Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeSat Jun 01, 2013 7:57 pm

-Τττ...τι ειπες? ρωτησε ξαφνιασμενος.
-Τι ειπα?Οτι εγω φαει και εγω φρουτο του διαβολου.Δεν το ηξερες?Νομιζα οτι οι κυνηγοι επικυρηγμενων ειναι παντα πολυ καλα πληροφορημενοι για τα θυματα τους.
-Ισχυειαπαντησε με τρεμαμενη φωνη και προσπαθωντας να καταπιει κανονικα.
-Η αληθεια ειναι οτι κατι ειχα ακουσει για σενα αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως.Πες μου,τι φρουτο εχεις φαει?Τον κοιταξα με ενα ελαφρυ χαμογελο να σχηματιζεται στα χειλη μου κατω απο την μασκα και υστερα,αφου επεστρεψα τα σπαθια στις θηκες τους,αρχισα να βγαζω απο τα χερια μου το μωβ δηλητηριωδες υγρο.Γρηγορα το πατωμα γυρω μου αρχισε να λιωνει και το υγρο ενω το υγρο συνειχσε να απλωνεται στον χωρο.Κρυος ιδρωτας κυλησε στα μαγουλα του και τα ποδια του αρχισαν να τρεμουν.Οταν ειδα την αντιδραση του εγειρα πισω και ειπα με ηρεμεη φωνη
--Η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζω τι δυναμεις ακριβως μου προσφερε το φρουτο μου.Δεν ξερω ουτε καν πως λεγεται για την ακριβεια.Αλλα δειχνει αρκετα επικυνδινο,δεν νομιζεις?Τλος παντων.Δεν χρειαζεται να ανησυχεις τοσο.Δεν μ'αρεσει να το χρησιμοποιω τοσο.Προτιμω να πολεμαω με το δρεπανι και τα σπαθια μου.Τουλαχιστον μεχρι να μαθω να το χειριζομαι σωστα.Για αυτο και θα σου προσφερω μια δικαιη μαχη.Ακουγοντας αυτα τα λογια αναθαρρησε και με κοιταξε με ενα μοχθηρο χαμογελο ζωγραφισμενο στο ζωωδες προσωπο του.
-Τοτε δεν εχεις καμια ελπιδα!!!φωναξε και με αναπτερωμενες τις ελπιδες του μου επιτεθηκε ξανα με το χερι του.


Last edited by metalgunner on Sat Jun 01, 2013 8:02 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeSat Jun 01, 2013 8:02 pm

Δεν περιμενα καθολου να αντιδρασει τοσο γρηγορα και ετσι τα μεγαλα του νυχια εσκισαν το δερμα μου στην περιοχη των κοιλιακων.Ευτυχως δεν προλαβα να τα χωσει βαθεια γιατι την τελευταια στιγμη καταφερα και εκανα ενα μικρο βημα προς τα πισω.Τον αγριοκοιταξα και του επιτεθηκα με μανια.Απεκρουσε τις πρωτες μου επιθεσεις χρησιμοποιωντας τα νυχια του ομως οταν ειδε οτι δυσκολευοταν να ανταπεξελθει επιασε και παλι το σπαθι του.Ετρεξε με ορμη προς το μερος μου και χαρις στην ευλυγισια που ειχε αποκτησει απο την στιγμη που πηρε αυτη την μορφη εκανε ενα πολυ γρηγορο ζιγκ-ζαγκ με σκοπο να με παραπλανησει και να μου επιτεθει την στιγμη που θα αφηνα καποιο ανοιγμα.Το σχεδιο του απετυχε και απεφυγα την πρωτη του επιθεση ομως ειχε και εναλλακτικο σχεδιο.Βρεθηκε ταχυτατα στα δεξια μου και χρησιμοποιωντας την μεγαλη ουρα του καταφερε να με εγκλωβισει.Πιεσε με μεγαλη δυναμη τα κοκκαλα μου και τα ενιωσα να σπανε.Δυσκολευομουν να αναπνευσω και μονο μια λυση υπηρχε για να ξεφυγω απο την λαβη του.Ανοιξα το στομα και δαγκωσα με οση περισσοτερη δυναμη μπορουσα την ακρη της ουρας του.Ουρλιαξε απο πονο και χαλαρωσε την λαβη του αρκετα ωστε να μπορεσω να ελευθερωθω.Πηρα μερικες βαθειες ανασες μαζευοντας οσο αερα χωρουσε το στομα μου ενω ακουγα τον αντιπαλο μου να χοροπηδαει και να φυσαει την πληγη που του ειχα κανει στην ουρα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeSat Jun 01, 2013 8:10 pm

-Γρρ...θα μου το πληρωσεις αυτο ειπε γρυλιζωντας οταν συνηλθε και μου ορμηξε για ακομη μια φορα.Εβαλα το ενα μου σπαθι για να σταματησω την επιθεση του και με το αλλο προσπαθησα να τον κοψω στο στομαχι.Ομως αποδειχτηκε πιο γρηγορος και απεφυγε το χτυπημα μου ενω παραλληλα ανοιγε το στομα του και εμπηγε τους τους τεραστιους κυνοδοντες του στον αριστερο μου ωμο.Αισθανθηκα εναν φρικτο πονο και ειδα το αιμα μου να κυλαει.Δοκιμασε να χωσει ακομα πιο βαθεια τα δοντια του ομως μια πολυ δυνατη γροθια στο πηγουνι απο το δεξι μου χερι τον απετρεψε και τον εστειλε μερικα μετρα μακρια μου.Εσκασε με δυναμη πανω σε ενα τραπεζι το οποιο εγινε συντριμια υπο το βαρος του,και εμεινε για λιγο εκει.Ετσιμου εδωσε λιγο ελευθερο χρονο για να παρω μερικες ανασες και να ελεγξω τα τραυματα μου τα οποια ευτυχως δεν ηταν τοσο σοβαρα οσο νομιζα.Ομως δεν μπορουσα να το ρισκαρω περισσοτερο.Τον ειδα να σηκωνεται αργα,φανερα κουρασμενος και με αιμα να τρεχει απο το στομα του.
-"Διασκεδασαμε" αρκετα αλλα ολα τα ωραια τελειωνουν.Ηρθε η ωρα να τελειωσω αυτη την μαχη του ειπα σοβαρα και με αργες κινησεις εβαλα τα σπαθια ξανα στις θηκες τους και τραβηξα το μεγαλο δρεπανι μου.
Ο αντιπαλος μου στην αρχη εδειξε τρομαγμενος απο τα λογια μου ομως μετα αρχισε να γελαει.
-Χαχαχα.Για μια στιγμη νομιζα οτι θα χρησιμοποιησεις το φρουτο σου.
-Πιστεψε με.Αυτο θα πονεσει περισσοτερο του ειπα και εσκυψα μπροστα
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeSat Jun 01, 2013 8:34 pm

Με μια ξαφνικη κινηση πεταχτηκα μπροστα και ετρεξα προς το μερος του κρατωντας μπροστα τo μεγαλο δρεπανι.O αντιπαλος μου εμεινε ακινητος περιμενωντας την επιθεση μου.Εφτασα διπλα του και ενω ετοιμαζοταν να με χτυπησει,μπλοκαρα το σπαθι του και πολυ γρηγορα,πριν προλαβει να καταλαβει τι θα ακολουθουσε,πατησα το μικρο κουμπι στην μεση της λαβης του οπλου μου.Το δρεπανι χωριστηκε σε δυο μικροτερα και αρπαζοντας το δευτερο με το αριστερο χερι,ενω με το δεξι συγκρατουσα την επιθεση του,τον εκοψα στην μεση.Για μια στιγμη επικρατησε απολυτη σιγη και υστερα του αιμα του πεταχτηκε παντου.Το πανω μερος του σωματος του σωριαστηκε στο εδαφος με εναν δυνατο γδουπο την ωρα που εγω τιναζα το αιμα του απο την λαμα του δρεπανιου και το ξαναενωνα..Εμεινα για λιγο να κοιταζω τα πτωματα των δυο κυνηγων και συνειδητοποιησα μια πικρη αληθεια για το μελλον μου.Εξ'αιτιας της επικυρηξης μου θα απο εδω και περα θα ειχα συχνα τετοιες "επισκεψεις" απο κυνηγους αλλα και απο απλους ανθρωπους που θα θελαν να βγαλουν χρημα.Ηταν κατι που ημουν προετοιμασμενος να αντιμετωπισω απλως θα επρεπε να προσεχω πιο πολυ ποια ατομα εμπιστευομαι.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2013 11:04 am

Πηγα με αργα βηματα προς το παγκο για να παρω την καπα μου και ειδα τον μπαρμαν,που καθ'ολη την διαρκεια της μαχης ειχε μεινει κρυμμενος,να σηκωνεται κρατωντας την καραμπινα του.
-Φαινεται πως τελικα σημερα θα ειναι η δικη μου τυχερη μερα ειπε και με σημαδεψε.Τον κοιταξα νευριασμενος και για λιγο φανηκε να φοβαται.Ομως γρηγορα συνηλθε και ετοιμαστηκε να πατησει την σκανδαλη.Τα πραγματα εδειχναν δυσκολα για μενα.Ενας δυνατος πυροβολισμος ακουστηκε...και η καραμπινα του πεταχτηκε στον αερα.Ο πυροβολισμος ακουστηκε απο καπου δεξια και ψηλα.Εστρεψα το βλεμμα προς εκεινη την πορεια και ειδα τον Baruch να στεκεται εκει,κρατωντας το πιστολι του,που η κανη του ακομα καπνιζε,και εχοντας σταθερο,ψυχρο βλεμμα.Ακριβως το αντιθετο,ειχε ο μπαρμαν που λιγο πριν με απειλουσε.
-Συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα κοιμηθηκα καπως βαρια και αργησα να ακουσω την φασαρια μου δικαιολογηθηκε ο Baruch.Τον αγνοησα ομως γιατι ειχα στραμμενη ολη την προσοχη μου στον μπαρμαν,που ειχε πεσει στο πατωμα και ετρεμε απο τον φοβο του.Τον πλησιασα αργα,με το δρεπανι στα χερια μου.Προσπαθησε να συρθει για να ξεφυγει αλλα δεν προλαβε.Η λεπιδα μου χωθηκε βαθεια στην πλατη του και το αιμα του ενωθηκε με των αλλων δυο που ειχαν προσπαθησει να με σκοτωσουν εκεινη την ημερα.Κοιταξα τα πτωματα και εκανα νοημα στον Baruch να φυγουμε.Η βροχη εξω ειχε αρχισει να μειωνεται καπως και τα συννεφα απομακρυνοταν.Ειχα σκοπο να επιστρεψω στο πλοιο μας ωστε να περιποιηθω οσο μπορουσα τα τραυματα μου ομως ενα πολυ δυνατο χτυπημα στο κεφαλι απο καποιο μεταλλικο αντικειμενο,λιγο πριν βγω απο το στενο,διεκοψε την πορεια μου.Ζαλιστηκα και το σκοταδι με τυλιξε.Το τελευταιο πραγμα που καταφερα να δω πριν λιποθυμησω ηταν μια μεγαλοσωμη σιλουετα να στεκεται απο πανω μας και να μας σερνει.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2013 11:14 am

Aνοιξα τα ματια μου με δυσκολια και νιωθωντας εναν εντονο πονο στο κεφαλι και γενικοτερη αδυναμια.Κοιταξα το δωματιο γυρω μου.Ηταν πολυ μικρο,με τεσσερεις ασπρους τοιχους οπου στο κεντρο αυτου που βρισκοταν στα αριστερα μου υπηρχε μια σιδερενια πρασινη πορτα.Μπροστα μου υπηρχε ενα ξυλινο τραπεζι με ενα μικρο φωτιστικο και εγω καθομουν σε μια ξυλινη καρεκλα με τα χερια δεμενα και πισω απο την πλατη της.Δεν ειχα ιδεα που ειμουν μπλεγμενος αλλα ειμουν σιγουρος οτι η Οργανωση ηταν πισω απο ολα.Δοκιμασα να σηκωθω και τοτε καταλαβα οτι και τα ποδια μου ηταν δεμενα σ'αυτα της καρεκλας.Υστερα προσπαθησα να γινω λιωσω τα δεσμα μου αλλα και παλι απετυχα.-Kairoseki...Moυ την δινει το kairoseki γρυλισα.Αυτο το καταραμενο υλικο με ειχε ζορισει πολυ στο Ice Nine και τωρα εκανα ξανα την δουλεια του.Ολος ο εξοπλισμος μου ελειπε και πουθενα δεν εβλεπα τον Baruch.Iσως να τον σκοτωσαν οταν καταλαβαν οτι δεν ηξερε τιποτα για αυτους και δεν αποτελει απειλη.Τουλαχιστον δεν θα περασει τα μαρτυρια που θα περασω εγω,σκεφτηκα απο μεσα μου.Ειχα αρχισει να απελπιζομαι και να εκνευριζομαι,οταν η σιδερενια πορτα ανοιξε.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2013 4:00 pm

Στο δωματιο μπηκε ενας σωματωδης αντρας με καθαρο προσωπο και στολη του ναυτικου.Φορουσε ενα μεγαλο καπελο που καλυπτε τα ματια και με το ενα χερι κουβαλουσε μια καρεκλα ενω με το αλλο τo δρεπανι και τα σπαθια μου.Τοποθετησε την καρεκλα απεναντι μου και καθισε με ηρεμες κινησεις.
-Teme!Δεν εχεις κανενα δικαιωμα να αγγιζεις αυτα τα οπλα! του φωναξα αλλα αυτος με αγνοησε εντελως.Τα ακουμπησε στο τραπεζι και υστερα μιλησε με βαθεια φωνη.
-Raziel.Λοιπον πες μου τι γυρευεις στο νησι μου?Τι δουλεια εχεις στο Sirakava?
-Aπλως ηθελα να δω τα αξιοθεατα του απαντησα ειρωνικα.
-Σταματα τις αηδιες και σοβαρεψου.Αν δεν απαντησεις στις ερωτησεις μου δεν σε βλεπω καθολου καλα.Λεγε γρηγορα.Ποιος ειναι ο σκοπος της επισκεψης σου?
-Χαχαχα.Εισαι αστειος τυπος.Η κατασταση μου ειναι ηδη ασχημη και δεν νομιζω να βελτιωνεται ιδιαιτερα αν απαντησω στις ερωτησεις σου του απαντησα με ψυχραιμο τονο.Σηκωσε αποτομα το καπελο του και με κοιταξε.Τα ματια του ειχαν μια περιεργη γκριζα αποχρωση και το βλεμμα του ηταν σαν να τρυπουσε την καρδια μου.Αρπαξε το δρεπανι μου και τα σηκωσε μπροστα μου.
-Ειναι πολυ πρωτοτυπο οπλο και καταλαβαινω γιατι αντιδρας ετσι που τα κραταει καποιος αλλος.Αν λοιπον θες να εχεις εστω μια πιθανοτητα να τα ακουμπισεις ξανα,καλα θα κανεις να αρχισεις να απαντας στις ερωτησεις μου.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 1:46 am

Τον κοιταξα για λιγο προσεκτικα και για εναν ανεξηγητο λογο αισθανθηκα οτι μπορουσα να τον εμπιστευτω.-Ωραια λοιπον.Θα σου πω.Ετσι και αλλιως δεν νομιζω να γινει χειροτερη η κατασταση μου.Βρισκομαι εδω γιατι απλα δεν μπορω να παω εκειπου θελω με αυτη την καταιγιδα.Αν ηταν στο χερι μου δεν θα ερχομουν ποτε στο νησι σου.Δεν εχω ερθει για να δημιουργησω φασαριες.
-Κι ομως με το που πατησες το ποδι σου στο το πρωτο πραγμα που εκανες ηταν ακριβως αυτο.
-Ειπα οτι δεν ηρθα με σκοπο να δημιουργησω εγω φασαριες.Αλλα αν καποιος τις ζηταει απο εμενα δεν θα κατσω με σταυρωμενα τα χερια.Αυτοι οι κυνηγοι μου επιτεθηκαν για να με σκοτωσουν.Τι περιμενες να κανω?Και κατι ακομα.Που ειναι ο Baruch?

-Ο γερος?Θα σου πω σε λιγο.
-Δεν μπορεις να συντομευεις λιγο?Εχω κι'αλλες δουλειες να κανω.Α και παρεμπιπτοντως.Μηπως γινεται να με ελευθερωσεις?
-Σκασμος ηλιθιε.Εχεις αρχισει πραγματικα να με εκνευριζεις.Νομιζεις οτι θα αφησω ετσι απλα ελευθερο εναν πειρατη?
-Ναι,γιατι οχι?
-Γιατι ειμαι ενας marine!!!Kαι στοχος μου ειναι να φερνω παντα την δικαιοσυνη φωναξε χτυπωντας το χερι στο τραπεζι.-Και για αυτον ακριβως τον λογο χρειαζομαι την βοηθεια σου ειπε στην συνεχεια ψιθυριζωντας.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 2:01 am

-Tι εννοεις?τον ρωτησα γεματος περιεργεια.
-Θελω να διορθωσω μια αδικια και σ'αυτο θα με βοηθησεις εσυ.Ειχα ακουσει για τις ικανοτητες σου και οταν ειδα με τα ματια μου οτι οι φημες αληθευουν σκεφτηκα οτι ισως με την βοηθεια σου τα καταφερω.Αλλωστε δεν νομιζω να εισαι σε θεση να αρνηθεις.
-Μιλας σοβαρα?
-Απολυτως.Τα πραγματα ειναι απλα.'Η με βοηθας ή ο γερος πεθαινει και στελνω εσενα πακετο στην Ιmpel Down.Λοιπον τι λες?Τον κοιταξα σοβαρα για λιγο προσπαθωντας να διατηρησω την ψυχραιμια μου.Αυτος ο ανθρωπος ειχε το θρασος να απειλει να σκοτωσει καποιον δικο μου και να στειλει εμενα στην χειροτερη φυλακη του κοσμου.
-Αρα εσυ εχεις τον Baruch απαντησα απλα.
-Ναι.Δυο απο τους εμπιστους αντρες μου βρισκονται μαζι του και σε περιπτωση που μου συμβει οτιδηποτε θα τον σκοτωσουν αμεσα.
-Παλιο καρ&ολ%!!!
-Αν ειμουν στην θεση σου θα προσεχα περισσοτερο την γλωσσα μου.Λοιπον...ποια ειναι η απαντηση σου?
-Θα σε βοηθησω.Αλλωστε δεν εχω και πολλες επιλογες.
-Ωραια.Και να θυμασαι αν μου συμβει οτιδηποτε...ο γερος πεθαινει ειπε παγερα και εβγαλε ενα κλειδι απο την τσεπη.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 06, 2013 2:09 am

Αυτη η απειλη του με εκνευριζε αφανταστα.Ειχαν περασει ελαχιστες μερες απο τοτε που εχασα τον Haytham και δεν θα επετρεπα κατι παρομοιο να συμβει.Επρεπε να βρω εναν τροπο για να την γλιτωσουμε και οι δυο.Στο μεταξυ ο marine ηρθε πισω μου και ξεκλειδωσε τις χειροπεδες.Τα χερια μου ειχαν μουδιασει τοση ωρα που βρισκοταν δεμενα ομως τωρα το αιμα ετρεχε και παλι φυσιολογικα στους καρπους και τις παλαμες μου.Υστερα ελευθερωσε τα ποδια μου και σηκωθηκα ορθιος.Μου εδωσε το δρεπανι και τα σπαθια μου και εβαλα στις θεσεις τους.Ενιωσα περιεργα ολοκληρωμενος οταν βρεθηκαν και παλι πανω μου.Ο marine με κοιταξε για λιγο σοβαρα και υστερα εβγαλε απο ενα πιστολι απο το παντελονι του και με σημαδεψε.
-Επειδη σε ελευθερωσα προσωρινα δεν σημαινει οτι δεν εχω τον νου μου.Αν δοκιμασεις καμια βλακεια θα σε πυροβολησω χωρις δευτερη σκεψη.Toν κοιταξα και εγνεψα καταφατικα.
-Σου εδωσα τον λογο μου.Δεν χρειαζεται να ανησυχεις.
-Ωραια λοιπον.Τωρα θελω να με ακολουθησεις και να κανεις οτι ακριβως σου λεω.
-Απλως δειξε μου τον δρομο.Με κοιταξε για ακομα μια φορα σαν να με σκαναρει και υστερα πηγε προς την πορτα.Την ανοιξε και ειδα πισω της εναν μικρο σκοτεινο διαδρομο να αποκαλυπτεται.Εκανε μερικα βηματα μπροστα,ελεγχωντας συνεχως για κατι,και υστερα μου εκανε νοημα να τον ακολουθησω.Προχωρησα πισω του με αργα βηματα και συντομα βρεθηκαμε να κινουμαστε προσεκτικα αναμεσα σε μεγαλα κιβωτια.
Back to top Go down
Sponsored content





[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist   [Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Tελος]Τhe bounty hunters and the crazy scientist
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part II [The inner walls] (Τέλος)
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part I [The outer walls] (Τέλος)
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)
» Οδηγίες-κανόνες του παιχνιδιού-φόρουμ
» Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sirakava-
Jump to: