Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 20, 2013 3:58 pm

Προηγουμενες ιστοριες:
Στην προηγουμενη ιστορια πραγματοποιηθηκε η κηδεια της Rosalie και των λοιπων επαναστατων που σκοτωθηκαν στην μεγαλη μαχη στο νησι Cornelia. O ηλιος εκαιγε επανω μας προκαλώντας μας κουραση και κακη διαθεση. Λες και ηταν βαλτος ωστε να μην μας επιτρεψει να φτασουμε στην Μεγαλη Γραμμη. "Ο,τι και να γινει ομως εγω θα παω!" σκεφτομουν συνεχεια " Με ηλιο,με βροχη, με καταιγιδα, εγω θα φτασω ο κοσμος να χαλασει!! " Το ειχα βαλει πραγματικα πεισμα. Μπορει η Μεγαλη Γραμμη να ηταν ισως η πιο επικινδυνη θαλασσα, μεσα μου ομως με ετρωγε ενα μεγαλο σαρακι. Θα επαιρνα εκδικηση απο την εταιρια Modern Affairs που ειχε την βαση της καπου στην Γραμμη για τον χαμο της Rosalie αλλα και για το σχεδιο τους να κανουν κακο σε πολυ αθωο κοσμο με σκοπο να εξυπηρετησουν τα συμφεροντα της Παγκοσμιας Κυβερνησης "Δεν ειναι μονο η εκδικηση" συνεχισα τον συλλογισμο μου " Υπαρχουν προσωπα στην Μεγαλη Γραμμη ή αλλιως Grand Line που πρεπει να συναντησω... Θυμαμαι που ο παππους μου ειχε πει οτι εχω εναν συγγενη καπου στο τελος της Γραμμης...Τον Silver Rayleigh. Γιατι να μην τον συναντησω?? Επισης ο καλος μου φιλος Eddy απο τους Woonan Pirates που με αποχαιρετισε στο Elfheim, ειπε οτι θα τον βρω στην Μεγαλη Γραμμη..." Σιγουρα ειχα πολλα να κανω εκει και αλλα πολλα που δεν τα γνωριζα...


Last edited by Silver Latino Elf on Mon May 20, 2013 4:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 20, 2013 4:21 pm

Εγω καθομουν και ονειροπολουσα στην πλωρη του πλοιαριου, ενω ο Dimitrov ειχε αναλαβει το τιμονι. Ο μονος λογικος ανθρωπος που θα μπορουσε να το κρατησει αφου εγω θα μας βουλιαζα χωρις καν να χρειαστει να συγκρουστω με κατι, ενω ο Charlie δεν ηξερε καν τι σχημα εχει το τιμονι...
Μπορει να αντιπαθουσα τον Dimitrov αλλα ειχε αρκετες γνωσεις και ηταν πολυ καλος πλοηγος...
Ταυτοχρονα, ο Charlie ειχε βγαλει το καμακι του και ψαρευε στα ταραγμενα νερα...
---Εεε τι ψαρευεις εκει? ρωτησα με ενδιαφερον γιατι μου ειχε αναψει η ορεξη για λιγο καλαμαρι τηγανητο.
---Δεν ξερω... θα δειξει τι ψαρια θα πιασω σημερα... Εϋ... Κοιταξτε εκει!! Κατι φαινεται!! Κοιταξαμε ολοι μπροστα και ειδαμε σιγα σιγα να ορθωνονται δυο μεγαλοι ογκοι βραχων
---Τι ειναι αυτο? ρωτησα εγω με απορια χτυπώντας το τζαμι για να μ'ακουσει ο Dimitrov
---Αυτο ειναι το Reverse Mountain ασχετε!!
---Ααα. απαντησα ξερα . Και πως θα προσπερασουμε αυτα τα βραχια ? Δεν βλεπω καπου καποιο κενο για να περασουμε...Δυο μεγαλους ογκους βλεπω με ενα ποταμι να ρεει στη μεση...
---Βλακα!! Αυτο το ποταμι ειναι η διοδος που θα μας οδηγησει στη Μεγαλη Γραμμη!!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 20, 2013 4:30 pm

Ο Dimitrov με ειδε που κοιταζα το ποταμι με σνομπ και ειρωνικο υφος φανταζομενος με απολυτο δικιο οτι θα σκεφτομουν "Πως ακριβως αυτο το ποταμακι θα μας οδηγησει στην Μεγαλη Γραμμη?". Ετσι μου απαντησε με σαφηνεια
---Αν παρατηρησεις καλυτερα οσο πλησιαζουμε, θα δεις οτι τα νερα του δεν κατηφοριζουν οπως ενος ποταμου, αλλα ανηφοριζουν μεχρι την κορυφη για να μας ριξουν ξανα στην απεναντι πλευρα προσπερνώντας ετσι τα βραχια...!
Καθως πλησιαζαμε ο καιρος γινοταν ολο και πιο ταραγμενος. Ρουφηχτρες δημιουργουνταν δεξια και αριστερα τις οποιες ο Dimitrov απεφευγε με δεξιοτεχνια ενω ουρλιαζε σε μενα να κατεβασω τα πανια οσο πιο γρηγορα γινοταν. Ανεμοι ανακατευονταν για το ποιος θα κερδιζε με το μερος του το ερμο πλοιαριο με το οποιο κατευθυνομασταν στην Γραμμη.
Το ειχε πει πιο πριν ο Dimitrov. "Mε αυτο το σαπιοκαραβο δεν πορευομαστε ουτε σε λιμνη!! " Τι να γινει ομως βολευτηκαμε και μ'αυτο.
Σιγα σιγα φτασαμε στο "ποταμι" που θα μας ανεβαζε και ενοιωσα σαν να μας τραβαγε προς τα πανω καποιο αορατο χερι. Ο Dimitrov μετα βιας απεφευγε τους βραχους δεξια και αριστερα μας οσο εγω χαζευα και ο Charlie συνεχιζε να ψαρευει.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 20, 2013 4:40 pm

Λιγα μετρα πριν απο την κορυφη γυρισα και κοιταξα προς τα πισω... Ειδα ολα τα νερα απο τις τεσσερις Blue Seas να ενωνονται και να καταληγουν στο Reverse Mountain. Σκεφτηκα ολες τις περιπετειες που περασα γυρνώντας ολα τα νησια της South Blue, αλλα και μερικα απο την Νοrth: Lyneel, Micqueot, Sedna Kingdom... Ειχα παει και στο Island of Mist της West Blue για μερικες μερες... Σπουδαιες περιπετειες περασα παντου!!
"Ας τα αφησω ομως αυτα...Ας κοιταξω μπροστα και στις περιπετειες που με περιμενουν..."
Πραγματι κοιταξα μπροστα και συνειδητοποιησα οτι εβλεπα ολη την "κατηφορα" μεχρι την εξοδο στην Grand Line και ενοιωθα το πλοιαριο να αυξανει επικινδυνα ταχυτητα ενω ο κλοιος απο τα βραχια ηταν τοσο ασφυχτικος.
---Τιιιιιιιιιι ??? [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 4141821756 Απο εκει θα περασουμε ?? Ειναι δυνατον?? Μηπως να ανεβουμε στα βραχια να το παμε ποδαρατο? Charlie δες το και πες στον Dimitrov...-
---Nαιιιι Ζητω!! με διεκοψε ο Charlie. Καθε πειρατης που σεβεται τον εαυτο του πρεπει να βρει και ενα μπουκαλι με ενα μηνυμα μεσα...Μολις ψαρεψα ενα!! ειπε και εμφανισε ενα παλιο κιτρινισμενο μπουκαλι με ενα χαρτακι μεσα.
---Να το βρασω το μπουκαλι οταν προκειται να συγκρουστουμε στα βραχια!! Charlie πες του και συ να σταματησουμε να τρεχουμε τοσο!!!
---Τι λες?? Ασε με τωρα! Μολις βρηκα ενα μηνυμα και προκειται να το ανοιξω...Ζητω...!
---ΣΚΑΣΤΕ ΚΑΙ αφηστε με να κανω την δουλεια μου επιτελους!!! [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 326707096 ουρλιαξε απο μεσα ο Dimitrov και σωπασαμε και οι δυο.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 20, 2013 4:53 pm

Το μονο που ειχαμε να κανουμε ηταν να παρακολουθουμε την καθοδικη μας πορεια. Η ταχυτητα μας ειχε αυξηθει λογω της βαρυτητας και της ορμης των κυματων και ειχα την εντυπωση οτι θα αρχισουμε να πεταμε σε λιγακι. Μεσα απο την σουρεάλ κατασταση που περνουσαμε ειχε διακωμωδηθει η κατασταση μας και μπορουσα να αποβαλω το αγχος βλεποντας τον καθενα μας να ειναι στον κοσμο του.Ειμασταν στα μισα της κατηφορας και ηλπιζα να φτασουμε σωοι και ασφαλεις. ---Κρατηθειτε.... Τελειωνει!! Ειχα αγκαλιασει το καταρτι και ο αερας εμπαινε στο στομα μου φουσκωνοντας το σαν μπαλονι και ξεχειλωνοντας τα μαγουλα μου. Στο τελος ακριβως της διαδρομης η πρυμνη του πλοιου συγκρουστηκε με την ακρη του βραχου με αποτελεσμα το πλοιαριο μας να αρχισει να αποσυντιθεται. Ο Charlie ειχε ηδη πεσει στη θαλασσα και ο Dimitrov ειχε βγει εξω και με παροτρυνε να πεσουμε στη θαλασσα μονοι μας. Ουτε που προλαβα να συνειδητοποιησω ποτε βρεθηκαμε και οι τρεις να κρατιομαστε απο το καταρτι που επλεε προσπερνώντας με την ορμη του Reverse Mountain εναν φαρο στα αριστερα με ενα σπιτακι και εχοντας υιοθετησει απεγνωσμενα βλεμματα. Ηξερα οτι και οι δυο τους με καταριοντουσαν για την γκαντεμια μου. Εγω ομως ετοιμαζα την απαντηση μου: "Εγω απλα σας τα ελεγα...Δεν ειμαι γκαντεμης..Ειμαι προνοητικος!" Αλλα και αυτη η Μεγαλη Γραμμη....ωραιο καλωσορισμα μας εκανε!!! τελος...Η συνεχεια δεν ξερω ακομα σε ποιο νησι θα ειναι γιατι παω να ριξω το random στο profil μου...


Last edited by Silver Latino Elf on Mon May 20, 2013 4:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 20, 2013 8:04 pm

Όνομα χαρακτήρα: Elf

P.o.M. Points: 8

Belli: 27.000

Τυχόν παρατηρήσεις: ===
Back to top Go down
Sponsored content





[Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Αρχή] Από την εξερεύνηση στην καταστροφή [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Το "σκοτάδι" στην Ημισέληνο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Αυτοκτονια του Silver Elf [Tελος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Οι κρυφοί θαυμαστές [Tελος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Red Line :: Reverse Mountain-Twin Cape-
Jump to: