει το ρεύμα η σε κάποιο άλλο??? Σε όποιο και νησί να βγω, το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να ψάξω τον yuuji και μετά να δω πως είναι το νησί και να κάνω το καθήκον μου σαν πειρατής. Αν δεν τον βρω θα αρχίζω να ανησυχώ όμως επειδή όπου και να βγει δεν θα ξέρει το μέρος και σίγουρα όταν είναι μόνο μαζί μου θα είναι μια χαρά. Ούτε εγώ δεν ξέρω τα άλλα νησιά αλλά θα είναι διαφορετικό για τον Yuuji.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 8:32 pm

Η θάλασσα μετά από 3 ώρες με είχε βγάλει κάπου αλλά δεν ήξερα που και ακόμη να ανοίξω τα μάτια μου. Ένιωθα όμως ότι είχα βγει από την θάλασσα επειδή ένιωθα άμμο από κάτω μου. Σιγά σιγά άνοιγαν τα μάτια μου αλλά έβλεπα πολύ θολά, με τον καιρό όμως άρχιζα να βλέπω πιο καθαρά. Έτσι μετά σηκώθηκα αφού κατάφερα να βλέπω μια χαρά, δεν θυμόμουν όμως ακριβώς τι είχε γίνει και προσπαθούσα να θυμηθώ. Μετά από 10 λεπτά τα θυμήθηκα όλα και αμέσως πήγα να ψάξω τον Yuuji αλλά για να τον ψάξω θα πρέπει να ξεκινήσω από κάπου οπού δεν ξέρω που είναι αυτό το κάπου. Αυτό δεν με απασχολούσε και τόσο όμως επειδή οπού και να είναι σε αυτό το νησί θα ψάξω όλο το νησί για να τον βρω και να μην το βρω εδώ πέρα θα ψάξω όλη την east μέχρι να τον βρω. Έτσι αφού σηκώθηκα και πήγα να τον ψάξω ακολούθησα ένα δρόμο που είχε πάνω από την ακτή. Εκείνος ο δρόμος ήταν κάπως μεγάλος και θα έκανα κάμποση ώρα μέχρι να φτάσω κάπου. Περπάταγα για 30 λεπτά και ακόμη να δω κάτι αλλά μετά από αλλά 5 λεπτά άρχιζα να βλέπω ένα μέρος σαν χωριό. Έτσι έτρεξα αμέσως προς τα εκεί για να δω μήπως είναι εκεί πέρα ο yuuji. Περάσαν 5 λεπτά και είχα φτάσει ήδη στο χωριό, ήταν κάπως φιλικό αλλά ήταν πολύ οπού είχαν σπαθιά στα χέρια τους η τα είχαν στην πλάτη τους. Είχα και εγώ σπαθί και φοβόμουν μην γίνει τίποτα, πρώτη φορά είχα δει κάτι τέτοιο.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 11:58 pm

Αφού δεν ήξερα που να ψάξω πήγαινα και ρώταγα όλους τους χωριανούς μήπως έχουν δει τον Yuuji αλλά δεν μπορούσαν να απαντήσουν επειδή δεν ξέρουν πως μοιάζει και για αυτό τους περιέγραφα πως είναι ακριβός αλλά ακόμη τίποτε. Κατάλαβα από εδώ πέρα δεν θα είχε περάσει για να μην τον έχει δει κανείς. Ήταν η μόνη μου ελπίδα όμως αυτό το πράγμα. Και έτσι όπως συνέχιζα το ψάξιμο για τον Yuuji ξαφνικά πετάγεται ένας μπροστά μου και ήταν κάπως περίεργος όμως.
-Από το σπαθί που έχεις μαζί σου σίγουρα θα είσαι ξιφομάχος η ξέρεις την τέχνη του σπαθιού, το ήξερα ότι θα τραβήξω προσοχή αν δουν ότι έχω σπαθί.
-Ναι τι θέλεις όμως??? Για καλό και κακό έβαλα το χέρι μου στο σπαθί μπας και κάνει τίποτα.
-Τίποτε παρά μόνο ένα πράγμα, θέλω να σε προσκαλέσω σε μάχη, είπε με χαμόγελο. Δεν ήξερα αν είναι έθιμο εδώ πέρα όταν βλέπουν με ένα σπαθί να τον προσκαλούν σε μάχη αλλά δεν μπορούσα να του πω όχι. Υπάρχει μόνο ένα κακό για αυτόν, δεν παίζω με τους δικούς του νομούς αλλά με τους δικούς μου.
-Οκ δεν λέω όχι, αλλά είσαι αρκετά σίγουρος έτσι???
-Αρκετά πολύ
, μου είπε και μετά έβγαλε το σπαθί του έξω, έκανα το ίδιο και εγώ. Έκανε όμως το χειρότερο λάθος σε όλη του την ζωή, αν αντιμετωπησει εμένα μόνο θάνατο θα βρει.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jun 08, 2013 12:42 am

-Αφού ήμαστε έτοιμη για μάχη τότε ας αρχίσουμε, είπα και αμέσως πήγα να του επιτεθώ. Πήγα όμως τόσο γρήγορα που δεν είχε δει καν να έρχομαι προς τα πάνω του, σκέφτηκα τότε ότι θα είναι εύκολος αφού δεν είμαι είδε καν αλλά με κάποιο τρόπο κατάφερε και ξέφυγε την επίθεση μου. Έπειτα μου έκανε επίθεση φέρνοντας το σπαθί του κάθετα αλλά έβαλα το σπαθί για άμυνα και μετά έβαλα δύναμη και τον έσπρωξα προς τα πίσω. Μάλλον σε αυτό το μέρος οι μονομαχίες είναι κάτι το καθημερινό επειδή βλέπω μερικούς να βάζουν και στοιχήματα για το ποιος θα νικήσει. Ο νικητής σίγουρα θα είμαι εγώ φυσικά. Αφού πήγε λίγο πιο πίσω τότε του έκανα επίθεση φέρνοντας το σπαθί στα πλάγια αλλά κατάφερε να αποκρούσει την επίθεση, δεν σταμάτησα όμως εκεί πέρα. Του έκανα πολλαπλές επιθέσεις, ήταν τυχερός όμως εκείνος και κατάφερνε και τις απέφευγε η τις αποκρούσε αν και τις έκανα τόσο πολύ δυνατές οπού αν τις αποκρούσε τότε το σπαθί του κάποια στιγμή θα σπάσει και μετά θα τον έχω στο χέρι μου. Σιγά σιγά άρχιζε και κουραζόταν από τις πολλές επιθέσεις που του έκανα αλλά και εγώ κουραζόμουν κιόλας. Του έκανα μια ακόμη επίθεση φέρνοντας το σπαθί στα κάθετα αλλά αυτή τη φορά με πολύ δύναμη. Κατάφερε και πάλι να την αποφύγει αλλά όταν την είχε αποφύγει το σπαθί έπεσε με δύναμη κάτω στο πάτωμα και κώλυσε μέσα, είχε την ευκαιρία να μου επιτεθεί. Καθώς προσπαθούσα να βγάλω το σπαθί από εκεί πέρα μου έδωσε μια μπουνιά στην μούρη και πετάχτηκα προς τα πίσω, επειδή είχε βάλει λίγο δύναμη στην μπουνιά είχα καταφέρει να βγάλω το σπαθί έξω.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jun 08, 2013 9:31 am

Όταν το έβγαλα αμέσως σηκώθηκα πάνω και έτρεξα προς τα εκείνον για να του κάνω επίθεση αλλά επειδή είχα το μυαλό μου στη μάχη είχα ξεχάσει το πιο κυριότερο πράγμα αυτή τη στιγμή. Προσπαθούσα να το θυμηθώ αλλά τίποτα και μετά από 5 λεπτά ο άλλος πήγε να μου κάνει επίθεση φέρνοντας το σπαθί του οριζόντια αλλά απέκρουσα την επίθεση του και θυμήθηκα ποιο ήταν.
-Πως τολμάς να θέλεις να με προκαλέσεις σε μάχη ενώ έψαχνα για τον σύντροφο μου?!?!?!? Δεν θα σε συχωρέσω για αυτό το πράγμα !!! Του είπα και μετά του έκανα επίθεση, είχα νευριασει αυτή την στιγμή. Είχα φέρει το σπαθί κάθετα αλλά την απέφυγε, όμως δεν σταμάτησα εκεί πέρα. Όταν απέφυγε την επίθεση μου του είχα ρίξει μια κλωτσιά στα πλευρά του, δεν το περίμενε να του ρίξω κλωτσιά όμως. Την είχε νιώσει την κλωτσιά και αυτό το πράγμα θα τον έφερνε σε δύσκολη θέση αν συνεχουσε να πολεμάει. Ήταν πεισματάρης όμως, ξανά ήρθε να μου κάνει επίθεση φέρνοντας το σπαθί του στα πλάγια αλλά τον απέφυγα φέρνοντας το σώμα μου προς τα πλάγια. Έπειτα αφού ήμασταν σε μια τόσο κοντινή απόσταση του έδωσα μια γερή μπουνιά στην κοιλιά του.
-Για....για....γιατί ??? Γιατί έδωσες μπουνιές ??? Ξιφομάχος δεν είσαι ??? Νομίζω είχε κάνει ένα λάθος όποιος έχει σπαθί μαζί του δεν σονι και καλά ξιφομάχος.
-Όχι ηλίθιε, είμαι κάτι πιο χειρότερο !!! Του είπα και αυτός έπεσε κάτω στα γόνατα. Τώρα έπρεπε να τον σκοτώσω για να πάω να ξανά ξεκινήσω να ψάχνω τον Yuuji.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jun 08, 2013 10:23 am

Είχε ήδη νιώσει την ήτα και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για αυτό, ήταν ξιφομάχος αλλά όχι αρκετος δυνατός για να νικήσει εμένα, άσε που είμαι πειρατής και δεν υπάρχει κανένας νόμος για μένα μην χρησιμοποιώ πονηρά κόλπα.
-Όπως και να έχει είσαι ένας εξαιρετικός παλεστης οπότε δεν πειράζει, σηκώθηκε μετά και πήγε να μου δώσει το χέρι του για να κάνουμε χειραψία.
-Ποιος σου είπε να σηκωθείς??? Δε ξέρω αν το κατάλαβες αλλά από την στιγμή που με προσκάλεσες σε μάχη και δέχτηκα την πρόσκληση σου έγινες εχθρός μου και τους εχθρούς μου τους σκοτώνω, του είπα και για μια ακόμη φορά έβγαλα έξω το σπαθί και πήγα να του κάνω επίθεση. Αυτός άλλη δύναμη δεν είχε για να υπερασπιστεί τον εαυτό του και οι κάτοικοι γύρω γύρω άρχιζαν να πανικοβάλονται κάπως επειδή μάλλον κάτι τέτοιο γίνεται πρώτη φορά. Με παρακαλούσε να μην τον σκοτώσω αλλά ότι και να έλεγε δεν θα με έκανε να αλλάξω γνώμη.
-Ετοιμάσου!!! Του είπα και άπλωσα το σπαθί μου πάνω του. Τον τραυμάτισα στο δεξί του χέρι, ήθελα λίγο λίγο να τον τραυματίζω σε κάθε σημείο του σώματος του για αυτό που έκανε. Εκείνος με παρακαλούσε κάθε φορά που τον τραυμάτιζα σε όλο του το σόμα να σταματήσω αλλά δεν άντεξε άλλο επειδή τον είχα καρφώσει μετά στα πνευμονία του και δεν μπόρεσε μετά να πει ούτε μια λέξη.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jun 08, 2013 10:44 am

Αυτά παθενεις αν πας και με προκαλείς και ιδικά όταν έχω κάτι σημαντικό να κάνω, αφού τον είχα σκοτώσει καθάρισα το αίμα από το σπαθί και το έβαλα στην θήκη. Μετά έφυγα από εκεί πέρα και συνέχισα στο ψάξιμο για το Yuuji, δεν ήξερα όμως που να πάω και για αυτό πείρα ένα δρόμο που είχε μπροστά μου. Ήταν ένα μεγάλο μονοπάτι οπού θα έκανα κάμποση ώρα αλλά όση ώρα και να πάρω αν δεν βρω τον Yuuji δεν θα σταματήσω να τον ψάχνω. Είχα αρχίσει να τον ανεβαίνω και μετά αφού περάσαν 10 λεπτά ακόμη να δω τον Yuuji αλλά είδα ένα dojo που είχε οπού μάθαιναν την τέχνη του σπαθιού. Έτσι πήγα εκεί πέρα να δω μπας και είναι εκεί επειδή και αυτός έχει σπαθί, σκεφτόμουν μήπως και πήγε εκεί για να μάθει πράγματα. Όταν έφτασα εκεί δεν τον έβλεπα πουθενά, μόνο κάτι μικρά παιδιά και έναν μεγάλο οπού τους μάθαινε την τέχνη του σπαθιού. Πήγα μετά να τον ρωτήσω μπας και τον έχει δει.
-Συγνώμη κύριε!!!! Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, μπορώ???
-Και βέβαια, μήπως είδατε κανέναν να περνάει από εδώ γύρω???
Αν του το έλεγα έτσι μπορεί να μην καταλάβει.
-Μοιάζει κάπως έτσι, έβγαλα κάποια φωτογραφία από την τσέπη μου που είχα και του την έδειξα.
-Όχι δεν έχω δει, για περίμενε μήπως είσαι αυτός που είχαν προσκαλέσει σε μάχη προηγουμενος??? Πως το ήξερε δεν είχα καταλάβει αλλά μπορεί να είχε πάει εκεί ο ίδιος και να είδε την μάχη μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] An unexpected place [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Moving on! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Shimotsuki Village-
Jump to: