Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu May 23, 2013 9:40 pm

Συνεχεια απο εδω: https://onepiece-rpg.forumgreek.com/t1564p10-another-island#35346

Φαινόντουσαν λίγο τα πτώματα και τα πήρα μέσα μέσα στο στενάκι βαθιά, δεν υπήρχε τίποτε άλλο εκεί πέρα πάρα μόνο κτήρια καμία ψύχη δεν υπήρχε. Κοίταξα αριστερά και δεξιά ώστε να επιβεβαιωθώ για να μην με δει κάνεις να σπρώχνω τα πτώματα. Και για δικιά μου κακή τύχη είχα δει κάτι marine να έχουν μια νεαρή κοπέλα με ένα σωρό αλυσίδες σχεδόν σε όλο της το σώμα. Ήταν γύρω στους 5 , προσπάθησα να κρύψω λίγο τα πτώματα ώστε να μην με καταλάβουν για να μην με πιάσουν αλλά δεν είχε πιάσει. Αυτοί βρισκόντουσαν έξω από ένα πανδοχείο.
-Εσύ εκεί πέρα τι κάνεις εκεί, θες να σε πιάσουμε και σένα???? Ερχόταν προς τα εδώ ο ένας για να δει τι σκάρωνα, προσπάθησα να κρύψω τα πτώματα λίγο πιο μέσα για να μην μπορέσει να τους βρει καθόλου.
-Τίποτα κύριε marine, απλά περιμένω κάποιον, μόνο αυτό. Είπα με ένα ψεύτικο χαμόγελο. Και να είχα πει έτσι ήξερα ότι μπορεί να μην ήταν αρκετό να τους ξεγελάσω για να με αφήσουν ήσυχο.
-Εντάξει τότε, δεν το περίμενα να με πιστέψει έτσι γρήγορα αλλά για μένα είναι ένα ευχάριστο γεγονός. Καθώς έφευγε κοίταξα προς τους άλλους marine και στην νεαρή με τις αλυσίδες, φαινόταν να πόναγε και δεν μπορούσα να την βλέπω έτσι. Χωρίς να το καταλάβω, έτρεχα προς το marine που έφευγε, πήδηξα στον αέρα ψηλά και ήμουν έτοιμος να του κάνω επίθεση. Οι άλλοι είχαν προλάβει και με είδαν και γρήγορα του το είπαν, γύρισε εκείνος, έβγαλε το σπαθί του και απόκρουσε την επίθεση του.
-Τι κάνεις εσύ???? Θα με είχε περάσει για έναν καλό άνθρωπο αλλά για κακή του τύχη είμαι ένας πειρατής.
Back to top Go down
Jester
Citizen
Citizen
Jester


Όνομα Χαρακτήρα : Rosalie Rogers
Posts : 259
Location : Λαμία - Αθήνα
Join date : 2012-10-30
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 24, 2013 12:53 am

Το μυαλό μου είχε θολώσει και οι σκέψεις μου ήταν ελάχιστες .Το μόνο που επεξεργαζόταν το μυαλό μου ήταν οι γονείς μου στο North blue .Για ποιο λόγο με έφεραν σε αυτόν τον κόσμο ,και για ποιο λόγο μου έδωσαν όλες αυτές τις γνώσεις .Για να γίνω μια δολοφόνος η για να σώσω τον κόσμο από την θλίψη και τον θάνατο με τις ιατρικές μου γνώσεις? .Αυτές ήταν οι σκέψεις μου καθώς οι ναυτικοί με οδηγούσαν αλυσοδεμένη προς τις φυλακές του νησιού για να πληρώσω για το έγκλημα που έπραξα .Για μια στιγμή σταμάτησε η πορεία μας αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία παρά μόνο συνέχισα να επεξεργάζομαι τα διλήμματα μου.
Για μια στιγμή όμως ο ήχος τον σπαθιών με έκανε να ξυπνήσω ,Ένας κοκκινομάλλης άνδρας επιτέθηκε σε έναν από τους marine .Το βλέμμα του το αναγνώρισα ,ήταν το βλέμμα ενός ανθρώπου που ήθελε να σκοτώσει δίχως δεύτερη σκέψη .Την ίδια στιγμή οι άλλοι τέσσερις άνδρες φώναξαν και τράβηξαν τα σπαθιά τους έτοιμοι να επιτεθούν .Έμενα απλά με πέταξαν σαν σκουπίδι στο Χιόνη ,ίσως και εκείνοι ήταν προετοιμασμένοι για μια μάχη και ο νεαρός άνδρας τους την πρόσφερε απλόχερα .Την ίδια στιγμή δεν δίστασα και με λίγη δυσκολία έπιασα το μαχαίρι που είχα κρυμμένο στον γοφό μου και ακούμπησα την πλάτη μου σε ένα παγωμένο τοίχο .Δεν ήξερα αν ήθελα να παλέψω ,δεν είχα κάποιον σκοπό και ούτε κανένα όφελος .Όμως το θάρρος που μου έδειξε ο κοκκινομάλλης ίσως με έκανε να σκεφτώ διαφορετικά για πρώτη φορά στην ζωή μου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 24, 2013 8:09 am

Ερχόντουσαν και άλλοι 4 προς τα εδώ, θα ήθελαν να τους σκοτώσω και εκείνους μάλλον. Τόσο πολύ δεν θα ήθελαν να ζήσουν. Η άλλη είχε πέσει κάτω στο χιόνι και από πίσω της κάτι έκρυβε, δεν ήταν όμως ώρα να κοιτάω εκεί πέρα. Μου έκαναν δυο επίθεση πηδώντας ψηλά, τους είχα αποφύγει εγώ και πήδηξα το ίδιο ψηλά και εγώ. Έτσι όπως ήμασταν στον αέρα κλότσησα τον ένα και τον άλλον πήγα να του κάνω επίθεση με το σπαθί στο στήθος του. Εκείνος είχε αποκρούσει την επίθεση μου και όταν πέσαμε κάτω μου είχε κάνει ένας άλλος επίθεση από πίσω μου, είχα προλάβει να ξεφύγω την επίθεση του αλλά είχε καταφέρει να με τραυματίσει έστω και λίγο στην πλάτη το οποίο κάπως πονούσε. Τα είχα πάρει στο κρανίο και όταν πήγε να μου ξανά κάνει επίθεση, απέκρουσα την επίθεση του και έσκυψα κάτω. Την στιγμή που είχα σκύψει του έκανα μια τρικλοποδιά με αποτέλεσμα να πέσει κάτω, σηκώθηκα μετά και πήδηξα ψηλά. Είχα βάλει το σπαθί μου να δείχνει προς εκείνο τον marine που ήταν κάτω ώστε όταν πέσω να πέσω πάνω του, με άλλα λόγια όταν θα έπεφτα πάνω του θα τον σκότωνα. Είχα αρχίσει να πέφτω σε πολύ υψηλή ταχύτητα σίγουρα δεν μπορούσε να αποφύγει αυτή την επίθεση ότι και να έκανε.
-Ααααααααα, όταν είχα πέσει πάνω του αυτό που είπε ήταν η τελευταία του λέξη τίποτε άλλο. Για κάποιο λόγο μου άρεσε αυτή η φωνή που είχε κάνει όμως.
-Δεν θα σε αφήσουμε να φύγεις για το έγκλημα που έκανες! Είπαν οι άλλοι και ξανά έπεσαν πάνω μου.
Back to top Go down
Jester
Citizen
Citizen
Jester


Όνομα Χαρακτήρα : Rosalie Rogers
Posts : 259
Location : Λαμία - Αθήνα
Join date : 2012-10-30
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 24, 2013 8:50 am

Αποσβολωμένη παρακολουθούσα την μάχη που εξελισσόταν μπροστά μου. Δεν ήξερα αν όντος μπορούσα να κάνω κάτι που θα βοηθούσε τον κοκκινομάλλη, αλλά ήθελα να βοηθήσω και ίσως αργότερα να τον ευχαριστήσω για την βοήθεια του. Όμως βρισκόμουν αλυσοδεμένη και το μόνο μου όπλο ήταν ένα μικρό μαχαίρι ,και σίγουρα δεν θα μπορούσα να τα βάλω με τον εξοπλισμό που κατείχαν οι ναυτικοί. Όμως επίσης δεν ήξερα ποιο ήταν το κίνητρο του νεαρού ξένου και εάν όντως ήθελε να με σώσει η απλά προσπαθούσε να διασκεδάσει σκοτώνοντας .
Παρακολουθούσα πιστά κάθε του κίνηση, και σίγουρα δεν είχε πειθαρχεία στην μάχη και ούτε χρησιμοποίησε κάποιο είδος τεχνικής .Αλλά μπορούσε να αντιμετωπίσει άνετα τους δυο άνδρες που του επιτέθηκαν καθώς οι άλλοι τρεις περίμεναν σαν ύαινες την λεία τους .Έπρεπε να πάρω μια τελική απόφαση και έπρεπε να την πάρω σύντομα .Έτσι έσφιξα το μαχαίρι στην παλάμη μου και έτρεξα προς τον ένα .Γλίστρησα επίτηδες στο Χιόνη έτσι ώστε εύκολα να ρίξω μια τρικλοποδιά στον εχθρό μου, έτσι καθώς βρισκόταν εκτός ισορροπίας τον τράβηξα με το αριστερό χέρι από την στολή που φορούσε. Έτσι καθώς έπεφτα κάρφωσα με μίσος το μαχαίρι στο στήθος του .Το φως από τα μάτια του άρχισε να χάνετε και καθώς έστριψα το μαχαίρι προς τα δεξιά όλο είχαν τελειώσει. Την ίδια στιγμή οι άλλοι τρεις έτρεξαν προς το μέρος μου και ένα από τα σπαθιά ήταν έτοιμο να με στείλει στον θάνατο....
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 24, 2013 10:40 pm

Δεν ήξερα γιατί ήθελαν να την σώσω, δεν είχα καμία υποχρέωση για να κάνω κάτι τέτοιο. Πριν το καταλάβω όμως είχε πέσει πάνω σε αυτόν που πολέμαγε εμένα και τον είχε καρφώσει στο στήθος. Έτσι οι άλλοι τρεις πήγαν να τις κάνουν επίθεση, αφού είδα να τρέχουν προς εκείνη προσπάθησα να να τρέξω για να τους αποτρέψω το να κάνουν επίθεση πάνω της. Έτρεχα πολλή γρήγορα, ήταν ένας έτοιμος να κάνει επίθεση σε εκείνη την κοπέλα. Πάλι καλά που είχα φτάσει εγκαίρως και κατάφερα να αποκρούσω την επίθεση του, ήταν ακόμη εκείνη με τις χειροπέδες και φαινόταν από το κρύο να είχαν γίνει κατά κόκκινα τα χεριά της. Δεν έφτανε μόνο αυτό αλλά και είχε κιόλας λίγο αίμα στα χεριά εκεί που ήταν οι χειροπέδες. Τότε σκέφτηκα αν βάλω το σπαθί μπορεί να κοπούν. Έτσι και έκανα μετά από λίγο, αυτή τη κίνηση που έκανα είχε ένα κακό και ένα καλό. Το καλό ήταν κατάφερα να σπάσω τις χειροπέδες της με αποτέλεσμα να ελευθερωθεί η κοπέλα και το κακό ήταν ότι ήμασταν και δυο ανοιχτοί για να μας κάνουν επίθεση και να μας πάρουν την ζωή μας. Δεν ήξερα τι να κάνω, ήταν πολύ αργά για να κάνω αντεπίθεση, όλα σε λίγο θα καταστρεφόντουσαν.
-Είναι το τέλος!!! Είπε ο marine και όσο πιο πολύ περνούσαν τα δεύτερα τόσο πιο κοντά έφτανε το σπαθί του πάνω μας, το μόνο πράγμα που έμεινε να κάνω ήταν να εύχομαι να γίνει κάποιο θαύμα αλλιώς μπορεί και να πεθάνουμε και οι δυο. Φυσικά κάτι τέτοιο είναι πολύ δύσκολο για να γίνει, θα πρέπει να ήμαστε και οι δυο πολύ τυχεροί.
Back to top Go down
Jester
Citizen
Citizen
Jester


Όνομα Χαρακτήρα : Rosalie Rogers
Posts : 259
Location : Λαμία - Αθήνα
Join date : 2012-10-30
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 2:47 pm

Ήξερα πολύ καλά τι έκανα, όλες μου οι πράξεις ήταν ακριβός αυτό που ήθελα. Ήθελα εκδίκηση από τους ναυτικούς καθώς με έκαναν να νιώσω αδύναμη. Την στιγμή που είχα στείλει στον θάνατο το έναν από αυτούς και βρισκόμουν άμεσα σε κίνδυνο, Ο κοκκινομάλλης αντί να επιλέξει να αποκρούσει την επίθεση και να συνεχίσει την μάχη μόνος του επέλεξε να μου σπάσει τα δεσμά και να βάλει τον εαυτό του σε μεγάλο ρίσκο .Και έτσι έγινε ο νεαρός βρισκόταν σε κίνδυνο καθώς ένα από τα σπαθιά ήταν έτοιμο να του σχίσει το στήθος χωρίς κανέναν δισταγμό.
Με είχε πιάσει ένα είδος αμόκ ήθελα να τον ξεπληρώσω για όλα, αλλά δεν είχα κάποιο μέσο πέρα από το μικρό μαχαίρι για να τα καταφέρω. Όμως ξαφνικά είδα ένα σπαθί να πετάει στον αέρα και να έρχεται προς το μέρος μου .Η μαύρη θήκη και τα κατακόκκινα σχεδία τον λουλουδιών πάνω του, δεν ήταν οφθαλμαπάτη ήταν το σπαθί μου .Κοίταξα απότομα από το μέρος που ήρθε και στην πόρτα του πανδοχείου βρισκόταν εκείνη η γυναίκα. Δεν είχα χρόνο όμως να την ευχαριστήσω, έτσι μόλις έπιασα το σπαθί μου το τράβηξα από την θήκη και άμεσα με περισσή άνεση απέκρουσα το χτύπημα. Οι εχθροί μας σάστισαν, έτσι βρήκα την ευκαιρία και τράβηξα τον νεαρό σωτήρα μου μακριά από τον εχθρό. Τότε σηκώθηκε και με κοίταξε στα μάτια, δεν ήξερα την να η πως να εκφραστώ απέναντι του .Αλλά επίσης δεν είχαμε και τον χρόνο έπρεπε να αντιμετωπίσουμε τον κοινό εχθρό, έτσι έπιασα το σπαθί μου και με τα δυο μου χέρια και ετοιμάστηκα για μια ακόμα μάχη.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 3:14 pm

Σχεδόν ήμουν σε απελπισία με αυτό που είχε γίνει μόλις τώρα αλλά δεν ήταν για πολύ αυτή η απελπισία επειδή είχα δει και πάλι το φως. Η νεαρή κοπέλα είχε καταφέρει να βρει με κάποιο τρόπο ένα όπλο που μάλλον θα ήταν δικό της και είχε αποκρούσει την επίθεση του εχθρού. Δεν ήξερα πως να την ευχαριστήσω, ότι και της έλεγα δεν θα έφτανε. Κατάφερα να την σώσω, αλλά ποιος να το ήξερε ότι θα με σώσει και εκείνη. Δεν ήταν όμως αυτή στιγμή για να χαίρομαι, πρέπει να σηκωθώ πάνω και να αρχίζω να πολεμάω και εγώ. Δεν γίνεται να τα αφήσω πάνω μόνο στην άλλη. Σηκώθηκα πάνω και μετά από λίγο και πήγαμε και οι δυο μας να την πέσουμε πάνω τους. Η νεαρή κοπέλα είχε επιτεθεί σε έναν, η επίθεση της ήταν πολύ γρήγορη, δεν είχα δει τι έγινε. Είχα πέσει στους άλλους δυο που είχαν μείνει και έδωσα μια κλωτσιά στον ένα και στον άλλο του έκανα επίθεση με το σπαθί. Ο ένας έπεσε κάτω ενώ άλλος απόκρουσε την επίθεση μου, ήμουν νευριασμένος, ήθελα να τους σκοτώσω, δεν μπορούσα να τους βλέπω άλλο. Η άλλη δεν είχε πρόβλημα με τον άλλον, ήταν ακριβώς το αντιθέτω εκείνος είχε μεγάλο πρόβλημα. Από την στιγμή που η χειροπέδες είχαν φύγει είχε γίνει πιο επιθετική αλλά όχι θανατηφόρα. Δεν πρέπει να κάθομαι έτσι ενώ η άλλη βάζει τα δυνατά της, σκεφτικά από μέσα μου και ξανά έκανα επίθεση πανό σε εκείνους τους δυο. Αυτή την φορά έκανα επίθεση στον ένα αλλά με πολύ δύναμη, αν πήγαινε να απόκρουση πάλι την επίθεση μου το μόνο πράγμα που θα του είχε συμβεί ήταν ένα, να του σπάσει το σπαθί. Ο άλλος ερχόταν αμέσως να τον βοηθήσει επειδή ήξερε πως θα είχε πρόβλημα αν αποκρούσει την επίθεση μου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 25, 2013 11:32 pm

Δεν είχε πολύ απόσταση για να έρθει και να σταματήσει την επίθεση μου, ο άλλος ακόμη δεν το είχε καταλάβει. Όσο περνούσαν τα δεύτερα τόσο πιο πολύ κόντευε το σπαθί μου στο σπαθί του και ο άλλος ερχόταν πιο κοντά. Έπρεπε να του σπάσω το σπαθί γρήγορα πριν καν έρθει. Κατάφερε εκείνος να με σταματήσει πέφτοντας πάνω μου, είχα αποτύχει να του σπάσω το σπαθί και από τα νεύρα σήκωσα μια πέτρα και την βάρεσα στο κεφάλι του. Έπεσε αυτός κάτω αναίσθητος αλλά δεν τον είχα σκοτώσει και ήρθε πάλι ο άλλος να μου κάνει πάλι επίθεση.
-Ακόμη δεν το καταλαβαίνεις!!! Είπα και όταν μου έκανε επίθεση, κατάφερα να αποκρούσω την επίθεση του. Μετά αφού επέκρουσα την επίθεση του τον κλότσησα στο πόδι, αυτό είχε με αποτέλεσμα να πέσει κάτω και να μου δοθεί η ευκαιρία να τον σκοτώσω. Έβαλα το σπαθί στο κεφάλι του και ήμουν έτυμος να του κόψω το κεφάλι. Πριν όμως φτάσει στο κεφάλι του το σπαθί είχε σηκωθεί ο άλλος, έτρεξε προς τα εδώ και έσπρωξε τον marine οπού ήμουν έτοιμος να τον αποκεφαλίσω. Στην θέση εκείνου του marine είχε σκοτωθεί ο ο δεύτερος marine. Δεν μπόρεσε να το δει ο σύμμαχος του και έβγαζε δάκρυα από τα μάτια του επειδή πέθανε ο φίλος του. Ήρθε ξανά πάνω μου και μου έκανε επίθεση αλλά ότι και να κάνει τώρα δεν θα πετύχει. Άρχισα να τρέχω μετά από λίγο και εκείνος μου έλεγε να σταματήσω ώστε να με σκοτώσει, δεν ήξερε όμως ότι είχε πέσει στην παγίδα από την στιγμή που είχα αρχίσει να τρέχω. Αφού είχα πάει σε μια μακρινή απόσταση του έριξα ένα μαχαίρι πάνω του. Εκείνος ακόμη έτρεχε και δεν το είχε καταλάβει μέχρι την στιγμή που τον είχα πετύχει στο λαιμό.


Last edited by Rikuo on Sun May 26, 2013 3:14 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Jester
Citizen
Citizen
Jester


Όνομα Χαρακτήρα : Rosalie Rogers
Posts : 259
Location : Λαμία - Αθήνα
Join date : 2012-10-30
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 1:54 pm

Είχε έρθει η στιγμή για εκδίκηση. Ήμουν συγκεντρωμένη πια στον στόχο μου, και ο στόχος μου ήταν να σκοτώσω και τους τρεις αντιπάλους μου αποδεικνύοντας έτσι το επίπεδο της δύναμης μου, αλλά σίγουρα μέσα μου δεν ήθελα να σταματήσω εκεί. Ήθελα να εξουδετερώσω όλους όσους κυβερνούσαν αυτόν τον κόσμο. Έτσι θα μπορούσα να μάθω τα μυστικέ που έκρυβε το κάθε νησί και η κάθε μικρή πόλη που θα βρω στα ταξίδια μου. Όμως όλα ξεκινούσαν εκείνη την στιγμή, σε εκείνο το χιονισμένο στενό, εκεί όπου ήδη δυο από τους πέντε εχθρούς μας κείτονταν νεκροί. Είχε έρθει και η σειρά τον υπόλοιπων.
Έτσι δεν δίστασα καθόλου και πριν καν ο κοκκινομάλλης σωτήρας μου προλάβει να συνέρθει είχαν ήδη επιτεθεί στον έναν. Ο οποίος κατάφερε να αποκρούσει το ταχύ εκείνο χτύπημα μου. Αμέσως μετά έκανα ένα οριζόντιο χτύπημα το οποίο και πάλι απέκρουσε, όμως τον έσπρωξε μερικά μέτρα μακριά μου. Έτσι ξαναπήρα την στάση μου και περίμενα εκείνων να επιτεθεί. Και έτσι έγινε εκείνος οργισμένος κατέβασε το σπαθί του προς το κεφάλι μου, όμως ήταν ακριβός αυτό που περίμενα να κάνει.
-Crimson Step....
έτσι με εξωφρενική ταχύτητα έκανα μερικά βήματα προς τα δεξιά και απέφυγα το χτύπημα, κάτι που έκανε τον εχθρό μου να σαστίσει. Ο ψυχολογικός πόλεμος ήταν το φόρτε μου και σε εκείνη την μάχη, το κλειδί προς την νίκη...
Back to top Go down
Jester
Citizen
Citizen
Jester


Όνομα Χαρακτήρα : Rosalie Rogers
Posts : 259
Location : Λαμία - Αθήνα
Join date : 2012-10-30
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 2:34 pm

Με μια γρήγορη ματιά γύρισα να κοιτάξω το πως τα πήγαινε ο κοκκινομάλλης. Προς έκπληξης μου είχε αναλάβει με άνεση τους δυο εχθρούς που είχαν απομείνει και τους είχε υπό έλεγχο. Αυτό και μόνο έφερε ένα χαμόγελο στα χείλη μου καθώς την ίδια στιγμή επέστρεψα στον εχθρό μου. Ο οποίος είχε χάσει την έκφραση έκπληξης από το πρόσωπο του και την είχε αντικαταστήσει με ένα σαρδόνιο χαμόγελο.
-Καλά κάνεις και είσαι ευτυχισμένος....Στην κόλαση έχει αρκετή ζεστασιά...Όσοι είχαν το ίδιο χαμόγελο πήραν ένα εισιτήριο αν επιστρεφτεί από έμενα..γέρο...
-Δεσποινίδας Rogers....Εκπλήσσομαι με το ταλέντο σας...Αλλά μικρή...Ήρθα για να πάρω εκδίκηση και θα πληρώσεις με το αίμα σου...
-Π..πως ξέρεις το όνομα μου..??
-Ξέρω ακόμα περισσότερα μικρή....Ξέρω και ποιος είναι ο καταραμένος πατέρας σου...Ο άνθρωπος που πείρε τον γιο μου μακριά....Καταραμένο τέρας....Ήρθε η στιγμή...να πληρώσει με το αίμα της ίδια του της κόρης....
Ο ψυχολογικός πόλεμος τώρα είχε στραφεί εις βάρος μου. Πως μπορούσε να γνωρίζει τον πατέρα μου και μάλιστα να έχει βεντέτα μαζί του. Εκείνη την στιγμή θυμήθηκα όσα μου είχε πει ο πατέρας μου για το παρελθόν του. Όλες εκείνες οι ιστορίες, η επανάσταση , όλα έβγαζαν νόημα. Απότομα συνήρθα από το παραλήρημα και συγκεντρώθηκα πάλι στην μάχη. Ο ναυτικός οργισμένος κίνησε το σπάθη του διαγώνια προς τον ώμο μου. Εγώ άμεσα απέκρουσα το χτύπημα του, όμως η δύναμη του ξεπερνούσε την δική μου και έτσι η πίεση με ώθησε προς το έδαφος. Εκείνη την στιγμή κατέβασε το σπαθί προς το στήθος μου. Αλλά απότομα έκανα μια τούμπα προς τα δεξιά όμως δεν ήταν όμως αρκετό για να αποφύγω ένα κόψιμο στον ώμο μου. Άμεσα σηκώθηκα και απομακρύνθηκα. Πείρα μερικές ανάσες για να συγκεντρωθώ, όμως το υστερικό γέλιο του ναυτικού μου τρυπούσε τα αυτιά.
-Ήρθε η ώρα σου μικρή Rosalie....Τα κόλπα της μαμάς Rosethorn δεν θα σε σώσουν τώρα...
-Akane no Kawa!!!!!
Οι γνώσεις που μου έδωσε η μητέρα μου ήταν ένα σημαντικό κομμάτι τις επιβίωσης μου. Και έτσι χρησιμοποιώντας την τέχνη του σπαθιού, έτρεξα απότομα πάνω του και με εξωφρενική ταχύτητα κατάφερα να τον κόψω επτά φορές στο στήθος και δυο στον λαιμό. Στέλνοντας στον σε έναν γρήγορο θάνατο....
-Πριν πας στην κόλαση να θυμάσαι....Μην υποτιμήσεις ποτέ ξανά μια γυναίκα με το αίμα τον Rosethorn ...
Back to top Go down
Sponsored content





(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   (Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
(Τέλος)Αρχή, ψυχή και αλλαγή [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Φρούτο} Preperation: Αλλαγή πλεύσης {Τέλος}
» Παράδωση και Προδοσία [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Another island [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή] Μάθημα Ξιφομαχίας [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή] Filler: Μια μέρα ως πειρατής [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Mirrorball Island-
Jump to: